Lokacija : Beograd moj rodni grad
Raspoloženje : smeh kao lek
Komentari : Život je lep!!!

Vaterpolisti Partizana trijumfom nad Jugom sve bliži F4 Evrolige Empty
PočaljiNaslov: Vaterpolisti Partizana trijumfom nad Jugom sve bliži F4 Evrolige   Vaterpolisti Partizana trijumfom nad Jugom sve bliži F4 Evrolige I_icon_minitimeČet Mar 10 2011, 00:38

Spektakl na Banjici! Vaterpolisti Partizana pobedili su dubrovački Jug sa 11:10 u 2. kolu četvrtfinalne grupe A Evrolige i napravili ogroman korak ka plasmanu u fajnal-for. U fenomenalnoj atmosferi pred 2.000 gledalaca viđena je odlična vaterpolo predstava, a Partizan je do pobede došao tek u samom finišu utakmice golom Aleksandra Radovića dva minuta pre kraja.
Partizan - Jug 11:10 (5:5, 2:1, 3:2, 1:2)
Bazen: Banjica Gledalaca: 2.000. Igrač više: Partizan 5/10, Jug 5/13.
PARTIZAN Soro, Hadžiteodoru, Rađen 1, Korolija, Aleksić, Pijetlović 3, Prlainović 2, Radović 3, Avramović, Mitrović, Vujasinović 1, Ćuk 1, Mandić. Trener: I. Milanović.
JUG Nižić, Vranješ, Dobud 2, Tihomil, Sukno S. 2, Šutić 1, Obradović 2, Joković 2, Šeman, Bušlje 1, Sukno I. Macan, Šutalo. Trener: E. Fatović.

Goleada na startu
Inače, već u prvih osam minuta viđena je prava goleada na Banjici, a sam podatak da je postignuto 10 golova dovoljno govori o efikasnosti ekipa. Partizan je imao odličnu realizaciju i nikad nije bio tako efikasan ove sezone, ali odbrana je bila slabiji segment, pa nije uspeo da vođstvo od 5:3 u prvoj četvrtini sačuva.

Dubrovčani su pokazali da su sa pravom jedan od favorita za plasman na fajnal-for, a možda i za osvajanje titule šampiona, a to su i dokazali time da su konstantno bili u egalu sa crno-belima, da bi početkom druge četvrtine i nakratko poveli 6:5. Vrlo brzo je Partizan izjednačio, a u nastavku meča viđen je mnogo slabiji tempo, sa jačim odbranama. Jug je menjao odbrane, često igrajući zonu kojom su primorali igrače Partizana da šutiraju spolja, ali ta taktika im se nije mnogo isplatila. Izabranici Igora Milanovića jesu šutirali loše (22:7) ali su pogađali kada je bilo potrebno, a svaki dalekometni šut Prlainovića, Vujasinovića i ostalih podizao je publiku na noge.

Ekipe su bile u egalu, sve vreme, rezultat konstantno na klackalici (8:ona jede, sve do kraja trećeg perioda, kada je Partizan sa dve fenomenalne akcije preko Pijetlovića i Ćuka postigao gol sa peterca i povisio na 10:8.

Prava drama viđena je u poslednjih osam minuta meča u koje je Partizan ušao sa golom prednosti 10:9. Borili su se crno-beli ginuli za svaku loptu ali ih nije išlo u napadu gde su promašili nekoliko šuteva. Ipak, na sreću odlična odbrana golmana Sora držala je crno-bele u igri za pobedu. Reprezentativni čuvar mreže skidao je svaki šut Dalmatinaca i spasao je bar tri sigurna gola, a ključni momenat meča desio se dva minuta pre kraja kada je Radović postigao gol za 11:9 čime je praktično rešio meč. Do kraja Dubrovčani su uspeli samo da smanje razliku.

Milanović hvali odbranu
Trener Partizana Igor Milanović bio je zadovoljan pobedom.
- Dobrim odbranama sa igračem manje smo uspeli da pariramo igri Juga. Kriterijum je bio oštar, ali smo uspeli da izdržimo. Međutim, nisam zadovoljan pozicionom odbranom, gde smo primili dosta lakih golova iz daljine. Važnost meča i imperativ pobede nas je sputao, pa nismo pružili ono što objektivno možemo. Partizan može mnogo bolje, ali ja čestitam momcima na pobedi - rekao je Milanović.