https://magnolija.serbianforum.info/

https://magnolija.serbianforum.info/

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PORTALPrijemLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Čavić: Kosovo je izgubljeno za Srbiju

Ići dole 
AutorPoruka
vic vega
Ugledan clan
Ugledan clan
vic vega


Seks : Muški
Datum upisa : 01.06.2011
Raspoloženje : promjenjivo :D ;)

Čavić: Kosovo je izgubljeno za Srbiju Empty
PočaljiNaslov: Čavić: Kosovo je izgubljeno za Srbiju   Čavić: Kosovo je izgubljeno za Srbiju I_icon_minitimeNed Dec 11 2011, 01:21

U izjavi za portal Wildrooster naš najbolji plivač, osvajač olimpijske medalje i momak koji je zbog majica na kojoj je pisalo "Kosovo je Srbija" bio kažnjen od strane čelnika Svetske plivačke federacije izgleda da se "oprostio" Kosova i Metohije. On je u intervjuu datom spomenutom portalu rekao: "Kosovo je izgubljeno za Srbiju".

- Srbi su ponosni na svoju istoriju na Kosovu, ali mislim da je ono izgubljeno. To nikada nećemo priznati, ali u stvarnosti je izgubljeno, potpuno izgubljeno.

Milorad Čavić je (ne)spretno situaciju na jugu naše zemlje uporedio sa Teksasom u SAD gde većinu stanovništva čine ljudi sa španskog govornog područija.

- Zamislite da oni dođu i kažu: "Hej, ovde je sve špansko, naše nasleđe je špansko i želimo da ovo uzmemo za sebe". Sigurno bi Buš u tom slučaju rekao ne. Međunarodna zajednica ne razume šta se tamo dogodilo, baš kao ni Džordž Buš koji je poklonio nešto što nije bilo njegovo - dodao je Čavić spomenuvši i da je "Milošević bio šef svega" aludirajući na najveće krivce u ne tako dalekoj istoriji ovog podneblja.

Svestan svega što se dogodilo u Ajndhovenu 2008. godine, kada je zbog majice "kući išao avionom srpske vlade" Čavić sada kaže:

- To je bila politička stvar, a ja sam požurio da odem. Bio sam licemer i mrzeo sam sebe zbog toga, ali stvari su se tada za mene pokrenule i počele da se popravljaju. Nisam bio toliko sportista, koliko čovek naroda. A posebno kada osvojite medalju, tada vas vole još više. Finansijski su se stvari za mene popravile posle toga. Nisam ponosan na to. Ali nikada nisam imao leteo u privatnim avionom ranije i bilo je fantastično - priznao je Čavić, dodavši da su tada počeli da mu se javljaju i sponzori.
Nazad na vrh Ići dole
 
Čavić: Kosovo je izgubljeno za Srbiju
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» vaterpolisti stižu u Srbiju, žal i ponos pomiješani...
» KOSOVO JE SRBIJA
» KOSOVO-KOSOVSKA BITKA

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
 :: SPORT :: LICA I NALIČJA SPORTA I SPORTISTA-
Skoči na:  
Vremenska prognoza
Weather Belgrade
Teme naj viđenije
Ko je trenutno na forumu
Vracam se...Odjava ..... laku noc ....
Kaladont u tri reči
ARANŽIRANJE HLADNIH PREDJELA
Vas smajli raspolozenja...
FARBANJE i UKRAŠAVANJE USKRŠNJIH JAJA
Deponija emotikona-rezervni smajlici...
SVADBENE TORTE-ideje
Ćaskanje u kafeu uz kaficu,čaj...Dobro jutro,dan,veče
Nauka o jeziku
Ključne reči