https://magnolija.serbianforum.info/

https://magnolija.serbianforum.info/

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PORTALPrijemLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 ULOGA MEDIJA /ESTRADNIH ZVEZDA i sprovodjenja ciljeva AMERIKE I OSTALIH u širenju mržnje medju narodima EX YU

Ići dole 
AutorPoruka
jutarnja izmaglica
Administrator
Administrator
jutarnja izmaglica


Seks : Ženski
Datum rođenja : 03.02.1956
Datum upisa : 29.11.2010
Godina : 68
Lokacija : Beograd moj rodni grad
Raspoloženje : smeh kao lek
Komentari : Život je lep!!!

ULOGA MEDIJA /ESTRADNIH ZVEZDA i sprovodjenja ciljeva AMERIKE I OSTALIH u širenju mržnje medju narodima EX YU  Empty
PočaljiNaslov: AMBASADORKA UN NAPADA SRBE ANĐELINA ŽOLI TRAŽI UKIDANJE REPUBLIKE SRPSKE!   ULOGA MEDIJA /ESTRADNIH ZVEZDA i sprovodjenja ciljeva AMERIKE I OSTALIH u širenju mržnje medju narodima EX YU  I_icon_minitimeSre Jan 18 2012, 01:07

Andjin pocetak-Uloga br 1 u karijeri(neko mora da obavi prljave poslove a i lova nije za baciti-dobro placen posao)


Utorak, 20. Decembar, 2011.| Autor: Milena Videnović
Glumici najmučnije bilo da u filmu „U zemlji krvi i meda“ snima scene u kojima srpski vojnici zlostavljaju žene



Opet po nama.
Anđelina Žoli u intervjuu za Gloriju kaže da se sa celom glumačkom ekipom svog rediteljskog prvenca „U zemlji krvi i meda“ veoma zbližila i da je ponosna na njih što su savršeno uradili film, koji joj je u pojedinim trenucima bio veoma naporan za režiranje.

- Najteže mi je bilo snimanje scene u kojoj srpski vojnici izvlače žene iz autobusa i siluju ih. Bilo mi je teško da režiram i scene u kojima su glumci morali da se skinu goli i tako plešu. Osećala sam se kao da nekog mučim - kazala je Anđelina.
Razočarana je što su se protiv nje i filma okrenuli mnogi ljudi uz obrazloženje da vređa žrtve rata, što ona demantuje.

- Pre nekoliko dana u Sarajevu su film pregledale žene žrtve rata i one su pozitivno reagovale na tu priču, a meni je njihova podrška važnija od svake kritike.
Ona je priznala da ju je bilo sramota što nije znala ništa o ratu u Bosni.

- Kad se rat u Bosni događao, meni je bilo 17 godina i ja o svemu tome nisam znala gotovo ništa. Stid me što sam bila takva neznalica. A kad sam počela da kopam po prošlosti, osetila sam nemir i ogorčenje što međunarodna zajednica nije sprečila te strahote koje su se dogodile u srcu Evrope - rekla je Anđelina.








AMBASADORKA UN NAPADA SRBE
ANĐELINA ŽOLI TRAŽI UKIDANJE REPUBLIKE SRPSKE!
Sreda, 18. Januar, 2012.
[You must be registered and logged in to see this image.]
Posle premijere filma „U zemlji krvi i meda“, u kojem su Srbi predstavljeni kao koljači i silovatelji, glumica i rediteljka najavila akciju protiv „genocidne tvorevine“

BEOGRAD - Diplomatski skandal!
Anđelina Žoli, glumica, rediteljka i ambasador UN, počela je da promoviše svoj film „U zemlji krvi i meda“, pa je specijalnu premijeru u Sarajevu zakazala za 17. februar, a u Beogradu za 23. Kako stvari stoje, Bošnjaci će uživati u Anđinom ostvarenju, dok će se retko koji Beograđanin odlučiti da odgleda novo holivudsko blaćenje Srba. Anđelina u filmu tvrdi da je u ratu u Bosni ubijeno 300.000 muslimana, a silovano 50.000 muslimanki?! Ali tu nije kraj naučnoj fantastici: glumica ima nameru da zatraži ukidanje Republike Srpske.

To otkriva Obrad Bubić, sekretar Saveza logoraša RS.
- Poslala mi je poziv da prisustvujem pres konferenciji koju će u maju održati u Banjaluci sa izvesnim Arčibaldom Klajnom. Ona planira da se aktivira i da zatraži da se „kao genocidna tvorevina ukine Republika Srpska“! Sve ovo naručila je ekstremna islamska politika, da bi Srbi bili prikazani, normalno, kao zločinci, koljači, ubice i silovatelji. I da bi se predstavilo da su jedine žrtve muslimani, što je gnusna laž. Odgovorio sam da je to bruka i sramota i da je još gore to što promociju laži prave u Banjaluci! Ako misle da ruše ono što smo mi stekli krvlju, grdno su se prevarili! - kaže Bubić.

U kabinetu predsednika RS Milorada Dodika rečeno nam je da zasad nemaju komentar.
- Ne možemo komentarisati ono što se nije desilo. Sačekajmo tu konferenciju, pa ćemo videti - poručuju iz Dodikovog kabineta.

Međutim, Petar Đokić, ministar za rad i boračko-invalidsku zaštitu RS, za Kurir kaže da je jasno da je na delu novi napad na RS.

- Ali s novim pristupom! Anđelinu koriste kako bi i dalje atakovali na nas. Toga je bilo i biće. Počev od OHR i drugih međunarodnih organizacija, uvek im je cilj bio - da razvale RS, pa čak i da je ukinu. A sad, kad nisu uspeli, pokušavaju oprobanim metodama, preko umetnosti. Holivudski film trebalo bi da animira svetsku javnost i da Srbi opet budu na stubu srama. Ipak su to jalovi pokušaji, ali ćemo mi reagovati ako se budu iznosili lažni podaci. Kako je moguće da Srbi u sopstvenoj kući budu zločinci i agresori? Očigledno je da je Anđelina primila veliki novac da to uradi, da je sve orkestrirano!

Šta je sadržaj filma

Na početku filma Ajla se sprema za sastanak sa srpskim policajcem. U sledećoj sceni oni plešu u sarajevskom noćnom klubu, kad eksplodira bomba, koja narušava mir u ovom multietničkom gradu. Bombu su, naravno, postavili Srbi.

U sledećoj sceni žene odvlače u autobus, koji ih vodi u srpski kamp, gde ih siluju! Srpski policajac baca jednu od žena na haubu automobila i siluje je. Policajac grabi Ajlu da i nju siluje, ali ga zaustavlja Danijel, „njen“ Srbin, koji je štiti od silovanja i poručuje da nju niko ne sme da dotakne. Ajla preživljava tako što je zaključana u sobi u kojoj spava samo s Danijelom. Razlog zbog kojeg bi neko proveo ceo rat braneći ženu s kojom je imao samo jedan sastanak ostaje nepoznat.

Istoričari: Fama o Indijancima s Balkana!

Istoričar Srđan Cvetković sa Instituta za savremenu istoriju za Kurir kaže da u Anđelininom filmu nema ničeg novog.

- To je danak nasleđu i stereotipima iz 90-ih, ostaci zapadne propagande koji još ostavljaju posledice. Crno-bela slika nije se promenila pa i dalje vlada fama o dobrim i lošim momcima, kaubojima i Indijancima na Balkanu. Nisam ga gledao, ali po onome što čitam, vidim da film nije otišao dalje od toga. Možda je ideja bila dobra, ali izvedba nije. Isti je slučaj i s filmom „Nemoguća misija“ s Tomom Kruzom. Novo bi bilo da su ispitali postojeće stavove, ali ovo je samo produžetak kampanje - kaže Cvetković.


Film kao uvod(niko nije lud ni blesav da ne vidi sta se radi i sta je namera Amerike i i andjelinice)-trenutno je u toku razrada a zakljucak se naravno zna.....(organizacija na nivou)-mozete obrisati slobodno i ovu temu......
Nazad na vrh Ići dole
https://magnolija.serbianforum.info
jutarnja izmaglica
Administrator
Administrator
jutarnja izmaglica


Seks : Ženski
Datum rođenja : 03.02.1956
Datum upisa : 29.11.2010
Godina : 68
Lokacija : Beograd moj rodni grad
Raspoloženje : smeh kao lek
Komentari : Život je lep!!!

ULOGA MEDIJA /ESTRADNIH ZVEZDA i sprovodjenja ciljeva AMERIKE I OSTALIH u širenju mržnje medju narodima EX YU  Empty
PočaljiNaslov: ULOGA MEDIJA /ESTRADNIH ZVEZDA i sprovodjenja ciljeva AMERIKE I OSTALIH u širenju mržnje medju narodima EX YU    ULOGA MEDIJA /ESTRADNIH ZVEZDA i sprovodjenja ciljeva AMERIKE I OSTALIH u širenju mržnje medju narodima EX YU  I_icon_minitimeČet Jan 19 2012, 04:12

GLUMICA NALJUTILA SRBE
ANĐELINA, MARŠ!
Četvrtak, 19. Januar, 2012.

Mi smo se izborili s mnogima, pa ćemo se izboriti I s takvom trebom, poručio premijer RS Milorad Dodik povodom otkrića da Anđelina Žoli hoće da ukine RS

[You must be registered and logged in to see this image.]
BEOGRAD - Anđo, sestro, preigrala si se!
Otkriće Kurira da holivudska glumica, novopečena rediteljka i ambasador u UN Anđelina Žoli planira da zatraži ukidanje „genocidne Republike Srpske“ izazvalo je šok u javnosti.
Milorad Dodik, predsednik Republike Srpske, iznenađen je najavama Anđelinine posete Banjaluci, ali ne i zabrinut:

- Neverovatno i nedopustivo! Ona može da misli šta hoće, ali RS je izraz volje srpskog naroda i ona nikako ne bi smela da se upliće u naše postojanje. Niti da sudi kakva smo mi država. Nek se drži svojih filmova. Ovakve najave prelaze granice ukusa. Mi, naravno, nećemo biti domaćini takve manifestacije u Banjaluci. Ne možemo da joj zabranimo da dođe, ali neka vidi na kakav će prijem naići! Jasno je da je neinformisana i da je instrumentalizovana od određenih bošnjačkih grupacija i neka joj to služi na čast! Mi smo se izborili s mnogima, pa ćemo se izboriti i s takvom trebom (devojkom)! Neka je najpoznatija na svetu! Ne interesuje nas! Mnogi su nas napadali, ali izborili smo se i s jačima.

Ni njene srpske kolege joj nisu ostale dužne, posebno što je u svom filmu „U zemlji krvi i meda“ Srbe proglasila za masovne ubice.
Emir Kusturica kaže da nikada ne bih pozvao Anđelinu Žoli na Kustendorf, jer se bavi propagandom kao Brus Vilis.

- Oni pripadaju kinematografiji koja je skrivena propaganda. Kad dođe Anđelina Žoli da pravi film o stradanju bosanskih muslimana, a mogla je i o stradanju Srba, jer nisu samo bosanski muslimani stradali, mada većinom jesu - to nema veze s pameću! Zato što ona ni po jednoj osnovi ne može da oseti taj problem - rekao je Emir Kusturica, dodajući da će kad Žolijeva bude došla u Beograd on biti u Južnoj Americi.

Sarajevski glumac Branko Đurić, koji u je u filmu jedan od glavnih protagonista, smatra da je iznošenje pogrešnih podataka vezanih za broj žrtava nesumnjivo veliki propust.
- Nisam primetio taj podatak u filmu. Ako je tako kao što govorite, onda bi trebalo tu grešku svakako popraviti. Mislim da se film bavi više ljubavnom pričom dvoje mladih u vremenu rata, ali podaci koji se spominju u vezi s ratom morali bi biti tačni, zbog osetljivosti teme na našim prostorima.

Anđelina Žoli traži ukidanje Republike Srpske!
[You must be registered and logged in to see this image.]
Pismo potvrđuje pisanje Kurira

Kurir je dobio i-mejl koji dokazuje da Anđelina Žoli planira da u maju u Banjaluci održi konferenciju za novinare, na kojoj će zatražiti da se ukine Republika Srpska kao genocidna tvorevina! U inkriminisanom mejlu, Arčibald Klajn, blizak saradnik holivudske glumice, piše (verovatno gre­škom) Obradu Bubiću, sekretaru Saveza logoraša RS:

- Da li biste želeli da nam se pridružite na konferenciji za štampu u maju, kada bi trebalo sa gospođom Žoli da javno tražimo da se genocidna tvorevina, tzv. Republika Srpska, ukine? - stoji u Klajnovom mejlu.

Angažovala Klarka i Holbruka

Stavovi Anđeline Žoli i ne iznenađuju toliko ako se zna da su joj prilikom pisanja scenarija „suflirali“ general NATO Vesli Klark, koji je komandovao snagama NATO prilikom bombardovanja SR Jugoslavije 1999. godine, i pokojni diplomata SAD Ričard Holbruk, koji je diktirao Dejtonski sporazum i zdušno pomagao albanske separatiste na Kosovu.

Glumica se, kako je rekla za Njujork tajms, njima obratila ne bi li bolje razumela uzroke sukoba na teritoriji bivše SFRJ.

Dorić: Falsifikat!

Američki istoričar Vilijem Dorić ističe da je Anđelina grubo falsifikovala istoriju u službi scenarija:
- Anđelina nam ljubav glavne junakinje Ajle sa srpskim policajcem predstavlja kao početak filma, ignorišući pravi razlog za početak rata, kada su muslimanski teroristi upali u srpsku crkvu za vreme venčanja u Sarajevu i ubijaju mladoženjinog oca i teško ranjavaju srpskog pravoslavnog sveštenika, kao i desetinu gostiju. Ovaj film je pun je neistina, lažnih istorijskih činjenica - kaže Dorić.

Nazad na vrh Ići dole
https://magnolija.serbianforum.info
jutarnja izmaglica
Administrator
Administrator
jutarnja izmaglica


Seks : Ženski
Datum rođenja : 03.02.1956
Datum upisa : 29.11.2010
Godina : 68
Lokacija : Beograd moj rodni grad
Raspoloženje : smeh kao lek
Komentari : Život je lep!!!

ULOGA MEDIJA /ESTRADNIH ZVEZDA i sprovodjenja ciljeva AMERIKE I OSTALIH u širenju mržnje medju narodima EX YU  Empty
PočaljiNaslov: Re: ULOGA MEDIJA /ESTRADNIH ZVEZDA i sprovodjenja ciljeva AMERIKE I OSTALIH u širenju mržnje medju narodima EX YU    ULOGA MEDIJA /ESTRADNIH ZVEZDA i sprovodjenja ciljeva AMERIKE I OSTALIH u širenju mržnje medju narodima EX YU  I_icon_minitimeČet Jan 19 2012, 23:34

VALTER BRANI SRPSKU
BATA ŽIVOJINOVIĆ: ANĐELINA JE KRETEN!
(43) Petak, 20. Januar, 2012.| Autor: Ekipa Kurira
Anđelini Žoli ni kod nas ne treba priređivati doček i ukazivati joj poštovanje. Neka je prime te budale koje kažu da je dobrodošla ovde, poručio Bata Živojinović
[You must be registered and logged in to see this image.]
BEOGRAD - Anđo, bolje da ne dolaziš.
Srpska javnost ogorčena je zbog izjave holivudske glumice Anđeline Žoli da uskoro planira da zatraži ukidanje „genocidne tvorevine Republike Srpske“, ali i zbog laži u njenom filmu „U zemlji krvi i meda“, koji Srbe kolektivno predstavlja kao masovne koljače, silovatelje i teroriste. Pored svega toga, ambasadorka dobre volje UN planira i da dođe na premijeru svog ostvarenja u Beogradu 23. februara!

Velimir Bata Živojinović kaže da to to neće proći tako lako.
- Zar moram da komentarišem te budalaštine? To su kretenizmi! Pa to je strašno. Ja joj ne bih dao da dođe, ne bih je pustio. Ko njoj uopšte dozvoljava da dođe posle toga što radi, šta će nam?! Ni kod nas joj ne treba priređivati doček i ukazivati joj poštovanje. Neka je prime te budale koje kažu da je dobrodošla ovde - kaže Bata za Kurir.

Branislav Lečić poručio je Anđelini Žoli da se ne bavi onim za šta nije kompetentna.
- Nisam ubeđen da je ona to zaista izjavila. Ako jeste, smatram da je to budalaština jer ona nema pravo ni znanja da se time bavi, niti je pozvana da to radi. Smatram da film treba da vide domaći gledaoci i ocene njegovu vrednost. Zato živimo u demokratiji - smatra Lečić.

U Ministarstvu kulture navode da oni nemaju zakonske nadležnosti da zabrane neki strani film, ili bilo koje umetničko ostvarenje.
Inače, javnost ocenjuje da njen film nema nikakvu umetničku vrednost, već da je politička propaganda. I sama Žolijeva potvrdila je da joj je politika trenutno preokupacija.
- Glumački posao je zabavan, ali moja interesovanja su spoljnopolitičke teme. Tu je moje srce - izjavila je Žoli, dobitnica nagrade „Avazov zmaj“ za 2011.

Anđelina Žoli članica je najuticajnije američke političke organizacije, Saveta za spoljne odnose, koji je već nekoliko decenija svojevrstan nevladin servis američke spoljne politike. Inače, Savet je učestvovao u izradi istorijskog Maršalovog plana, ali i bio zvanični pokrovitelj jedne od promocija Anđelininog filma! Da li je to slučajno?
Nazad na vrh Ići dole
https://magnolija.serbianforum.info
Sponsored content





ULOGA MEDIJA /ESTRADNIH ZVEZDA i sprovodjenja ciljeva AMERIKE I OSTALIH u širenju mržnje medju narodima EX YU  Empty
PočaljiNaslov: Re: ULOGA MEDIJA /ESTRADNIH ZVEZDA i sprovodjenja ciljeva AMERIKE I OSTALIH u širenju mržnje medju narodima EX YU    ULOGA MEDIJA /ESTRADNIH ZVEZDA i sprovodjenja ciljeva AMERIKE I OSTALIH u širenju mržnje medju narodima EX YU  I_icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
ULOGA MEDIJA /ESTRADNIH ZVEZDA i sprovodjenja ciljeva AMERIKE I OSTALIH u širenju mržnje medju narodima EX YU
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» FK"CRVENA ZVEZDA"-istorija
» Legende FK "CRVENA ZVEZDA"
» Zvezda slavila u Jagodini
» Zvezda: Nema besplatnih karata za Ren!

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
 :: SVET OKO NAS I SVET U NAMA :: POLITIKA-DRUSTVO :: VRUĆE -DNEVNOPOLITIČKE TEME-
Skoči na:  
Vremenska prognoza
Weather Belgrade
Teme naj viđenije
Ko je trenutno na forumu
Vracam se...Odjava ..... laku noc ....
Kaladont u tri reči
ARANŽIRANJE HLADNIH PREDJELA
Vas smajli raspolozenja...
FARBANJE i UKRAŠAVANJE USKRŠNJIH JAJA
Deponija emotikona-rezervni smajlici...
SVADBENE TORTE-ideje
Ćaskanje u kafeu uz kaficu,čaj...Dobro jutro,dan,veče
Nauka o jeziku
Ključne reči