https://magnolija.serbianforum.info/

https://magnolija.serbianforum.info/

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PORTALPrijemLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Dileme i pitanja..tumacenja .price..

Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2
AutorPoruka
jutarnja izmaglica
Administrator
Administrator
jutarnja izmaglica


Seks : Ženski
Datum rođenja : 03.02.1956
Datum upisa : 29.11.2010
Godina : 68
Lokacija : Beograd moj rodni grad
Raspoloženje : smeh kao lek
Komentari : Život je lep!!!

Dileme i pitanja..tumacenja .price.. - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Dileme i pitanja..tumacenja .price..   Dileme i pitanja..tumacenja .price.. - Page 2 I_icon_minitimeNed Jan 02 2011, 03:03

First topic message reminder :

Gde ću dospeti posle smrti?
dr J. Van Impe
PREDGOVOR

U Danilu 12,8 prorok se obraća anđelu rečima:"Kakav će biti kraj tih stvari?". Iste te reči čoveka muče od kolevke pa do groba: gde ću otići kada umrem? Da li su nebo i pakao stvarnost? Da li će to trajati večno? Kako će se sve to završiti?

Srećan je čovek koji poznaje Isusa Hrista kao svog ličnog Spasitelja, koji je poverovao u Njegovu reč i i radosno može da izjavi: "Jer Hristos je za mene život, a smrt dobitak" (Filipljanima 1,21), "i spremni smo da radije iziđemo iz tela i da se kod Gospoda nastanimo kao kod kuće" (2. Korinćanima 5,ona jede.

Blago čoveku koji na porodičnom skupu može pogledati prisutne oko sebe i reći im:"Mi svi poznajemo Gospoda. Bilo šta da nam se dogodi, mi ćemo se jednom ponovo sastati."

Blago i onom čoveku koji može da izjavi: "Pa da mi je i dolinom smrti proći, zla se ne bojim, jer si ti sa mnom" (Psalam 23,4). Ali, pomislite na mnoge ljude koji nemaju nade i često se pitaju:"Šta će biti sa mnom? Sada sam u šestoj deceniji života i približavam se sedmoj. Statističko pravilo mi govori da nemam još puno života pred sobom. Da li zaista postoje nebo i pakao? Kako će se sve to završiti?"

Ljudi ne vole pomisao na smrt, sud i večni pakao. Lakše se priklone nekom "izumu" i religiji, koja im objasni da mesto kao što je pakao uopšte ne postoji.

Moja Biblija mi govori da će se u poslednje vreme pojaviti religiozne vođe kojima će se priključiti mnogi, zato što će negirati istinu o Isusu Hristu, nebu i paklu, a i druge istine. U Delima apostolskim 20,29 Pavle kaže: "Ja znam da će po odlasku mome ući među vas grabljivi vuci, koji neće štedeti stada."

"A zli ljudi i varalice napredovaće na gore - varajući i druge i same sebe" (2. Timotiju 3,13). A u 2. Petrovoj 2,1 napisano je: "A bilo je i lažnih proroka u narodu, kao što će i među vama biti lažnih učitelja, koji će unositi ubitačne jeresi, i, odričući se Gospodara koji ih je iskupio, navući će na sebe brzu propast. I mnogi će poći za njihovom razvratnošću..."

Mogao bih da imenujem niz denominacija koje su poslednjih pedeset godina nikle u našim sredinama. Oni kažu:" Mi ne verujemo u pakao. Dođi k nama."

I njihov prirast je veoma velik. Nedavno je sedam procenata anketiranih sveštenika izjavilo:" Mi ne verujemo u postojanje pakla." Mene, međutim, ne može zavarati to što svi ti ljudi ne veruju da pakao postoji: ja imam Bibliju koja mi u Novom Zavetu 162 puta ponavlja da postoji takvo mesto i "verujem Bogu" (Dela 27,25). Jer, "Pre će biti da se Bog pokaže istinit, a svaki čovek laža" (Rimljanima 3,4).


Poslednji put izmenio jutarnja izmaglica dana Ned Jan 02 2011, 03:27, izmenio ukupno 2 puta
Nazad na vrh Ići dole
https://magnolija.serbianforum.info

AutorPoruka
jutarnja izmaglica
Administrator
Administrator
jutarnja izmaglica


Seks : Ženski
Datum rođenja : 03.02.1956
Datum upisa : 29.11.2010
Godina : 68
Lokacija : Beograd moj rodni grad
Raspoloženje : smeh kao lek
Komentari : Život je lep!!!

Dileme i pitanja..tumacenja .price.. - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dileme i pitanja..tumacenja .price..   Dileme i pitanja..tumacenja .price.. - Page 2 I_icon_minitimeNed Jan 02 2011, 03:29

KO JE SAGREŠIO PROTIV SVETOGA DUHA

Ti što čitaš ove redove možda si revan, iskren tragač svog spasenja. Ali te možda zabrinjava misao, da si sagrešio protiv Svetog Duha i da tako više nemaš mogućnosti da se spasiš - tebi želim uputiti nekoliko reči.

Čovek koji je sagrešio protiv Svetog Duha potpuno je mrtav prema bilo kakvom - hrišćanskom uticaju i ne bavi se duhovnim stvarima. A tvoje traženje spasenja dokaz je da nisi sagrešio protiv Svetog Duha. Ako iskreno nastaviš da tražiš i ispružaš se za spasenjem i ako raskineš sa svim što te u tome sprečava, onda će sunce pravde obasjati i tebe. Bićeš oslobođen straha i patnji i doživećeš divno spasenje.

Ali, ako se protiviš Božjem pozivu i još više otvrdnjavaš svoje srce, onda se nalaziš u vrlo opasnom stanju. Upravo sada je tvoje vreme traženja. Vreme je da prihvatiš priliku, iskoristiš mogućnost koja ti se pruža - pre nego li bude prekasno.
Nazad na vrh Ići dole
https://magnolija.serbianforum.info
jutarnja izmaglica
Administrator
Administrator
jutarnja izmaglica


Seks : Ženski
Datum rođenja : 03.02.1956
Datum upisa : 29.11.2010
Godina : 68
Lokacija : Beograd moj rodni grad
Raspoloženje : smeh kao lek
Komentari : Život je lep!!!

Dileme i pitanja..tumacenja .price.. - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dileme i pitanja..tumacenja .price..   Dileme i pitanja..tumacenja .price.. - Page 2 I_icon_minitimeNed Jan 02 2011, 03:30

UPRAVO SADA NAŠ SVET
DOŽIVLJAVA SVOJE VREME POHOĐENJA

Upravo sada doživljavamo širom sveta jedno silno pohođenje, pohođenje velikih dimenzija. Hiljade i hiljade se probijaju ka onom starom krstu i doživljavaju svoje spasenje i oslobođenje. Sasvim je sigurno da je ovo vreme, vreme poslednjeg pohođenja koje doživljavamo, pre nego što Hrist ponovo dođe, i pre nego što će današnji poredak sveta doživeti kraj i nastupi novo vreme. Stoga, dragi prijatelju: "Tražite Gospoda dok se može naći..." (Isa. 55:6). "Sad je pravo vreme, sad je dan spasenja!" (2. Kor. 6:2).

Ako želiš biti siguran u to da ćeš primiti večni život, ti onda ne možeš odlagati svoju odluku za Hrista, nego trebaš doći upravo sada. Ako ti je greh crven kao krv, postaće beo kao sneg (Isa. 1:18). Ako ti je duša izmučena i ojađena, kod Isusa ima zdravlja i leka. Kroz veru u Isusa Hrista sve se može obnoviti. Tama se pretvara u svetlo i noć u dan. I u smrti će biti život.

"JER KO GOD PRIZOVE IME GOSPODNJE, SPASIĆE SE." (Rim. 10:13)
Pastor Abner Dahl je jedan od najpoznatijih hrišćanskih propovednika Skandinavije.
Nazad na vrh Ići dole
https://magnolija.serbianforum.info
Sponsored content





Dileme i pitanja..tumacenja .price.. - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dileme i pitanja..tumacenja .price..   Dileme i pitanja..tumacenja .price.. - Page 2 I_icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Dileme i pitanja..tumacenja .price..
Nazad na vrh 
Strana 2 od 2Idi na stranu : Prethodni  1, 2
 Similar topics
-
» DA TE PITAM-PITANJA ZA ADMINA
»  Pitanja koja se ženama ne postavljaju!!!
» Zen priče
» Nadal i Federer ne vole pitanja o Đokoviću
»  Muškarci se nadaju da im ovih 6 pitanja nećete postaviti

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
 :: SVET OKO NAS I SVET U NAMA :: RELIGIJA :: Misterije i natprirodne pojave-tajna drustva-
Skoči na:  
Vremenska prognoza
Weather Belgrade
Teme naj viđenije
Ko je trenutno na forumu
Vracam se...Odjava ..... laku noc ....
Kaladont u tri reči
ARANŽIRANJE HLADNIH PREDJELA
Vas smajli raspolozenja...
FARBANJE i UKRAŠAVANJE USKRŠNJIH JAJA
Deponija emotikona-rezervni smajlici...
SVADBENE TORTE-ideje
Ćaskanje u kafeu uz kaficu,čaj...Dobro jutro,dan,veče
Nauka o jeziku
Ključne reči