https://magnolija.serbianforum.info/

https://magnolija.serbianforum.info/

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PORTALPrijemLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Ispucale usne - spas

Ići dole 
2 posters
AutorPoruka
blue_angel
Ugledan clan
Ugledan clan
blue_angel


Seks : Ženski
Datum upisa : 03.07.2011
Raspoloženje : baš kako treba

Ispucale usne - spas Empty
PočaljiNaslov: Ispucale usne - spas   Ispucale usne - spas I_icon_minitimeČet Nov 03 2011, 01:40

Odmah biste pomislili kako će vam balzam za usne biti sasvim dovoljno rešenje, ali upućeni u tajne nege i lepote ističu kako balzam ipak nije dovoljan. U stvari, balzam može samo da pogorša problem jer on, verovali ili ne, samo isušuje usne.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Šta ne treba da radite
Srećom, u pomoć su priskočili stručnjaci koji su objasnili koje su metode za uklanjanje ovog problema najbolje i najdelotvornije, ističući kako većina ljudi ovu situaciju pokušava da sanira na potpuno pogrešne načine. Evo što oni savetuju:

- Nemojte oblizivati ispucale usne, jer to samo oštećuje zaštitnu barijeru, s obzirom na to da pljuvačka sadrži enzime koji mogu da uzrokuju još veće pucanje kože i potpuno ih isuši.
- Nikako nemojte čupkati i guliti kožicu s usana. Ne samo da ovo uklanja prirodnu zaštitu kože, već može dovesti do otvorenih rana koje se jako teško leče, a u krajnjoj liniji mogu izazvati i infekciju.
- Nikako nemojte da se zavaravate balzamima za usne. Suprotno opštem uverenju, većina balzama uopšte ne hidratizuje usne, već samo stvara zaštitnu barijeru, tako da usne ne mogu „da dišu“. Još i gore, balzami mogu da sadrže mentol što dodatno nadražuje ispucale usne, zbog čega se jako sporo obnavljaju i leče.
Šta treba da radite?
- Koristite krastavac. Listiće krastavca prislonite na usne, dopuštajući da voda iz krastavca umiri ispucale usne i popuni pukotine.
- Koristite piling. Napravite mešavinu smeđeg šećera i vode (ili meda) i lagano je utrljajte na usne dok ne postanu mekane.
- Nanosite hidratantnu kremu za usne. Najbolje je naneti nakon kupke ili tuširanja kako biste potpomogli da se pukotine u ispucalim usnama „napune“ potrebnom vodom i uljima. Na usne možete nežno utrljati malo sezamovog ulja, bogatog vitaminima A, B i E, koji koži vraćaju potrebnu tečnost.
- Pijte puno vode. Veoma je važno da vaše telo dobija dovoljne količine vode i da mu ne manjka vitamina B, gvožđa i esencijalnih masnih kiselina. Ako se budete brinuli o svom zdravlju i telo budete dovoljno često hidratizovali, izgledaćete svežije i bolje nego ikada.

izvor: savremenazena
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Ispucale usne - spas Empty
PočaljiNaslov: Re: Ispucale usne - spas   Ispucale usne - spas I_icon_minitimeČet Jan 12 2012, 05:22

..namazite med na ispucale usne ,ostavite preko noci ..ujutru ni traga od ispucalosti..isprobano,garantujem da pomaze..probajte pa mi recite..
Nazad na vrh Ići dole
blue_angel
Ugledan clan
Ugledan clan
blue_angel


Seks : Ženski
Datum upisa : 03.07.2011
Raspoloženje : baš kako treba

Ispucale usne - spas Empty
PočaljiNaslov: Re: Ispucale usne - spas   Ispucale usne - spas I_icon_minitimeNed Apr 01 2012, 04:21

Probala sam Zanaa i mogu ti reci da djeluje bolje od ijedne kreme koju sam do sad probala, usne mekane i glatke
Nazad na vrh Ići dole
Zana
Elita
Elita
Zana


Seks : Ženski
Datum upisa : 03.05.2012
Lokacija : tu negde
Raspoloženje : >(

Ispucale usne - spas Empty
PočaljiNaslov: Re: Ispucale usne - spas   Ispucale usne - spas I_icon_minitimeSre Maj 09 2012, 05:31

blue_angel ::
Probala sam Zanaa i mogu ti reci da djeluje bolje od ijedne kreme koju sam do sad probala, usne mekane i glatke

..mila to je stari lek i zaista deluje..drago mi da ti je koristilo
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Ispucale usne - spas Empty
PočaljiNaslov: Re: Ispucale usne - spas   Ispucale usne - spas I_icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Ispucale usne - spas
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Crveni ruž za usne

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
 :: LIFESTYLE :: KOZMETIKA I LEPOTA-
Skoči na:  
Vremenska prognoza
Weather Belgrade
Teme naj viđenije
Ko je trenutno na forumu
Vracam se...Odjava ..... laku noc ....
Kaladont u tri reči
ARANŽIRANJE HLADNIH PREDJELA
Vas smajli raspolozenja...
FARBANJE i UKRAŠAVANJE USKRŠNJIH JAJA
Deponija emotikona-rezervni smajlici...
SVADBENE TORTE-ideje
Ćaskanje u kafeu uz kaficu,čaj...Dobro jutro,dan,veče
Nauka o jeziku
Ključne reči