https://magnolija.serbianforum.info/

https://magnolija.serbianforum.info/

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PORTALPrijemLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Da li se velicina coveka meri i po tome...

Ići dole 
2 posters
AutorPoruka
jutarnja izmaglica
Administrator
Administrator
jutarnja izmaglica


Seks : Ženski
Datum rođenja : 03.02.1956
Datum upisa : 29.11.2010
Godina : 68
Lokacija : Beograd moj rodni grad
Raspoloženje : smeh kao lek
Komentari : Život je lep!!!

Da li se velicina coveka meri i po tome... Empty
PočaljiNaslov: Da li se velicina coveka meri i po tome...   Da li se velicina coveka meri i po tome... I_icon_minitimePon Apr 16 2012, 03:10

koliko je spreman da oprosti?!

Medjutim, koliko nas je sposobno za to?

Ako nam neko nanese nepravdu iz neznanja, to je lako oprostiti, ali, ako to svesno ucini, da li je oprost moguc?!

Ja mislim da ne, pa makar koliko ispalo da sam mali covek, jer,ja ne prastam onima KOJI NEMAJU SPOSOBNOSTI DA PRIZNAJU SVOJU GRESKU, jos manje onima koji imaju opravdanja za takav svoj propust!

Je li sebicnost ljudi u pitanju?

Je li dovoljno reci: Ja hocu sa SVIMA da budem dobar(dobra) a pri tome znati da onome kome je tvoja pomoc bila potrebna iz navedenog razloga je bila uskracena?!

Da li se time upravo pomaze onome ko je lazno optuzio?!

Niko nije bezgresan, a ja uvek radije prastam onima koji mi nesvesno nanesu stetu, nego onima koji to svesno cine, a pravdaju se nekim svojim licnim principima.

Da li vam se desilo nekad da ste tesko propatili zbog necijeg cutanja onda kad je trebalo da progovori?!


Koliko je, ustvari, validno traziti ljudsku vrednost u njenim slabostima?!

Idealnost ne postoji .Niti je trazim, niti mi treba, kao sto su i iluzije samo obmana a moze i samoobmana. Jer, upravo je ta nesavrsenost boja i nota svacijeg zivota, upravo taj sklad nesavrsenosti ljudskog bica!

Ali, koliko je, ustvari, ljudski prag tolerancije?!

Da li ponekad, zaista vredi izgubiti neku dragocenost u zivotu, zarad svojih nepromisljenih gresaka, ili sopstvenog sebicluka, pravdajuci se time da je cutanje zlato?!

Da li uvek?!

NE!

Dukat je svaka rec kad se nadje u pravo vreme na pravom mestu, inace bi bilo obicno gvozdje koje vremenom rdja i izgubi svaki sjaj.
Nazad na vrh Ići dole
https://magnolija.serbianforum.info
Zana
Elita
Elita
Zana


Seks : Ženski
Datum upisa : 03.05.2012
Lokacija : tu negde
Raspoloženje : >(

Da li se velicina coveka meri i po tome... Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li se velicina coveka meri i po tome...   Da li se velicina coveka meri i po tome... I_icon_minitimeSub Jun 02 2012, 06:59

..umem da oprostim ali ne i da zaboravim..sad sve zavisi ko je u pitanju i kakva je greshka..ali presudno je da li je sluchajna ili namerna,tj.svesna..
Nazad na vrh Ići dole
 
Da li se velicina coveka meri i po tome...
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Ispovest devojke koja se udala za čoveka osuđenog na smrt

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
 :: PRIČAONICA :: CAFFE *ROMANTIKA*-
Skoči na:  
Vremenska prognoza
Weather Belgrade
Teme naj viđenije
Ko je trenutno na forumu
Vracam se...Odjava ..... laku noc ....
Kaladont u tri reči
ARANŽIRANJE HLADNIH PREDJELA
Vas smajli raspolozenja...
FARBANJE i UKRAŠAVANJE USKRŠNJIH JAJA
Deponija emotikona-rezervni smajlici...
SVADBENE TORTE-ideje
Ćaskanje u kafeu uz kaficu,čaj...Dobro jutro,dan,veče
Nauka o jeziku
Ključne reči