https://magnolija.serbianforum.info/

https://magnolija.serbianforum.info/

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PORTALPrijemLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Razlozi Za Brak...?

Ići dole 
3 posters
AutorPoruka
jutarnja izmaglica
Administrator
Administrator
jutarnja izmaglica


Seks : Ženski
Datum rođenja : 03.02.1956
Datum upisa : 29.11.2010
Godina : 68
Lokacija : Beograd moj rodni grad
Raspoloženje : smeh kao lek
Komentari : Život je lep!!!

Razlozi Za Brak...? Empty
PočaljiNaslov: Razlozi Za Brak...?   Razlozi Za Brak...? I_icon_minitimeNed Jun 12 2011, 10:48

Na pitanje sta ih je navelo da sklope brak, muskarci su doslovno odgovarali sledece:

- ''Ozenio sam se jer je bilo vreme da se zenim, u mom kraju je normalno da se momci mojih godina zene.''
- ''Ozenio sam se da se uklonim iz porodice gde nas ima dosta brace i sestara i da izbegnem svakodnevne svadje.''
- ''Moji roditelji su mi postali nesnosni i morao sam da se prizetim i tako pobegnem od kuce.''
- ''Ozenio sam se . Tako su roditelji hteli , a ne zbog materijalnih interesa.''
- ''Roditelji su mi nasli bogatu udavacu, obecali da cu da je ozenim i ja sam pristao. Njeni rade u inostranstvu i salju nam dosta novca tako da ja ne moram nista da radim.''
- ''Morao sam da se ozenim, ona je ostala trudna a njen otac mi je pretio da ce me ubiti ako je ne ozenim.''
- ''Pretila je da ce da me ostavi ako je ne ozenim...''
- ''Osecao sam se usamljeno, hteo sam da imam decu pa sam se ozeni sa prvom koja me je htela.''
- ''Ja zivim na selu pa nam treba radna snaga...a i da ne ostanem nezenja.''
- ''U svom gradicu sam poznat kao zavodnik,pa sam se ozenio jer sam primetio da mnoge zene vole ozenjene muskarce.'' Very Happy

Zenski odgovori :

- ''Nisam zavrsila nikakvu skolu pa barem da se udam.''
- ''Udala sam se kad sam zatrudnela,delom iz stida,delom iz interesa,najmanje iz ljubavi.''
- ''Udala sam se iz inata roditeljima.''
- ''Udala sam se iz interesa,on je vrlo bogat a muskarca za sex cu lako naci...''
- ''Laskala mi je njegova titula i mesto u drustvu.''
- ''Nisam htela da se vracam u provinciju a on je bio najizgledniji od svih mojih udvaraca da ce naslediti stan od roditelja.''
- ''Udala sam se iz radoznalosti i to me sad mnogo kosta...''
- ''Brak mi je postao bitan kad sam shvatila da mogu da unovcim svoju lepotu i ne moram vise da idem u skolu..''

izvor novine

Kako vam se cine razlozi i sta mislite o njima????
Nazad na vrh Ići dole
https://magnolija.serbianforum.info
Gost
Gost




Razlozi Za Brak...? Empty
PočaljiNaslov: Re: Razlozi Za Brak...?   Razlozi Za Brak...? I_icon_minitimePon Jul 11 2011, 08:46

Ljubav i razumjevanje.
Čak i prijateljstvo koje s vremenom može prerasti u ljubav,mada često na uštrb nekih drugih "stvari",ali prislila nikako.
Svaka "prisila" kad tad dovede do pucanja braka koji nam je "nametnut".
Nazad na vrh Ići dole
blue_angel
Ugledan clan
Ugledan clan
blue_angel


Seks : Ženski
Datum upisa : 03.07.2011
Raspoloženje : baš kako treba

Razlozi Za Brak...? Empty
PočaljiNaslov: Re: Razlozi Za Brak...?   Razlozi Za Brak...? I_icon_minitimeSub Jul 23 2011, 22:15

Po meni jedini razlog za brak je bezuslovna ljubav...Sto znaci nijedan od navedenih razloga ne bi smio navesti mladu osobu na tako ozbiljan korak, nazalost toga ima, i bice...Ali zivjeti sa nekim, dijeliti i dobro i zlo, uostalom imati djecu sa nekim koga ne volim dovoljno, vec nas je povezao neki interes...NIKAKO!!!
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Razlozi Za Brak...? Empty
PočaljiNaslov: Re: Razlozi Za Brak...?   Razlozi Za Brak...? I_icon_minitimeNed Jul 24 2011, 10:51

Što ti znači bezuslovna ljubav?
Voljeti drugu osobu više nego sebe ili voljeti jednako kao sebe ili ...voljeti bez obzira na mane koje vidiš i prije sklapanja braka...?
Ne provociram,samo nastojim da razmjenimo mišljenje.

Nazad na vrh Ići dole
vanja vaa
Domacin
Domacin
vanja vaa


Seks : Ženski
Datum upisa : 13.01.2011
Lokacija : tu negde
Raspoloženje : super
Komentari : Ja sam nestvarna u tvojoj ruci crni til, srce ti otkinem pa te odbacim samnom ti je takav dil.

Razlozi Za Brak...? Empty
PočaljiNaslov: Re: Razlozi Za Brak...?   Razlozi Za Brak...? I_icon_minitimeNed Jul 24 2011, 11:01

Ja mislim da nema bezuslovne ljubavi. Brezice sve ono sto si navela nemoguce je. Ne moze se niko voleti vise od sebe niti se mogu jednako voleti niti se mogu voleti mane,jer dodju,nesuglasice itd. i do razlaza i opet itd.
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Razlozi Za Brak...? Empty
PočaljiNaslov: Re: Razlozi Za Brak...?   Razlozi Za Brak...? I_icon_minitimeNed Jul 24 2011, 18:53

Slažem se Vanjice sa svim što si napisala.
Zato sam i postavila pitanje što Blue-angel znači izraz "bezuskovna ljubav"?
Možda je samo željela reći,jedino ljubav je za nju razlog za ulazak u brak,pa je riječ bezuslovna tu nebitna,ali eto ja koja sam voljela i volim,u braku sam ali nisam u brak ušla "zatvorenih" očiju..:)
Mene je zaintrigirala ta riječ: bezuslovna.
A tema daje mogućnost da iznesemo i razmjenimo svojea mišljenja i stavove,
a ne da samo odigramo igricu i odemo s foruma.
Zato ponavljam ne provociram Blue angel niti bilo koga,samo sam željela da
malo popričamo,iznesemo mišljenje,usporedimo..
Poznam nekoliko žena,koje vole svog partnera baš bezuslovno,toliko da su sebe uništile i ne vide da nisu ništa drugo osim kućnih pomoćnica,strojeva za rađanje djece i "vječite patnice".
Nikog osim svoje djece ne volim bezuslovno,pa ni sebe.
Nisam tip žrtve,više volim da se netko za mene žrtvuje..:)
Karikiram malo,ali samo malo.
Nazad na vrh Ići dole
blue_angel
Ugledan clan
Ugledan clan
blue_angel


Seks : Ženski
Datum upisa : 03.07.2011
Raspoloženje : baš kako treba

Razlozi Za Brak...? Empty
PočaljiNaslov: Re: Razlozi Za Brak...?   Razlozi Za Brak...? I_icon_minitimeNed Jul 24 2011, 20:06

Naravno brezice, ovdje i jesmo da razmijenimo misljenja, kad sam rekla bezuslovna mislila sam isljucivo na to da se u brak ulazi iz ljubavi, bez bilo kakvo vida interesa, vjerovatno se nisam dobro izrazila. Nikako da partnera treba voljeti vise od sebe, mislim da je to zaista nemoguce, a ako i ima takvih slucajeva ja ih ne znam. Mislim da samo djecu mozemo voljeti vise od sebe. Nadam se da sam sad bila malo jasnija...U pitanju je ocigledno nesporazum
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Razlozi Za Brak...? Empty
PočaljiNaslov: Re: Razlozi Za Brak...?   Razlozi Za Brak...? I_icon_minitimeNed Jul 24 2011, 23:38

Nesporazum,nego šta,zato sam i navela da si sigurno mislila-udati se samo zbog ljubavi.
Ali sam "zločesto" iskoristila tvoju riječ bezuslovno da malo oživimo temu

poljubac
I da se raspišemo o svom viđenju razloga za stupanje u brak.
Oko nas ima puno nesretnih brakova,neki se raspadaju,neki "dave" i ono malo ljubavi što je na početku pretpostavljam bilo,a neki "trpe"zbog djece,neki i ne vide da pate smatrajući valjda da ne zaslužuju bolje ili iz nekih drugih razloga,ne znam..
Iz djetinjstva imam prijateljicu,koja živi baš bezuslovno voleći osobu koju je teško voljeti i kako susjeda,pa mi je i to bio motiv da malo oživimo temu.
Nazad na vrh Ići dole
jutarnja izmaglica
Administrator
Administrator
jutarnja izmaglica


Seks : Ženski
Datum rođenja : 03.02.1956
Datum upisa : 29.11.2010
Godina : 68
Lokacija : Beograd moj rodni grad
Raspoloženje : smeh kao lek
Komentari : Život je lep!!!

Razlozi Za Brak...? Empty
PočaljiNaslov: Re: Razlozi Za Brak...?   Razlozi Za Brak...? I_icon_minitimeNed Jul 24 2011, 23:57

Neverovatno ali istinito-stanoviste zena po pitanju braka uvek ima zadrsku-decu...Cemu uvek koristimo decu za izgovor odrzanja braka i cak ih spominjemo uvek kao razlog-uzrok-posledicu.Razlog za brak je tema-koja upravo daje sirinu spektra onih koje nas navedu da stupimo u brak sa "izabranom osobom".Upravo su to bitni faktori nasih odluka za ulazak u brak..sem kod slucajeva "primoranih" brakova koji su mi vec tako okarakterisani vec jasni i moram priznati-nedopadaju mi se da kao takvi postoje....Naravno da svako ima za cilj biti sretan i uciniti svoj izbor sretnim-svi tezimo ka tome-no cini mi se da vec odavno postoje predrasude bez prioriteta srca vec programiranje novijeg nacina zivota....
Nazad na vrh Ići dole
https://magnolija.serbianforum.info
vanja vaa
Domacin
Domacin
vanja vaa


Seks : Ženski
Datum upisa : 13.01.2011
Lokacija : tu negde
Raspoloženje : super
Komentari : Ja sam nestvarna u tvojoj ruci crni til, srce ti otkinem pa te odbacim samnom ti je takav dil.

Razlozi Za Brak...? Empty
PočaljiNaslov: Re: Razlozi Za Brak...?   Razlozi Za Brak...? I_icon_minitimePon Jul 25 2011, 00:04

Naravno da treba da razmenjujemo misljenja i diskutujemo i na takav nacin se upoznajemo jer za to barem ja mislim forumi postoje a ne ajde da iskucam postove zbog ne znam cega i odem. A o braku, ljubavi mozemo pisati i pisati i nikad kraja. A zene koje ostaju u braku zbog dece, moje misljenje je da se te zene kriju iza dece jer su labilne osobe i ne bi znale sta bi dalje da nije tog coveka sa kojim su kakav god daje i zna se ishod svega da deca najvise ispastaju i postaju kao i oni kad odrastu. To znam iz hiljadu primera.
Nazad na vrh Ići dole
blue_angel
Ugledan clan
Ugledan clan
blue_angel


Seks : Ženski
Datum upisa : 03.07.2011
Raspoloženje : baš kako treba

Razlozi Za Brak...? Empty
PočaljiNaslov: Re: Razlozi Za Brak...?   Razlozi Za Brak...? I_icon_minitimePon Jul 25 2011, 02:10

I ja se slazem sa tim. Nisam nikad razumjela zene koje ostaje u jako losem braku samo zbog djece. Evo recimo jedan slucaj moje drugarice. Udata je par godina, njen muz je jako neodgovoran sto se djece tice, nije ga interesovalo ni sta rade kad su vani, kako im je u skoli, u pitanju su dva djecaka...Njoj to nije smetalo ...ok ...Medjutim jedne veceri nas dvije smo izasle da kupimo nesto i vidjele ga sa drugom kako se drze za ruke i vodi je u restoran. On je trazio razvod, kad ga je otkrila ona nije pristala na to, vec ga molila da nastave zivot zajedno. Poslije svega mu je rodila trece dijete, a on je nastavio po starom. meni je rekla da je to zbog toga sto nije imala gdje sa djecom (sto nije istina, al nema veze), da ga ona i ne voli toliko al ne moze sama izvesti djecu na put (samo ne znam sta radi sad i ko joj pomaze u tome)...i da ja to ne razumijem jer sam mlada i neiskusna po pitanju braka...Mozda i jesam al znam da ovo nikad ne bih uradila, jer moje misljenje je da to znaci bukvalno -gazi me ti, nema veze, sve ti prastam!!!
Nazad na vrh Ići dole
jutarnja izmaglica
Administrator
Administrator
jutarnja izmaglica


Seks : Ženski
Datum rođenja : 03.02.1956
Datum upisa : 29.11.2010
Godina : 68
Lokacija : Beograd moj rodni grad
Raspoloženje : smeh kao lek
Komentari : Život je lep!!!

Razlozi Za Brak...? Empty
PočaljiNaslov: Re: Razlozi Za Brak...?   Razlozi Za Brak...? I_icon_minitimePon Jul 25 2011, 02:14

Devojke-bojim se da smo se udaljile od srzi teme-navedeni su u prvom postu razlozi za brak-dakle razlog ulaska i odluke na BRAK-ajmo malo vise o tome-sve drugo je tok braka i zeljene ili nezeljene posledice tokom braka
Nazad na vrh Ići dole
https://magnolija.serbianforum.info
vanja vaa
Domacin
Domacin
vanja vaa


Seks : Ženski
Datum upisa : 13.01.2011
Lokacija : tu negde
Raspoloženje : super
Komentari : Ja sam nestvarna u tvojoj ruci crni til, srce ti otkinem pa te odbacim samnom ti je takav dil.

Razlozi Za Brak...? Empty
PočaljiNaslov: Re: Razlozi Za Brak...?   Razlozi Za Brak...? I_icon_minitimePon Jul 25 2011, 02:36

Ja sam protiv braka i nisam osoba za to uopste. Ne menjam misljenje i necu uci u brak.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Razlozi Za Brak...? Empty
PočaljiNaslov: Re: Razlozi Za Brak...?   Razlozi Za Brak...? I_icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Razlozi Za Brak...?
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
»  Muški razlozi za varanje su isti kao i ženski
»  Brak-institucija i ili sta?
»  Dobar razvod ili los brak?
» Dobar razvod ili loš brak?
»  Brak ne živi samo od ljubavi

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
 :: LJUBAV I ROMANTIKA :: Musko-Ženski odnosi :: DOM I PORODICA-
Skoči na:  
Vremenska prognoza
Weather Belgrade
Teme naj viđenije
Ko je trenutno na forumu
Vracam se...Odjava ..... laku noc ....
Kaladont u tri reči
ARANŽIRANJE HLADNIH PREDJELA
Vas smajli raspolozenja...
FARBANJE i UKRAŠAVANJE USKRŠNJIH JAJA
Deponija emotikona-rezervni smajlici...
SVADBENE TORTE-ideje
Ćaskanje u kafeu uz kaficu,čaj...Dobro jutro,dan,veče
Nauka o jeziku
Ključne reči