Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Seks : Muški
Datum upisa : 01.06.2011
Raspoloženje : promjenjivo :D ;)

Novak pobedom započeo sezonu Empty
PočaljiNaslov: Novak pobedom započeo sezonu   Novak pobedom započeo sezonu I_icon_minitimeČet Dec 29 2011, 11:25

Prvi reket sveta Novak Đoković pobedio je Francuza Gaela Monfisa u četvrtfinalu egzibicionog turnira u Abu Dabiju.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Đoković je do trijumfa došao sa 6:2, 4:6, 6:2, i u polufinalu će igrati protiv Švajcarca Rodžera Federera.

U drugoj borbi za finale sastaće se dvojica Španaca Rafael Nadal i David Ferer, koji je u četvrtak slavio protiv Žo-Vilfreda Congu iz Francuske.

Srpski teniser je već na početku meča počeo ofanzivno, pa je veoma brzo došao do velike prednosti. Od tada se u nekim trenucima poigravao sa Monfisom, a u šestom gemu viđena je najveća borba na servis Francuza, kada su obojica pokazali svoje najbolje udarce. Ipak, Đoković nije dozvolio nikakvo iznenađenje i osvojio je prvi set sa 6:2.

Monfis je uzvratio u drugom setu i već na početku je došao do brejka i tu prednost je zadržao do kraja. Đoković je pokušao da se vrati u set pri vođstvu Francuza 5:4, ali je Monfis uspeo da se odbrani. Ipak, Đoković je u odlučujućem setu zaigrao mnogo agresivnije i protivniku nije dao ni najmanju šansu da uzvrati pa je zasluženo novu sezonu započeo pobedom.