https://magnolija.serbianforum.info/

https://magnolija.serbianforum.info/

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PORTALPrijemLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Pice

Ići dole 
2 posters
AutorPoruka
jutarnja izmaglica
Administrator
Administrator
jutarnja izmaglica


Seks : Ženski
Datum rođenja : 03.02.1956
Datum upisa : 29.11.2010
Godina : 68
Lokacija : Beograd moj rodni grad
Raspoloženje : smeh kao lek
Komentari : Život je lep!!!

Pice Empty
PočaljiNaslov: Pice   Pice I_icon_minitimeUto Dec 14 2010, 14:40

Brza pica "a la Vesna"
Potrebno:
-2 case brasna,
-1 casa jogurta,
-1 kesica praska za pecivo,
-2 kasike ulja, i
malo soli.

Za fil:
-kecap,
-origano,
-sunka,
-jedno jaje,
-pecurke i
-kackavalj.
Gde pise, da je mera casa,casa se odnosi na mericu,tj.na jogurtasku casu!!!!!!

Priprema:

U posudu sipati brasno, dodati jogurt,prasak za pecivo,ulje i so,pa umutiti varjacom.
Pleh za pecenje podmazati uljem i posuti brasnom,pa sipati pripremljeno testo. Premazati kecapom,posuti origanom,pa redjati sunku i pecurke,secene na kockice.Staviti zagrejanu na 220 stepeni i peci 10 minuta.umutiti jedno jaje.Izvaditi iz rerne,preliti jajetom,posuti kackavaljem po zelji,pa vratiti jos minut,da se kackavalj istopi.Probajte,pica je bozanstvena.ja sam to jela jednom u gostima,kod dragih mi ljudi.Toliko mi se dopalo,da su se ljudi odusevili,koliko mi se dopada,da su mi tri puta napravili,dok sam bila kod njih...Ko ne zna sta ce za veceru,evo resenja....
Uzivajte i prijatno,dragi moji i drage moje!!!!!
Nazad na vrh Ići dole
https://magnolija.serbianforum.info
jutarnja izmaglica
Administrator
Administrator
jutarnja izmaglica


Seks : Ženski
Datum rođenja : 03.02.1956
Datum upisa : 29.11.2010
Godina : 68
Lokacija : Beograd moj rodni grad
Raspoloženje : smeh kao lek
Komentari : Život je lep!!!

Pice Empty
PočaljiNaslov: Re: Pice   Pice I_icon_minitimeČet Jan 20 2011, 09:52

Testo za pizzu
[You must be registered and logged in to see this image.]
Sastojci 400 gbrašna 25 gsvežeg kvasca 1 kasika soli 350 ml mlake vode (otprilike) 2-3 kasike maslinovog ulja
Priprema
1
Prosijte brašno u vanglu.
2
Napravite jamicu u sredini i u nju namrvite kvasac.
3
Dodajte malo mlake vode (ja ovu količinu vode zagrijem 30 sekundi u mikrovalnoj pećnici) i miješajte viljuskom ili drvenom varjacom da se kvasac rastopi.
4
Dodajte ulje, pa nastavite dodavati vodu, malo po malo, miješajući i dodajući brašno.
5
Kad ste umiješali otprilike polovinu brašna, dodajte i soli. Nastavite dodavati vodu dok ne umiješate svo brašno.
6
Pobrašnite radnu površinu, istresite testo i mijesite dugo i čvrsto, dodajući brašno po potrebi, dok ne dobijete glatko ali ne prečvrsto tijesto (kao za hleb, otprilike).
7
Ja ga obično odmah podijelim na tri jednaka dijela (za tri pizze visoke otprilike 4-5 mm).
8
Tijesto dobro pobrašnite i pokrijte čistom kuhinjskom krpom.
9
Stavite u hladnu, zatvorenu pećnicu i ostavite da se diže 2 sata (na ovaj način testo će se dizati bez problema, a površina neće zasušiti).
10
Testo rastanjite rukama u malo nauljenu tepsiju željene veličine, dodajte omiljeni nadev i pecite u dobro zagrijanoj pećnici na najvišoj temperaturi koju vam vaša pećnica dopušta (moja dostiže 250, a idealna temperatura je 400°C)
11
Ako volite da pizza više naraste, jednostavno ostavite da se diže još pola sata nakon što ste je rastanjili.
Nazad na vrh Ići dole
https://magnolija.serbianforum.info
blue_angel
Ugledan clan
Ugledan clan
blue_angel


Seks : Ženski
Datum upisa : 03.07.2011
Raspoloženje : baš kako treba

Pice Empty
PočaljiNaslov: Re: Pice   Pice I_icon_minitimeČet Nov 03 2011, 01:46

Pica heljdiza

[You must be registered and logged in to see this image.]

Sastojci:

Testo:
250 g heljdinog brašna
250 g mekog pšeničnog brašna od punog zrna
3-5 g suvog kvasca
1-2 kašike maslinovog ulja
soli prema potrebi

Nadev:
300-350 g vrganja
1 manja glavica luka
malo maslinovog ulja
malo majorana
soli prema potrebi
malo sveže mlevenog bibera (zelenog)
2 režnja belog luka
malo peršunovog lista
150 g gaude
1-2 kašike kuvanog kukuruza šećerca
nekoliko zrna zelenog bibera iz salamure
125 g mocarele

Priprema:

Izmešajte obe vrste brašna s kvascem i solju, dodajte ulje i toliko tople vode da umesite srednje meko testo. Počnite sa 150 grama pšeničnog, a ostatak dodajte postepeno dok ne budete zadovoljni teksturom. Testo ostavite u posudi koju ćete prekriti folijom, da udvostruči efetak narastanja. U zavisnosti od toga koliko vam se žuri, stavite manje ili više kvasca. Testo premesite, pa ponovo ostavite pokriveno da opet naraste.

Za to vreme pripremite nadev. Očistite crni i beli luk. Crni sitno naseckajte, a beli ispasirajte. List peršuna naseckajte. Ukoliko koristite sveže pečurke, očistite ih i narežite na listiće.
Na malo zagrejanom ulju kratko propržite luk. Dodajte majoran i vrganje pa ih dinstajte u vlastitom soku dok ne omekšaju, a višak tečnosti ne ispari (nekoliko minuta). Neka vam ne budu sasvih suve, jer ih čeka i pečenje. Sklonite s vatre, posolite, pobiberite, dodajte ispasiran beli luk, deo peršunovog lista i izmešajte i ohladite.
Premesite testo i razvucite ga u nauljen pleh. Ostavite ga pokrivenog krpom, da se još malo digne. Za to vreme narežite gaudu na što tanje listiće, a mocarelu na kockice. Operite i ocedite biber iz salamure.
Rub testa malo premažite uljem. Po testu rasporedite listiće gaude, tako da (osim ruba) prekriju svu površinu. Po siru ravnomerno rasporedite pečurke, kukuruz i zrna bibera.

Pecite 15-ak minuta na 190°C. Vreme i način pečenja prilagodite svojoj pećnici.
Picu izvadite, pospite kockicama mocarele pa vratite u pećnicu da se mocarela rastopi (do 5 minuta).
Nazad na vrh Ići dole
jutarnja izmaglica
Administrator
Administrator
jutarnja izmaglica


Seks : Ženski
Datum rođenja : 03.02.1956
Datum upisa : 29.11.2010
Godina : 68
Lokacija : Beograd moj rodni grad
Raspoloženje : smeh kao lek
Komentari : Život je lep!!!

Pice Empty
PočaljiNaslov: Re: Pice   Pice I_icon_minitimeSub Nov 12 2011, 00:51

Pizza na palenti
pizza palent :
oko 500 mlmleko
po potrebipalenta
1/2 ravne kasikiceso
po potrebijogur
2 komjaja
1/2 kafene kasikiceorigano
oko 200 grpraske sunke
3-4komsampinjon
4-5 kolutovaparadajz
1/2 komsveza zelena roga
5-6komcrne masline
100grtrapist
origano za posipanje
domaci kecap za premazivanje
Postupak pripreme:

1
U pola litre mleka skuvamo palentu sa pola ravne kašikice soli da bude jako gusta.U gotovu palentu umešamo oko pola kašikice origana par kašika jogurta i dva jaja ( sa jogurtom obazrivo samo dok palenta upija da je ne razredite).Kalup za pečenje ( jas sam koristila kalup od 30R) premažemo maslacem i u njega uspamo palentu i rukama raširimo u glatku koru sa malo povišenim ivicama.
2
Šta će te staviti je stvar ličnog ukusa ja sam stavila stišnjenu šunku, šampinjone, domaći kečap, crne masline, svežu zelenu papriku i kriške paradajza.Sve sam posolila i zapekla na 250 stepeni nekih 15 minuta.Kada je sve lepo dobilo bojicu pizzu sam posula trappistom i ostavila da se zapeče još koji minut.
3
Jako ukusno, jako brzo i savršeno za ručak.
[You must be registered and logged in to see this image.]
melitakeller
Nazad na vrh Ići dole
https://magnolija.serbianforum.info
jutarnja izmaglica
Administrator
Administrator
jutarnja izmaglica


Seks : Ženski
Datum rođenja : 03.02.1956
Datum upisa : 29.11.2010
Godina : 68
Lokacija : Beograd moj rodni grad
Raspoloženje : smeh kao lek
Komentari : Život je lep!!!

Pice Empty
PočaljiNaslov: Re: Pice   Pice I_icon_minitimePon Dec 05 2011, 00:44

pizza-s-pestom

[You must be registered and logged in to see this image.]

Za pesto:
1 cup = 250 ml
12 stabljika cvetova od belog luka
125 ml napakovanog bosiljka
125 ml oraha ili oljuštenog badema ili pinjola
125 ml sveže narendanog Parmigiano-Reggiano
80 ml dobrog maslinovog ulja
Za testo:
375 ml mlake vode
3 g suvog kvasca
1/2 kašičice šećera
300 g svenamenskog brašna
300 g brašna od celog pšeničnog zrna (whole wheat)
1 kašičica soli
80 ml maslinovog ulja
Nadev za pizza:
250 ml pesto (ako nemate ove stabljike od belog luka, koristite obični pesto od bosiljka)
125 g rendane mocarele
60 g rendanog Parmigiano-Reggiano ili grana padana
5 većih šampinjona, isečenih na listiće
po želji pileća šunka, sitno seckana slaninica

1U mlaku vodu staviti suvi kvasac i šećer i pustiti da kvasac nadođe.2U jednu zdelu staviti oba brašna, soli, sve dobro promešati, dodati nadošli kvasac i ulje i zamesiti glatko testo.3Vratiti ga nazad u zdelu, premazati sa malo maslinovog ulja, pokriti providnom folijom i ostaviti na stranu da raste oko sat vremena.4Količina ovog testa je dovoljna za dve osrednje veličine ili jednu ogromnu.5Ja sam pravila celu količinu testa, pola sam ostavila u frižider za još jednu upotrebu6Testo razvući u prečnik oko 28 cm.7Ako imate kamen za pečenje pice, stavite ga u rernu, koju ste uključili na 185°C, da se greje, zagrejan kamen posuti sa kukuruznim brašnom, staviti testo na kamen premazati ga bogato sa pestom.8Ako nemate kamen za pečenje staviti razvučeno testo u tepsiju.9/slika/650879/10Preko pesta staviti obe vrste sira, preko sira naređati narezane šampinjone.11Ja sam stavila i malo sušene slaninice i jednu ljutu papričicu narezanu na kolutove.12Peći oko 25 do 30 min. ili dok vam se sir fino ne otopi i malo porumeni.13Ićeći na komade i služiti toplu.14Pesto možete napraviti i ranije prekriti preko pesta sa providnom folijom15Stabljike od belog luka, bosiljak i orahe staviti u multipraktik i samleti, dodati narendani sir i dodavati polako ulje, smrviti po vašem ukusu16Recept sa neta17Prijatno!!!
Nazad na vrh Ići dole
https://magnolija.serbianforum.info
jutarnja izmaglica
Administrator
Administrator
jutarnja izmaglica


Seks : Ženski
Datum rođenja : 03.02.1956
Datum upisa : 29.11.2010
Godina : 68
Lokacija : Beograd moj rodni grad
Raspoloženje : smeh kao lek
Komentari : Život je lep!!!

Pice Empty
PočaljiNaslov: Re: Pice   Pice I_icon_minitimeSre Jan 11 2012, 02:19

Recept za picu
Zbog ovog recepta će se ugasiti italijanski restorani, na vama je samo da ga isprobate!


[You must be registered and logged in to see this image.]





Stvarno biste voleli da napravite picu kod kuće? Ali ne onu sa gomilom groznog parizera i testom koje ste kupili u prodavnici, već pravu picu kao iz skupih italijanskih restorana.

Konsultovali smo najbolje pica majstore u gladu, špijunirali kuvare po restoranima, isprobavali mesecima razne ideje i pronašli najbolji i najjednostavniji recept za picu! I toliko smo dobri da ćemo ga podeliti sa vama. Sve što bi trebalo da uradite je da uplaite sveće, kupite neko lepo belo vino i pozovete tu vašu simpatiju na večeru. Da se kladimo da ne može da omane?


Potrebno:

1. pola kg brašna tip 500,

2. jedan kvasac iz kesice (suvi),

3. malo šećera, malo soli,

4. malo ulja,

5. mocarela sir,

6. paradajz pelat,

7. maslinovo ulje,

8. crne masline,

9. bosiljak

Po želji: praška šunka, praziluk, crveni luk, kačkavalj, pršuta, rukola...

Priprema:

- U pola čaše mlake vode umutiti kvasac, dodati malo šećera i brašna i ostaviti deset minuta.

- Kvasac pomešati sa preostalim brašnom, doliti još mlake vode i napraviti gusto testo. Ostaviti deset minuta pokriveno vlažnom krpom.

- Ponovo zamesiti i onda podeliti na tri loptice. Na drvenoj dasci koju ste posuli brašnom dlanovima pritiskajući oblikujte okruglo testo, picu. Što tanje to bolje.

- Testo premazati maslinovim uljem, a onda preko njega razmazati paradajz pelat.

- Ubaciti u vrelu rernu na tri minuta.

- Izvaditi picu iz rerne, dodati na sitne komade izdrobljen mocarela sir. Po želji možete dodati prašku šunku (ispod mocarela sira), ili kačkavalj, luk, praziluk (preko mocarela sira). Na kraju dodati masline. Ako pravite picu sa rukolom i pršutom njih dodati na kraju pečenja, a pre toga staviti samo paradajz i mocarela sir.

- Peći dok testo ne porumeni.

- Kada izvadite picu iz rerne pospite bosiljak.
dominomagazin.com
Nazad na vrh Ići dole
https://magnolija.serbianforum.info
Sponsored content





Pice Empty
PočaljiNaslov: Re: Pice   Pice I_icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Pice
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» POSNE PICE,Lazanje...

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
 :: LIFESTYLE :: KULINARSTVO :: NAŠA PEKARA-
Skoči na:  
Vremenska prognoza
Weather Belgrade
Teme naj viđenije
Ko je trenutno na forumu
Vracam se...Odjava ..... laku noc ....
Kaladont u tri reči
ARANŽIRANJE HLADNIH PREDJELA
Vas smajli raspolozenja...
FARBANJE i UKRAŠAVANJE USKRŠNJIH JAJA
Deponija emotikona-rezervni smajlici...
SVADBENE TORTE-ideje
Ćaskanje u kafeu uz kaficu,čaj...Dobro jutro,dan,veče
Nauka o jeziku
Ključne reči