https://magnolija.serbianforum.info/

https://magnolija.serbianforum.info/

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PORTALPrijemLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Kad srce laže

Ići dole 
AutorPoruka
jutarnja izmaglica
Administrator
Administrator
jutarnja izmaglica


Seks : Ženski
Datum rođenja : 03.02.1956
Datum upisa : 29.11.2010
Godina : 68
Lokacija : Beograd moj rodni grad
Raspoloženje : smeh kao lek
Komentari : Život je lep!!!

Kad srce laže Empty
PočaljiNaslov: Kad srce laže   Kad srce laže I_icon_minitimeSre Sep 14 2011, 11:21

Људи у принципу верују ономе што осећају. Ако је оно што мисле у сукобу са оним што осећају, тада често предност дају управо осећањима. Некако се сматра да су осећања више у складу са нечијом суштином, да су у бољој вези са истином. Да ли је баш тако? Када је у питању љубав, тада се сматра да је управо срце онај део тела који је задужен за осећања. И зато када су срце и мозак у сукобу у вези са неком љубавном одлуком, предност се даје срцу. А да ли је срце заиста најбољи познавалац љубавне истине? Да ли се заиста истина може осетити или се о њој мора размишљати?

Један од начина да дођемо до одговора на ова питања су искуства оних људи који су сваки пут слушали своје срце, а ипак сваки пут лоше прошли у свом љубавном животу. Често се они људи који су схватили да у њиховом заљубљивању постоји систем, да се увек заљубе у погрешне особе, одлуче да у вези са тим посете психотерапеута. А онда се у том истраживању логике нечијег заљубљивања и уопште начина на који бира партнера може открити да су различита уверења оно што покреће и усмерава заљубљивање у одређени тип особе. Тада сазнајемо да и емоције, у овом случају заљубљивање и свиђање некада имају своје погрешне разлоге.

Заљубљивање није нешто што се догађа случајно, без правила. Када је некоме нека особина веома важна, свиђаће му се људи који управо имају ту особину. Што је особи та особина важнија, и што је код друге особе више изражена, то ће се другој особи више свиђати. И зато када анализирамо групу људи која се некоме свиђа, или све оне у које је неко раније био заљубљен, увек можемо открити нешто што их повезује, нешто што је заједнички именилац у свим појединачним случајевима. А та особина која је скривени разлог за заљубљивање више говори о ономе ко се заљубљује, него о ономе у кога се заљубљује.

То се најбоље може видети када се неко заљубљује увек у погрешне, у оне са којима не може остварити везу. На пример, када се заљубљује само у оне који га у ствари неће, или који га не воле. Тада је срце нека врста навигатора који увек наводи на погрешан правац.

Свакако и да они избори које неко чини полазећи од срца, од интензитета онога што осећа могу бити погрешни. Али проблем јесте велики када нечије „срце” систематично погрешно бира. Тада је потребно истражити скривене разлоге због којих неко чини такве изборе јер је то једини начин да неко упозна себе. А када неко коначно разуме зашто разлоге због којих чини неке изборе, тада их може и превазићи и одбацити. Тек тада је могућ онај склад између нечијег срца и мозга који краси емоционалну зрелост.



Izvor: Politika
Nazad na vrh Ići dole
https://magnolija.serbianforum.info
Gost
Gost




Kad srce laže Empty
PočaljiNaslov: Re: Kad srce laže   Kad srce laže I_icon_minitimeSre Sep 14 2011, 18:57

Citat :
"... Ali problem jeste veliki kada nečije "srce" sustavno pogrešno bira. Tada je potrebno istražiti skrivene razloge zbog kojih netko čini takve izbore jer je to jedini način da netko upozna sebe. A kada netko konačno razume zašto razloge zbog kojih čini neke izbore, tada ih može i nadići i odbaciti. Tek tada je moguć onaj sklad između nečijeg srca i mozga koji krasi emocionalnu zrelost...."
Točno tako.
Nakon završetka tinjedžerske dobi uvijek sam znala što hoću i što neću, ali znam bliske mi osobe kojima se uvijek događa "krivi izbor",jer jednu "sliku" zamjene drugom,a ne vide ili ne mogu ili ne žele da je samo okvir drugačiji ..
Odnosno koji tip muškarca ne dolazi u obzir ni za hodanje,a to je bio tip mog oca.Rekla sam si kao mlada ,sve samo ne kao moj tata,ne što je on bio nešto posebno loš,ali je bio izraziti "pater familijas" a moja majka je smatrala da to baš tako treba.
Ne sjećam se nikad da je ona imala svoj stav i ako ga je imala,nije to pokazivala,bilo je "tata je rekao ili kako tata kaže"..
I našla..:)
Mene ta tema navodi na razmišljanje da li je moguće istovremeno voljeti dvije osobe,pa da ne dupliramo teme ja ću se samo nadovezati u svom razmišljanju...
Čitali smo ,slušali smo u svojoj blizini vidjeli "male" i "velike" ljubavi uvjetno rečeno.
Da li je moguće voljeti dvije osobe istovremeno,ili je samo jednu volim drugu želim,ili...?
Ako je žena imenica,ljubavnica je zamjenica..pročitala sam davno,pa simpa i smjehovita rečenica,ali ljubav je sve samo smješna nije,ako je onda nije ljubav nego postupci koje zbog i radi ljubavi činimo.
Kao što neki od nas uvijek biraju pogrešne osobe ili se zaljubljuju u isti tip osobe o čemu govori gornji tekst,tako neki uvijek imaju "rezervnu" varijantu.
Jeli to baš tako ili je moguće voljeti dvije osobe istovremeno?
Tražila sam kako to isto reći ako "zamjenimo mjesta" ,ali ništa tako opisno a "svrhovito" nisam našla.
I muž i ljubavnik su imenice muškog roda..:)


Nazad na vrh Ići dole
 
Kad srce laže
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Prijateljica stalno laže
» Evo ti srce na dlanu...

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
 :: LJUBAV I ROMANTIKA :: Musko-Ženski odnosi :: Ljubav-
Skoči na:  
Vremenska prognoza
Weather Belgrade
Teme naj viđenije
Ko je trenutno na forumu
Vracam se...Odjava ..... laku noc ....
Kaladont u tri reči
ARANŽIRANJE HLADNIH PREDJELA
Vas smajli raspolozenja...
FARBANJE i UKRAŠAVANJE USKRŠNJIH JAJA
Deponija emotikona-rezervni smajlici...
SVADBENE TORTE-ideje
Ćaskanje u kafeu uz kaficu,čaj...Dobro jutro,dan,veče
Nauka o jeziku
Ključne reči