https://magnolija.serbianforum.info/

https://magnolija.serbianforum.info/

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PORTALPrijemLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 A pred izbore-vreme za afere

Ići dole 
AutorPoruka
jutarnja izmaglica
Administrator
Administrator
jutarnja izmaglica


Seks : Ženski
Datum rođenja : 03.02.1956
Datum upisa : 29.11.2010
Godina : 68
Lokacija : Beograd moj rodni grad
Raspoloženje : smeh kao lek
Komentari : Život je lep!!!

A pred izbore-vreme za afere Empty
PočaljiNaslov: A pred izbore-vreme za afere   A pred izbore-vreme za afere I_icon_minitimeČet Dec 15 2011, 22:49

NOVI DETALJI UBISTVA ĐINĐIĆA
CELA VLADA ZNALA DA ĆE UBITI ĐINĐIĆA!
(15) Petak, 16. Decembar, 2011.| Autor: Jelena Velinović
Ne osećam odgovornost što pismo tada nisam pokazao nadležnima Na Savetu za bezbednost i u BIA pričali smo o ugroženosti premijera
[You must be registered and logged in to see this image.]
BEOGRAD - Klupko se odmotava.
Nebojša Čović, nekadašnji potpredsednik Vlade Srbije, protiv koga su majka i sestra pokojnog premijera podnele krivičnu prijavu zbog sumnje da je umešan u ubistvo Zorana Đinđića, tvrdi da nema nikakve veze s tim.

Čović je naglasio i da „Srđa Popović, advokat porodice Đinđić, iznosi laži i insinuacije“.

- To je sve konstrukcija i insinuacija sa mnogo neistina i pakovanja. Direktno uvođenje mene u taj slučaj je obična notorna laž. Inače, u svim tim stvarima koje su konstruisane u toj krivičnoj prijavi ama baš ništa novo nema - rekao je Čović. Upitan da li je imao aspiracije da zauzme mesto premijera, što je navedeno kao sumnja u krivičnoj prijavi, Čović je kazao:
- Vreme je pokazalo da li je to istina. Da sam imao aspiracije, došao bih na mesto premijera. I posle ubistva Đinđića ja baš ništa nisam dobio. Neka se analizira ko je šta dobio - rekao je Čović. Dodao je da nikad nije bežao od toga da da iskaz nadležnim organima, te da im stoji na raspolaganju.

- Ne osećam nikakvu odgovornost što pismo nisam pokazao nadležnima, zato što je šest-sedam meseci pre ubistva premijera krenula kompletna haranga na vladu. A i u svim tim ranijim procesima i saslušanjima dosta njih je reklo da su svi sve znali. Pa, samo vrapci u Beogradu nisu to izgleda znali, a i oni su to znali.

Upitan da li je i on to znao, rekao je:
- Mi smo na sednici Saveta za nacionalnu bezbednost i u BIA u nekoliko navrata pričali o svemu tome. Da, o ugroženosti premijera - rekao je on.

Inače, u prijavi koju je porodica Đinđić podnela protiv Čovića i Velimira Ilića na teret im se stavlja to što o pismu Milorada Ulemeka nisu obavestili ostale članove vlade i bezbednosne službe, te da time nisu sprečili atentat:
„Osumnjičeni Čović, početkom februara 2003, pristupio je dogovoru Milorada Ulemeka i Dušana Spasojevića da uz pomoć pripadnika ‘zemunskog klana’ i JSO izvrše atentat na Zorana Đinđića, uveravajući ih pritom da će po ubistvu on preuzeti mesto premijera.“
Ilić je kazao da za prijavu nema razloga.

- Ja sam o pismu obavestio Đinđića. On me je pozvao na razgovor i tada mi je ponudio mesto ministra policije, što sam odbio - kazao je Ilić. Dodao je da ni Đinđić pismo nije shvatio ozbiljno.

- Mnogi su dobili pismo, ali ga nisu objavili, a ja sam to uradio - kazao je Ilić.
Dačić: Policija će raditi po nalogu tužilaštva

Ministar policije Ivica Dačić rekao je da policija postupa po nalogu tužilaštva. Dodao je da zasad nema nikakvih saznanja da su majka i sestra Zorana Đinđića optužile Ilića i Čovića za umešanost u ubistvo premijera.

Radisavljević: Postupamo po prijavi

Tužilac za organizovani kriminal Miljko Radisavljević potvrdio je da je prijava protiv Ilića i Čovića stigla u Specijalno tužilaštvo.
- Prijava je već uzeta u rad - rekao je on.
Nazad na vrh Ići dole
https://magnolija.serbianforum.info
 
A pred izbore-vreme za afere
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» DEŠAVANJA NA KOSOVU DANAS PRED UN
»  Muškarci će ženama češće opraštati homoseksualne afere nego heteroseksualne
» SVA MOJA JUTRENJA
» Kakvo je vreme danas kod vas????
» Priče za koje svi tvrde da su se desile baš u njihovom kraju i pred njihovim očima

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
 :: SVET OKO NAS I SVET U NAMA :: POLITIKA-DRUSTVO :: SRBIJA-
Skoči na:  
Vremenska prognoza
Weather Belgrade
Teme naj viđenije
Ko je trenutno na forumu
Vracam se...Odjava ..... laku noc ....
Kaladont u tri reči
ARANŽIRANJE HLADNIH PREDJELA
Vas smajli raspolozenja...
FARBANJE i UKRAŠAVANJE USKRŠNJIH JAJA
Deponija emotikona-rezervni smajlici...
SVADBENE TORTE-ideje
Ćaskanje u kafeu uz kaficu,čaj...Dobro jutro,dan,veče
Nauka o jeziku
Ključne reči