https://magnolija.serbianforum.info/

https://magnolija.serbianforum.info/

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PORTALPrijemLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 SLANE TORTE i ROLATI

Ići dole 
2 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2
AutorPoruka
jutarnja izmaglica
Administrator
Administrator
jutarnja izmaglica


Seks : Ženski
Datum rođenja : 03.02.1956
Datum upisa : 29.11.2010
Godina : 68
Lokacija : Beograd moj rodni grad
Raspoloženje : smeh kao lek
Komentari : Život je lep!!!

SLANE TORTE i ROLATI - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: SLANE TORTE i ROLATI   SLANE TORTE i ROLATI - Page 2 I_icon_minitimeUto Dec 21 2010, 00:18

First topic message reminder :

Slana torta sa zeletinom

[You must be registered and logged in to see this image.]
Sastojci
300 g šećera
5 žumanaca
5 dl mleka
8 listova želatina
2 kesice vanilin šećera
500 g fete
5 dl slatke pavlake
kore za pitu
Način pripreme
Listove želatina omekšati u hladnoj vodi. Mleko, žumanca, šećer, vanilin šećer i omekšani želatin kuvati uz stalno mešanje 10-12 minuta. U ohlađenu spremljenu smesu dodati umućenu slatku pavlaku, izmrvljen sir i vanilin šećer. Staviti kore i na kore staviti smesu.

Vreme pripreme: 40 minuta


Poslednji izmenio jutarnja izmaglica dana Čet Dec 23 2010, 13:51, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
https://magnolija.serbianforum.info

AutorPoruka
jutarnja izmaglica
Administrator
Administrator
jutarnja izmaglica


Seks : Ženski
Datum rođenja : 03.02.1956
Datum upisa : 29.11.2010
Godina : 68
Lokacija : Beograd moj rodni grad
Raspoloženje : smeh kao lek
Komentari : Život je lep!!!

SLANE TORTE i ROLATI - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: SLANE TORTE i ROLATI   SLANE TORTE i ROLATI - Page 2 I_icon_minitimeČet Maj 12 2011, 23:20

[You must be registered and logged in to see this image.]
Sastojci
KORE: 6jaja 3 kašikevode 3 kašikemlijeka 6 kašikabrašna 1/2peciva 500gšpinata 3 kašikeajvara 1kg paprika pečenih i oguljenih jaja i brašno po potrebi, ulje FIL: 1kgpavlake 500gmajoneze 400g parizera ili šunkarice 4kuvana jaja 6kiselih krastavčića
Priprema
Od navedenih sastojaka ispeći koru, ovo je mjera za jednu koru treba dvije kore. U jednu smjesu dodat špinat u drugu ajvar. Peć u plehu od električnog pa podijeliti kore popola. Za to vrijeme paprike pocijepat na pola pa ih pohovati (uvaljat u brašno koje smo prethodno posolili pa u soljena umućena jaja)i pržiti u vrelom ulji.Filovati tortu na sledeći način:izmiješati pavlaku i majonezu, posoliti po ukusu premazat zelenu koru sa pavlakom, poredat paprike+ pavlaka ribana jaja pavlaka + koraod ajvara+pavlaka+paprike+pavlaka ribani parizer(šunkarica)+pavlakakora od špinata+pavlaka+ribani krstavčići i parizer+pavlaka + paprike pavlaka +kora od ajvara. Posebno umutit još pavlake i malo majoneze pa premazat okolo ukrasit po volji!
[You must be registered and logged in to see this image.]

Ikka
Nazad na vrh Ići dole
https://magnolija.serbianforum.info
jutarnja izmaglica
Administrator
Administrator
jutarnja izmaglica


Seks : Ženski
Datum rođenja : 03.02.1956
Datum upisa : 29.11.2010
Godina : 68
Lokacija : Beograd moj rodni grad
Raspoloženje : smeh kao lek
Komentari : Život je lep!!!

SLANE TORTE i ROLATI - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: SLANE TORTE i ROLATI   SLANE TORTE i ROLATI - Page 2 I_icon_minitimeČet Maj 12 2011, 23:24

Ajvar kocke
[You must be registered and logged in to see this image.]
Sastojci
Kora od spinata:
4jaja 4kasike brasna 300g spinata 1dcpavlake 1 prasak za pecivo so
Fil:
500g kravljeg sira ili zagrebackog 3 kasike ajvara 1/2 kascice bjelog luka
Ostalo:
3 Palacinke 150gsunke 150ggaude
PripremaTežina:Srednje zahtjevno
1
Zelena kora:Bjelanjke odvojiti od zumanjaka.Bjelanjke izmutiti mikserom u cvrst snijeg.
2
Spinat obariti u u vreloj vodi,a zatim ga procjediti i sitno isjeckati.
3
Posebno umutiti zumanjke,dodati spinat,brasno, pavlaku i pras.za pecivo.Sve fino posoliti.
4
Sad fino spojitri bjelanjke i ostalu smjesu,rucno.Uzeti pleh,staviti papir za pecenje i nasuti u njega smjesu.Peci na 200C dok ne porumeni.Pleh je manji od rerne.
5
Fil:Sir kravlji izmjesati sa ajvarom i bjelim lukom u prahu.Palacinke radite na uobicajen nacin.Poslozite po palacinkama, 3 sunke(lista) i narendane gaude-to po zelji.Zarolati.
6
Finalni postupak:Sa pecene kore skinuti pek papir i koru presjeci na pola.Na pladanj stavite koru.Na koru namazite polovinom fila,poredati tri palacinke jednu do druge sa malo lufta,da bi dosao tu malo fila.Ja pravim vece palacinke,mislim, tava mi je veca ako vam bude falilo samo donastavite palacinke.
7
Preko palacinaka nanjeti preostali fil od ajvara i poravnati.Odozgo prekriti drugom polovinom kore.Blago pritisnuti.I u frizider da se stegne.
8
Ukrasiti mozete sa majonezom i rendanom gaudom ili kao ja, ostavila sam malo fila za gore.
Posluživanje
Posluzuje se rashladeno!!Dobar tek!

TROVA
Nazad na vrh Ići dole
https://magnolija.serbianforum.info
jutarnja izmaglica
Administrator
Administrator
jutarnja izmaglica


Seks : Ženski
Datum rođenja : 03.02.1956
Datum upisa : 29.11.2010
Godina : 68
Lokacija : Beograd moj rodni grad
Raspoloženje : smeh kao lek
Komentari : Život je lep!!!

SLANE TORTE i ROLATI - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: SLANE TORTE i ROLATI   SLANE TORTE i ROLATI - Page 2 I_icon_minitimeČet Maj 12 2011, 23:26

Zeleni rolat
[You must be registered and logged in to see this image.]
Sastojci
Za rolat
500 g spanaca/spinata 100 gmargarina 80 gbrasna 4 dlmleka 1 ravna kasicicasoli malo bibera/papra 5jaja
Nadev
300 gpunomasnog sira 300 gpraske sunke 2 dlkiselog vrhnja 2 kisela krastvacica malo kuvane sargarepe
Za premazivanje i dekoraciju
200 gmajoneza naribani kackavalj cvetovi od sargarepe francuski persun
Priprema
1
Spanac oprati i kratko blansirati u kipucoj vodi. Ocediti i sitno naseckati.
2
Na otopljenom margarinu, proprziti brasno, dodati spanac, posoliti i sipati hladno mleko uz neprestano mesanje.
3
Kuvati krem dok se ne zgusne, a zatim ohladiti.
4
U ohladjenu smesu sa spanacem dodati zumanca i penu od 5 belanaca.
5
Pazljivo izmesati, sipati u pleh od pecnice oblozen masnim papirom.
6
Peci u prethodno zagrejanoj pecnici na 200 C, oko 30 minuta.
7
Pecenu koru staviti preko vlazne kuhinjske krpe i zaviti kao rolat.
8
Kad se kora ohladi, premazati pripremljenim filom.
9
Za fil izmesati sir, sitno seckanu sunku i krastavcice, dodati kiselo vrhnje i po zelji malo seckane kuvane sargarepice.
10 /slika
[You must be registered and logged in to see this image.]
Gotov rolat premazati majonezom, odgore narendati kackavalj i sve dekorisati cvetovima kuvane sargarepe i listicima persuna.
Posluživanje
Rashladiti pre posluzenja i seci na snite. Za neke svecanije prilike posluziti uz slane korpice napunjene salatom, sirom…bice odlicno hladno predjelo.
Bon appetit!
mignonne
Nazad na vrh Ići dole
https://magnolija.serbianforum.info
jutarnja izmaglica
Administrator
Administrator
jutarnja izmaglica


Seks : Ženski
Datum rođenja : 03.02.1956
Datum upisa : 29.11.2010
Godina : 68
Lokacija : Beograd moj rodni grad
Raspoloženje : smeh kao lek
Komentari : Život je lep!!!

SLANE TORTE i ROLATI - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: SLANE TORTE i ROLATI   SLANE TORTE i ROLATI - Page 2 I_icon_minitimeČet Maj 12 2011, 23:37

Slane toblerone
SastojciBroj osoba:4 osobe
[You must be registered and logged in to see this image.]

Hladna predjela
300gr pilecih snicli 200grfeta sira 2tvrdo kuvana jaja 50grsunke 1 crvena paprika (sveza) 100grsusama
PripremaVrijeme pripreme:40 min
1
Pilece snicle dobro izlupati i fino ih poslagati u trouglasti pleh.
2
Papriku, sunku i tvrdo kuvana jaja sitno iseckati i pomesati sa izgnjecenim feta sirom. Susam proprziti bez masnoce i pomesati sa sirom. Sve to sipati u pleh preko piletine, dobro poravnjati i odozgo, takodje poredjati piletinu. Sve dobro zatvoriti alu – folijom i peci na 200 stepeni, oko 30 minuta. Po zelji izruciti iz pleha i zapeci i gornju stranu.
Nazad na vrh Ići dole
https://magnolija.serbianforum.info
jutarnja izmaglica
Administrator
Administrator
jutarnja izmaglica


Seks : Ženski
Datum rođenja : 03.02.1956
Datum upisa : 29.11.2010
Godina : 68
Lokacija : Beograd moj rodni grad
Raspoloženje : smeh kao lek
Komentari : Život je lep!!!

SLANE TORTE i ROLATI - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: SLANE TORTE i ROLATI   SLANE TORTE i ROLATI - Page 2 I_icon_minitimeČet Maj 12 2011, 23:40

Slana torta

[You must be registered and logged in to see this image.]
Sastojci
Biskvit
3 dclmlijeka 4 žlice brašna (koristila sam oštro) 4jaja sol 1/2 prašak za pecivo 2-3 žlice dobro usitnjenog blanširanog špinata 2 žlice vrhom pune ajvara
Fil (krema)
cca 900 mlkiselo vrhnje 4 žlicemajoneze 1 žlicasenfa cca 300 g šunke (može bilo koja druga salama, po izboru) cca 300 g sira (gauda, edamer ili bilo koji drugi) 4 komtvrdo kuhana jaja kiseli krastavci, svježa paprika, kukuruz, sol
PripremaTežina:Jednostavno
1
U 3 dcl mlijeka umiješati 4 žlice brašna i to uz miješanje staviti da se kuha (dok se ne zgusne). Kada je gotovo staviti hladiti.

2
Razdvojiti bjelanjke od žumanjaka. U bjelanjke dodati malo soli (1 mala kašikica za kavu) i istući ih u čvrsti snijeg.
3
U ohlađeno mlijeko i brašno dodati 1/2 praška za pecivo i uz mješanje (mixerom) dodavati polagano 1 po 1 žumanjak.
Lagano (rukom) u to dodati snijeg od bjelanjaka.
4
Staviti u tepsiju obloženu pek papirom peći jedno 15-20 min. na 180 C. (to sad ovisno o pećnici).
Kada je gotovo ne smije biti suho , već više onako malo "gnjeckavo" bez brige kad se ohladi bude to super.
Tepsija je ona malo manja (mislim da je 20x40)
5
Ispeći takva 4 biskvita (ovisno o tome koliko želite visoku tortu).
Iskreno ja sam za ovu ispekla 3 pa mi je bila niska tako da sam ubacila još jedan red tosta i bilo je taman.
1. biskivit - dodajete ajvar
2. biskvit - dodajete špinat
3. biskvit - ubaciti malo maka
4. biskvit - bez ičega
(ajvar, špinat i mak dodati prije nego što umješate bjelanjke)
Fil
1
Kisele krastavce i papriku izrezati na dosta sitne komadiće.
Salamu, sir i jaja izribati (salama može na ono krupnije a sir i jaja na sitno).

2
Pomješati kis.vrhnje, majonezu, krem sir i senf. Izdvojiti jedan dio koji će vam biti potreban za premazivanje torte.
U ostatak dodati ostale sastojke (salamu, sir, kuhana jaja, krastavce, papriku, kukuruz, sol) ili što god vam više odgovara...kombinacija je stvarno puno.

3
I to je to. Filujte tortu kako god vam se sviđa (mislim na raspored biskvita)
budući ja moju nisam uspjela uslikati izrezanu - bilo je ajvar-fil-tost (trebao biti mak)-fil-špinat-fil-čisti
4
I to je to. Što se dekoracije tiče, pustite mašti na volju!
Posluživanje
Ja sam u fil koji sam izdvojila za premazivanje torte (izvana) još ubacila naribanog sira, izgledalo mi ljepše nego čista krema.
[You must be registered and logged in to see this image.]

ZAMIS29
Nazad na vrh Ići dole
https://magnolija.serbianforum.info
jutarnja izmaglica
Administrator
Administrator
jutarnja izmaglica


Seks : Ženski
Datum rođenja : 03.02.1956
Datum upisa : 29.11.2010
Godina : 68
Lokacija : Beograd moj rodni grad
Raspoloženje : smeh kao lek
Komentari : Život je lep!!!

SLANE TORTE i ROLATI - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: SLANE TORTE i ROLATI   SLANE TORTE i ROLATI - Page 2 I_icon_minitimeČet Maj 12 2011, 23:43

Slagana slana torta
[You must be registered and logged in to see this image.]
Sastojci
Tijesto
7jaja 2 dl kisele pavlake(vrhnje) 7 kasikabrasna 1 kesica praska za pecivo so
Fil
400 ml kisele pavlake(vrhnje) 400 gr majoneza(ili domaci od jednog cijelog jajeta) malokiselih krastavaca 2-3tvrdo kuvana jaja 50 gr prsute ili suvog vrata, budjole 50 grsunkarice malokecapa oko 300 grsira trapista
Priprema
1
Za tijesto umutiti bjelanca sa malo soli, dodati zumanca, brasno i pavlaku i peci na 200C u plehu od rerne
2
Za fil pomijesati pavlaku i majonez i podijeliti na tri dijela
3
U jedan dio dodati sjeckane krastavce, jaja i malo rendanog trapista
4
U drugi dio staviti prsutu i malo rendanog sira
5
U treci dio staviti sunkaricu, sir i malo kecapa
6
Tijesto podijeliti na tri dijela uzduzno pa prvu koru premazati prvim filom, kora, drugi fil, kora ,treci fil i odozgo rendani sir
Posluživanje
Torta moze i da se napravi tako da se posebno peku tri kore tj da se tijesto podijeli na ti dijela pa se jedan pece zut, u drugi se doda malo sjeckanog barenog spanaca i u terci 1-2 kasike ajvara.Kad se prave 3 kore moze da se pravi tijesto od 9 jaja pa za svaku koru po 3 jaja, 3 kasike brasna 1/2 casice kisele pavlake, kasicica pp i za kore u boji po 1-2 kasike ajvara ili sjeckanog spanaca
[You must be registered and logged in to see this image.]
irenalana
Nazad na vrh Ići dole
https://magnolija.serbianforum.info
jutarnja izmaglica
Administrator
Administrator
jutarnja izmaglica


Seks : Ženski
Datum rođenja : 03.02.1956
Datum upisa : 29.11.2010
Godina : 68
Lokacija : Beograd moj rodni grad
Raspoloženje : smeh kao lek
Komentari : Život je lep!!!

SLANE TORTE i ROLATI - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: SLANE TORTE i ROLATI   SLANE TORTE i ROLATI - Page 2 I_icon_minitimeČet Maj 12 2011, 23:54

Tost sendvići
[You must be registered and logged in to see this image.]
Sastojci
osnovni namaz
2 vrećicemajoneze 2 komkiselo vrhnje
1 namaz
20 dkg sitno naribane šunke
2 namaz
2-3 komtvrdo kuhana jaja 3-4 komkisela krastavca
3 namaz
20 dkg sira grabancijaša ili nekog drugog slanog sira
PripremaVrijeme pripreme:30 min
1
za osnovni namaz pomiješati majonezu i vrhnje i podijeliti u 3 zdjelice
2
u prvi dio dodati ribanu šunku
3
u drugi dio dodati izribana jaja i krastavce
4
u treći dio dodati slani sir
5
poredati tost i namazati smjesom sa šunkom, poklopiti slojem tosta pa namazati smjesom sa jajima i krastavcima, poklopiti slojem tosta namazati smjesom sa slanim sirom posuti parmezanom
6
ostaviti par sati u frižideru da se ohladi
7
rezati željene oblike kockice, trokute i ukrasiti polovicama punjenih maslina i sl.
Nazad na vrh Ići dole
https://magnolija.serbianforum.info
jutarnja izmaglica
Administrator
Administrator
jutarnja izmaglica


Seks : Ženski
Datum rođenja : 03.02.1956
Datum upisa : 29.11.2010
Godina : 68
Lokacija : Beograd moj rodni grad
Raspoloženje : smeh kao lek
Komentari : Život je lep!!!

SLANE TORTE i ROLATI - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: SLANE TORTE i ROLATI   SLANE TORTE i ROLATI - Page 2 I_icon_minitimePet Maj 13 2011, 00:27

Agathina ‘tortica’
[You must be registered and logged in to see this image.]
Sastojci
Za tijesto:
1jaje cca 3 dl mekog punozrnatog pšeničnog brašna (*A) 1 žličica sode bikarbone (razom puna) 70 gmaslaca 100 g kiselog vrhnja (12% m.m.) malosoli malo svježe mljevenog papra (ovdje zelenog) malo mediteranskih začina (*B)
Za nadjev:
cca 360 g svježeg sira (zagrebački, 25 % m.m.) 200 gkiselog vrhnja soli prema potrebi 5 kom. suhih rajčica iz ulja (*C) 1/2 režnjačešnjaka za dekoraciju slane srdele, masline, peršinov list isl.
PripremaTežina:Jednostavno
1
Prosijte brašno sa sodom bikarbonom, malo posolite (kao za kruh) i dodajte začine. Narežite hladan maslac na listiće i spojite s brašnom da dobijete mrvičastu masu.
2
Razmutite jaje s kiselim vrhnjem te umiješajte u smjesu brašna i maslaca. Umijesite tijesto (ne treba dugo mijesiti). Napravite 4 jednako velike loptice koje ostavite 10ak min na hladnom.
3
Na dno kalupa promjera 20 cm stavite pek papir. Razvaljajte lopticu tijesta na veličinu kalupa – to sam radila direktno u kalupu, malim valjčićem, ali vi možete valjati kore na pek papiru pa ih peći na okrenutom protvanu (ako nemate kalup).
4
Razvaljanu koru malo ispikajte vilicom pa pecite u u prethodno zagrijanoj pećnici – ovdje na 160°C (ventilatorsko grijanje), 7-8 min. Vrijeme i temperaturu pečenja prilagodite svojoj pećnici: neka kore dobiju tek malo boje, ne smiju vam potamniti. Pečenu koru s pek papirom izvadite iz kalupa i ohladite na dasci ili rešetki. Ponovite za preostale 3 kore.
5
Za nadjev nasjeckajte ocijeđene suhe rajčice i češnjak. Izmiksajte (u multipraktiku ili štapnim mikserom) malo sira i vrhnja sa sjeckanim povrćem. Dodajte preostali sir i vrhnje, malo soli pa sve izmiksajte u kremastu masu. Ovo sam radila štapnim mikserom i ostali su mi manji komadići suhe rajčice, ali to mi se svidjelo pa nisam miksala dalje. Po potrebi još dosolite, ali oprezno – ako koristite dekoraciju kao ja, računajte da je i ona slana.
6
Svaku koru premažite 1/4 nadjeva i složite jednu na drugu. Po želji, dio nadjeva možete ostaviti za premazati rub tortice – ja nisam. Torticu dobro ohladite (barem 2-3 h).
Posluživanje
Prije posluživanja ukrasite po želji (ovdje suhi sjeckani peršin, slane srdele i crne masline). Poslužite uz čašicu bijelog vina. :)
Napomene:
A – prosijala sam 3 dl brašna i kod izrade tijesta dodala još 1-2 žlice.
B – mediteranski začini su mješavina sljedećeg sastava: ružmarin, bosiljak, primorski vrijesak, majčina dušica, mažuran, origano. Naravno da možete staviti začine koje volite.
C – Komadi suhih rajčica su ‘fete’, ne cijele rajčice. Nadjev možete ‘pojačati’ dodacima po želji: umjesto suhih rajčica i češnjaka, možete dodati sjeckani svježi peršin i češnjak ili žlicu-2 namaza od maslina (u tom slučaju nemojte soliti dok sve ne izmiješate) isl.
Za dekoraciju mogu poslužiti i kapari, zrna kuhanog kukuruza isl.
Povećate li mjeru, možete peći kore u pravokutnom kalupu pa raditi pitu, tj. rezati na kockice, ‘minjone’ isl. U tom slučaju možete pripremiti 2 nadjeva – jedan sa suhim rajčicama, drugi s peršinom pa napraviti dekorativno hladno predjelo … igrajte se. :)
notsoevil
Nazad na vrh Ići dole
https://magnolija.serbianforum.info
jutarnja izmaglica
Administrator
Administrator
jutarnja izmaglica


Seks : Ženski
Datum rođenja : 03.02.1956
Datum upisa : 29.11.2010
Godina : 68
Lokacija : Beograd moj rodni grad
Raspoloženje : smeh kao lek
Komentari : Život je lep!!!

SLANE TORTE i ROLATI - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: SLANE TORTE i ROLATI   SLANE TORTE i ROLATI - Page 2 I_icon_minitimeČet Nov 03 2011, 01:20

Slana torta sa krekerima
[You must be registered and logged in to see this image.]

Potreban materijal:
500gr slanog krekera
500gr mekog domaćeg sira (može i feta)
100gr kačkavalja
200gr mariniranih šampinjona
200gr svežih šampinjona
300gr kiselih krastavaca
250gr šunke ili parizera
50 gr zelenih maslinki
2dl jogurta
2dl kisele pavlake
2 kašike ulja

Priprema:
Na ulju prodinstati sveže šampinjone isečene na listiće, pa ostaviti da se ohlade. Kačkavalj narendati na krupno rende. Dodati u domaći sir, kao i marinirane šampinjone isečene na listiće. Kisele krastavce iseći na krugove pa dodati u sir (ostaviti jedan-dva za dekoraciju), a onda dodati i prohlađene šampinjone. Sve zajedno lagano izmešati, po potrebi se može i posoliti. Šunku ili parizer narendati na krupno rende. Krekere umakati u jogurt pa slagati u kalup za tortu tako da prekriju dno. Preko krekera premazati pripremljen fil, posuti rendanom salamom, pa ponavljati postupak dok se ne utroši sav materijal. Tortu premazati kiselom pavlakom pa dekorisati maslinama i kiselim krastavcima. Ostaviti da se stegne u frižideru pre sečenja. Još bolje bi bilo da prenoći.
[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://magnolija.serbianforum.info
jutarnja izmaglica
Administrator
Administrator
jutarnja izmaglica


Seks : Ženski
Datum rođenja : 03.02.1956
Datum upisa : 29.11.2010
Godina : 68
Lokacija : Beograd moj rodni grad
Raspoloženje : smeh kao lek
Komentari : Život je lep!!!

SLANE TORTE i ROLATI - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: SLANE TORTE i ROLATI   SLANE TORTE i ROLATI - Page 2 I_icon_minitimeČet Nov 03 2011, 01:41

Brza slana torta
[You must be registered and logged in to see this image.]
Potrebno: 2 pakovanja tost hleba, 400gr majoneza, 6dl kisele pavlake, 300gr šunke, 200gr kulena, 200gr trapista, 4 kuvana jajeta, teglica ajvara, kiseli krastavčići, maslinke, origano.

Priprema:
Sa svakog parčeta tost hleba uklonite koricu. Na tacnu za tortu složite red tost hleba. Premažite pavlakom, na to poredjajte šunkaricu i prekrijte drugim slojem tosta. Premažite majonezom, narendajte jaja, posolite i stavite kolutiće kiselih krastavaca. Dodajte još malo majoneza i poklopite novim parčićima tosta. U sledeći sloja stavite majonez, trapist i kulen, a poslednji dodajte pavlaku i ajvar. Opet poklopite hlebom, pa spolja premažite pavlakom i ukrasite maslinama i origanom. Stavite u frižider na nekoliko sati.
Nazad na vrh Ići dole
https://magnolija.serbianforum.info
jutarnja izmaglica
Administrator
Administrator
jutarnja izmaglica


Seks : Ženski
Datum rođenja : 03.02.1956
Datum upisa : 29.11.2010
Godina : 68
Lokacija : Beograd moj rodni grad
Raspoloženje : smeh kao lek
Komentari : Život je lep!!!

SLANE TORTE i ROLATI - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: SLANE TORTE i ROLATI   SLANE TORTE i ROLATI - Page 2 I_icon_minitimeČet Nov 03 2011, 01:44

sargarepica

Slana torta
[You must be registered and logged in to see this image.]
Sastojci
kora
4jaja 1 soljicaulja 1 kasikasoli 1 kasicica praska za pecivo 13 kasikabrasna
Fil:
2kuvana jaja rendanasunka sir majonez
Priprema
1
Umutiti jaja zatim dodati sve ostale sastojke. Peci u cetvrtastom plehu.
2
Izrendati jaja, sunku, sir (kolicina po zelji) sve to zaciniti majonezom.
3
Koru podeliti i filovati ovim redom: kora-pavlaka-fil ;kora-pavlaka-fil i preko premazati pavlakom i ukrasiti po zelji.
Nazad na vrh Ići dole
https://magnolija.serbianforum.info
jutarnja izmaglica
Administrator
Administrator
jutarnja izmaglica


Seks : Ženski
Datum rođenja : 03.02.1956
Datum upisa : 29.11.2010
Godina : 68
Lokacija : Beograd moj rodni grad
Raspoloženje : smeh kao lek
Komentari : Život je lep!!!

SLANE TORTE i ROLATI - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: SLANE TORTE i ROLATI   SLANE TORTE i ROLATI - Page 2 I_icon_minitimeČet Nov 03 2011, 01:48

Slana svečana torta!
kumababa1
[You must be registered and logged in to see this image.]
Sastojci
Za crveni biskvit:
425 ml pelata 6 komjaja 9 žlicabrašna (oštrog) 80 grmaslaca 1prašak za pecivo sol, origano
Za zelenu filu:
paketić smrznutih kopriva (ili špinata) 250 mlvrhnja za kuhanje 100 gr naribanog polutvrdog sira 1-2 žlicepšeničnog griza 2 žlicemaslaca sol, češnjak
Ostalo:
300 gr narezane šunke
PripremaTežina:Srednje zahtjevno
1 /slika/615115/
Crveni biskvit: žumanjke i ispasirane pelate staviti u posudu za miksanje, dodati soli, origana, koncentata rajčice i razmekšanog maslaca i miksati dok se sadržaj ne zapjeni. U tu smjesu sipati brašno pomijašano sa praškom za pecivo i na kraju lagano dodavati ranije napravljen snijeg od bjelanjaka. Sipati u namašćenu ili pek papirom obloženu tepsiju ili kalup za torte (ovisno da li hoćete četvrtastu ili okruglu tortu ... ja sam imala četvrtastu) i staviti peći 25-30 min na 180°C u prethodno zagrijanu pečnicu.
Kad se ohladi prerezati ga na pola.

Zelena fila: smrznute koprive (ili špinat) staviti topiti u posudu na maslac. Postepeno dodavati vrhnje za kuhanje. Kad prokuha, dodati sitno ribani polutvrdi sir, posoliti i začiniti sa češnjakom u prahu (ako se radi sa svježim, jako usitnjen dodati na maslac prije kopriva).
Štapnim mikserom usitniti smjesu i prema tome koliko su bili vlažni kopriva ili špinat dodati 1-2 žlice pšeničnog griza, da se ugusti.
2 /slika/615117/
Pripremljena crvena kora od biskvita odmah se premaže toplom smjesom. Preko nje stave se listići šunke i odmah drugi red zelene file i na kraju drugi dio biskvita. Lagano se stisne, da ne ostane negdje šupljine i spremi u frižider. Najbolje preko noći da se svi sastojci dobro prožmu i da se torta može lijepo rezati.
3 /slika/615127/
Narezati i servirati sa nekom sezonskom salatom ili umakom na bazi majoneze ili jogurta.

Posluživanje
Gotova torta se može ukrasiti krem sirom, majonezom, šeri rajčicama i slično, prema vlastitim afinitetima i mašti. Ja sam ukrašavala već narezane kocke.
Isto tako lijepo i efektno djeluju i mali zalogajčići, kanapei, obogaćeni i ukrašeni šeri rajčicom, maslinom i s malo šunkice.

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://magnolija.serbianforum.info
jutarnja izmaglica
Administrator
Administrator
jutarnja izmaglica


Seks : Ženski
Datum rođenja : 03.02.1956
Datum upisa : 29.11.2010
Godina : 68
Lokacija : Beograd moj rodni grad
Raspoloženje : smeh kao lek
Komentari : Život je lep!!!

SLANE TORTE i ROLATI - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: SLANE TORTE i ROLATI   SLANE TORTE i ROLATI - Page 2 I_icon_minitimeČet Nov 03 2011, 02:08

Slana torta sa pohovanim paprikama
cokolada84


[You must be registered and logged in to see this image.]
Sastojci 3 lista male oblande pohovane paprike 100-200grama dimljene ribe ( ne mora) 3x200grama majoneza (posnog ako pravite za dane posta) 3x100grama kackavalja(biljnog) 3x100grama pecenog susama
PripremaTežina:Jednostavno
1
Pomesati na tri mesta po 100grama kackavalja,100grama susama i 200grama majoneza.
2
Preko prve oblande staviti malo fila,pa poredjati pohovane paprike pa ostali fil.
Staviti drugo obalndu i ponoviti.
Tu mozete dodati preko paprika dimljenu ribu,ako volite.
Isto ponoviti i sa trecim listom oblnde.
Ukrasiti rendanim kackavaljem.
3
Uzivati :)
Nazad na vrh Ići dole
https://magnolija.serbianforum.info
jutarnja izmaglica
Administrator
Administrator
jutarnja izmaglica


Seks : Ženski
Datum rođenja : 03.02.1956
Datum upisa : 29.11.2010
Godina : 68
Lokacija : Beograd moj rodni grad
Raspoloženje : smeh kao lek
Komentari : Život je lep!!!

SLANE TORTE i ROLATI - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: SLANE TORTE i ROLATI   SLANE TORTE i ROLATI - Page 2 I_icon_minitimeČet Nov 03 2011, 02:11

Slana torta!!!
Ikka


[You must be registered and logged in to see this image.]
Sastojci KORA: 6jaja 6 kašika brašna 1 kesicapraška za pecivo 1 kašičicasoli 4 kašike maka Još: 8 crvenih pečenih paprika 300 g sječene šunke, po mogućnosti četvrtaste 300 g trapista ili nekog drugog sira 500 mlkisele pavlake 200 gmajoneze 100 g brašna 3jaja ulje so i mljeveni crni biber 400 gmladog sira 4 čena bijelog luka 50 g proprženog susama
PripremaTežina:Jednostavno
1
KORA: umutiti jaja, dodati so, brašno pomiješano sa pecivom i makom. Smjesu istresti u veliki pleh od električnog koji smo prethodno obložili masnim papirom i malo namazali uljem. Kada je kora pečena presjeći je uzduž napola. U međuvremenu pohovati pečene paprike. Paprike iscijepati posušiti, zatim uvaljamo u brašno pa uvaljamo u troje umućenih jja koja smo posolili po ukusu. Pržiti paprike u vrelom ulju.Pohovane paprike vaditi na činiju obloženu ppirnom salvetom da upije masnoću. Pomiješati mladi sir, sjeckan bijeli luk, malo soli, malo bibera, 5 kašika kisele pavlake i prženi susam. Na koru od maka nanesemo fil od sira, zatim poredamo pohovane paprike, zatim mješavinu pavlake i majoneze koju smo začinili po ukusu nanesemo na paprike. Poredamo šunku, remažemo pavlakom i majonezom, poredamo trapist sir premazati pavlakom i majonezom i tako naizmjenično dok se sve neutroši. Odozgo tortu premazat pavlakom i majonezom, ukrasit po želji!
Nazad na vrh Ići dole
https://magnolija.serbianforum.info
jutarnja izmaglica
Administrator
Administrator
jutarnja izmaglica


Seks : Ženski
Datum rođenja : 03.02.1956
Datum upisa : 29.11.2010
Godina : 68
Lokacija : Beograd moj rodni grad
Raspoloženje : smeh kao lek
Komentari : Život je lep!!!

SLANE TORTE i ROLATI - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: SLANE TORTE i ROLATI   SLANE TORTE i ROLATI - Page 2 I_icon_minitimeČet Nov 03 2011, 02:13

Ajvar rolat
sargarepica
[You must be registered and logged in to see this image.]
Sastojci
Kora
5jaja 5 kasikabrasna 1 prasak za pecivo 1pavlaka 4 kasikeajvar so
Fil:
400 grfeta sir 1pavlaka 200 gr.sunke persun
Priprema
1
Odvojiti zumance od belanceta. Od belanaca umutiti cvrs sneg.
2
Zumanca i ostale sastojke sjediniti pa na kraju dodati sneg od belanaca, od toga ispeci koru.Ispecenu koru uviti u mokoj krpi i ostaviti da se hladi, kada je hladno isfilovati i uviti u rolat
3
Fil:
4
Sunku iseckati sitno takodje i persun pa to sjediniti sa pavlakom i sirom, ovim filovati rolat.
Posluživanje
Ovaj rolat na slici sam pravila od pola mase pa je zato manji.
Nazad na vrh Ići dole
https://magnolija.serbianforum.info
jutarnja izmaglica
Administrator
Administrator
jutarnja izmaglica


Seks : Ženski
Datum rođenja : 03.02.1956
Datum upisa : 29.11.2010
Godina : 68
Lokacija : Beograd moj rodni grad
Raspoloženje : smeh kao lek
Komentari : Život je lep!!!

SLANE TORTE i ROLATI - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: SLANE TORTE i ROLATI   SLANE TORTE i ROLATI - Page 2 I_icon_minitimePet Nov 18 2011, 04:11

Rolat od spanaća s barenim jajima
[You must be registered and logged in to see this image.]

Sastojci:
Kora

# 1 kesa smrznutog spanaća
# 100 grama brašna
# 1 dl ulja
# 1 dl mleka
# 1 kašičica začina (npr. biozačina)
# 1 nepuna kašičica soli
# 4 jaja

Fil

# 200 grama sira (može i krem-sir)
# 200 grama šunke
# 1/2 pavlake
# 6 barenih jaja
# malo majoneza za ukras


Način pripreme:

U topao skuvan i oceđen spanać staviti brašno, ulje, mleko, kašičicu začina i so. Kada se smesa prohladi, dodati 4 jaja, jedno po jedno. Celu ovu smesu umutiti mikserom.

Pripremiti pleh srednje veličine i obložiti ga aluminijskom folijom. Smesu staviti u pleh i peći 10-15 minuta u rerni zagrejanoj na 250 stepeni.

Dok se kora peče ili pre toga, izmrviti sir (krem-sir), dodati šunku i 1/2 pavlake i sjediniti masu.

Pečenu koru izvaditi iz rerne i izručiti je iz pleha tako da strana sa folijom, koja je bila na dnu, sada bude gore. Pažljivo skinuti foliju dok je kora još vruća i sačekati da se kora ohladi, tj. postane mlaka. Zatim je nafilovati pripremljenim filom, a preko fila, na početak kore, poređati 6 barenih jaja (jedno do drugoga) i uviti u rolat.

Rolat uviti u foliju i ostaviti da prenoći. Pre služenja, ceo rolat premazati sa malo majoneza. Seći na kriške i služiti. Jako je dekorativan i ukusan.
Nazad na vrh Ići dole
https://magnolija.serbianforum.info
jutarnja izmaglica
Administrator
Administrator
jutarnja izmaglica


Seks : Ženski
Datum rođenja : 03.02.1956
Datum upisa : 29.11.2010
Godina : 68
Lokacija : Beograd moj rodni grad
Raspoloženje : smeh kao lek
Komentari : Život je lep!!!

SLANE TORTE i ROLATI - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: SLANE TORTE i ROLATI   SLANE TORTE i ROLATI - Page 2 I_icon_minitimePet Nov 18 2011, 04:15

Rolat sa povrćem
[You must be registered and logged in to see this image.]

Sastav:

500 g zamrznutog lisnatog testa
450 g zamrznute mešavine graška i šargarepe (450 g)
1 kašika iseckanog svežeg kapra
2 kašike prezli
1 jaje
2 kašike kisele pavlake
2 kašike parmezana
so, 1 jaje
1 kašika susama


Način pripreme:

Zamrznuto povrće stavite u provrelu vodu i kuvajte 10 minuta. Kuvano povrće ocedite, a deo povrća sitno iseckajte.
Usitnjenom povrću dodajte preostalo kuvano povrće (tako da imate sitnije i krupnije seckano povrće), so, kapar, prezle, razmućeno jaje, parmezan, pavlaku, pa sve zajedno lagano promešajte.
Lisnato testo tanko razvaljajte po radnoj površini pa zatim polovinu testa premažite s pola pripremljenog premaza koji ste napravili od seckanog povrća.
Isto to uradite s drugim delom testa tako da dobijete dva komada.

Urolajte ih, malo ih izbodite viljuškom, pa ih premažite razmućenim jajetom, pospite susamom i pecite u rerni koju ste prethodno zagrejali na 200°C, negde oko 20 minuta.
Rolate prvo malo ohladite, a tek onda isecite.
Nazad na vrh Ići dole
https://magnolija.serbianforum.info
jutarnja izmaglica
Administrator
Administrator
jutarnja izmaglica


Seks : Ženski
Datum rođenja : 03.02.1956
Datum upisa : 29.11.2010
Godina : 68
Lokacija : Beograd moj rodni grad
Raspoloženje : smeh kao lek
Komentari : Život je lep!!!

SLANE TORTE i ROLATI - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: SLANE TORTE i ROLATI   SLANE TORTE i ROLATI - Page 2 I_icon_minitimeNed Nov 20 2011, 14:15

ROLAT SA PEČURKAMA

Sastojci


za koru:
100 g brašna
100 g putera
4 dcl mleka
5 jaja

fil:
500 g šampinjona
mala glavica crnog luka
4 kuvana jaja
300 g šunke
jedna pavlaka
4 kašike majoneza
so, biber, senf

premaz:
100 g majoneza
100 g sira (rendani kačkavalj ili parmezan)

Priprema
2 dcl mleka sipati u posudu za kuvanje, dodati 100 g putera. Kada provri dodati razmućeno brašno (100 g) u 2 dcl mleka i jednu kašičicu soli. Mešati dok se masa ne odvoji od posude. U ohlađenu masu dodavati jedno po jedno jaje (5 komada) uz neprestano mešanje. Razvuci masu u pleh od rerne i peći ukupno 30 minuta (prvih 20 minuta na 200°C, a zatim još 10 minuta na 180°C). Pri tom ne otvarati rernu iako se testo bude ponašalo čudno, ne brinite. Pečenu koru izručiti na vlažnu krpu i prekriti je drugom mokrom krpom. Držati je tako dok se ne ohladi.
fil:
Prečurke oprati i obariti u slanoj vodi 10 minuta. Dobro ih ocediti i iseckati. Iseckati glavicu crnog luka i propržiti na malo masnoće, dodati pečurke i po želji začine. Kada voda ispari, pečurke su gotove. U ohlađene pečurke dodati seckana kuvana jaja, seckanu šunku, majonez, senfa po želji i čašu pavlake. Ovim filom premazati celu koru i pomoću krpe saviti u rolat. Zategnuti krpom rolat i ostaviti u frižideru da se stegne i slegne. Ceo rolat premazati majonezom (može i pavlakom) i posuti rendanim kačkavaljem ili parmezanom. Držati u frižideru bar 24 sata pre služenja.
[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://magnolija.serbianforum.info
jutarnja izmaglica
Administrator
Administrator
jutarnja izmaglica


Seks : Ženski
Datum rođenja : 03.02.1956
Datum upisa : 29.11.2010
Godina : 68
Lokacija : Beograd moj rodni grad
Raspoloženje : smeh kao lek
Komentari : Život je lep!!!

SLANE TORTE i ROLATI - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: SLANE TORTE i ROLATI   SLANE TORTE i ROLATI - Page 2 I_icon_minitimeNed Nov 20 2011, 14:17

ROLAT SA ŠUNKOM

Sastojci
pola kilograma kora za pitu
pola kilograma mladog sira
4 jaja
jedan prašak za pecivo
malo mleka
pola kilograma šunke
pavlaka
malo rendanog trapista

Priprema
Napraviti fil: izmrviti sir, dodati jaja i prašak za pecivo i malo mleka i to dobro izmešati.
Stavljati po 2 kore, prskati ih uljem i filovati naizmjenično, 2 kore pa fil i sve tako dok se ne potroše kore. Staviti kore da se peku. Pečene izvaditi i položiti na mokru krpu, uviti u rolat i staviti da se ohlade. Ohlađene kore odviti i premazati pavlakom, preko pavlake složiti stiješnjenu šunku, isječenu da bude srednje debljine. Uviti tako u rolat i odozgo ga premazati pavlakom, a preko toga posuti po zelji rendani trapist. Prijatno!
[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://magnolija.serbianforum.info
jutarnja izmaglica
Administrator
Administrator
jutarnja izmaglica


Seks : Ženski
Datum rođenja : 03.02.1956
Datum upisa : 29.11.2010
Godina : 68
Lokacija : Beograd moj rodni grad
Raspoloženje : smeh kao lek
Komentari : Život je lep!!!

SLANE TORTE i ROLATI - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: SLANE TORTE i ROLATI   SLANE TORTE i ROLATI - Page 2 I_icon_minitimeSre Mar 07 2012, 14:25

Slana torta diplomat sa kuglicama od sira
[You must be registered and logged in to see this image.]

Sastojci:
Za koru : 4 jaja,1 pavlaka,1 prašak za pecivo,4 kašike brašna i kašičica soli, ispeći u podmazanom plehu na 200 stepeni. Za fil : 200 gr starog sira, 2 dl pavlake,300 gr šunke,100 gr majoneza, 100 gr kačkavalja.


Priprema:
Umutiti jaja,pavlaku,prašak za pecivo,brašno i so,pa ispeći u podmazanom plehu na 200 stepeni. Izmrviti sir,dodati pavlaku,umutiti i premazati preko ohlađene kore.Posuti seckanu šunku i premazati sve majonezom. Izrendati preko torte kačkavalj. Torta treba da odstoji 24 sata u frižideru pre služenja. Tortu možete dekorisati po želji.
Nazad na vrh Ići dole
https://magnolija.serbianforum.info
jutarnja izmaglica
Administrator
Administrator
jutarnja izmaglica


Seks : Ženski
Datum rođenja : 03.02.1956
Datum upisa : 29.11.2010
Godina : 68
Lokacija : Beograd moj rodni grad
Raspoloženje : smeh kao lek
Komentari : Život je lep!!!

SLANE TORTE i ROLATI - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: SLANE TORTE i ROLATI   SLANE TORTE i ROLATI - Page 2 I_icon_minitimeSre Mar 07 2012, 14:26

Slana torta "Marina"

Sastojci:
1/2 kg feta sira,1/2 kg krem sira,250 gr putera,150 gr susama,200 gr praške šunke, 1 veza peršuna, 2-3 čena belog luka, 200 gr kačkavalja, 3-4 pečene paprike, 50 gr susama za posipanje torte.


Priprema:
Umutiti feta sir sa krem sirom,puterom i prethodno proprženim susamom,a onda tu masu podeliti na tri dela. U prvi deo dodati sitno seckanu prašku šunku. U drugi deo dodati vezu sitno seckanog peršuna,izrendani beli luk i narendani kačkavalj. U treći deo dodati pečene paprike,očišćene,dobro oceđene i sitno iseckane.Tim redosledom oblikovati tortu na poslužavniku,pa je odozgo posuti prženim susamom.Posle toga,rastopiti dve kašikice želatina sa šoljicom vode i četkicom premazati celu tortu. Ovu tortu možete oblikovati u razne forme u zavisnosti kakvu dekoraciju želite.
[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://magnolija.serbianforum.info
jutarnja izmaglica
Administrator
Administrator
jutarnja izmaglica


Seks : Ženski
Datum rođenja : 03.02.1956
Datum upisa : 29.11.2010
Godina : 68
Lokacija : Beograd moj rodni grad
Raspoloženje : smeh kao lek
Komentari : Život je lep!!!

SLANE TORTE i ROLATI - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: SLANE TORTE i ROLATI   SLANE TORTE i ROLATI - Page 2 I_icon_minitimeSre Mar 07 2012, 14:27

Slana šarena torta

Sastojci:
15 jaja,2 pavlake,2dl ulja,3 praška za pecivo,3 kašike ajvara,300gr barenog spanaća,so. Fil: 250 gr krem sira, 1 punomasna pavlaka, 2 kašike majoneza i 250 gr sitno seckane šunke.


Priprema:
Peku se 3 kore:
Prva kora: 5 jaja, 1/2 dl ulja , 1/2 pavlake, 5 kašika brašna, prašak za pecivo, malo soli.
Druga kora: 5 jaja, 1/2 dl ulja , 5 kašika brašna, prašak za pecivo, malo soli, 3 kašike ajvara.
Treća kora: 5 jaja, 1/2 dl ulja , 5 kašika brašna, prašak za pecivo, malo soli, 300gr barenog i sitno iseckanog spanaća.
Kore peći u pouljenom i papirom obloženom plehu,20 minuta u zagrejanoj pećnici na 180 stepeni.
Fil: 250 gr krem sira, 1 punomasna pavlaka, 2 kašike majoneza i 250 gr sitno seckane šunke. Ovim filom premazati svaku koru,a odgore je ukrasiti po želji.
Kod ove torte možete ostaviti beli fil, a između filova i kora stavljati cele listove šunke ( tanko sečene)Ovako spremljenu tortu možete oblikovati kao cirkus, voz, zamak,klavir...
[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://magnolija.serbianforum.info
jutarnja izmaglica
Administrator
Administrator
jutarnja izmaglica


Seks : Ženski
Datum rođenja : 03.02.1956
Datum upisa : 29.11.2010
Godina : 68
Lokacija : Beograd moj rodni grad
Raspoloženje : smeh kao lek
Komentari : Život je lep!!!

SLANE TORTE i ROLATI - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: SLANE TORTE i ROLATI   SLANE TORTE i ROLATI - Page 2 I_icon_minitimeSre Mar 07 2012, 14:28

Slana torta od tost hleba

Sastojci:
1 – 2 pakovanje (24 kriške) tost hleba 300 gr majoneza 2 pavlake 200 gr parizera, stišnjene šunke ili slično 300 gr sira 4 barena jaja 8 kiselih krastavaca


Priprema:
Tost hleb se pri pravljenju torte ređa 2 x 3 parčeta u 4 reda 300 gr majoneza i dve pavlake izmešajte i podelite smesu na tri jednaka dela. Pravite 3 fila tj. u svaki deo smese dodajete različite sastojke Priprema filova: Prvi fil: U trećinu smese majoneza i pavlake dodajte rendani sir i sitno seckane kisele krastavce. Dobro izmešajte i začin ite po ukusu. Drugi fil: U trećinu smese majoneza i pavlake dodajte 200 gr parizera ili stišnjene šunke. Dobro izmešajte i začin ite po ukusu. Treći fil: U preostalu trećinu smese majoneza i pavlake dodajte sitno seckana jaja i 5 sitno seckanih kiselih krastavaca. Dobro izmešajte i začin ite po ukusu. Priprema torte: Na tacnu poređajte 2x3 tosta i premažite prvim filom. Preko fila ponovo ređate tost, pa zatim drugi fil. Ponovo tost pa treći fil. Torta se prekije još jednim redom tosta i premaže pavlakom. Može se ukrasiti po želji.Pravi se dan ranije i treba da odstoji u frižideru, kako bi tost potpuno upio filove i omekšao.

autor recepta: loga
[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://magnolija.serbianforum.info
Gost
Gost




SLANE TORTE i ROLATI - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: SLANE TORTE i ROLATI   SLANE TORTE i ROLATI - Page 2 I_icon_minitimePet Mar 16 2012, 19:27

jutarnja izmaglica ::
Slana torta "Marina"

Sastojci:
1/2 kg feta sira,1/2 kg krem sira,250 gr putera,150 gr susama,200 gr praške šunke, 1 veza peršuna, 2-3 čena belog luka, 200 gr kačkavalja, 3-4 pečene paprike, 50 gr susama za posipanje torte.


Priprema:
Umutiti feta sir sa krem sirom,puterom i prethodno proprženim susamom,a onda tu masu podeliti na tri dela. U prvi deo dodati sitno seckanu prašku šunku. U drugi deo dodati vezu sitno seckanog peršuna,izrendani beli luk i narendani kačkavalj. U treći deo dodati pečene paprike,očišćene,dobro oceđene i sitno iseckane.Tim redosledom oblikovati tortu na poslužavniku,pa je odozgo posuti prženim susamom.Posle toga,rastopiti dve kašikice želatina sa šoljicom vode i četkicom premazati celu tortu. Ovu tortu možete oblikovati u razne forme u zavisnosti kakvu dekoraciju želite.
[You must be registered and logged in to see this image.]

..ovu tortu sam pravila detetu za neku zurku..zaista je ukusna i bash sam iskoristila tvoju sliku za izgled..uspelo mi je..em dekorativna,em ukusna..hvala jutarnja SLANE TORTE i ROLATI - Page 2 3336953844
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





SLANE TORTE i ROLATI - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: SLANE TORTE i ROLATI   SLANE TORTE i ROLATI - Page 2 I_icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
SLANE TORTE i ROLATI
Nazad na vrh 
Strana 2 od 2Idi na stranu : Prethodni  1, 2
 Similar topics
-
» Posne slane torte i rolati
» Posne torte i rolati
» Slane palacinke
» ROLATI
» Krofne slane,piroske,ustipci..-na vise nacina

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
 :: LIFESTYLE :: KULINARSTVO :: NAŠA PEKARA-
Skoči na:  
Vremenska prognoza
Weather Belgrade
Teme naj viđenije
Ko je trenutno na forumu
Vracam se...Odjava ..... laku noc ....
Kaladont u tri reči
ARANŽIRANJE HLADNIH PREDJELA
Vas smajli raspolozenja...
FARBANJE i UKRAŠAVANJE USKRŠNJIH JAJA
Deponija emotikona-rezervni smajlici...
SVADBENE TORTE-ideje
Ćaskanje u kafeu uz kaficu,čaj...Dobro jutro,dan,veče
Nauka o jeziku
Ključne reči