https://magnolija.serbianforum.info/

https://magnolija.serbianforum.info/

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PORTALPrijemLatest imagesRegistruj sePristupi

 

  Kolaci..poslastice...kremovi...mus..

Ići dole 
4 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5
AutorPoruka
jutarnja izmaglica
Administrator
Administrator
jutarnja izmaglica


Seks : Ženski
Datum rođenja : 03.02.1956
Datum upisa : 29.11.2010
Godina : 68
Lokacija : Beograd moj rodni grad
Raspoloženje : smeh kao lek
Komentari : Život je lep!!!

 Kolaci..poslastice...kremovi...mus..  - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Kolaci..poslastice...kremovi...mus..     Kolaci..poslastice...kremovi...mus..  - Page 5 I_icon_minitimePet Dec 03 2010, 01:07

First topic message reminder :

CUPAVCI SA PISKOTAMA
[You must be registered and logged in to see this image.]
Sastojci za više od 10 porcija
1 paket veci piskota
1 l mlijeka
200 gr. kokosa
1 puding po zelji, mada je od vanilije najbolji

Nacin pripreme:
Od pola litra mlijeka napraviti puding, a drugu polovicu nasuti u dublju zdjelicu.
U drugu zdjelu sasuti kokosovo brasno, piskote ubacivati u mlijeko, sasvim malo da odstoje po par sekundi, zatim ih vaditi.
Jednu stranu piskota umociti u puding i sastavljati sa onom drugom koju ne umacete.
Redati na tacnu ili u tepsiju. Kada utrosite sve piskote tada preostalim pudingom napunite supljine, toliko da ne prelije previse
preko kolaca i pospite ih sa puno kokosovog brasna.
Ostavite ih da prenoce jer su tada najukusnije kada poprime visak tecnosti iz pudinga i omeksaju.
Veoma su brzi za napraviti i ukusni.
Nazad na vrh Ići dole
https://magnolija.serbianforum.info

AutorPoruka
jutarnja izmaglica
Administrator
Administrator
jutarnja izmaglica


Seks : Ženski
Datum rođenja : 03.02.1956
Datum upisa : 29.11.2010
Godina : 68
Lokacija : Beograd moj rodni grad
Raspoloženje : smeh kao lek
Komentari : Život je lep!!!

 Kolaci..poslastice...kremovi...mus..  - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kolaci..poslastice...kremovi...mus..     Kolaci..poslastice...kremovi...mus..  - Page 5 I_icon_minitimeUto Feb 05 2013, 23:47

Breskvice
[You must be registered and logged in to see this image.]
4 jaja i 25o gr šećera izmiksati. U to dodati 1dcl ulja, 1,5 dcl mlijeka, 12o gr brašna i 1o gr sode bikarbone. Sve dobro izmutiti i ostaviti 2 h na hladnom. Dodati 8oo gr brašna i zamjesiti tijesto. Oblikovati male kuglice i peći na 16o'C

Breskvice, krema: izdubiti breskvice i mrvice koristiti za kremu. U mrvice dodati 3 žlice mlijeka, 3 žl pekmeza od marelice, 2oo gr mljevenih orasa, 15o gr margarina, 2 žl kakaa ili čokolade u prahu, 1 dcl ruma. Sve izmješati i nafilati breskvice.


Kad ih nafilate namočite ih u mješavinu mlijeka i ruma da budu mekane a zatim ih obojate i umočite u šećer. Bojati možete jestivim bojama. Ili aromom. Netko boja sirupom za sok ali meni se čini da od sirupa bude ružna boja.
Nazad na vrh Ići dole
https://magnolija.serbianforum.info
jutarnja izmaglica
Administrator
Administrator
jutarnja izmaglica


Seks : Ženski
Datum rođenja : 03.02.1956
Datum upisa : 29.11.2010
Godina : 68
Lokacija : Beograd moj rodni grad
Raspoloženje : smeh kao lek
Komentari : Život je lep!!!

 Kolaci..poslastice...kremovi...mus..  - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kolaci..poslastice...kremovi...mus..     Kolaci..poslastice...kremovi...mus..  - Page 5 I_icon_minitimeUto Feb 26 2013, 02:01

Vocne kocke sa jabukama i narandzom
[You must be registered and logged in to see this image.]
Sastojci za koru:
5 jaja
1čaša šećera od 200 ml
100 ml mlijeka
100 ml ulja
rendana kora jedne pomorandze
2 čase brašna
pola praska za pecivo
Sastojci za fil:
1 kg jabuka
5 kasika secera
5 kasika ulja
300 ml svjezeg iscjedjenog soka od narandze
20 gr zelatine
Potrebno jos:
500 ml slatkog vrhnja
100 ml soka od svjeze narandze
Priprema kore:
U posudu dublju staviti 5 jaja, dodati casu secera od 200 ml, pa umutiti pjenasto. Dodati potom pola case mlijeka, pola case ulja, narendati kore od narandze, i 2 case brasna pomješane sa pola praska za pecivo. Sve sastojke lagano izmjesati i istresti u tepsiju 32 pa peci na 180 C 20 do 25 minuta. Uzeti 1 kg jabuka, oguliti i izrendati, dodati 5 kasika secera, 5 kasika ulja i staviti u serpu da kuha. Kad pocne malo kuhati dodati 300 ml svjeze cjedzenog soka od narandze. Sve to lagano kuhati dok nebude skuhano. Uzeti 2o gr zelatine pa namociti u vodu prema upustvu. Kad se jabuke skuhaju istresti tu zelatinu u jabuke. Na pečenu koru istresti jabuke. Kad se kolac ohladi umutiti 500 ml slatkog vrhnja sa 100 ml svjezeg soka od naranze i premazati kolac. Ukrasiti po zelji.
Prijatno!
Edisa Basic Pozegic


Poslednji izmenio jutarnja izmaglica dana Uto Feb 26 2013, 02:11, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
https://magnolija.serbianforum.info
jutarnja izmaglica
Administrator
Administrator
jutarnja izmaglica


Seks : Ženski
Datum rođenja : 03.02.1956
Datum upisa : 29.11.2010
Godina : 68
Lokacija : Beograd moj rodni grad
Raspoloženje : smeh kao lek
Komentari : Život je lep!!!

 Kolaci..poslastice...kremovi...mus..  - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kolaci..poslastice...kremovi...mus..     Kolaci..poslastice...kremovi...mus..  - Page 5 I_icon_minitimeUto Feb 26 2013, 02:10

Non plus ultra
[You must be registered and logged in to see this image.]
Sastojci za testo:
280 gr brasna tip 500
40 gr mlevenog secera
prstohvat soli
250 gr margarina
3 zumanca
Pena:
3 belanca
200 gr secera u prahu
Za spajanje:
Pekmez po zelji
Priprema:
Pomesati prosejano brasno, so i secer. Dodati na listice iseckan margarin, pa razmrviti to sve trljanjem dlanovima. Dodati zumanca i umesiti testo. Podeliti ga na dve loptice i staviti oko 1 sat da odstoji u frizideru. Tanko razviti loptice jednu po jednu na pobrasnjenom stolu i okruglom modlicom ili malom casom za rakiju vaditi kruzice. Svaki put casicu umociti u brasno, pa testo redjati u ne podmazanu tepsiju ili na papir za pecenje. Od otpadaka koji vam ostanu ponovo umesite novu koru. Razvijte ju i vadite kruzice. Za penu umutiti prvo belanca mikserom i onda polako dodavati secer i mutiti do kraja. U original receptu pise da pena nesme da bude previse cvrsta, a posto sam ja sada prvi put pravila ove keksice bojala sam se da penu ne umutim cvrsto i zato su mi ove pufnice sas trane ostale male. Sledeci put cu ih dosta cvrsce umutiti, i mislim da i ako pena bude cvrsca necu sigurno pogresiti. Na svaki kruzic spricom naneti lopticu pene. Ja sam penu usula u vrecicu za zamrzivac i u cosku odsekla malu rupicu i onda pavila loptice. Peci na 150 stepeni, paziti da pena ostane bela da ne potamni. Ohladjene spajati po dva sa pekmezom.
Prijatno!
Slatkisi-Sweet House Recepti
Nazad na vrh Ići dole
https://magnolija.serbianforum.info
jutarnja izmaglica
Administrator
Administrator
jutarnja izmaglica


Seks : Ženski
Datum rođenja : 03.02.1956
Datum upisa : 29.11.2010
Godina : 68
Lokacija : Beograd moj rodni grad
Raspoloženje : smeh kao lek
Komentari : Život je lep!!!

 Kolaci..poslastice...kremovi...mus..  - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kolaci..poslastice...kremovi...mus..     Kolaci..poslastice...kremovi...mus..  - Page 5 I_icon_minitimePon Mar 11 2013, 10:54

Trostruki uzitak
[You must be registered and logged in to see this image.]
Sastojci:
Ovaj fini recept dobila sam od prijateljice pa kako mi nije rekla naziv ja sam jednostavno stavila Kolac sa dvije kreme…!!!
Kora:
5 bjelanjaka
2oo grama secera
2oo grama mljevenih oraha
2 kasike hljebnih mrvica
1 kasika brasna
1/2 praska za pecivo
Umutiti bjelanjke, dodavati secer i mutiti, na kraju rucno dodati sve suhe sastojke. Tepsiju namazati maslacem, posuti brasnom, staviti masu za koru i peci na oko 18o stepeni dvadesetak minuta.
Fil:
5 zumanjaka
2oo grama secera
2 pudinga od vanilije
1oo grama cokolade za kuhanje
1 maslac ili margarin(25o grama)
1 l mlijeka
keks petit
Umutiti zumanjke sa 1oo grama secera. Dodati u njih puding od vanilije (naravno u prahu) i 3oo ml mlijeka. Ostatak mlijeka staviti sa 1oo grama secera da prokuha, dodati umucena jaja sa pudingom i skuhati kremu. Ostaviti je da potpuno ohladi i sastaviti sa umucenim maslacem. Kremu podijeliti na dva dijela, u jedan dio staviti 1oo grama otopljene cokolade.
Na koru staviti zuti fil, preko njega poredati keks petit, pa na keks smedji fil. Na kraju posuti orasima i cokoladom preko smedjeg fila.
Prijatno!
Muki 52
Nazad na vrh Ići dole
https://magnolija.serbianforum.info
jutarnja izmaglica
Administrator
Administrator
jutarnja izmaglica


Seks : Ženski
Datum rođenja : 03.02.1956
Datum upisa : 29.11.2010
Godina : 68
Lokacija : Beograd moj rodni grad
Raspoloženje : smeh kao lek
Komentari : Život je lep!!!

 Kolaci..poslastice...kremovi...mus..  - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kolaci..poslastice...kremovi...mus..     Kolaci..poslastice...kremovi...mus..  - Page 5 I_icon_minitimePon Mar 11 2013, 11:10

Najjednostavniji kolač
[You must be registered and logged in to see this image.]
Sastojci:
3 čaše jogurta
3 čaše od jogurta brašna
2 čaše od jogurta šećera
1 čaša od jogurta ulja
5 dkg kakaa
1 prašak za pecivo
2 kom vanil šećera
1 kom banana
korica od jedne narandže

Preliv :
200 gr čokolade za kuvanje
125 gr maslaca
100 gr šećer
1 dcl mleko


Sve sastojke za biskvit dobro izmešajte.
Zatim ga stavite u pobrašnjen i namašćen lim da se peče. Pecite ga 40 min. na 180ºC.
Sastojke za preliv otopite, dobro umutite i prelijtee po kolaču. Poslužite uz šlag.
Nazad na vrh Ići dole
https://magnolija.serbianforum.info
jutarnja izmaglica
Administrator
Administrator
jutarnja izmaglica


Seks : Ženski
Datum rođenja : 03.02.1956
Datum upisa : 29.11.2010
Godina : 68
Lokacija : Beograd moj rodni grad
Raspoloženje : smeh kao lek
Komentari : Život je lep!!!

 Kolaci..poslastice...kremovi...mus..  - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kolaci..poslastice...kremovi...mus..     Kolaci..poslastice...kremovi...mus..  - Page 5 I_icon_minitimeNed Mar 17 2013, 09:44

Breskvice


[You must be registered and logged in to see this image.]


Svako od nas ima neki svoj recept po kojima pravi breskvice godinama, moj recept je od moje drage prijateljice Bojane, koja je ovih breskvica napravila na hiljade.

2 najveća jajeta ili 3 srednje veličine
180 g šečera
225 ml ulja
3 kašike mleka
1 kesica vanilin šećera (ja koristim tečnu vanilu)
2 kašičice praška za pecivo
3 kašike brašna
425 g brašna
Za punjenje:
350 g domaćeg pekmeza od šljiva
150 ml ruma
mrvice od izdubljenih breskvica
Za farbanje:
85 ml vode (možda i malo više u zavisnosti koliko dugo držite breskvice u boji)
nekoliko kapi crvene i žute boje za hranu
ekstrakt od maline i kruske ili breskve

1Žicom umutiti jaja i šećer, pa dodati ulje i umutiti dok se ne sjedini sa jajima. U umućenu smesu dodati 3 kašike mleka i vanilu i dalje mutiti dok vam se sve ne sjedini. Dodati 2 kašičice praška za pecivo i 3 kašike brašna, sve to sjediniti pa ostaviti najmanje dva sata u frižider.2Posle dva sata izvaditi iz frižidera, dodati brašno, ali nemojte sve odjednom, jer zavisi od veličine jaja da li će vam biti potrebnon svo brašno, meni toliko treba. Umesati brašno žicom, pa istresti na radnu površinu i umesiti fino glatko testo. Ako vam se lepi za prste dodajte još kašiku dve brašna.3Od umesenog testa kidati loptice, koje možete samo ovlaš dopipnuti ulje, da vam je lakše za oblikovanje, i između vaših dlanova oblikujte loptice, po mogućnosti istih veličina.4Loptice stavljati na pleh, koji ste postavili sa papirom za pečenje i peći ih 18 minuta na 160-170°C (u zavisnosti od vašeg šporeta). Redjati loptice i ostaviti malo prostora izmedju njih, da vam se prilikom pečenja ne zalepe.5Mlake kuglice dubiti oštrim nožem.6Mrvice od kuglica pomešati sa pekmezom od šljiva (ako hoćete možete koristiti i džem od kajsija) i dodavati rum po vašem ukusu, treba da se više osete na rum.7Puniti kuglice sa smesom, spajati kuglice zajedno i višak fila očistiti nožem. Pripremiti dve posudice, sipati vodu, dodati boju i dodati pola flašice ekstrakta, promešati, pa umakati breskvice onoliko puta koliko vi želite, jednom, dva ili tri puta.8Naređati ih na poslužavnik, koji ste prekrili sa kuhinjskim papirom, da vam se malo ocede, pa ih uvaljati u sitniji kristal šećer. Gotove breskvice pokriti čistom kuhinjskom krpom ili čaršafom pa ostaviti preko noći da vam se prosuše.9Pred služenje nabosti listiće.10Ovako pripremljene breskvice, bez listića, možete zamrznuti po nekoliko meseci. Staviti jedan red breskvica u kutiju, pa papir za pečenje, i onda još jedan red, nemojte više, mogu vam se izmrviti one donje od težine.11Od ove smese dobićete oko 40 breskvica. Prijatno!
Pomoravka
Nazad na vrh Ići dole
https://magnolija.serbianforum.info
Laguna
vrag na forumu
vrag na forumu
Laguna


Seks : Ženski
Datum upisa : 26.08.2011
Lokacija : u zemlji cuda
Raspoloženje : snezno

 Kolaci..poslastice...kremovi...mus..  - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kolaci..poslastice...kremovi...mus..     Kolaci..poslastice...kremovi...mus..  - Page 5 I_icon_minitimeNed Mar 24 2013, 00:49

Bljesak kocke-divne krem kocke
[You must be registered and logged in to see this image.]
Sastojci za biskvit:
5 jaja
5 kasika secera
5 kasika brasna
3 pune kasike kakaa
1/2 praska za pecivo
Fil 1:
2 dcl vrhnja za kuhanje
300 gr bijele cokolade
125 gr putera
Fil 2:
2 dcl vrhnja za kuhanje
300 gr cokolade za kuhanje
125 gr putera
i jos :
400 gr nutelle ili nekog drugog krem namaza od cokolade
petit keks
500 ml slatkog vrhnja
Priprema:
Bjelanjke istuci sa secerom u cvrst snijeg. Posebno umutiti zumanjke i dodati prethodno umucenoj smjesi. Dodati brasno, kakao i prasak za pecivo. Smjesu ujednaciti i pretresti u kalup oblozen papirom (cetvrtasti). Peci 20 minuta na 180° C.
Fil 1:
U vrhnje izlomiti bijelu cokoladu i staviti na pec da se cokolada otopi. Kad se cokolada u potpunosti otopila skloniti sa peci i ostaviti da se dobro ohladi (mijesati vise puta).
U hladno dodati puter.
Na isti nacin pripremiti i crni fil.
Odvojiti biskvit od papira, pa ga ponovo vratiti u kalup gdje smo ga pekli. Na biskvit, nanijeti debeo sloj nutelle. Preko nutelle staviti bijeli fil, pa poredati petit keks namocen u mlijeko. Preko keksa nanijeti crni fil i na kraju, umuceno slatko vrhnje. Dekoraciju uraditi po sopstvenoj zelji. Kremasti gotov kolac ostaviti par sati u frizider sa se fino stegne, a potom ga isjeci na kocke i posluziti.
Prijatno!
[You must be registered and logged in to see this image.]
Emina Becirovic Bjelic
Nazad na vrh Ići dole
jutarnja izmaglica
Administrator
Administrator
jutarnja izmaglica


Seks : Ženski
Datum rođenja : 03.02.1956
Datum upisa : 29.11.2010
Godina : 68
Lokacija : Beograd moj rodni grad
Raspoloženje : smeh kao lek
Komentari : Život je lep!!!

 Kolaci..poslastice...kremovi...mus..  - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kolaci..poslastice...kremovi...mus..     Kolaci..poslastice...kremovi...mus..  - Page 5 I_icon_minitimeUto Apr 02 2013, 22:51

Šoko - Kiki kocke
[You must be registered and logged in to see this image.]
Sastojci:


Tijesto:
40 dag tamne čokolade za kuhanje
20 dag maslaca
15 dag brašna
35 dag smeđeg šećera
10 dag mljevenih badema
na vrh noža soli
10 dag kakao praha
3 žličice praška za pecivo
1 vrećica vanilin šećera
6 jaja
20 dag kiselog vrhnja 28% m.m.(mileram)
20 dag neslanog kikirikija
60 dag sirnog namaza 26% m.m.
1 staklenka (350 g) maslaca od kikirikija
5 dag šećera

Preljev:
2 dl vode
6 – 8 žlica ruma

Recept za maslac od kikirikija:
30 dag neslanog kikirikija
50 ml ulja od kikirikija ili od suncokreta
5 dag meda
Priprema:





Duboki lim za pečenje (35 x 28 cm) namazati uljem i obložiti papirom za pečenje. Pećnicu zagrijati na 180°C. 15 dag čokolade narezati. Zajedno s maslacem otopiti i ostaviti da se ohladi. 25 dag čokolade posebno narezati.

Za tijesto: Brašno, smeđi šećer, badem, sol, kakao, prašak za pecivo i vanilin šećer u posudi dobro izmiješati. Jaja u jednoj posudi kremasto izraditi. Mješavinu maslaca s čokoladom dodati jajima neprestano miješajući. Zatim dodati mješavinu brašna i najnižom brzinom miksera izmiješati. Na kraju umiješati kiselo vrhnje i 7,5 dag narezane čokolade. Tijesto izliti u lim, izravnati i staviti peći oko 35 – 40 minuta. Ostaviti u otvorenoj, isključenoj pećnici oko 15 minuta, zatim izvaditi i ostaviti da se hladi. Hladno vodoravno prerezati i papir oprezno odvojiti.

Za preljev: Vodu i rum izmiješati. Jedan biskvit vratiti u lim za pečenje, preliti s ½ preljeva i namazati ½ kreme. Zatim staviti drugi biskvit, dlanovima biskvit pritisnuti, preliti ostatkom preljeva i premazati ostatkom kreme.

Maslac od kikirikija: Očišćeni i oguljeni kikiriki (30 dag) popržiti bez masnoće i ohladiti. U mikseru sitno samljeti i uz dodavanje ulja i meda dobro izmiješati. Po potrebi dodati još par kapi ulja.

Za kremu: Kikiriki (20 dag) narezati i u tavici bez masnoće popržiti. Izvaditi iz tavice i ostaviti da se hladi. Sirni namaz, 35 dag maslaca od kikirikija i 5 dag šećera dobro izmiješati. 15 dag narezanog kikirikija umiješati u kremu.

Za ukrašavanje: Ostatkom nasjeckanog kikirikija (5 dag) i čokolade (7,5 dag) posuti kolač. Prije serviranja kolač izvaditi iz hladnjaka i ostaviti (oko 1 sat ) na sobnoj temperaturi da omekša. Ostatak čokolade na pari otopiti, kolač narezati na kocke i preliti čokoladom.

Savjet: Umjesto kikirikija može se staviti lješnjak i napraviti maslac od lješnjaka na isti način kao i od kikirikija.
[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://magnolija.serbianforum.info
strelac
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
strelac


Seks : Ženski
Datum upisa : 13.12.2012
Lokacija : N.Beograd
Raspoloženje : I nije bas neko

 Kolaci..poslastice...kremovi...mus..  - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kolaci..poslastice...kremovi...mus..     Kolaci..poslastice...kremovi...mus..  - Page 5 I_icon_minitimeNed Apr 07 2013, 22:19

[You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





 Kolaci..poslastice...kremovi...mus..  - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kolaci..poslastice...kremovi...mus..     Kolaci..poslastice...kremovi...mus..  - Page 5 I_icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Kolaci..poslastice...kremovi...mus..
Nazad na vrh 
Strana 5 od 5Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5
 Similar topics
-
» Posni kolaci
» Kolaci-Video...
» IVANKA LACKOVIC-KOLACI

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
 :: LIFESTYLE :: KULINARSTVO :: SLATKE ČAROLIJE-
Skoči na:  
Vremenska prognoza
Weather Belgrade
Teme naj viđenije
Ko je trenutno na forumu
Vracam se...Odjava ..... laku noc ....
Kaladont u tri reči
ARANŽIRANJE HLADNIH PREDJELA
Vas smajli raspolozenja...
FARBANJE i UKRAŠAVANJE USKRŠNJIH JAJA
Deponija emotikona-rezervni smajlici...
SVADBENE TORTE-ideje
Ćaskanje u kafeu uz kaficu,čaj...Dobro jutro,dan,veče
Nauka o jeziku
Ključne reči