https://magnolija.serbianforum.info/

https://magnolija.serbianforum.info/

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PORTALPrijemLatest imagesRegistruj sePristupi

 

  Bogat siromah ili siromašan bogataš

Ići dole 
2 posters
AutorPoruka
jutarnja izmaglica
Administrator
Administrator
jutarnja izmaglica


Seks : Ženski
Datum rođenja : 03.02.1956
Datum upisa : 29.11.2010
Godina : 68
Lokacija : Beograd moj rodni grad
Raspoloženje : smeh kao lek
Komentari : Život je lep!!!

 Bogat siromah ili siromašan bogataš Empty
PočaljiNaslov: Bogat siromah ili siromašan bogataš    Bogat siromah ili siromašan bogataš I_icon_minitimeNed Feb 20 2011, 02:20

Bogat siromah ili siromašan bogataš???

Kineska mudrost o novcu:

* novcem se može kupiti kuća, ali ne udobnost

*novcem se može kupiti krevet, ali ne i san

*novcem se može kupiti sat, ali ne i vreme

*novcem se može kupiti knjiga, ali ne i znanje

*novcem se može kupiti položaj, ali ne i respekt

*novcem se može kupiti doktor, ali ne i zdravlje

*novcem se može kupiti duša, ali ne i život

*novcem se može kupiti sex, ali ne i ljubav



Dakle pitanje sledi ovako...dali biste radije živeli kao siromah, ispunjeni zadovoljstvom i potpuno srećom...zadovoljni malim stvarima....živeli život punim plućima...

Ili bi radije bili bogataš, kupovali sve što možete(ili bar pokušavali da kupite što se kupiti da), a bili u principu nesrećni (ili možda ima nekog ko bi bio srećan i u takvoj poziciji)??
Nazad na vrh Ići dole
https://magnolija.serbianforum.info
Nut
vrag na forumu
vrag na forumu
Nut


Seks : Ženski
Datum upisa : 18.02.2011
Lokacija : U carstvu kraljice noci duhovnog princa Tamina...

 Bogat siromah ili siromašan bogataš Empty
PočaljiNaslov: Re: Bogat siromah ili siromašan bogataš    Bogat siromah ili siromašan bogataš I_icon_minitimePon Feb 28 2011, 02:38

jutarnja izmaglica...@
Citat :
Dakle pitanje sledi ovako...dali biste radije živeli kao siromah, ispunjeni zadovoljstvom i potpuno srećom...zadovoljni malim stvarima....živeli život punim plućima...

Ili bi radije bili bogataš, kupovali sve što možete(ili bar pokušavali da kupite što se kupiti da), a bili u principu nesrećni (ili možda ima nekog ko bi bio srećan i u takvoj poziciji)??

Kakva pitanja..?...Sta znaci ziveti kao siromah???zadovoljstvo je nesto sto se vezuje obicno za odredjenu stvar ili situaciju...ili mozda neki poseban osecaj sa kojim smo se identifikovali(najcesce trenutno...)..ali potpuna sreca...
Dosegnuti bilo kakvu srecu je jako tesko i mozda nemoguce sa moje tacke gledista..a,jos potpunu..prilicna imaginacija ...pogotovo u danasnje vreme...Za empate skoro nemoguce,..ja sam veliki empata ..selim se u duse drugih ljudi i zajedno sa njima'' ratujem sa njihovim demonima''..
Hajde,da se vratim na temu..ovakva prica ce me odvuci daleko od pitanja...

Ziveti zivot punim plucima ..bez novca je jako tesko..tako reci neostvarljivo...jer vas na svakom koraku ''spavaci''..saplicu...ako ikako skapiraju da ste srecni...''novcem morate kupiti prostor za sebe..i to je ono najodbojnije ..jer i sama pomisao na to kvari utisak o zadovoljstvu''...Pa..kako onda..?
Mozda kada bi bilo moguce ziveti izolovani od ''ljudi''...i drustva koje namece svoja pravila i ovakva i onakva ...
Danas niko nema prava da se raduje,pa ako se radujes,odmah si sumnjiv...!!!Danas je vreme patnje,opste-ljudske koja se siri kao pandemija na pojedinca..koji od nametnutog, izvitoperenog bolesno-ubrzanog ritma ''surogata zivota'' ne moze da se snadje ni oko sebe ,a,nikako u sebi....
Danas, da bi covek spoznao sta mu se desava i ,da li je mozda okusio delic srece ili ne,potrebno je usporeno vreme kojega nema...to najbolje znaju stvaraoci..jer da bi stvarali, potrebno je sve usporiti ,pre svega misli..pa onda redom....

Ma ne znam odgovor na ova pitanja...moram da razmisljam ..pa onda...
Nazad na vrh Ići dole
 
Bogat siromah ili siromašan bogataš
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
 :: SVET OKO NAS I SVET U NAMA :: FILOZOFIJA-
Skoči na:  
Vremenska prognoza
Weather Belgrade
Teme naj viđenije
Ko je trenutno na forumu
Vracam se...Odjava ..... laku noc ....
Kaladont u tri reči
ARANŽIRANJE HLADNIH PREDJELA
Vas smajli raspolozenja...
FARBANJE i UKRAŠAVANJE USKRŠNJIH JAJA
Deponija emotikona-rezervni smajlici...
SVADBENE TORTE-ideje
Ćaskanje u kafeu uz kaficu,čaj...Dobro jutro,dan,veče
Nauka o jeziku
Ključne reči