https://magnolija.serbianforum.info/

https://magnolija.serbianforum.info/

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PORTALPrijemLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Šećer zaceljuje rane brže od antibiotika

Ići dole 
AutorPoruka
Zana
Elita
Elita
Zana


Seks : Ženski
Datum upisa : 03.05.2012
Lokacija : tu negde
Raspoloženje : >(

Šećer zaceljuje rane brže od antibiotika Empty
PočaljiNaslov: Šećer zaceljuje rane brže od antibiotika   Šećer zaceljuje rane brže od antibiotika I_icon_minitimeSub Feb 16 2013, 01:07

Delovanje starog leka potvrdilo je i novo istraživanje koje je pokazalo da sitni šećer, kada se naspe direktno u otvorene rane ili čireve, ubrzava lečenje mnogo brže nego antibiotici.[You must be registered and logged in to see this image.]Istraživanje je sproveo Moses Murandu sa Univerziteta u Volverhamptonu, koji je odrastao u Zimbabveu, gde je njegov otac koristio šećer za ublažavanje bolova i lečenje rana kada je bio dete.

Šećer iz rane izvlači tečnost koja je potrebna za razvoj bakterija, što ubrzava proces lečenja.

Muranda je tokom svog istraživanja, šećerom lečio nekoliko osoba. Jedna od njih je bio i Alan Bejlis, kom je rana na nozi nakon amputacije veoma sporo zarastala. Nakon samo dve nedelje terapije šećerom, rana na Bejlisovoj nozi se drastično smanjila.

"Kada je Moses prvi put na meni testirao ovu terapiju, iskoristio je skoro kilogram šećera. Nakon dve nedelje je koristio samo četiri ili pet kašika. Rana se dosta smanjila u tom periodu. Prezadovoljan sam. Moj oporavak je mnogo ubrzan zahvaljujući njemu. Na početku sam bio veoma skeptičan, ali već nakon nekoliko dana sam mogao da primetim rezultate", rekao je Bejlis.

"Neverovatno je da nešto tako jednostavno kao šećer može imati takve efekte. Pacijenti su prezadovoljni rezultatima. Niko od pacijenata nije prijavio neke neželjene posledice terapije", rekao je Džonatan Janeman, jedan od bolničara.

Do sada se šećernim terapijama podvrglo 35 pacijenata i kod svih je zabeleženo značajno poboljšanje stanja.
Nazad na vrh Ići dole
 
Šećer zaceljuje rane brže od antibiotika
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
 :: LIFESTYLE :: ZDRAVLJE :: ALTERNATIVNA MEDICINA-
Skoči na:  
Vremenska prognoza
Weather Belgrade
Teme naj viđenije
Ko je trenutno na forumu
Vracam se...Odjava ..... laku noc ....
Kaladont u tri reči
ARANŽIRANJE HLADNIH PREDJELA
Vas smajli raspolozenja...
FARBANJE i UKRAŠAVANJE USKRŠNJIH JAJA
Deponija emotikona-rezervni smajlici...
SVADBENE TORTE-ideje
Ćaskanje u kafeu uz kaficu,čaj...Dobro jutro,dan,veče
Nauka o jeziku
Ključne reči