https://magnolija.serbianforum.info/

https://magnolija.serbianforum.info/

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PORTALPrijemLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Savjeti za dijete

Ići dole 
3 posters
AutorPoruka
vic vega
Ugledan clan
Ugledan clan
vic vega


Seks : Muški
Datum upisa : 01.06.2011
Raspoloženje : promjenjivo :D ;)

Savjeti za dijete Empty
PočaljiNaslov: Savjeti za dijete   Savjeti za dijete I_icon_minitimeNed Avg 28 2011, 08:33


Jedna je od verovatno najtežih odluka za ljude sa viškom kilograma kada poceti sa dijetom, pa to onda obicno izgleda ovako: "od sutra ili od ponedjeljka idem na dijetu". Kada se konacno odlucimo zapoceti, tada nam je teško, u moru raznovrsnih dijeta, odluciti koja je prava, koja ce u najkracem mogucem vremenu doneti najviše rezultata, tj. gubitka kilograma.

Posljednjih dvadesetak godina, kao i danas, preporucuje nam se niz raznovrsnih dijeta, koje ne samo da se razlikuju u svojim preporukama, nego su i protivrecne jedna drugoj. U toj se zbrci zaista teško snaci i odabrati onu "pravu" dijetu. Stoga je važno, ako želimo eliminisati višak kilograma zbog zdravstvenih ili cešce estetskih razloga, biti kriticki raspoložen te postaviti sebi nekoliko pitanja pre nego sto se odlucimo za bilo koju dijetu.

Razmislimo o našem nacinu života, a posebno prehrane do sada, jer bismo možda manjim korekcijama mogli, doduše nešto sporije, doci do cilja koji želimo.

Razmislimo o tome koliko jedemo voce i povrce, a koliko slatkiše, koliko jedemo meso, a koliko ribu, koliko tekucnosti popijemo u danu, kada jedno (posebno koliko kasno navecer), koliko pijemo alkoholnih pica ili kafe, zatim koliko vežbamo ili koliko se uopste krecemo. Možda dodjemo do nekih odgovora koji ce nam pomoci da osmislimo naš jelovnik i dnevne navike na drugi nacin, te ce i njihova promena dovesti do rezultata.

DIJETA NIJE BEZAZLENA

1. Razmislimo o tome koliko se u toku dijete covek iscrpljuje mentalno, fizicki i emocionalno, žudeci za "dobrim rezultatom" te neprestano brojeci kalorije i boraveci na vagi. Setimo se koliko frustrirajuce zna biti kada u kratkom vremenskom periodu izgubimo nekoliko kilograma, da bismo ih ponovno, u isto tako kratkom vremenskom periodu vratili.

2. Spoznaja da je dijeta privremena, može u prvom momentu bili olakšavajuca ("još samo da izdržim tri dana ili nedelju dana"), no kasnija spoznaja da privremena dijeta daje i privremene rezultate može biti i neugodna. Takodjer se cesto pitamo: šta nakon dijete, šta i kako jesti posle toga, a da se ponovno ne udebljamo?

3. Takodjer moramo jako dobro razmisliti o upotrebi tzv. "cudotvornih" tableta ili napitaka koji se na tržištu nude kao zamena za hranu, a koji mogu biti izuzetno opasni po zdravlje. Naime, oni ni u kom slucaju ne bi smeli biti nadomestak za hranu, a samo izuzetno mogu poslužiti kao pomocno sredstvo kod mršavljenja buduci da oni uglavnom osiguravaju bolju i obilniju probavu, tj. stolicu i/ili mokrenje.

4. Obvezno se moramo zapitati da li su sve dijete zaista neškodljive i koliko zapravo možemo "muciti" vlastito telo raznim dijetalnim režimima, a da nam ono i dalje funkcionise normalno. To se, naravno, odnosi na sve koji se u to upuste, a mislimo narocito na ljude sa zdravstvenim tegobama (npr. bolesti srca, povišeni krvni pritisak, psihicke tegobe i sl.), kao i na mlade ljude zbog njihove povecane potrebe za hranjivim materijama u doba rasta i mladosti. Uvek bismo, dakle, morali odvagati izmedju dve stvari, a to su: gubitak nekoliko kilograma ili gubitak zdravlja. Zbog toga bi bilo korisno, pa cak i obavezno, konsultovati se sa svojim lekarom ili strucnjakom koji se bavi problemom ishrane te u dogovoru zapoceti kontrolisano mršavljenje. To se narocito odnosi na navedene kategorije ljudi, a i na ljude koji moraju ili žele da smršaju puno kilograma. Naime, tada ce lekar pratiti mršavljenje, ne samo na vagi, nego i kontrolom laboratorijskih nalaza, EKG, krvnog pritiska i dr.

5. I na kraju, razmislimo još jednom, pre nego sto pocnemo sa dijetom, o tome da smanjeni unos hranjivih materija i posledicni brzi gubitak kilograma mogu dovesti do brojnih zdravstvenih tegoba, i to blažih, kao umora, pospanosti, glavobolja, nervoze, pa sve do težih poremecaja u metabolizmu vode i osnovnih hranjivih materija, vitamina i minerala, što opet dovodi do poremacaja funkcije raznih organa, naprimer jetre, bubrega, polnih i drugih žlezda.

RAZNOLIKOST DIJETA

No, ako se ipak odlucite da budete vitki i posegnete za jednom od dijeta, evo nekoliko predloga dijeta za mršavljenje i njihovih osnovnih karakteristika:

1. Atkinsova visokoproteinska dijeta zanemaruje sadržaj kalorija i usredsredjuje se na ogranicavanje ugljenih hidrata, tj. traži se njihovo potpuno izostavljanje (barem tokom prvih nedelju dana). Naime, ako prestane unos ugljenih hidrata, kao osnovnog goriva koje organizam koristi za proizvodnju energije, on ce poceti trošiti nataložene masti i izlucivati ketone te ce time nestajati i kilogrami i osecaj gladi. Tokom dijete jedu se velike kolicine proteina: meso, riba, jaja, perad, sir. Opasnosti takve dijete su povišenje holesterola u krvi (oprez kod srcanih bolesnika), zatim oslobadjanje ketona u krv može izazvati glavobolje, vrtoglavicu, umor, mucninu, a povecana kolicina proteina može ugroziti i rad bubrega. Uz tu se dijetu preporucuje uzimati multivitaminsko-mineralne dodatke u obliku tableta.

2. Stillmanova dijeta takodje je vrsta cisto proteinske dijete, koja usto zahteva ispijanje barem osam caša vode dnevno, uz ostale napitke. Dakle, nije dopušteno jesti ugljenih hidrate ni masti, zatim voce i povrce, mlecne proizvode i žitarice. Takodje ne treba brojati kalorije, ali ni preterano jesti, a prosecan gubitak težine je navodno 2,5 do 6,5 kg nedeljno. Takodje se i uz tu dijetu preporucuje uzimanje multivitaminsko-mineralnih dodataka.

3. Dijeta sa tekucim belancevinama i Cambridge dijeta su niskokaloricne proteinske dijete (manje od 800 kalorija na dan) te su opasne za organizam i mogu, zbog naglog gubitka telesne težine, izazvati ozbiljne poremecaje u radu svih organa. Stoga, ako se odlucite za te dijete, svakako biste to morali uciniti pod nadzorom lekara. Cambridge dijeta, naprimer, ima samo tri tekuca proteinska obroka dnevno, sa ukupno 330 kalorija, što odgovara poluizgladnelosti. Danas se ipak na tržištu nalaze takvi proteinski pripravci koji su obogaceni vitaminima i mineralima potrebnima za rad organizma, a koji su u tako drasticnim dijetama i te kako potrebni.

4. Dijeta sa grejpfrutom bazira se na upotrebi nekoliko grejpova na dan, uz ostalu propisanu hranu (uglavnom povrce, malo mesa). Verovalo se da grejp sadrži enzim koji pospešuje sagorevanje masti, što nije dokazano. To voce sadrži malo masnoca i kalorija, a puno C-vitamina, beta-karotena, vode i vlaknatih materija, što olakšava varenje i daje osecaj sitosti. Dijeta traje tri nedelje.

5. Zen-makrobioticka dijeta nema veze sa zen-budizmom. Ona je delo Japanca Ohsawe i ima deset etapa. Pocinjete time što se odricete slatkog, a kasnije i svih drugih vrsta namirnica, sve dok ne dodjete do najviše etape koja podrazumeva konzumiranje iskljucivo žitarica, i to po mogucnosti smedje riže. Uz to, ogranicen je i unos tecnosti. Sledbenici te dijete veruju da se, uz takvu ishranu i pozitivne misli, može u telu proizvoditi vitamine i minerale i bez unosa osnovnih hranjivih materija. Ta je dijeta opasna, zato budite oprezni!

6. Fruktozna dijeta traje 14 dana i predvidjena je za osobe koje traze slatko. To je prirodni šecer koji utažuje glad i održava nivo energije u telu. Gubi se jedan kilogram dnevno. Fruktoza je dostupna u obliku praška, tableta za žvakanje, sirupa. Uz to, preporucuje se i pijenje desetak caša vode dnevno i mineralno-vitaminski dodaci.

7. Dijeta sa algama, lecitinom, octom i vitaminom B6 poznata je vec više od deset godina i još je uvek popularna. Obicno se sve te komponente nalaze u jednoj tableti koju treba uzeti uz svaki obrok.

8. Dijeta sa kombinacijom namirnica poznata je vec duži niz godina, ali je kao koncept "Fit for life" publicirana 1985. i do danas ima puno poklonika. Bazira se na nacelu kombinovanja hrane, tj. nemešanja istovremeno u obroku proteina (meso, jaja, riba) sa ugljenim hidratima (krompir, riža), vec sa proteinima treba kombinovati povrce. Takodje se ne preporucuje mešanje dveju vrsta proteinske hrane u jednom obroku, npr. meso i jaja ili sir istovremeno. Preporucuje se jesti voce tokom jutra, a inace tokom dana barem nekoliko sati nakon što smo jeli skrobnu ili proteinsku hranu. Od tecnosti preporucuje se pijenje vode, ali ponovo po pravilima, i to pola sata pre obroka ili nekoliko sati nakon obroka, a nikako tokom jela. Dakle, u toj vrsti dijete zastupljene su sve vrste hranjivih materija (uz ogranicenje proteina), što je svakako dobro pa takav nacin ishrane može da traje i duže vreme.

9. Dijeta Mayo klinike ili dijeta sa keljem traje nedelju dana, a svaki je dan propisana tacno odredjena vrsta hrane, uz pijenje vecih kolicina tzv. "carobne supe". Ona sadrži razne vrste povrca, a osnovne su kelj, zelena paprika, luk, krompir, celer. Tom se dijetom pospešuje varenje i mokrenje te se dosta brzo gubi na težini.

10. Dijeta sa sokovima vec je dugo popularna, a može da traje od jednog do nedelju dana, kada se piju samo sokovi, caj ili voda u neogranicenim kolicinama. Treba svakako biti oprezan pri primeni te dijete, zbog mogucih nuspojava pada pritiska, vrtoglavica, glavobolja i umora. Inace, puno strucnjaka preporucuje jednodnevni post samo sa tecnoscu, barem jednom mesecno.

11.Mediteranska dijeta podrazumeva ishranu koja je manje obilna, ali sadrži sve vrste namirnica na koje smo navikli. To je redukcijska dijeta, koja propisuje maksimalne dnevne kolicine pojedinih namirnica za pripremu obroka. U toku dijete konzumira se puno raznog voca, a posebno povrca (radic, salata, kupus, cvekla, spanac, blitva, paradajz i dr.), a puno su zastupljeni i razni zacini (origano, vlasac, beli luk, peršin, bosiljak i dr.). Takodje se ogranicava unos soli i šecera. Obicno dijeta traje cetiri nedelje, sa tacno odredjenim dnevnim menijem. S obzirom na zastupljenost svih vrsta namirnica, može se kao nacin ishrane, a sa eventualnim izmenama, koristiti i nakon cetiri nedelje.

To su samo neke vrste dijeta za mršavljenje koje možete izabrati ako želite skinuti višak kilograma. No, u slucaju da se ne možete odluciti niti za jednu od tih dijeta, razmislite o ovih nekoliko saveta koji ce vam sigurno pomoci pri mršavljenju, ali i kasnije, kada želite zadržati postignutu liniju.

1. Smanjite upotrebu šecera i slatkiša, slatkih sokova, sladoleda.

2. Smanjite potrošnju ulja, kao i hranu sa visokim postotkom masnoca (kobasice, trajne salame, govedina, cvarci).

3. Jedite više voca i povrca, uz oprez konzumiranja oraha, badema, kikirikija,.

4. Ne jedite iza 20 sati.

5. Pijte puno vode i biljnog caja.

6. Smanjite upotrebu mesa i drugih jela sa visokim postotkom masnoca (salame, pršuta, masni sirevi, svinjetina), a izaberite ono sa manjim postotkom masnoca, kao npr. piletina, teletina, curetina, kunic, sveži kravlji sir. Bar jednom u deset dana neka vam izvor belancevina budu soja, pasulj,socivo, grašak.

7. Povecajte konzumiranje svih vrsta riba, rakova i školjaka, barem jednom nedeljno.

8. Ubacite bar dva bezmesna dana u nedelji.

9. Svakako ubacite vezbanje ujutro ili uvece u svom domu, ali to može biti i šetnja, lagano trcanje ili bilo koji drugi oblik rekreacije i izvan kuce.

10. Ne izbacujte hleb, osim, naravno, beli, kojeg zamenite crnim ili integralnim.







lifestyle.
Nazad na vrh Ići dole
jutarnja izmaglica
Administrator
Administrator
jutarnja izmaglica


Seks : Ženski
Datum rođenja : 03.02.1956
Datum upisa : 29.11.2010
Godina : 68
Lokacija : Beograd moj rodni grad
Raspoloženje : smeh kao lek
Komentari : Život je lep!!!

Savjeti za dijete Empty
PočaljiNaslov: Re: Savjeti za dijete   Savjeti za dijete I_icon_minitimePet Sep 16 2011, 20:44

Zdravo mršavljenje
[You must be registered and logged in to see this image.]

Zdravo mršavljenje






Želite ići na zdravo mršavljenje, a ne znate kako biste krenili, donosimo Vam nekoliko zdravih namirnica

Osim što se ubrajaju u izvrsne sastojke, namirnice koje vam predstavljamo mogu pomoći i da izgubite trbuščić.


1. Ananas

Osim što ima izvrstan okus, ananas sadrži i bromelin, probavni enzim koji pomaže pri razgradnji hrane.

2. Đumbir

Popularan začin sadrži iznimno zdrav sastojak pod nazivom gingerol. Riječ je o aktivnoj tvari koja ima analgetske, sedativne, antipiretske i antibakterijske učinke, a koja može smanjiti napuhnutost.
3. Peršin

Ovaj prirodni diuretik pomaže pri izlučivanju viška vode iz organizma. Uživajte u okusu, te ga dodajte hrani što češće.

4. Pepermint

Popularna biljka sadrži mentol, koji opušta tijelo i smanjuje napuhnutost.

5. Jogurt

Sastoji se od dobrih bakterija (probiotika) koji pomažu pri održavanju zdravog tjelesnog sustava. Također može smanjiti probleme s plinovima i napuhnutost.

6. Morska sol

Krasi ju bolji okus od kamene ili kuhane soli. Zato ju možete koristiti u manjim količinama što na kraju dovodi do manjeg zadržavanja vode i nabreknutosti.

Izvor: ordinacija.hr
Nazad na vrh Ići dole
https://magnolija.serbianforum.info
jutarnja izmaglica
Administrator
Administrator
jutarnja izmaglica


Seks : Ženski
Datum rođenja : 03.02.1956
Datum upisa : 29.11.2010
Godina : 68
Lokacija : Beograd moj rodni grad
Raspoloženje : smeh kao lek
Komentari : Život je lep!!!

Savjeti za dijete Empty
PočaljiNaslov: Re: Savjeti za dijete   Savjeti za dijete I_icon_minitimeSub Nov 05 2011, 22:35

Iako teška za pridržavanje, formula mršavljenja je jednostavna. Većina nutricionista ili instruktora fitnessa će vam reći kako možete smršavjeti ako jedete manje i vježbate više. Međutim, oni nisu u jednadžbu uključili jadnu veliku prepreku – "debeli mozak".
[You must be registered and logged in to see this image.]
Ako ne možete podnijete pomisao doručka kada se probudite ili više od svega žudite za čokoladom, slatkišima i ugljikohidratima poslijepodne ili navečer, onda imate "debeli mozak". Tako bar tvrdi doktorica endokrinologije Daniela Jakubowicz, autorica knjige "Dijeta obilnog doručka".
Debeli mozak ima averziju prema doručku. Kada se probudite, ne možete podnijeti ni pomisao na doručak, a kamoli osjetiti miris hrane. Nakon buđenja, mozak je "okupan" u serotoninu, hormonu zbog kojeg se osjećamo radosno, veselo i zadovoljno. Tada ne žudimo za slatkim i uvjeravamo se kako danas nećemo zgriješiti i jesti nedozvoljenu hranu koja deblja.
Druga karakteristika debelog mozga je njegova neutaživa žudnja za čokoladom i drugim slatkiša za vrijeme ručka, a ta žudnja traje sve do večeri. Konzumacijom slatkiša dobijemo potrebnu dozu serotonina, ali kada se on potroši, ostaje nam krivnja zbog nedozvoljenih slastica.
[You must be registered and logged in to see this image.]
Debeli mozak ima averziju prema doručku. Kada se probudite, ne možete podnijeti ni pomisao na doručak, a kamoli osjetiti miris hrane. Nakon buđenja, mozak je "okupan" u serotoninu, hormonu zbog kojeg se osjećamo radosno, veselo i zadovoljno. Tada ne žudimo za slatkim i uvjeravamo se kako danas nećemo zgriješiti i jesti nedozvoljenu hranu koja deblja.
Druga karakteristika debelog mozga je njegova neutaživa žudnja za čokoladom i drugim slatkiša za vrijeme ručka, a ta žudnja traje sve do večeri. Konzumacijom slatkiša dobijemo potrebnu dozu serotonina, ali kada se on potroši, ostaje nam krivnja zbog nedozvoljenih slastica.
Doktorica Jakubowicz preporučuje dijetu koja se bazira na obilnom doručku punom ugljikohidrata i proteina, te nisko kaloričnim i bezmasnim ručkom i večerom. Svoju je formulu mršavljenja potkrijepila rezultatima istraživanja prema kojima je 96 pretilih žena koje su jele obilne doručke izgubilo četiri puta više težine u odnosu na ispitanice koje su konzumirale malo ugljikohidrata za doručak.
Nakon osam mjeseci, skupina koja je obilato jela za doručak je u prosjeku izgubila 18 kilograma, dok su ispitanice iz druge skupine smršavjele pet kilograma.
Doručak šampiona mršavljenja, prema doktorici Jakubowicz, sastoji se od čaše mlijeka, dvije kriške sira, 85 grama bezmasnog mesa, dvije žlice cjelovitih žitarica, jedne žlice maslaca ili slične masnoće, te 28 grama čokolade.
Upravo zadnja slastica na meniju pomaže ukrotiti žudnju za ugljikohidratima tokom dana, a osobe koje se pridržavaju ovakvog režima prehrane ne osjećaju glad svake minute.
[You must be registered and logged in to see this image.]
Doručak šampiona mršavljenja, prema doktorici Jakubowicz, sastoji se od čaše mlijeka, dvije kriške sira, 85 grama bezmasnog mesa, dvije žlice cjelovitih žitarica, jedne žlice maslaca ili slične masnoće, te 28 grama čokolade.
Upravo zadnja slastica na meniju pomaže ukrotiti žudnju za ugljikohidratima tokom dana, a osobe koje se pridržavaju ovakvog režima prehrane ne osjećaju glad svake minute.
Ručak i večera su rezervirani za voće i povrće. Ispitanice su u ova dva obroka konzumirale pola količine kalorija koja im je potrebna za cijeli dan (395 kalorija za ručak i 235 za večeru). Ručak se sastojao od 34 grama ugljikohidrata, 28 grama proteina i 13 grama masnoća. Također, večera je uključivala pet grama ugljikohidrata, 18 grama proteina i 26 grama masnoća.
K. Horvat
Nazad na vrh Ići dole
https://magnolija.serbianforum.info
Zana
Elita
Elita
Zana


Seks : Ženski
Datum upisa : 03.05.2012
Lokacija : tu negde
Raspoloženje : >(

Savjeti za dijete Empty
PočaljiNaslov: Re: Savjeti za dijete   Savjeti za dijete I_icon_minitimeSub Feb 16 2013, 00:09

Dijeta bez glutena
[You must be registered and logged in to see this image.]Ishrana bez glutena je trenutno jedna od najpopularnijih u svetu. Generalno je jedna od terapijskih dijeta koja je napravljena za pacijente sa celijakijom (poremećaj apsorpcije glutena, tj. belančevina prisutnih u brašnu od pšenice, raži i ječma) ili za ljude sa blažom netolerancijom na gluten.
Ova dijeta se pokazala i kao odlična dijeta za čišćenje organizma i kod potpuno zdravih osoba, pa čak i pristojan gubitak kilograma (na 4 dana gubi se 1-1,5 kg težine). Naime, postoji mnogo potvrđenih slučajeva gde nije postojala netolerancija na gluten, ali je osoba samim prelaskom na ovu dijetu osetila značajna zdravstvena poboljšanja i gubitak težine.

Naučnici još polemišu da li je u pitanju neka skrivena netolerancija ili nešto drugo, a nama preostaje da sami probamo pa ako nam odgovara - zašto da ne - prihvatimo bezglutenski životni stil.

Bezglutenska dijeta ne zabranjuje korišćenje kukuruza, heljde, tapioke i soje. Ipak, pre nego što upotrebite bilo koji proizvod, proverite na etiketi da li u njemu ima ječma ili pšenice. Takođe, dijeta bez glutena strogo zabranjuje hleb, testenine i skoro svu industrijski procesiranu hranu budući da se u njoj uvek pronađe nešto glutena.

Pored toga, oni koji žele da se pridržavaju dijete bez glutena trebalo bi da isključe iz obroka konzervisanu hranu, peciva, kolače, sladoled, upakovano meso i pića koja u sebi sadrže ostatke zrnastih proizvoda kao što su kvas i pivo. Bezglutenska dijeta dozvoljava hranu pripremljenu od soje, pirinča, kukuruza i heljdinog brašna.

Još se mogu koristiti proso, pirinač, aktivni suv kvasac i mleko u prahu.

Plan za ishranu bez glutena

Doručak: 1 kuvano jaje, 200 g sira, 20 g hleba bez glutena, 10 g putera, 200 ml kakaa ili čaja sa mlekom.

Drugi doručak: 200 ml soka.

Ručak: 200 ml riblje čorbe sa krompirom i šargarepom, 100 g kuvane ribe, 100 g kuvanog krompira sa graškom, 100 g salate od povrća sa biljnim uljem, 20 g hleba bez glutena, 200 ml kompota od voća.

Drugi ručak: 100 g sira, 100 g voćne salate, 50 g kukuruznih štapića, 20 0ml kefira.

Večera: 1 krastavac, 100 g izdinstane ćuretine, 20 g hleba bez glutena, 150 g kuvanog krompira sa graškom, 200 ml čaja sa šećerom bez glutena.

Pred spavanje: 200 ml jogurta.

Teškoće u ishrani bez glutena

Možda glavni nedostatak u ishrani je da je skoro nemoguće potpuno izbeći gluten, budući da je česti sastojak konvencionalne hrane.

Prednosti ishrane bez glutena

Sa ovom dijetom možete izgubiti težinu i očisti telo od toksina. Ishrana je raznovrsna, izbalansirana i sadrži minimum kalorija i šećera, pa samim tim lako možete da izgubite težinu.

Pored rešavanja problema sa glutenom, ova ishrana vrši korekciju eventualnih vitaminskih i mineralnih nedostataka.

Zaključak

Sve u svemu - nije loše probati par dana ovu dijetu, pratiti rezultate, a zatim, na osnovu njih i subjektivnog osećaja napraviti sopstveni dijetni plan koji može da uključuje i delimični unos namirnica koje sadrže gluten.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Savjeti za dijete Empty
PočaljiNaslov: Re: Savjeti za dijete   Savjeti za dijete I_icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Savjeti za dijete
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Obiteljske večere zdrave za vaše dijete
» Savjeti...
» Savjeti i još ponešto...
» Saveti,upozorenja....

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
 :: LIFESTYLE :: ZDRAVLJE :: HIGIJENA I NUTRICIONIZAM-
Skoči na:  
Vremenska prognoza
Weather Belgrade
Teme naj viđenije
Ko je trenutno na forumu
Vracam se...Odjava ..... laku noc ....
Kaladont u tri reči
ARANŽIRANJE HLADNIH PREDJELA
Vas smajli raspolozenja...
FARBANJE i UKRAŠAVANJE USKRŠNJIH JAJA
Deponija emotikona-rezervni smajlici...
Ćaskanje u kafeu uz kaficu,čaj...Dobro jutro,dan,veče
SVADBENE TORTE-ideje
Nauka o jeziku
Ključne reči