https://magnolija.serbianforum.info/

https://magnolija.serbianforum.info/

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PORTALPrijemLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Destruktivno dejstvo uma....

Ići dole 
AutorPoruka
Zana
Elita
Elita
Zana


Seks : Ženski
Datum upisa : 03.05.2012
Lokacija : tu negde
Raspoloženje : >(

Destruktivno dejstvo uma.... Empty
PočaljiNaslov: Destruktivno dejstvo uma....   Destruktivno dejstvo uma.... I_icon_minitimeNed Jun 03 2012, 23:56

Čitajući raznu literaturu nailazila sam na pojedine autore koji su često naglašavali da naš um gospodari nama umjesto da mi gospodarimo njim, ali možda najsnažniju interpretaciju negativnog i destruktivnog dejstva čovjekovog uma sam pronašla u poznatom djelu „Moć sadašnjeg trenutka“ od Eckhart Tolle-a. Tolle govori kako nas naš um drži u potpunoj nesvijesti i da nas odvaja i drži što dalje od jedine i stvarne „oblasti“ našeg postojanja a to je sadašnji trenutak. Stalna tendencija ljudskog uma da proizvodi i stvara u našoj psihi strašnu buku tako što uvijek nešto traži, zahtijeva, te nas redovno drži u iluziji da nas prava sreća i ispunjenje čeka u određenoj vremenskoj tački koja se nalazi negdje u budućnosti a isto tako nikad ne propušta priliku ni da nas podsjeti na bolnu prošlost utiče da se u nama, tokom vremena usljed proživljavanja teških i bolnih emocija, stvara jedna vrsta otjelotvorenog bola, koju kao breme nosimo cijelog života i koja u značajnom dijelu upravlja našim radnjama, aktivnostima i našim životom.
Nazad na vrh Ići dole
Zana
Elita
Elita
Zana


Seks : Ženski
Datum upisa : 03.05.2012
Lokacija : tu negde
Raspoloženje : >(

Destruktivno dejstvo uma.... Empty
PočaljiNaslov: Re: Destruktivno dejstvo uma....   Destruktivno dejstvo uma.... I_icon_minitimeNed Jun 03 2012, 23:58

Po meni je stvar izbora.. Imam u glavi i loshe i dobre misli, ja odluchujem koju cu da sprovedem u delo i kad... Znam da ume to da se natalozi u glavi ali treba da postoji neki ventil i da chvrsto stojim na zemlji da mi ne govori ego shta da radim vec razum. Da se ne nerviram zashto mi je neko rekao ovo ili ono,vec da brojim samo ko mi je rekao. Ukoliko me ne ugrozava ne moram to shvatim kao pretnju, ako postoji tendencija u sukcesivnom ponashanju ili govoru od nekoga ili nekih onda prema iskustvu odmah biram nachn da sprechim dalje ponavljanje toga. Isto je i sa radnjama i delovanjem...kao ia virtuelom i realom
Nazad na vrh Ići dole
 
Destruktivno dejstvo uma....
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
 :: SVET OKO NAS I SVET U NAMA :: PSIHOLOGIJA-
Skoči na:  
Vremenska prognoza
Weather Belgrade
Teme naj viđenije
Ko je trenutno na forumu
Vracam se...Odjava ..... laku noc ....
Kaladont u tri reči
ARANŽIRANJE HLADNIH PREDJELA
Vas smajli raspolozenja...
FARBANJE i UKRAŠAVANJE USKRŠNJIH JAJA
Deponija emotikona-rezervni smajlici...
SVADBENE TORTE-ideje
Ćaskanje u kafeu uz kaficu,čaj...Dobro jutro,dan,veče
Nauka o jeziku
Ključne reči