https://magnolija.serbianforum.info/

https://magnolija.serbianforum.info/

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PORTALPrijemLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Knedle,njoke,šufnudle,valjušci..slano,slatko...

Ići dole 
AutorPoruka
jutarnja izmaglica
Administrator
Administrator
jutarnja izmaglica


Seks : Ženski
Datum rođenja : 03.02.1956
Datum upisa : 29.11.2010
Godina : 68
Lokacija : Beograd moj rodni grad
Raspoloženje : smeh kao lek
Komentari : Život je lep!!!

Knedle,njoke,šufnudle,valjušci..slano,slatko... Empty
PočaljiNaslov: Knedle,njoke,šufnudle,valjušci..slano,slatko...   Knedle,njoke,šufnudle,valjušci..slano,slatko... I_icon_minitimeNed Jan 22 2012, 23:29

RIMSKI NJOKI
Uzeti brašna 150 gr, maslaca 40 gr, ementalera 20 gr, parmezana 20 gr, pola litre mleka i 2 jajeta. Umutiti brašno u mleko, koje postepeno dolivati, dodavati postepeno ementaler, pa sve staviti na vatru stalno mešajući. Kad se zgusne, a brašno skuva, posoliti i dodati 20 gr maslaca. Ostaviti da se ohladi, iseckati pa staviti u sud koji podnosi visoke temperature, red po red začiniti komadićima maslaca i nastruganim parmezanom, tako da sira ne bude na površini. Staviti njoke neko vreme u rernu, i služiti ih tople.
[You must be registered and logged in to see this image.]


Poslednji put izmenio jutarnja izmaglica dana Uto Maj 15 2012, 22:26, izmenio ukupno 3 puta
Nazad na vrh Ići dole
https://magnolija.serbianforum.info
jutarnja izmaglica
Administrator
Administrator
jutarnja izmaglica


Seks : Ženski
Datum rođenja : 03.02.1956
Datum upisa : 29.11.2010
Godina : 68
Lokacija : Beograd moj rodni grad
Raspoloženje : smeh kao lek
Komentari : Život je lep!!!

Knedle,njoke,šufnudle,valjušci..slano,slatko... Empty
PočaljiNaslov: Re: Knedle,njoke,šufnudle,valjušci..slano,slatko...   Knedle,njoke,šufnudle,valjušci..slano,slatko... I_icon_minitimeNed Jan 22 2012, 23:38

Njoki u povrću
[You must be registered and logged in to see this image.]
Sastojci:

(za 4 osobe)
1 kg krumpira
15 dag brašna
10 dag griza (krupice)
sol, 1 žumanjak
1 glavica luka, 1 feferon
2 koromača, 2 male tikvice
20 dag cvjetića brokule
2 žlice oguljenih rajčica
1 žličica nasjeckanog mažurana
1 žličica nasjeckanog peršina
1 dl juhe
4 žlice maslinovog ulja, 1 limun
Priprema:

Oguljene i narezane krumpire skuhajte u slanoj vodi pa protisnite. Primiješajte griz, sol i ¾ pripremljenog brašna. Čvrsto mijesite, dodavajući pomalo preostalo brašno pa žumanjak. Oblikujte njoke i skuhajte ih.

Koromač narežite na kriške i stavite u vodu zakiseljenu limunom. Nasjeckani luk i feferon ispržite na žlici ulja i zalijte juhom. Primiješajte koromač, tanko narezane tikvice i začinsko bilje. Kuhajte 5 minuta i po potrebi dolijevajte još vrele juhe. Umiješajte rajčice i kuhajte još 2 minute.

Posebno skuhajte brokule i primiješajte povrću. Začinite preostalim uljem i dodajte njoke.
Nazad na vrh Ići dole
https://magnolija.serbianforum.info
jutarnja izmaglica
Administrator
Administrator
jutarnja izmaglica


Seks : Ženski
Datum rođenja : 03.02.1956
Datum upisa : 29.11.2010
Godina : 68
Lokacija : Beograd moj rodni grad
Raspoloženje : smeh kao lek
Komentari : Život je lep!!!

Knedle,njoke,šufnudle,valjušci..slano,slatko... Empty
PočaljiNaslov: Re: Knedle,njoke,šufnudle,valjušci..slano,slatko...   Knedle,njoke,šufnudle,valjušci..slano,slatko... I_icon_minitimeNed Jan 22 2012, 23:39

Njoki od buće s ružmarinom
[You must be registered and logged in to see this image.]
Sastojci:

(za 4 osobe)

1,2 kg bućina mesa
25 dag brašna (oštrog)
1 jaje
nekoliko grančica ružmarina
naribani parmezan (5,6 žlica)
putar
sol
papar
Priprema:

Narežite buću (tikva, bundeva) na kriške, stavite u pleh, prekrijte aluminijskom folijom i pecite je cca 30 minuta u pećnici zagrijanoj na 180 stupnjeva – dok ne omekša. Propasirajte je i pustite da se ohladi. Posolite, dodajte jaje, svježe samljeveni papar i veći dio brašna.

Na pobrašnjenoj plohi brzo umijesite tijesto i po potrebi dodajte još brašna. Pustite da odstoji 5 minuta, a potom tijesto razvaljajte u tanke dugačke valjke pa režite njoke (možete ih pritisnuti vilicom ili lagano prevući preko ribeža).

Ubacite ih u kipuću posoljenu vodu i kad isplivaju izvadite ih, stavite u zdjelu ili u cjedilo.

U međuvremenu na putru (količinu odredite po želji) popržite nasjeckani ružmarin, dodajte njoke (valjušci), pažljivo promiješajte i poslužite s naribanim parmezanom.

Napomena:

po želji, u njoke koje ste stavili na putar i ružmarin možete dodati i malo vrhnja za kuhanje
Nazad na vrh Ići dole
https://magnolija.serbianforum.info
jutarnja izmaglica
Administrator
Administrator
jutarnja izmaglica


Seks : Ženski
Datum rođenja : 03.02.1956
Datum upisa : 29.11.2010
Godina : 68
Lokacija : Beograd moj rodni grad
Raspoloženje : smeh kao lek
Komentari : Život je lep!!!

Knedle,njoke,šufnudle,valjušci..slano,slatko... Empty
PočaljiNaslov: Re: Knedle,njoke,šufnudle,valjušci..slano,slatko...   Knedle,njoke,šufnudle,valjušci..slano,slatko... I_icon_minitimeNed Jan 22 2012, 23:43

Njoki sa špinatom
Sastojci:

50 dag špinata
25 dag krušnih mrvica
2 jaja
maslac
Priprema:

Očišćeni i oprani špinat skuhajte, procijedite pa sitno nasjeckajte. Pomiješajte s mrvicama, jajima i solju. Oblikujte njoke, skuhajte ih u malo posoljenoj kipućoj vodi i procijedite. Prelijte rastopljenim maslacem.
[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://magnolija.serbianforum.info
jutarnja izmaglica
Administrator
Administrator
jutarnja izmaglica


Seks : Ženski
Datum rođenja : 03.02.1956
Datum upisa : 29.11.2010
Godina : 68
Lokacija : Beograd moj rodni grad
Raspoloženje : smeh kao lek
Komentari : Život je lep!!!

Knedle,njoke,šufnudle,valjušci..slano,slatko... Empty
PočaljiNaslov: Re: Knedle,njoke,šufnudle,valjušci..slano,slatko...   Knedle,njoke,šufnudle,valjušci..slano,slatko... I_icon_minitimeNed Jan 22 2012, 23:47

Njoke sa spanaćem
Recepti express domaćice
Pravila sam pre nekog vremena ovo, i mnogo je lepo ispalo, htedoh još tad da sa vama to podelim, al’ sam nešto bila ultra bizi. Pre neki dan me drugarica podseti na to, pa evo ga danas recept.

Pojma nemam što su mi njoke i spanać kao kombinacija pali na pamet, imam uvek i jedno i drugo a nisam ih nikad do sad kombinovala. Pretražim malo po netu, izađe mi recept sa Kutlače, i taj isti na još zilion mesta, maznut, sa sve slikom. Htela sam neke zapečene, iskoče mi ove sa mondo portala, učine mi se interesantnim. Onda skapiram da i je ta fotka maznuta (šta bi drugo) sa ovog (valjda originalnog) recepta. Osim što je slika maznuta, i recept je izmenjen, pa umesto gorgonzole stavljen je parmezan.

E pa ja sam napravila neku varijantu ovih zapečenih njoka. Nisam imala ni gorgonzolu, ni parmezan, nego neki kačkavalj, koji sam izrendala.

Potrebno je:

- jedno pakovanje smrznutih (ili svežih) njoka, 500g (ovog puta isprobani novi frikomovi koji su se pojavili pre koju nedelju);
- polovina pakovanja smrznutog spanaća, topla preporuka za Yupik-ov spanać u briketima;
- neutralna pavlaka, koristila sam Imlekovu od 250g, i nje je bilo previše, sledeći put ću neku od 200g;
- rendani kačkavalj, oko 150g;
- muškatni oraščić (već mleveni, da iskoristim ono što mi je poslao brat iz Amerike);
- soli ili začina po ukusu, sušeni vlašac;
(beli luk, kao i praziluk koji se spominju u ova dva recepta su izbačeni, ja to ne jedem, vi probajte ako volite)

Spanać sam odmrznula, blago propržila na maslinovom ulju, posolila kulinat začinom bez aditiva (hvala Škrabalici koja mi ga je još odavno preporučila, sad samo njega trošimo) i sušeni vlašac. Spanać je krupan pa sam ga stavila u blender, zajedno sa pavlakom, da se usitni. Nisam preterala sa usitnjavanjem, da se po malo vide delići spanaća.

Skuvala sam njoke, i kad su isplivale posle par min uta, sklonila ih u vatrostalnu činiju. Njokama sam dodala smesu od spanaća i pavlake, dodala obilno muškatnog oraščića, skoro sav rendani sir i izmešala. Odozgo sam posula ostatak sira, i stavila u rernu da se zapeče.

Izvrsno je, muškatni oraščić mu daje malo neobičnu aromu, ali nama se dopala.

Ova mera je za nas dve prevelika, sledeći put, ili zovemo nekog u goste, ili pravimo pola mere.
[You must be registered and logged in to see this image.]

Pomenuta drugarica sa početka posta pravila je takođe, kaže da joj se dopalo. Njene su ispale ovako.
[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://magnolija.serbianforum.info
Sponsored content





Knedle,njoke,šufnudle,valjušci..slano,slatko... Empty
PočaljiNaslov: Re: Knedle,njoke,šufnudle,valjušci..slano,slatko...   Knedle,njoke,šufnudle,valjušci..slano,slatko... I_icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Knedle,njoke,šufnudle,valjušci..slano,slatko...
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
 :: LIFESTYLE :: KULINARSTVO :: Recepti-
Skoči na:  
Vremenska prognoza
Weather Belgrade
Teme naj viđenije
Ko je trenutno na forumu
Vracam se...Odjava ..... laku noc ....
Kaladont u tri reči
ARANŽIRANJE HLADNIH PREDJELA
Vas smajli raspolozenja...
FARBANJE i UKRAŠAVANJE USKRŠNJIH JAJA
Deponija emotikona-rezervni smajlici...
SVADBENE TORTE-ideje
Ćaskanje u kafeu uz kaficu,čaj...Dobro jutro,dan,veče
Nauka o jeziku
Ključne reči