https://magnolija.serbianforum.info/

https://magnolija.serbianforum.info/

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PORTALPrijemLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Душко Радовић

Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2
AutorPoruka
Gost
Gost




Душко Радовић - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Душко Радовић   Душко Радовић - Page 2 I_icon_minitimeNed Apr 29 2012, 18:27

First topic message reminder :

[You must be registered and logged in to see this image.]
Душан „Душко“ Радовић, песник, писац, новинар, афористичар и ТВ уредник, је рођен 29. новембра 1922. године у Нишу. Био је главни уредник „Пионирских новина“, уредник Програма за децу Радио Београда, уредник Програма за децу Телевизије Београд, уредник листа „Полетарац“, новинар "Борбе" и од 1975. године био је уредник Студија Б.

Умро је 16. августа 1984. године у Београду.

Најширој публици је познат по афоризмима којима је будио Београђане на таласима Радија „Студио Б", који су касније објављени у три књиге "Београде добро јутро“.

Неке од његових песама су постале хитови за децу у извођењу Дечијег хора "Колибри":
Познатија дела
Капетан Џон Пиплфокс (1953), радио драма
Поштована децо (1954), песме
Смешне речи (1961), песме
Причам ти причу (1963), песме и приче
На слово, на слово (1963 — 1965), телевизијска серија
Че, трагедија која траје (1969. са М. Бећковићем), поема
Вукова азбука (1971), песме
Зоолошки врт (1972), песме
Београде, добро јутро 1 (1977), афоризми
Београде, добро јутро 2 (1981), афоризми
Понедељак, Уторак, Среда, Четвртак (1983), поезија и проза за децу у четири књиге
Београде, добро јутро 3 (1984), афоризми.

Дела овог аутора превођена су на све значајније светске језике.

Радовић је добитник наших најугледнијих награда: Невен, Младо поколење, Награде змајевих дечјих игара, Награде стеријиног позорја, Седмојулске награде, као и дипломе Међународне организације за дечју књижевност Ханс Кристијан Андерсен.
[уреди]
Познати афоризми
„Родитељи туците своју децу чим видите да личе на вас.“
„Тешко је бити дете и бити добар.“
„Ако решите све проблеме своје деце, они неће имати других проблема сем вас.“
„Имати пријатеље, то значи пристати на то да има лепших, паметнијих и бољих од вас. Ко то не може да прихвати, нема пријатеља.“
Nazad na vrh Ići dole

AutorPoruka
Gost
Gost




Душко Радовић - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Душко Радовић   Душко Радовић - Page 2 I_icon_minitimeNed Apr 29 2012, 18:42

ZBIR GLUPOSTI
Prva glupost: nisam ucio
Druga glupost: otisao sam u skolu
Treca glupost: podigao sam ruku
Cetvrta glupost: rekao sam glupost

LOGICNO
Kad glupom domacinu naidju glupi gosti
Sta rade?
Pricaju gluposti.
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Душко Радовић - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Душко Радовић   Душко Радовић - Page 2 I_icon_minitimeNed Apr 29 2012, 18:42

SEDAM STUPNJEVA POREDJENJA
Nisam ja najgori!
Ima i gorih od mene!
Ja sam sjajan prema nekima!
Ja sam jos i dobar kakvi su drugi!
Ja sam najbolji medju najgorima!
Daleko sam od najgoreg!
Nisam najbolji, ali nisam ni najgori!
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Душко Радовић - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Душко Радовић   Душко Радовић - Page 2 I_icon_minitimeNed Apr 29 2012, 18:42

SLUCAJ KARADJORDJA
Sta odgovara djak koji ne zna odgovor na pitanje
- Zasto je Karadjordje podigao Prvi srpski ustanak?
Prvo sigurno da je imao razloga.
Drugo, da nije imao razlog on to ne bi uradio.

Deco, mozete misliti kakav je zivot kada je od kolevke pa do groba najlepse djacko doba.

Oni koji su ove jeseni postali muskarci krenuli su na prve ljubavne sastanke.Ko ima visoku devojku pere samo zube, a kome je devojka mala mora prati i noge.

Mame tuku decu zato sto ih vole.Tate ih tuku zato sto nisu takvi da bi ih i oni mogli voleti.

Ni bake nisu uvek bile dobre. Da su bile dobre ne bi postale bake.

POSTO ste se lepo, dobrovoljno i jednoglasno dogovorili da zivite u bracnoj zajednici, jer ste svesno i odgovorno zakljucili da ce vam tako biti i lepse i bolje, mi vam necemo, kao sto je uobicajeno citati clanove Zakona o braku i porodicnim odnosima.
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Душко Радовић - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Душко Радовић   Душко Радовић - Page 2 I_icon_minitimeNed Apr 29 2012, 18:43

Tako je malo ljubavi medju ljudima. Ko ume da voli ne bi trebalo ništa drugo da radi.

Prazna je kuća bez žene. Ako žene nema u kući, nema ko drugi da bude u njoj.

Muškarci čitaju novine, a žene čitaju romane. Muškarcima više odgovara mnogo kratkih uzbudjenja, a žene vole jedno, ali da traje dugo.

Ako rešite sve probleme svoje dece, ona neće imati drugih problema sem vas.

Dobro je imati oca i majku, ali je još bolje imati ćaleta i kevu. Svi očevi i majke masiraju svoju decu i iživljavaju se na njima, ali se samo sa ćaletom i kevom može iskreno razgovarati o tome.

Ima velike sirotinje medju našom decom, kojoj, sem para, roditelji nisu mogli ništa drugo dati.

Roditelji se zaprepaste kad čuju da im se deca drogiraju.
Kad su ih poslednji put videli, nisu se drogirala.

Mi mnogo volimo da imamo, ali ne umemo da živimo od onoga što imamo. Ništa što imamo ne može nas učiniti toliko srećnim koliko nas može učiniti nesrećnim ono što nemamo.

U životu je dovoljno biti pametan samo dva puta: kad birate zanimanje i bračnog druga. Ko oba puta promaši, mora biti pametan celog života.

Mladi moraju da žive noću – beže iz dana koji su okupirali njihovi očevi i dedovi.

Na mladima svet ostaje, čim stariji donesu takvu odluku.

Ne vredi ni burazeru, ni braco, ni druže, ni druškane, ni kume, ni rodjače, ni pobratime – ništa to ne vredi dok se ne tutne i malo love.

Žena je kao zima, ima dobre i loše strane. Dobre strane joj se vide, a loše osećaju.

Druže, kad razmišljate o ženi svog života, dozvolite i majci da konkuriše za to mesto.

Pre nego što krenete da tražite sreću, proverite-možda ste već srećni. Sreća je mala, obična i neupadljiva i mnogi ne umeju da je vide.
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Душко Радовић - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Душко Радовић   Душко Радовић - Page 2 I_icon_minitimeNed Apr 29 2012, 18:45

Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Душко Радовић - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Душко Радовић   Душко Радовић - Page 2 I_icon_minitimeNed Apr 29 2012, 18:46

Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Душко Радовић - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Душко Радовић   Душко Радовић - Page 2 I_icon_minitimeNed Apr 29 2012, 18:47

Nazad na vrh Ići dole
BREZA
VIP
VIP
BREZA


Seks : Ženski
Datum upisa : 03.02.2013
Lokacija : Ne teko daleko..:)
Raspoloženje : veselo

Душко Радовић - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Душко Радовић   Душко Радовић - Page 2 I_icon_minitimePon Jun 10 2013, 18:47

Nema lepše slike nego videti dve glave na jednom jastuku. Lepo je čak i onda kad su se našle na jednom jastuku, jer nisu imale drugi. Dobra je muka koja nas povezuje i loše je svako dobro koje nas razdvaja.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Душко Радовић - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Душко Радовић   Душко Радовић - Page 2 I_icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Душко Радовић
Nazad na vrh 
Strana 2 od 2Idi na stranu : Prethodni  1, 2

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
 :: NAUKA-UMETNOST I KULTURA :: KNJIŽEVNOST :: KNJIŽEVNICI;PESNICI;ROMANOPISCI... :: SRPSKI AUTORI-
Skoči na:  
Vremenska prognoza
Weather Belgrade
Teme naj viđenije
Ko je trenutno na forumu
Vracam se...Odjava ..... laku noc ....
Kaladont u tri reči
ARANŽIRANJE HLADNIH PREDJELA
Vas smajli raspolozenja...
FARBANJE i UKRAŠAVANJE USKRŠNJIH JAJA
Deponija emotikona-rezervni smajlici...
SVADBENE TORTE-ideje
Ćaskanje u kafeu uz kaficu,čaj...Dobro jutro,dan,veče
Nauka o jeziku
Ključne reči