https://magnolija.serbianforum.info/

https://magnolija.serbianforum.info/

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PORTALPrijemLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Sačuvajmo prijatelje

Ići dole 
2 posters
AutorPoruka
blue_angel
Ugledan clan
Ugledan clan
blue_angel


Seks : Ženski
Datum upisa : 03.07.2011
Raspoloženje : baš kako treba

Sačuvajmo prijatelje Empty
PočaljiNaslov: Sačuvajmo prijatelje   Sačuvajmo prijatelje I_icon_minitimeNed Sep 04 2011, 23:23

Koliko ste se puta zapitali koliki je broj vaših prijatelja? Kada analizirate godine druženja i njihovo ponašanje prema vama, koliko puta su vas razočarali, moguće je da dođete do nekog preciznijeg odgovora. Međutim, dok pravite tu selekciju, zaboravljate da analizirate i sebe, koliko vi pružate ili se trudite da održite prijateljstvo. Trebalo bi da znate da u svakom druženju postoje principi koji se moraju poštovati.

Za početak, tu je tolerancija. Prihvatite prijatelje onakve kakvi jesu i ne zahtevajte od njih da se mijenjaju prema vašim potrebama. Ako imate previše zamjerki na njihovo ponašanje, sigurno je da će im vaše društvo manje prijati. Nemoguće je da ste samo vi uvijek u pravu. Tuđa mišljenja se moraju uvažavati. To što se poznajete od obdaništa ne podrazumijeva da treba da dijelite i iste stavove.

Druga bitna stvar koja se tiče prijateljstva jeste nepostojanje konkurencije. Nikada se shvatajte prijatelje kao rivale - to može da dovede do ljubomore i besmislene svađe. Sjetite se samo nekih svojih osobina na kojima bi i oni vama mogli da pozavide. S prijateljima nema takmičenja. Uvijek se iskreno radujte njihovom uspjehu i sreći.

Trudite se da nikada ne govorite loše o svojim prijateljima. O njima ne pričajte ništa ružno, a posebno ne običnim poznanicima. Šta bi tek pomislili da pričate o njima kad tako govorite o najboljim prijateljima.
Na kraju, ali ne najmanje važna - podrška! Velika prijateljstva neminovno povlače međusobno pomaganje: dobar savjet, pomoć oko porodice, posla... Sve dolazi u obzir kada je u pitanju pravo i iskreno prijateljstvo. Svojim prijateljima ste najpotrebniji u nevolji, pa čak i ako ne možete u tom trenutku da im pomognete, činjenica da ste uz njih užasno je važna.


Izvor - [You must be registered and logged in to see this link.]


Poslednji put izmenio blue_angel dana Pon Sep 05 2011, 00:13, izmenio ukupno 3 puta
Nazad na vrh Ići dole
zjovan29
Ugledan clan
Ugledan clan
zjovan29


Seks : Ženski
Datum upisa : 10.04.2011
Lokacija : CRIKVENICA
Raspoloženje : da je bolje ne bi valjalo !!!
Komentari : Kad nas ljube, žene nam opraštaju sve, čak i naše zločine !!!
A kad nas ne ljube, ne opraštaju nam ništa !!!
Čak ni naše vrline !!!

Sačuvajmo prijatelje Empty
PočaljiNaslov: Re: Sačuvajmo prijatelje   Sačuvajmo prijatelje I_icon_minitimeNed Sep 04 2011, 23:41

blue_angel

Ne postoji veće istine od napisane.
Ne postoji veće vrline od biti prijatelj.
Ne postoji veće potrebe od prijatelja.
Ne postoji veće iskrenosti od prijasteljske.
Ne postoji veće ljubavi od prijateljke.
Ne postoji veće jer prijateljstvo je najveće !!!
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Sačuvajmo prijatelje Empty
PočaljiNaslov: Re: Sačuvajmo prijatelje   Sačuvajmo prijatelje I_icon_minitimePon Sep 12 2011, 00:50

E nije da nije..
To nije način da sačuvamo prijatelje a ni da ih steknemo.
Kao što se ne slažem niti s jednom rečenicom gore napisanom


Ne postoji veće istine od napisane.
Ovisi kako čitamo.Ja sam iščitala samo zbog inata,inata inata..bijelo dugme i ostale popevke
Ne postoji veće vrline od biti prijatelj.
Postoji biti Čovjek,kojem cipele tiočno odgovaraju nogicama.
Što vrijedi kad cipele porastu,a u njima čovjek ostane mali.Tu mislim na obadva spola.

Ne postoji veće potrebe od prijatelja.
Postoji voda,hrana,ljubav..

Ne postoji veće iskrenosti od prijasteljske.

Iskrenost postoji samo kod djece i o tome bi mogli do koje životne dobi..

Ne postoji veće ljubavi od prijateljke.

Jedino je majčinska ljubav velika i nedjeljiva,sve ostalo su mjene.

Ne postoji veće jer prijateljstvo je najveće !!!

To neću uopće komentirati,da ne bude da sam zlica.
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Sačuvajmo prijatelje Empty
PočaljiNaslov: Re: Sačuvajmo prijatelje   Sačuvajmo prijatelje I_icon_minitimePon Sep 12 2011, 01:03

Čovjek ne može sam i potrebni su mu prijatelji.
Način da ih sačuvamo je reći,ali i šutjeti slušati i učiti
Način da ih sačuvamo je i da priznamo da imamo i mi nedostataka i da prijatelje ne ocjenjujemo prema svom "liku u ogledalu",nego da se sjetimo:
"Kad u drugog uperimo prst u mene su uperena tri"
Ta jedna rečenica ako je shvatimo i primjenjujemo u realnom životu,imat ćemo i zadržati prijatelja zauvijek.
Plačkati jedan drugom,djeliti poljupčiće koji nemaju veću vrijednost od smajlića na forumu,dijeliti komplimente taštine radi i kak si mi danas fešt ili baš ti lijepo stoji roza kosa (vidi Zoricu Brunclik )a vidimo da nam prijateljica liči na strašilo je način da sačuvamo društvo,ali ne i prijatelja.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Sačuvajmo prijatelje Empty
PočaljiNaslov: Re: Sačuvajmo prijatelje   Sačuvajmo prijatelje I_icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Sačuvajmo prijatelje
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» VERA-sacuvajmo sto je nase

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
 :: SVET OKO NAS I SVET U NAMA :: PSIHOLOGIJA-
Skoči na:  
Vremenska prognoza
Weather Belgrade
Teme naj viđenije
Ko je trenutno na forumu
Vracam se...Odjava ..... laku noc ....
Kaladont u tri reči
ARANŽIRANJE HLADNIH PREDJELA
Vas smajli raspolozenja...
FARBANJE i UKRAŠAVANJE USKRŠNJIH JAJA
Deponija emotikona-rezervni smajlici...
SVADBENE TORTE-ideje
Ćaskanje u kafeu uz kaficu,čaj...Dobro jutro,dan,veče
Nauka o jeziku
Ključne reči