https://magnolija.serbianforum.info/

https://magnolija.serbianforum.info/

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PORTALPrijemLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Rijaliti-pošast Srbije

Ići dole 
4 posters
AutorPoruka
jutarnja izmaglica
Administrator
Administrator
jutarnja izmaglica


Seks : Ženski
Datum rođenja : 03.02.1956
Datum upisa : 29.11.2010
Godina : 68
Lokacija : Beograd moj rodni grad
Raspoloženje : smeh kao lek
Komentari : Život je lep!!!

Rijaliti-pošast Srbije Empty
PočaljiNaslov: Rijaliti-pošast Srbije   Rijaliti-pošast Srbije I_icon_minitimePon Mar 14 2011, 00:28

14. 03. 2011
PRESS
Radoš Bajić: Srpski narod bio je lepši, bolji i čistiji bez rijalitija
Rijaliti... Mislim sve najgore o blamiranjima ljudskog digniteta koja su došla odnekud iz sveta. Ratnik... U profesiju sam se vratio kao ratnik koji je platio cenu svojih uverenja
[You must be registered and logged in to see this image.]
Posle četiri godine emitovanja bliži se kraj TV seriji „Selo gori, a baba se češlja", čija se poslednja epizoda emituje u subotu, 2. aprila. Popularna saga o srpskom selu, između ostalog, ostaće upamćena kao najgledaniji srpski igrani sadržaj svih vremena, čije je epizode pratilo više od tri miliona gledalaca.
U razgovoru za Press, reditelj i scenarista Radoš Bajić tvrdi da je srpski narod bio lepši, bolji i čistiji dok odnekud iz sveta nije stigla tuđica „rijaliti", i ostaje delimično tajnovit u vezi nagađanja da li se avanture iz Petlovca prekidaju zbog Milašinove smrti.
- Ako je reč o tajni - neka tako i ostane. Ostavimo gledaocima da to vide u epizodama koje se prikazuju u nastavku serijala. Jedno je sigurno - Radašin bez Milašina stvarno ne bi mogao dalje. Mogu samo da vam kažem da će se uistinu na relaciji „braće po babine linije", dogoditi nešto što je veoma veliko i značajno - govori Bajić.
Kako vi tumačite značaj avantura iz Petlovca, sada kada je izvesno da nastavka više neće biti?
- Sa 89 epizoda „Selo gori..." je najveći produkcijski filmsko-televizijski projekat na medijskoj sceni Srbije od nastanka televizije. Zahvaljujući ekipi, izvrsnim kolegama glumcima i mojoj porodici, bez čije podrške i saradnje ne bi bilo serije, imao sam privilegiju da u veoma teškom vremenu za naš narod realizujem i odsanjam veliki san o savremenom srpskom selu, o dostojanstvenim ljudima u slivu Zapadne Morave pored koje sam rođen. Dobili smo mnogo nagrada i značajnih priznanja, zaslužili smo ogromnu naklonost milionskog auditorijuma. Imajući u vidu sve navedeno, „Selo gori..." je neponovljiv poduhvat.
Serija „Selo gori..." afirmiše tradicionalne i porodične vrednosti. Zašto veliki deo populacije ipak više voli sadržaje koji su sa druge strane moralnog spektra?
- Nisam jedini koji misli sve najgore o javnim blamiranjima ljudskog dostojanstva koja su došla kao i mnoga druga zla odnekud iz sveta, u paketu sa tuđicom „rijaliti". Srpski narod je bio lepši, bolji i čistiji dok nije znao šta ta reč znači. Naša nemoćna država blagonaklono toleriše mentalno trovanje nacije i mlade populacije koja konzumira takve programe, sa delokosežnim štetnim posledicama. Kada je reč o seriji „Selo gori...", mi smo „Farme", „Dvorove" i ostalu braću držali sve vreme na bezbednoj distanci. Naše reprize koje su išle tri meseca bile su ubedljivo gledanije od njih - a kamoli premijere. Zbog toga ipak verujem da kao narod - nismo prodali dušu đavolu.
Za četiri godine rada na projektu „Selo gori..." kroz seriju je prošlo na stotine aktera i tehničkog osoblja i svi se slažu u jednom - da nisu doživeli takvu harmoničnu atmosferu na snimanju. Kako ste uspeli da utišate sujete velikih glumačkih imena i da srodite naturščike i afirmisane umetnike?
- Od prvog do poslednjeg dana rada na projektu, izvršni producent brinuo je o tome da svi imaju ljudske i profesionalne uslove rada u svakom pogledu. Kao prvi čovek projekta i njegov tvorac, znao sam da ništa ne mogu da uradim sam, da je ovako grandiozna serija kolektivno delo kreativnih ljudi koje sam okupio, da je svaki šraf važan i da sve mora da funkcioniše besprekorno. U borbi za svaki kadar, za svaku scenu, oni su ostali zajedno sa mnom u rovu, na kiši, na minus deset ili na plus 35 stepeni. Poštovali smo ljude, brinuli o njima i uvažavali ih u svakom pogledu. U tome je tajna našeg uspeha.
Dugo vas nije bilo, izgledalo je da ste potpuno skrajnuti. U kom momentu ste pomislili da ste uspeli da svima dokažete koliko vredite?
- Punih deset punih godina, od 1995. do 2005. godine nisam snimio nijedan kadar, ni kao glumac, a kamoli kao reditelj i scenarista. Moja kičma je ostala prava i dok su me šibali i gazili. U profesiju sam se vratio kao ratnik koji je platio cenu svog dostojanstva i svojih uverenja. Sve je izgledalo kao u onoj poznatoj - ili pokojnik, ili pukovnik. Nije neskromno ako kažem da sam ja svoj veliki uspeh platio i zaslužio.
[You must be registered and logged in to see this image.]
Optužuju vas da se bespotrebno razvodnili serijal i da predugo traje.
- Nikad nisam napisao niti snimio nijednu scenu da bih kupio vreme u našoj seriji! Postoji opravdana sumnja da su takve kritike deo kampanje da se umanje vrednost, značaj i rezultat serije, i da se plasiraju preko raznih sajtova i blogova koje orkestriraju konkurentske produkcije, kojima je teško da svakog jutra, svake nedelje ili meseca dobijaju izveštaje gledanosti u kojima se vidi da je naše ostvarenje najgledanije. Međutim, već sam rekao - mogu da odahnu, „Selo gori..." se završava, poslednja epizoda na programu je drugog aprila!
Veliki deo Srbije pita se šta će to Radoš Bajić dalje da snima.
- Već godinu dana radim na svom novom projektu koji mi je predložio RTS. Biće to veliki, vrlo odgovoran i težak posao, o kome će javnost biti obaveštena na vreme. Do tada sam nad knjigama, u arhivama i zrači me svetlost mog laptopa. Takođe, „Kontrast studio" priprema velika iznenađenja. Polako - sve što treba da se desi, desiće se.
Nenad Milenković
Nazad na vrh Ići dole
https://magnolija.serbianforum.info
Nut
vrag na forumu
vrag na forumu
Nut


Seks : Ženski
Datum upisa : 18.02.2011
Lokacija : U carstvu kraljice noci duhovnog princa Tamina...

Rijaliti-pošast Srbije Empty
PočaljiNaslov: Re: Rijaliti-pošast Srbije   Rijaliti-pošast Srbije I_icon_minitimePet Mar 18 2011, 23:45

Pa dobro''razvijeni svet'',vec odavno svo djubre iz sopstvenog dvorista skladisti na Balkan,posebno u Srbiju..Zahvaljujuci servilnim pomagacima sa domacih prostora ,mi zaista prisustvujemo totalnoj moralnoj i ljudskoj degradaciji i duhovnom posrnucu bez povratka..Licno ne verujem u oporavak coveka uopste,pa tako ni ovde..Zivot pokazuje svoju najgoru stranu,proroda uzvraca zestoko na nemar i destrukciju koju nije zasluzila,a,razvijena tehnologija radi profita i megalomanskih interesa mocnika prodaje sve sto je nekada imalo osobine ljudske posebnosti u sferi intime ,licnog i individualnog...
Da bi ostvarili svoje ciljeve, demoni savremenog sveta,ne biraju sredstva i svestrano rade da obesmisle covekovo
dostojanstvo i postojanje i konacno mu daju etiketu duhovnog beskucnika,kako bi mogli sve ono sto su govorili neki velikani(recimo Frojd..) da potvrde...''Covek se po prirodi radja zao''...
Pa,zar je drugacije..?Prosudite sami.... Rijaliti-pošast Srbije 452677
Nazad na vrh Ići dole
Zana
Elita
Elita
Zana


Seks : Ženski
Datum upisa : 03.05.2012
Lokacija : tu negde
Raspoloženje : >(

Rijaliti-pošast Srbije Empty
PočaljiNaslov: Re: Rijaliti-pošast Srbije   Rijaliti-pošast Srbije I_icon_minitimePon Jun 04 2012, 00:04

Nut ::
Pa dobro''razvijeni svet'',vec odavno svo djubre iz sopstvenog dvorista skladisti na Balkan,posebno u Srbiju..Zahvaljujuci servilnim pomagacima sa domacih prostora ,mi zaista prisustvujemo totalnoj moralnoj i ljudskoj degradaciji i duhovnom posrnucu bez povratka..Licno ne verujem u oporavak coveka uopste,pa tako ni ovde..Zivot pokazuje svoju najgoru stranu,proroda uzvraca zestoko na nemar i destrukciju koju nije zasluzila,a,razvijena tehnologija radi profita i megalomanskih interesa mocnika prodaje sve sto je nekada imalo osobine ljudske posebnosti u sferi intime ,licnog i individualnog...
Da bi ostvarili svoje ciljeve, demoni savremenog sveta,ne biraju sredstva i svestrano rade da obesmisle covekovo
dostojanstvo i postojanje i konacno mu daju etiketu duhovnog beskucnika,kako bi mogli sve ono sto su govorili neki velikani(recimo Frojd..) da potvrde...''Covek se po prirodi radja zao''...
Pa,zar je drugacije..?Prosudite sami.... Rijaliti-pošast Srbije 452677
vala Nut,podpisujem ovo
Nazad na vrh Ići dole
Last Rebel
EKSELENCIJA
EKSELENCIJA
Last Rebel


Seks : Muški
Datum upisa : 18.12.2012
Lokacija : duboko u sebi
Raspoloženje : dajem i tražim

Rijaliti-pošast Srbije Empty
PočaljiNaslov: Re: Rijaliti-pošast Srbije   Rijaliti-pošast Srbije I_icon_minitimeSre Dec 19 2012, 23:04

Nut ::
Pa dobro''razvijeni svet'',vec odavno svo djubre iz sopstvenog dvorista skladisti na Balkan,posebno u Srbiju..Zahvaljujuci servilnim pomagacima sa domacih prostora ,mi zaista prisustvujemo totalnoj moralnoj i ljudskoj degradaciji i duhovnom posrnucu bez povratka..Licno ne verujem u oporavak coveka uopste,pa tako ni ovde..Zivot pokazuje svoju najgoru stranu,proroda uzvraca zestoko na nemar i destrukciju koju nije zasluzila,a,razvijena tehnologija radi profita i megalomanskih interesa mocnika prodaje sve sto je nekada imalo osobine ljudske posebnosti u sferi intime ,licnog i individualnog...
Da bi ostvarili svoje ciljeve, demoni savremenog sveta,ne biraju sredstva i svestrano rade da obesmisle covekovo
dostojanstvo i postojanje i konacno mu daju etiketu duhovnog beskucnika,kako bi mogli sve ono sto su govorili neki velikani(recimo Frojd..) da potvrde...''Covek se po prirodi radja zao''...
Pa,zar je drugacije..?Prosudite sami.... [You must be registered and logged in to see this image.]





Tekst je nerealan. U cijelom svijetu ima budala koje to gledaju. I neka gledaju, to je njihov izbor i pravo. Opet je Srbija ugrožena. I od vanjskog i od unutrašnjeg neprijatelja. [You must be registered and logged in to see this image.]

Ma hajte. Ugrožene su budale. [You must be registered and logged in to see this image.]

Ako su ugrožene. One možda uživaju, a nama "pametnima" je krivo, jer to nije naš nivo. Jel tako? [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Rijaliti-pošast Srbije Empty
PočaljiNaslov: Re: Rijaliti-pošast Srbije   Rijaliti-pošast Srbije I_icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Rijaliti-pošast Srbije
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Pošast u porodici-alkoholizam
» ISTORIJA SRBIJE
» PEĆINE SRBIJE
» Gastronomija Srbije
» LDP MINIRAO KANDIDATURU SRBIJE ZA EU!

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
 :: MULTIMEDIJA :: RADIO I TV :: Rijaliti Šou-
Skoči na:  
Vremenska prognoza
Weather Belgrade
Teme naj viđenije
Ko je trenutno na forumu
Vracam se...Odjava ..... laku noc ....
Kaladont u tri reči
ARANŽIRANJE HLADNIH PREDJELA
Vas smajli raspolozenja...
FARBANJE i UKRAŠAVANJE USKRŠNJIH JAJA
Deponija emotikona-rezervni smajlici...
SVADBENE TORTE-ideje
Ćaskanje u kafeu uz kaficu,čaj...Dobro jutro,dan,veče
Nauka o jeziku
Ključne reči