https://magnolija.serbianforum.info/

https://magnolija.serbianforum.info/

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PORTALPrijemLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Novosti i događanja...

Ići dole 
2 posters
AutorPoruka
Gost
Gost




Novosti i događanja... Empty
PočaljiNaslov: Novosti i događanja...   Novosti i događanja... I_icon_minitimeNed Nov 06 2011, 23:08

Lady GaGa 'poharala' dodjelu MTV-jevih europskih nagrada

Nominirana je bila u šest kategorija, a osvojila je četiri nagrade. Osvojila je nagradu i u kategoriji koju je MTV uveo ove godine, kategoriji izvođača s najviše obožavatelja


Apsolutna pobjednica ovogodišnje dodjele MTV-jevih europskih glazbenih nagrada (EMA) je ekscentrična Lady GaGa (25). Na dodjeli nagrada u Belfastu pjevačica je nominirana u šest kategorija, a kući je odnijela četiri nagrade uključujući i onu za najbolji ženski vokal. Osvojila je nagradu i u kategoriji koju je MTV uveo ove godine, kategoriji izvođača s najviše obožavatelja, a 'Born This Way' proglašena je najboljom pjesmom godine i najboljim spotom.

- Čim sam napisala ovu pjesmu znala sam da je posebna. To je dosad najvažnija pjesma u mojoj karijeri, najvažniji album, a ovaj trenutak najvažniji je u mom životu - rekla je pjevačica dok je primala nagradu.

Najveći pobjednik nakon Lady GaGe je teen-idol Justin Bieber (17). Osvojio je nagradu za najboljeg muškog i najboljeg pop izvođača.

- Iznimno sam zahvalan svojim obožavateljima što su ostali uz mene unatoč svim sra..... koja kruže internetom. Nikad ne reci nikad - rekao je Bieber te dodao da je sam glasao za kolegu Kanyea Westa.

Grupa 30 Seconds to Mars osvojila je nagradu za najbolje alternativne izvođače i najbolji nastup, a Bruno Mars najbolji je novi izvođač i glazbenik koji se najbolje probio na sceni. Katy Perry dobila je nagradu za najbolju izvedbu uživo, najbolji hip-hop izvođač je Eminem, a Linkin Park najbolji rock izvođači.

Grupa Queen dobila je MTV-jevu nagradu za globalne ikone. Preostali članovi legendarnog sastava zatvorili su dodjelu nagrada svojim najvećim hitovima kao što su 'We Will Rock You' i 'We Are the Champions'.

Dodjelu nagrada vodila je Selena Gomez (18). Bieberova draga priznala je da je malo nervozna jer joj je ovo prvi put da vodi neki tako veliki spektakl. Uz to, dio posla odradila je doslovno se probijajući kroz vatru. Sve je, naravno bilo jako sigurno, ali mlada je pjevačica i glumica ipak bila uzbuđena.
24 sata.hr
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Novosti i događanja... Empty
PočaljiNaslov: Re: Novosti i događanja...   Novosti i događanja... I_icon_minitimeUto Nov 08 2011, 00:25


KONCERT U LISINSKOM
Kada Ivo Pogorelić svira Čajkovskog, vrijeme stane



Vrlo zaokružen ton i jasnoća kojom Pogorelić svira, davali su dojam da ne svira po klavijaturi, već prebire kristaliće leda.


Do posljednjeg mjesta ispunjena dvorana Lisinski u nedjelju je nestrpljivo čekala da na pozornicu, uz Zagrebačku filharmoniju, stupi jedna od najzačudnijih i najunikatnijih glazbenih osobnosti, veliki pijanist Ivo Pogorelić.

Napetost i nestrpljenje bili su posljedica dobro znane činjenice da će Pogorelić ponovno stvoriti nešto svoje, vlastito.

Tako je i bilo. Čajkovskijev Prvi koncert za klavir i orkestar Pogorelić je prisvojio, razgradio te ga vratio u svijet ispunjen vlastitim duhom.

I dok su pojedini trenuci nedjeljne izvedbe šarmantno podsjećali na legendarnu snimku ovog djela, što ju je Pogorelić ostvario s Londonskim simfonijskim orkestrom 1986. godine, pod ravnanjem maestra Claudia Abbada, ostatak koncerta pružio je ipak nešto drugačiju sliku Čajkovskog.

Lišen prekomjerne snage i grubosti, primjetno već u početnim akordima koje donosi klavir, a posebno patetike, Pogorelićev je Čajkovski danas, nakon 25 godina, zvučao intimno, kontemplativno, a dojam nisu umanjili niti pojedini krivi tonovi, koji su se maestru ipak potkrali.

Vrlo zaokružen ton i jasnoća kojom Pogorelić svira, davali su dojam da ne svira po klavijaturi, već prebire kristaliće leda.

No sasvim poseban svijet Pogorelić je stvorio u solističkim kadencama, u kojima je vrijeme doista stajalo, a sve, pa i glazbena materija, bili podređeni njegovoj umjetničkoj misli.
Kvaliteta oscilirala

Poklonicima Čajkovskog takve se kadence nisu morale svidjeti, no Pogorelićevim obožavateljima zasigurno jesu. Zagrebačka filharmonija pod ravnanjem maestra Kitajenka nije se, nažalost, predstavila suvereno kao što bismo poželjeli. Kvaliteta njihove izvedbe te je večeri primjetno oscilirala, krećući se od odličnih trenutaka do izraženo slabijih.

Limeni puhači, najslabija karika večeri, narušili su tako dojam već samog početka koncerta, a cijeli Čajkovskijev Koncert Filharmonija je prezentirala pomalo tromo, ne ostvarujući uvijek dovoljno aktivan dijalog sa solistom.
Pohvala gudačima

Najviše je zasmetalo “raslojavanje” dionica u pogledu tempa, koje se provlačilo kroz cijeli koncert.

S druge, pak, strane, pojedine su stranice partiture izveli upečatljivo, posebice posljednji stavak, u kojem kao da su se napokon razbudili; svirali su moćno i angažirano, a posebno treba pohvaliti gudače, čija je izvedba bila na razini tijekom čitavog koncerta.

U drugom dijelu koncerta Filharmonija je izvela Drugu simfoniju Sergeja Rahmanjinova. Bila je to korektna izvedba, s velikim htijenjem, no i s određenim nepreciznostima. Koncepcijski dobro osmišljeno, ali izvedbeno nesavršeno.

jutarnjilist.hr
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Novosti i događanja... Empty
PočaljiNaslov: Re: Novosti i događanja...   Novosti i događanja... I_icon_minitimeSre Nov 09 2011, 01:26

Kovačićek: Zdenka Vučković se trebala brinuti za Anu, a nije

Zdenku Vučković bivše kolegice Zdenka Kovačićek i Višnja Korbar optužuju da se nije brinula o Ani Štefok, iako su potpisale ugovor o dosmrtnom uzdržavanju

Ana me nazvala 1. studenog i rekla mi da leži u krevetu i da je jako gladna. Nazvala sam Zdenku Vučković iako ne razgovaramo već sedam godina i rekla joj da treba pomoći Ani. Ali ona joj nije odnijela hranu nego ju je nazvala i grdila što je trača, kaže Višnja Korbar (69).

Ana Štefok prošlog je tjedna preminula u svojem stanu u zagrebačkom Zapruđu.

- Obdukcija je pokazala da je umrla od srčanog udara, a u krvi su joj našli i opijate - tvrdi Zdenka Vučković.

Nju kolegice Korbar i Zdenka Kovačićek optužuju da nije poštovala ugovor o dosmrtnom uzdržavanju s hrvatskom Edith Piaf. Prema njemu Vučković je postala vlasnicom Anina stana od 30 'kvadrata'.

Obvezala se otplaćivati Anine kredite te se brinuti da Ana bude čista i sita, da joj stan bude čist, osigurati i platiti liječenje u slučaju bolesti, smještaj u domu i pogreb.
Naša Edit Piaf spala je na 30 kila

- Ana je imala mirovinu od 3800 kuna, ali Zdenka nije platila više rata kredita pa su Ani sjedale ovrhe. Od mirovine bi joj ostalo 46 kuna pa je tražila novce od susjeda. Spala je na 30 kilograma, a Zdenka joj se nije htjela javiti na telefon - kažu Kovačićek i Korbar.

Zdenka Vučković kaže da to nije istina i da je Ana primala mirovinu.

- Svima se žalila da je gladna, a imala je novca. Samo nije znala s njim. Pa neću je hraniti kao bebu - kaže Vučković.

Priznaje da Anu nije vidjela od lipnja, ali tvrdi da su se redovito čule. Anini susjedi, koji su pozvali policiju da provali u stan kad su vidjeli da Ana danima ne izlazi, tvrde drukčije.

- Ana je i od mene zvala Zdenku Vučković, a ona joj je poklapala slušalicu - rekao je susjed Barić.

Vučković kaže kako je Anini susjedi i kolegice optužuju jer je mrze i žele njen stan. Korbar i Kovačićek s Vučković se slažu samo u jednom - da je Štefok trebala biti smještena u ustanovu zatvorenog tipa.

- Kod nas nije htjela ostati, a i uznemiravala je štićenike jer im je po torbama i tražila normabele - kaže Luca Slišković, ravnateljica Doma za starije Sv. Ana u Novom Zagrebu.

Anina liječnica Branka Rožić smatra da nije trebala ići u bolnicu.

- Posljednji nalazi bili su uredni. Ana nije bila za prisilno liječenje. Imala je svoj način života - kaže Rožić


24 sata.hr
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Novosti i događanja... Empty
PočaljiNaslov: Re: Novosti i događanja...   Novosti i događanja... I_icon_minitimeČet Nov 10 2011, 01:12

Vučković je kolegama branila da dođu na pogreb Ani Štefok

Zdenka Vučković htjela je zabraniti da na Anin posljednji ispraćaj dođu Višnja Korbar i Zdenka Kovačićek koje su je prozvale zbog nebrige te Paolo Sfeci

Prijatelji i kolege danas se opraštaju od Ane Štefok na Krematoriju zagrebačkog Mirogoja. Kraj lijesa će stajati dvije nećakinje 'hrvatske Edith Piaf' i Zdenka Vučković, s kojom je Štefok imala ugovor o dosmrtnom uzdržavanju. Vučković je, doznajemo od glazbenika, htjela zabraniti da na Anin ispraćaj dođu njezine prijateljice Višnja Korbar i Zdenka Kovačićek te predsjednik Hrvatske glazbene unije Paolo Sfeci. Naljutili su je jer su je prozvali da je zbog njezine nebrige Štefok spala na 30 kila i da se o njoj nije brinula iako se odmah upisala na njezin stan u Zapruđu.

Svi će ipak biti na pogrebu, a Korbar i Kovačićek su među 12 glazbenika koji će Ani držati posljednju stražu. Jučer je trebao biti poznat rezultat obdukcije pjevačice koju su prošlog tjedna našli mrtvu u stanu, no u Zavodu za sudsku medicinu kažu da će nalazi biti gotovi za nekoliko dana. Vučković je prekjučer ustvrdila da je obdukcija pokazala kako je Ana umrla od srčanog udara i u krvi imala opijate. Korbar i Kovačićek prozvale su Vučković jer Štefok nije posjetila od lipnja. Ana se žalila kako nema što jesti jer Vučković ne plaća njezin kredit pa joj banka uzima cijelu mirovinu. Upućeni izvori kažu da Vučković ima četiri stana u Zagrebu, a lani je kupila i stan u Opatiji.
'Pokušavali smo pomoći, ali nije bilo rješenja'

Oko Ane su se angažirali i kolege i Grad, ali ona nije prihvaćala nijedno razumno rješenje. Nismo joj mogli silom pomoći jer je, prema ocjeni liječnice, bila poslovno sposobna, priopćila je Hrvatska glazbena unija.
24 sata.hr
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Novosti i događanja... Empty
PočaljiNaslov: Re: Novosti i događanja...   Novosti i događanja... I_icon_minitimeČet Nov 24 2011, 00:30

Popularni bend promoviše novi album



Za sve koji su se uželeli njihovog jedinstvenog muzičkog izrazraza, grupa Eva Braun će održati veliki beogradski koncert u “Domu omladine”, u subotu, 17. decembra.

Pored velikog broja hitova koje je ovaj popularni sastav stvarao u prethodnih 20 godina, publika će moći da čuje i nove pesme sa aktuelnog izdanja “Playback”, objavljenim za izdavačku kuću “Odličan hrčak”.

Kao gosti na beogradskom koncertu nastupiće novosadski sastav “Red Union”, a ulaznice su dostupne na blagajni “Doma omladine”, kao i na Eventim prodajnim mestima po ceni od 800 dinara.

“Eva Braun” će takođe održati koncert 3. decembra u Novom Sadu, u klubu “Route 66”, kada će kao gosti svirati beogradski “Autopark”.

Inače, popularna bečejska grupa je ovih dana snimila spot za pesmu “Primenjena Ljubav”, autor spota je Aleksandar Marić, a u pitanju je četvrti singl sa novog albuma, na kome se kao gost pojavljuje Vladimir Kolarić-Kole iz “Velikog Prezira”.

blic.rs

Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Novosti i događanja... Empty
PočaljiNaslov: Re: Novosti i događanja...   Novosti i događanja... I_icon_minitimePet Nov 25 2011, 02:46

Novogodišnji nastup
Gibonni: Moj obraz nema cijenu, zato sam izabrao Opatiju za Novu godinu




Jako mi je stalo da koncert dobro ispadne, moja gošća bit će i kolegica iz New Yorka, a postavit ćemo i LED ekran sa posebnim animacijama – rekao je Zlatan Stipišić Gibonni

OPATIJA Novogodišnji koncert na Ljetnoj pozornici bit će točka na »i« svega onoga što sam radio posljednje tri godine. Velika mi je čast i zadovoljstvo da nakon deset godina »suše« nastupim u Opatiji za koje me vežu lijepe uspomene. Moja je namjera i cilj u Opatiji napraviti europski, a ne provincijski koncert.

Jako mi je stalo da koncert dobro ispadne, moja gošća bit će i kolegica iz New Yorka, a postavit ćemo i LED ekran sa posebnim animacijama – rekao je Zlatan Stipišić Gibonni na press konferenciji u Gradu Opatiji i najavio novogodišnji koncert na Ljetnoj pozornici u Opatiji s kojim će građani i gosti Opatije uploviti u 2012. godinu.

Opatijska ponuda, prema riječima Gibonnija bila je najmanje izdašna, no ipak ju je izabrao između tri ponuđene. Razlog takve odluke, kako kaže je osobni.

– Izabrao sam najmanju ponudu. Razlog je moj mali osobni gušt. Ne želim politizirati, no gledam i tko će se samnom penjati na pozornicu u pola noći. Znači,ne govorim o strankama, nego gledam tko je i što napravio za građane, ljude. Moj obraz nema cijenu. Opatijski domaćini su oni s kojima se dobro osjećam. Čisto sa humanističke strane – ne bih sa svakim nazdravljao – zaključio je Gibonni, a gradonačelnik Opatije Ivo Dujmić dodao kako će Opatija imati veliku čast da ugosti najpopularnijeg pjevača današnjice koji se nakon deset godina vraća u Opatiju.

Za doček Nove godine iz opatijskog proračuna izdvojeno je 400.000 kuna, a Dujmić naglašava kako će tim novcima biti pokriveni kompletni troškovi dočeka u Opatiji.

– I lani je potrošen isti iznos za doček Nove godine. Četiristo tisuća kuna obuhvaća cjelokupnu organizaciju dočeka, znači od preusmjeravanje prometa, čišćenja... – još je jednom konstatirao Dujmić.

Zlata Torbarina, v. d. ravnateljica Festivala Opatija napomenula je kako su pripreme za doček Nove godine na Ljetnoj pozornici u tijeku, kako će promet kroz centar Opatije te večeri biti jednosmjeran od Rijeke prema Lovranu, a kako bi se osiguralo dovoljno mjesta za parkiranje.

Koncert Gibonnija počinje u 21,30 sati, a bilo lijepo vrijeme ili kiša Gibonni kaže – »ja ću svirati«. U sklopu koncerta na Ljetnoj pozornici održat će se i master class zumbe sa četiri licencirana trenera, a prema riječima Dujmića ne bi trebao izostati ni doček Nove godine na tržnici.

– U planu je ponuditi cjelokupan prostor ispred opatijske tržnice u razdoblju od Božića do Nove Godine bez naknade. Namjera je dati prostor onome tko želi i mogućnost da osmisliti ugostiteljsku ponudu i pokrije troškove. Na ovaj način nećemo zakinuti sve one građane Opatije koji su već navikli dočekivati Novu godinu na opatijskoj tržnici – zaključio je Dujmić.
novi list.hr
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Novosti i događanja... Empty
PočaljiNaslov: Re: Novosti i događanja...   Novosti i događanja... I_icon_minitimePet Nov 25 2011, 03:01

Zoran Žmirić predstavio knjigu "Riječke rock himne"

Kolumnist, književnik i glazbenik Žmirić je tijekom tri godine nastajanja knjige razgovarao sa stotinama riječkih glazbenika i poznavatelja glazbe kako bi oslikao okolnosti nastanka pjesama.

RIJEKA Vjerujte mi, lakše bi mi bilo da sam na ovoj pozornici s gitarom. Kad sviraš s bendom i pogriješiš, uvijek možeš okriviti bubnjara jer – bubnjari su uvijek krivi za sve. Večeras sam jedini krivac ja i sad sam svjestan da mi je bilo puno lakše pisati knjigu nego ju predstaviti pred svima vama, našalio se Zoran Žmirić, riječki »univerzalac« – glazbenik koji piše, književnik koji fotografira, fotograf koji svira, ljubitelj stripa i video igrica – na predstavljanju knjige »Riječke rock himne«.

Jasno da Žmiriću nije bilo lako jer knjigu nije predstavljao pred nepoznatim licima – u Palachu su se okupili gotovo svi koji se spominju u knjizi u kojoj je rekonstruirao nastanak 60 pjesama što su, po njegovoj ocjeni, obilježile protekla tri desetljeća riječke rock glazbe.

Na predstavljanju, na kojem su uz Žmirića bili Bojan Mušćet i Velid Đekić, autor je kazao da je odabrao 1979. za početak obrađenog razdoblja jer je u toj godini održan prvi Ri Rock i izdana prva riječka rock ploča grupe Vrijeme i zemlja. Žmirić je otkrio da je tijekom tri godine mukotrpnog rada na knjizi razgovarao sa stotinama riječkih glazbenika i poznavatelja glazbe kako bi oslikao okolnosti nastanka pjesama.

Iako je krenuo od deset pjesma, lista se vrlo brzo proširila na trideset da bi u konačnoj verziji sadržavala 60 uvjetno rečeno rock himni.

– Nije to bilo lako, pronaći sve te ljude, natjerati ih da pronađu vremena i razgovaraju samnom, neke sam morao i lagati o datumu tiska knjige jer sam ih ganjao godinu dana, a oni nikako da nađu vremena. Četiri mjeseca rukopis nisam mogao ni pogledati, dogodilo mi se zasićenje, a onda sam si postavio rok i zato smo večeras ovdje.

Neki će zamjeriti jer neke pjesme ne spadaju pod rock žanr, ali sve je to rock'n'roll, kazao je Žmirić i dodao kako je kriterij odabira pojedine pjesme bio njegov osobni afinitet i ono što njemu pjesma znači te, za neke druge pjesme, njihova objektivna vrijednost ili značenje glazbenika, neovisno o žanru.

Velid Đekić, autor knjige o riječkom rocku »91. decibel«, izrazio je zadovoljstvo da Žmirić nastavlja publicistički obrađivati temu riječkog rocka istaknuvši da bi bilo dobro da se obrade i druge vrste glazbe nastale u Rijeci, a Bojan Mušćet je ocijenio da je ova knjiga značajna ne samo za riječki, nego i za hrvatski te za rock na području cijele bivše države.

U Palachu su se okupili i Žmirićevi kolege glazbenici, prijatelji, i novinari, i obitelj, i predstavnici gradske uprave, gradonačelnik Vojko Obersnel i pročelnik za kulturu Ivan Šarar.

Tako se u ugodnim razgovorima moglo vidjeti Joška Serdarevića, bubnjara grupe Vrijeme i zemlja, a upravo je njihova stvar »Kišni dan« prva rock himna obrađena u knjizi. Bio je tu i Predrag Kraljević Kralj iz Termita koji su zastupljeni naravno s »Vjernim psom«, pa ekipa iz Parafa koje zastupa »Narodna pjesma«, a predstavljanje nije propustio ni Grč na čelu sa Zoffom, kao ni »mlađe« snage poput dečki iz Diskurza, Manofona i Morsa koji su također zaslužili mjesto u knjizi.

Zapravo bi puno jednostavnije bilo spomenuti tko se nije pojavio u Palachu, jer bi se tako manje faca riječke glazbene scene naljutilo.
novi list.hr
Nazad na vrh Ići dole
vic vega
Ugledan clan
Ugledan clan
vic vega


Seks : Muški
Datum upisa : 01.06.2011
Raspoloženje : promjenjivo :D ;)

Novosti i događanja... Empty
PočaljiNaslov: Re: Novosti i događanja...   Novosti i događanja... I_icon_minitimeNed Nov 27 2011, 12:09


Džoni Štulić: Gadi mi se šta pišu po medijima o meni
[You must be registered and logged in to see this image.]


Bivši frontmen Azre kaže da "živi sa knjigama", i da nema vremena ni za šta drugo.

Branimir Džoni Štulić, koji već više od dvije decenije živi u Hautenu u Holandiji, rekao je za "Blic" da se odlično osjeća i da non-stop radi.

"Znam šta se piše u medijima, i to mi se gadi. Nemam ništa da kažem za takve novine, ono što radim njih ne zanima, jer godinama se već bavim prevođenjem najvažnijih knjiga svjetske baštine", rekao je Štulić.

Muzičar je već prepjevao "Ilijadu", "Odiseju", kineske, sumerske i ostale drevne zapise, trenutno radi na Plutarhu a želja mu je da se pozabavi indijskim spisima.

"Ja sam se opredijelio za indijsko jezgro, Kali Jugu ili Kaljugu, i neke stare indijske tekstove sam već prevodio. Stari Indijci su pisali o brojnim nebeskim ratovima u spjevu 'Mahabharata'. Danas mi sve te pojave zovemo NLO, kontakti sa vanzemaljcima, ali u staroj Indiji takve stvari su bile dio realnosti. Takve stvari možemo zvati i duhovima i duhovnim svijetom, ja duhove prevodim kao seni. Nadareni ih mogu vidjeti mutno, kao kada neko ko dobro vidi stavi naočare sa dioptrijom. Mislim da su Indijci o takvim nadnaravnim stvarima pisali realnije od Sumera. Sve je to dio jedne zaista velike priče koja svakako nije za novine. Volio bih možda da u budućnosti pokušam da prevedem taj spis", rekao je Štulić i dodao da stiže samo da "živi sa knjigama i spava".

"Sa Azrom sam bio vrijedan, ali nakon raspada benda nisam želeo da komponujem za pozorište ili film. Otpjevao sam ponovo stare narodne pjesme iz svih krajeva Balkana", otkrio je on.



[You must be registered and logged in to see this image.]


nezavisne novine
Nazad na vrh Ići dole
vic vega
Ugledan clan
Ugledan clan
vic vega


Seks : Muški
Datum upisa : 01.06.2011
Raspoloženje : promjenjivo :D ;)

Novosti i događanja... Empty
PočaljiNaslov: Re: Novosti i događanja...   Novosti i događanja... I_icon_minitimeUto Dec 13 2011, 08:14

Rambo na Eurosongu

Cilj je otvaranje novih radnih mjesta

[You must be registered and logged in to see this image.]


Ovogodišnje takmičenje održava se u Bakuu, glavnom gradu Azerbejdžana, u kojem će se 23. i 24. maja održati polufinala, a finalno veče je 26. maja.

Na zvaničnom [You must be registered and logged in to see this link.] Ramba Amadeusa potvrđeno je da će poznati umjetnik biti predstavnik Crne Gore na narednom Eurosongu, krajem maja u Azerbejdžanu.

Uz tu najavu, slijedi i Rambova izjava u kojoj Antonije Pušić ne akcentuje muziku nego ekonomiju.

"Moj zadatak je da ovim projektom dodatno brendiram Crnu Goru kao atraktivnu turističku destinaciju, što je mnogo inspirativnije i teže od pravljenja same pjesme. Intenzivan razvoj turizma u Cnoj Gori ubrzaće razvoj čitave regije i otvoriti mnogo radnih mjesta. Moje pojavljivanje na Eurosongu je samo mudro odabrano sredstvo da se taj kompleksni cilj ostvari", rekao je Rambo.

Pjesmu za Eurosong snimiće u Ljubljani, u studiju popularnog slovenačkog muzičara Roberta Pešuta, poznatijeg kao Magnifiko, piše Pobjeda.

Generalni direktor RTCG Rade Vojvodić, čija je ideja bila da našu zemlju na Pjesmi Evrope predstavlja upravo Rambo, kazao je listu da je juče okončao pregovore sa popularnim pjevačem.

On je dodao da je bilo više razloga iz kojih se odlučio za Ramba.

„On nije tipičan predstavnik ovih prostora. Nije ni tipičan muzičar. Ima jednu važnu crtu koja ga odvaja od ostalih muzičara. Takođe je popularan na prostoru nekadašnje Jugoslavije, a još je i ambasador UNICEF-a. Sve je to sjajna preporuka i velika mogućnost za promociju Crne Gore kao države", kazao je Vojvodić.

Crna Gora je tri puta učestvovala na „Pjesmi Evrovizije”. Prvi put 2007. a 2009. je Andrea Demirović pjesmom „Just get out of my life” osvojila 11. mjesto u prvom polufinalu. To je najbolji plasman Crne Gore.



Poslednji izmenio vic vega dana Uto Dec 13 2011, 08:30, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
vic vega
Ugledan clan
Ugledan clan
vic vega


Seks : Muški
Datum upisa : 01.06.2011
Raspoloženje : promjenjivo :D ;)

Novosti i događanja... Empty
PočaljiNaslov: Re: Novosti i događanja...   Novosti i događanja... I_icon_minitimeUto Dec 13 2011, 08:25

Je li Rambo "izdao", ili Evroviziju učinio vrijednom gledanja?

Neki komentatori podsjećaju na Rambov stih "Evrovizija je turbo-folk", i pitaju ga koliko je uzeo novca

Tri je cilja sebi zacrtao Rambo Amadeus pred nastup na Evroviziji.

"Jedan je da zadovoljimo ukus tih ljudi iz Azejberdžana gdje smo gosti, ja vjerujem da oni imaju ukus sličan nama, oni vole da se ‘vataju u kolo, da nose narodne nošnje, da pucaju iz džeferdara. Jednako treba zadovoljiti ukus sjeverne Evrope, oni nerado jedu meso, nerado se biju po kafanama, to je drugi senzibilitet...Uzdam se u balkansku publiku, koja mene evidentno voli, i ona će da glasa za mene šta god uradim“, rekao je Rambo, gostujući u Dnevniku 2 RTCG.

Nećeš ni d'o bog!

Nije bilo teško pretpostaviti da će njegovo učešće na Evroviziji u Bakuu odjeknuti regionom i izazvati različite komentare.

Umjetnik koji je karijeru izgradio ironijski distanciran od produkata masovno-zaglupljivačke kulture, iznenadio je mnoge.

„Mojim dosadašnjim djelovanjem je nezamislivo da ja ovakav kakav sam učestvujem na jednoj takvoj lakiranoj, strejt zabavi kao što je Evrovizija. Međutim, meni sama Evrovizija nije toliko zanimljiva, koliko je izazov da zapravo unaprijedimo taj turizam i to od čega se živi, da napunimo te ležajeve“, kazao je Rambo.

Poznaje li neko bolje suštinu kiča?

Dio fanova koji su ga godinama duhovno slijedili i utjehu tražili u Rambovim jetkim sofizmima - sada su ljuti.

"Nećes ni do bog, šta sad da kažem kući, u šta mi je život prolazio ...", napisao je jedan komentator na Rambovoj [You must be registered and logged in to see this link.]
Ipak, postavlja se pitanje, postoji li osoba koja bolje razumije fenomen kiča od Antonija Pušića? Njegova decenijska fascinacija šundom i trešom preporučuje ga da se na šljaštećoj sceni u Bakuu osjeća kao lisac koji je konačno provalio u kokošinjac.

Najbolje se pamti njegova časna rola na beogradskom Mesamu 1992. kada je izašao na binu, podigao Bebi Dol i opsovao publiku"Mučite tu nevjernici i spremite se na još jednu Rambo bombu. Koliko puta treba čovjek da vam pokaže svoj talenat da i najneobičnije situacije, ljude, vremenske periode, pretvori i transformiše. Biće smijeha, biće ekologije, biće prozivke i biće unikatno!!!", piše jedan Rambov fan na FB stranici.

Neki komentatori podsjećaju na Rambov stih "Evrovizija je turbo-folk", i pitaju ga koliko je uzeo novca.

Nećemo da zabavljamo biračko tijelo

Festivali do sada i nijesu bili Rambov fah, ali biografi su zapisali da je njegov prvi nastup u Beogradu bio na Biciklijadi na Adi Ciganliji.

Najbolje se pamti njegova časna rola na beogradskom Mesamu 1992. kada je izašao na binu, podigao Bebi Dol i opsovao publiku.

"Dok mi ovdje sviramo, bombe padaju na Dubrovnik i Tuzlu, nećemo da zabavljamo biračko tijelo", sasuo je Rambo u lice publici Sava centra, u direktnom TV prenosu.

Ono što je sigurno, niko još ne može da nasluti šta Rambo sprema u Ljubljani, gdje će snimati pjesmu za Eurosong u studiju popularnog slovenačkog muzičara Roberta Pešuta, poznatijeg kao Mankifiko.

„Manjifiko i ja smo stari kumovi, drugovi, on je već napravio nekoliko hitova za Evropu, ima iskustva kakav zvuk treba da bude, a ne šaramo mnogo, on će da mi pomogne“, kazao je Rambo.


[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Novosti i događanja... Empty
PočaljiNaslov: Re: Novosti i događanja...   Novosti i događanja... I_icon_minitimeUto Dec 13 2011, 20:21

Upssss..:)
Objavili recenziju koncerta G. Michaela kojeg uopće nije bilo

Najprodavanije bečke dnevne novine, Neue Kronen Zeitung, objavile su da je George divno pjevao i oduševio publiku. Promaklo im je da je otkazao koncert zbog bolesti


[You must be registered and logged in to see this image.]

Razbolio se i otkazao koncert, no objavili su recenziju nastupa


Tko je čekao brze ritmove njega je George Michael iznenadio mirnim tonovima. Eleganciju glazbe upotpunio je light show s umjetničkim efektima na pozornici. Kod pjesama 'Freedom' i 'I'm your Man' tresla se dvorana...

Ovo je samo dio recenzije koncerta Georgea Michaela koji se nije održao, piše Dnevnik.hr. Recenziju su objavile najprodavanije bečke dnevne novine Neue Kronen Zeitung. Glazbenik je trebao pjevati u Beču, no zbog bolesti je oko 17 sati otkazao koncert, a u novinama nisu promjenili tekst već su objavili da je koncert bio fenomenalan.
24 sata.hr
Nazad na vrh Ići dole
jutarnja izmaglica
Administrator
Administrator
jutarnja izmaglica


Seks : Ženski
Datum rođenja : 03.02.1956
Datum upisa : 29.11.2010
Godina : 68
Lokacija : Beograd moj rodni grad
Raspoloženje : smeh kao lek
Komentari : Život je lep!!!

Novosti i događanja... Empty
PočaljiNaslov: Re: Novosti i događanja...   Novosti i događanja... I_icon_minitimeSre Jan 04 2012, 11:12

KEMAL MONTENO U KRITIČNOM STANJU
Sreda, 4. Januar, 2012.
Posle jakog srčanog udara koji je imao pre nekoliko dana pevaču otkazali i bubrezi, prenose bosanski mediji
[You must be registered and logged in to see this image.]
ZAGREB - Proslavljeni bosanskohercegovački kantautor, Kemal Monteno, nalazi se u kritičnom stanju, preneo je bosanski sajt MOJportal.ba, pozivajući se na izvore bliske hrvatskoj muzičkoj sceni.

Naime, nakon jakog srčanog udara koji je imao pre nekoliko dana, od čijih posledica nije uspeo da se oporavlja, Montenu su otkazali i bubrezi. Trenutno se nalazi u Zagrebu, u Kliničkom centru Rebro, prenosi sajt.
Nazad na vrh Ići dole
https://magnolija.serbianforum.info
Sponsored content





Novosti i događanja... Empty
PočaljiNaslov: Re: Novosti i događanja...   Novosti i događanja... I_icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Novosti i događanja...
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» filmske novosti

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
 :: NAUKA-UMETNOST I KULTURA :: MUZIKA-
Skoči na:  
Vremenska prognoza
Weather Belgrade
Teme naj viđenije
Ko je trenutno na forumu
Vracam se...Odjava ..... laku noc ....
Kaladont u tri reči
ARANŽIRANJE HLADNIH PREDJELA
Vas smajli raspolozenja...
FARBANJE i UKRAŠAVANJE USKRŠNJIH JAJA
Deponija emotikona-rezervni smajlici...
SVADBENE TORTE-ideje
Ćaskanje u kafeu uz kaficu,čaj...Dobro jutro,dan,veče
Nauka o jeziku
Ključne reči