https://magnolija.serbianforum.info/

https://magnolija.serbianforum.info/

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PORTALPrijemLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Ima da misliš kako ja kažem!!!

Ići dole 
AutorPoruka
jutarnja izmaglica
Administrator
Administrator
jutarnja izmaglica


Seks : Ženski
Datum rođenja : 03.02.1956
Datum upisa : 29.11.2010
Godina : 68
Lokacija : Beograd moj rodni grad
Raspoloženje : smeh kao lek
Komentari : Život je lep!!!

Ima da misliš kako ja kažem!!! Empty
PočaljiNaslov: Ima da misliš kako ja kažem!!!   Ima da misliš kako ja kažem!!! I_icon_minitimeČet Mar 10 2011, 00:18

BEOGRAD 10. 03. 2011
PRESS
GREŠKA - DRAGAN BJELOGRLIĆ DAO OBJAŠNJENJE POSLE SKANDALA U SARAJEVU
Iskreno se izvinjavam zbog izjave o Jovanu Divjaku!
Glumac i režiser filma „Montevideo, bog te video" Dragan Bjelogrlić juče se javno izvinio svima kojima je njegova izjava o generalu BiH Jovi Divjaku na premijeri u Sarajevu nanela bol.
[You must be registered and logged in to see this image.]
Pogrešio sam ... Dragan Bjelogrlić

Bjelogrlić je objasnio da je rečenica da „žali što bosanski general Divjak nije gledao njegov film" istrgnuta iz konteksta.
- Svima koji su se iz bilo kog razloga osetili povređenima zbog moje izjave, posebno porodicama nastradalih u ratu, javno se i iskreno izvinjavam, ukoliko to može da popravi štetu. Smetnuo sam s uma da čovek osumnjičen za ratne zločine ne može biti izjednačen sa svakim drugim gledaocem, i pogrešio sam - rekao je Bjelogrlić.
On je istakao da mu je žao što je prilikom premijere „Montevidea" u Sarajevu uopšte dao odgovor na „tendenciozno i namešteno pitanje" jedne novinarke - da li mu je žao što na premijeri nije bio Divjak.
- Na takvo pitanje je nemoguće dati normalan i ljudski odgovor, jer vas svaki odgovor stavlja u poziciju sudije. Odgovor „Da, žao mi je", nažalost, izjednačen je sa stavom da mi je žao što je uhapšen, odnosno da nije kriv - naglasio je Bjelogrlić.
Ne odričem se Sergeja
Upitan zašto na konferenciju za štampu nije došao i Sergej Trifunović, koji se posle premijere filma u Sarajevu pojavio noseći majicu sa Divjakovim likom, Bjelogrlić je rekao:
- Nazvao je da kaže da neće doći danas da ne zloupotrebi moje obraćanje novinarima. Sergej na premijeri nije nosio majicu sa Divjakovim likom. Nosio je džemper. Šta je imao ispod toga, ne znam. Ne odričem se svojih prijatelja i saradnika i Sergej će igrati u nastavku filma „Montevideo, bog te video".

- Svoj patriotizam ne mogu, ne želim i neću da dokazujem rečima. Ali pitam se može li jedna nepromišljena i trapava izjava da dovede u pitanje moju odanost svom narodu. Ako može, to bi bila nepravda - istakao je Bjelogrlić.
Bjelogrlić je naveo da su ga pre dolaska u Sarajevo pitali da li iz filma može da izbaci srpsku himnu, ali je on odbio i sa tim saznanjem došao u prestonicu BiH, gde je cela ekipa doživela ovacije.
- Apsurdno je da se jedan umetnički i profesionalni trijumf u Sarajevu, gde se posle dve decenije čula srpska himna, pretvorio u nastavak nesrećnog i nepotrebnog rata, završenog pre 16 godina - rekao je Bjelogrlić i dodao da ne bi voleo da rezultat svega toga bude da narod u Republici Srpskoj ne vidi film.
Nenad Milenković,Beograd

To nisam ja-to je moja Šauma Ima da misliš kako ja kažem!!! 25471
Nazad na vrh Ići dole
https://magnolija.serbianforum.info
 
Ima da misliš kako ja kažem!!!
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Ako ne znaš kako ,pogledaj kako se pravi burek..
» Moram nešto da kažem. Moraaaaaaaaaaaaaam.
» Slikom i recju da ti kazem
» ...kako je zadržati , uljepšati joj dan...
»  Kako započinje infarkt?

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
 :: SVET OKO NAS I SVET U NAMA :: POLITIKA-DRUSTVO :: SRBIJA-
Skoči na:  
Vremenska prognoza
Weather Belgrade
Teme naj viđenije
Ko je trenutno na forumu
Vracam se...Odjava ..... laku noc ....
Kaladont u tri reči
ARANŽIRANJE HLADNIH PREDJELA
Vas smajli raspolozenja...
FARBANJE i UKRAŠAVANJE USKRŠNJIH JAJA
Deponija emotikona-rezervni smajlici...
SVADBENE TORTE-ideje
Ćaskanje u kafeu uz kaficu,čaj...Dobro jutro,dan,veče
Nauka o jeziku
Ključne reči