https://magnolija.serbianforum.info/

https://magnolija.serbianforum.info/

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PORTALPrijemLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 US Open 2011

Ići dole 
3 posters
Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
AutorPoruka
zjovan29
Ugledan clan
Ugledan clan
zjovan29


Seks : Ženski
Datum upisa : 10.04.2011
Lokacija : CRIKVENICA
Raspoloženje : da je bolje ne bi valjalo !!!
Komentari : Kad nas ljube, žene nam opraštaju sve, čak i naše zločine !!!
A kad nas ne ljube, ne opraštaju nam ništa !!!
Čak ni naše vrline !!!

US Open 2011 - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: US Open 2011   US Open 2011 - Page 2 I_icon_minitimeSub Avg 27 2011, 21:31

First topic message reminder :

US OPEN: Nagradni fond 23,7 miliona dolara


Pobednicima u singlu pripašće po 1,8 miliona dolara.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Teniska asocijacija Sjedinjenih Američkih Država (USTA) saopštila je da će pobednici u muškoj i ženskoj pojedinačnoj konkurenciji US opena ove godine dobiti po rekordnih 1,8 miliona dolara.

Ukupan novčani nagradni fond Otvorenog prvenstva SAD povećan je za više od milion dolara, na 23,7 miliona.

Poslednji gren slem turnir u 2011. održaće se od 29. avgusta do 11. septembra.

Titulu u muškoj konkurenciji brani Španac Rafael Nadal, a u ženskoj Belgijanka Kim Klajsters.

(Beta, MONDO)

Nazad na vrh Ići dole

AutorPoruka
zjovan29
Ugledan clan
Ugledan clan
zjovan29


Seks : Ženski
Datum upisa : 10.04.2011
Lokacija : CRIKVENICA
Raspoloženje : da je bolje ne bi valjalo !!!
Komentari : Kad nas ljube, žene nam opraštaju sve, čak i naše zločine !!!
A kad nas ne ljube, ne opraštaju nam ništa !!!
Čak ni naše vrline !!!

US Open 2011 - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: US Open 2011   US Open 2011 - Page 2 I_icon_minitimeSre Avg 31 2011, 03:15

Mari: "Novak lako dobija mečeve"

Izvor: B92

Endi Mari dolazi u Njujork kao jedan od glavnih favorita za osvajanje US opena, naročito posle titule u Sinsinatiju.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Škot je na konferenciji za medije govorio o pripremama za turnir, urganu „Irina“, Njujorku, svojim šansama da se konačno dokopa prve Grend slem titule, kao i o neverovatnoj sezoni Novaka Đokovića.

Kako se osećaš, kako su prošle pripreme za turnir?

„Bilo je dobro. Naravno, malo je drugačije i teže jer vremenske prilike nisu baš sjajne. Zato smo morali da se prilagodimo i napravimo nekoliko promena, trenirao sam u zatvorenom nekoliko puta. Jeste teško, ali svi smo u istoj situaciji. Ali dobro je, na pravi način udaram lopticu i kvalitetno sam trenirao ove nedelje“.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Bojiš li se malo zbog oluje, jesi li preduzeo neke mere opreza?

“Ne. Mislim da su ljudi u pravu i da treba da budu pažljivi jer ovakvo vreme ne viđamo u Velikoj Britaniji. Nikada nije baš ovako lose. Moram da sačekam i vidim kako će to da izgleda jer ne znam šta da očekujem. Morali smo da kupimo mnogo stvari u supermarket za svaki slučaj, prodavnice će biti zatovrene. Morali smo da čekamo red dva i po sata, tako da svi uragan shvataju prilično ozbiljno”.

Ove godine si odigrao manje turnira pred US open nego inače, misliš li da ćeš zbog toga biti u boljem fizičkom stanju?


“Prošle godine sam rešio u poslednjem trenutku da igram turnir u Los Anđelesu, što mi je možda malo negativno uticalo kada sam došao u Njujork. Ali godinama pre toga pokušavao sam da napravim pristojnu pauzu posle Vimbldona, smatram da je to najbolji način da se pripremim za US opena. Tako da mislim da sam napravio dobru odluku kada sam dao sebi 3-4 nedelje pauze, trenirao sam u Majamiju. Sada se osećam prilično sveže, što u prethodne dve godine nije bio slučaj”.

Mnogo se govori u medijima o tome ko je najbolji teniser svih vremena. Sada imamo trojicu igrača: Federera i Nadala, i možda Đokovića koji napreduje. Da li igrači ikada razgovaraju o tome?

“Nisam razgovarao sa drugim igračima o tome, samo sa ljudima sa kojima radim. Na to pitanje ne može se dati definitivni odgovor, nema pravog odgovora. To je samo diskusija koja je ista u svakom sportu. Ljudi raspravljaju ko je najbolji tim, najbolji bokser itd. I nikada se ne zna. Trenutni nivo tenisa je veoma, veoma visok. Verovatno dugo vremena nećemo videti godinu kakvu sada ima Đoković. Nezavisno od toga šta se dogodi do kraja godine, prvih 6-7 meseci bili su neverovatni. Ali nivo koji su Rodžer i Rafa postavili prethodnih godina jednako je impresivan”.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Uvek si govorio da ti se dopada atmosfera u Njujorku. Kako se dete iz Danblejna uklapa u ambijent grada kao što je ovaj? Mora da je drugačije nego u tvom rodnom gradu.

„Da, naravno, u Danblejnu se ne dešava baš mnogo toga. Počeo sam da putujem sa 11-12 godina, a u SAD sam prvi put bio na Oranž bolu u Majamiju sa 11 godina. Mnogo sam putovao, a sa 15 godina sam se preselio u Barselonu, što je takođe grad sa mnogo energije. Sa 15 godina sam prvi put došao i u Njujork i zaista sam uživao. Oduvek sam voleo mesta u kojima su svi zauzeti, uvek imaš nešto da radiš. Drugačije je nego bile gde drugo i zato volim da igram ovde”.

Prethodna dva turnira završila su se razočaravajuće po tebe (četvrto i treće kolo). Kada si razmišljao o tim porazima, jesi li došao do nekog zaključka zašto nisi igrao dobro kao što si se nadao u gradu koji ti se tako mnogo dopada?

“Prošle godine se od početka uopšte nisam osećao sveže, a ove sezone je drugačije jer mi je sada bio prioritet da dođem maksimalno fizički spreman na Grend slem turnire. Pre dve godine mi je igra bila u redu, ali imao sam upalu ručnog zgloba, mučio sam se da izvedem bekhend, a to je inače jedan od mojih najboljih udaraca. Posle sam pokušao da igram Dejvis kup i posle sam pauzirao devet nedelja dok se nisam oporavio. Tada sam shvatio da neki turniri moraju da mi budu prioritet i da za njih moram da budem najspremniji“.

Džon Mekinro kaže da je ovo tvoja najbolja šansa da osvojiš GS turnir. Šta misliš o tome?

“Mislim da je to smešna stvar, ne postoji samo ovaj turnir. Federer ne igra dobro, Rafa se muči, Đokovićevo rame je rovito, ali znam da će oni svi biti u redu do početka turnira. Imam šansu da slavim, to je sigurno. Da li ovo moja najbolja šansa ili ne, to ne može niko da zna. I neko poput Džona ko je igrao hiljade mečeva verovatno zna da je dovoljan samo jedan loš dan da ispadneš sa turnira. Pogotovo u kasnijim fazama kada naspram sebe imate neke od najboljih igrača svih vremena. Moram da odigram fantastičan turnir kako bih pobedio, ali osećam da sam spreman da to uradim”.
Beta

[You must be registered and logged in to see this image.]

Rafa je rekao da nije iznenađen što je Đoković prestigao Federera i njega. Ali vas četvorica ste na vrhu već tri-četiri godine. Jesi li ti iznenađen što je Đoković napravio taj skok sa trećeg na prvo mesto?


“Nije stvar u tome što je Novak došao do prvog mesta, već kako je to učinio. Takav kontinuitet je nešto što ni on sam nije očekivao, siguran sam. Osvojio je valjda deset turnira ove godine, a mnogo mečeva dobio je i bez nekog posebnog truda. Lako dobija mečeve, uvek je bio sposoban da to čini, ali njegov kontinuitet ove godine je neverovatan. I Rafa je četiri godine bio drugi pre nego što je došao na prvo mesto, Đoković je takođe 4-5 godina bio na drugom i trećem mestu i sada je napravio taj skok. Teško je bilo probiti se jer su Rafa i Rodžer držali ta mesta i radili stvari koje verovatno nećemo videti dugo vremena”.

Kako je Đoković uspeo da oduzme taj autoritet Nadalu? Ove godine ga je pet puta pobedio u finalima.

“U pitanju je samopouzdanje, njegova igra nije se mnogo promenila, tehnika mu je ista kao ranije. Mislim i da sada fizički lakše podnosi vrućinu, kao npr. u Majamiju gde se mučio u prošlosti. Čak i ovde se mučio prošle godine u prvom kolu kada je bilo toplo, mislim da se sada mnogo bolje nosi sa takvim uslovima igre. Mislim da je on najbolja osoba da ga pitate tako nešto jer on najbolje tna kako se oseća i kako je uspeo to da postigne“.

izvor:B92
Nazad na vrh Ići dole
zjovan29
Ugledan clan
Ugledan clan
zjovan29


Seks : Ženski
Datum upisa : 10.04.2011
Lokacija : CRIKVENICA
Raspoloženje : da je bolje ne bi valjalo !!!
Komentari : Kad nas ljube, žene nam opraštaju sve, čak i naše zločine !!!
A kad nas ne ljube, ne opraštaju nam ništa !!!
Čak ni naše vrline !!!

US Open 2011 - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: US Open 2011   US Open 2011 - Page 2 I_icon_minitimeSre Avg 31 2011, 03:27

USO: Serena prejaka za Bojanu

Srpska teniserka Bojana Jovanovski završila je učešće na US openu u prvom kolu, pošto je izgubila od 28. nositeljka Serene Vilijams.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Trostruka šampionka u Njujorku bila je dominantna od početka do kraja meča i lako je došla do pobede za 56 minuta igre.

Jovanovska je imala 6 'vinera' i 13 grešaka, dok je Vilijamsova upisala 22 direktna poena i 10 neiznuđenih grešaka. Naredna rivalka Amerikanki biće Mihaela Krajiček iz Holandije, koja je sa 2-1 u setovima dobila Grkinju Eleni Danilidu.

Kao što se i očekivalo uzevši u obzir stil igre obe teniserke, poeni su trajali vrlo kratko, u retko kojem viđeno je više od pet udaraca.

Iako je Serena tokom karijere umela nešto opuštenije da počne prve mečeve na najvećim turnirima, to sada nije bio slučaj. Od samog starta je forhendom ’čistila’ linije i koristila je nešto slabije servise Bojane za ubitačne riterne.

Najviše zahvaljujući tome Amerikanka je napravila brejk već u drugom gemu, iako je Jovanovska imala gem loptu. Serena je bila superiorna, snažnim udarcima osvajala je poene, a da se pri tome skoro uopšte nije umarala. U šestom gemu je 28. nositeljka napravila još jedan brejk, a zatim je lako privela set kraju (6:1).

Identičnu sliku videli smo u prva dva gema drugog seta, a Amerikanka je vrlo brzo povela sa 2:0.

Tek u trećem gemu drugog seta Bojana je uspela u onome čemu je težila od početka meča – dobrim servisima uspela je da natera Serenu da se povuče malo iza osnovne linije i počela je da diktira ritam u poenima. Uspela je srpska teniserka da spasi brejk loptu i da osvoji gem.

Nažalost, to je bio samo kratki bljesak Jovanovske – Serena je potom ubacila u veću brzinu i do kraja nije izgubila ni gem.


izvor:B92
Nazad na vrh Ići dole
zjovan29
Ugledan clan
Ugledan clan
zjovan29


Seks : Ženski
Datum upisa : 10.04.2011
Lokacija : CRIKVENICA
Raspoloženje : da je bolje ne bi valjalo !!!
Komentari : Kad nas ljube, žene nam opraštaju sve, čak i naše zločine !!!
A kad nas ne ljube, ne opraštaju nam ništa !!!
Čak ni naše vrline !!!

US Open 2011 - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: US Open 2011   US Open 2011 - Page 2 I_icon_minitimeSre Avg 31 2011, 03:31

Nadal slavio u tri teška seta

Drugi igrač sveta Rafael Nadal pobedio je Andreja Golubjeva iz Kazahstana sa 6:3, 7:6 (7-1), 7:5 u prvom kolu US opena.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Trenutno 98. teniser planete imao je brejk prednosti u prvom setu. čak sedam set lopti u drugom setu (tri uzastopne) i dupli brejk viška u trećem, ali je Nadal svaki put uspeo da preokrene.

Branilac titule će u drugoj rundi igrati sa Nikolasom Mauom iz Francuske, koji je sa 3-2 u setovima dobio Kolumbijca Roberta Faru.

Golubjev je na teren izašao sa jasnim planom – napad po svaku cenu, čak i kada situacija nije toliko izgledna. Maltene svaku lopticu Kazahstanac je hvatao u penjanju, napadao i forhendom i bekhendom, izlazio je na mrežu i time je meč učinio atraktivnim, a Nadala ’oterao’ iza osnovne linije i propisno ga je namučio.

Kazahstanac je imao 41 direktni poen i 59 neiznuđenih grešaka, dok je Nadal imao 18 ’vinera’ i 16 grešaka.

Ipak, nevolja sa takvim stilom igre bez imalo taktiziranja jeste da teško može da daje rezultate u kontinuitetu, što se i potvrdilo gledajući tok meča. Uz to, Golubjev nije bio dovoljno mentalno stabilan da privede kraju bilo koji od setova i to ga je koštalo boljeg rezultata.

U prvom setu Golubjev je ’bombama’ napravio brejk za 3:2, ali u tom trenutku nije izdržao pritisak – izgubio je naredni gem prilično jeftino, u naredna tri se borio, ali je Rafael uzeo prvi set (6:3).

Drugi set bio je kao roler-koster, videli smo mnogo obrta, ali i fantastičnih poena sa obe strane. Golubjev je krenuo u još žešće napade i to mu se isplatilo, pošto je poveo sa 3:0. Nadal je uspeo da smanji na 3:2, Kazahstanac je odgovorio novim brejkom, a potom je spasao sve uzastopne brejk lopte i poveo sa 5:2.

Pri rezultatu 5:3 Golubjev je počeo gem sa mnogo samopouzdanja, brzo je došao do 40:0, ali tu kreću njegove muke. Propustio je sve tri šanse, zatim nije iskoristio još dve set lopte u tom i dve set lopte u narednom gemu. U oba ta gema Maljorčanin je realizovao svoje prve šanse za gem i tu se jasno videla razlika u klasi.

Čudni set još nije bio gotov, razmenili su još po jedan brejk i ušlo se u taj brejk. Iako nije realizovao sedam set lopti, Golubjev nije delovao kao da se uplašio ni u jednom trenutku. Tako je bilo sve do taj brejka, kada je na početku poslao tri forhenda u mrežu, pa je Nadal do kraja lako osvojio drugi set.

U trećem setu Golubjev je prevazišao sam sebe – poveo je sa 5:2, uz dupli brejk prednosti, ali je u dva gema u kojima je servirao za set osvojio ukupno jedan poen. Golubjev je ponovo poklekao u glavi, pri rezultatu 5:5 potpuno je izgubio živce i bilo je jasno da će Nadal brzo doći do pobede. Tako je i bilo – 6:3, 7.6, 7:5 za dva časa i 49 minuta.

izvor:B92
Nazad na vrh Ići dole
zjovan29
Ugledan clan
Ugledan clan
zjovan29


Seks : Ženski
Datum upisa : 10.04.2011
Lokacija : CRIKVENICA
Raspoloženje : da je bolje ne bi valjalo !!!
Komentari : Kad nas ljube, žene nam opraštaju sve, čak i naše zločine !!!
A kad nas ne ljube, ne opraštaju nam ništa !!!
Čak ni naše vrline !!!

US Open 2011 - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: US Open 2011   US Open 2011 - Page 2 I_icon_minitimeSre Avg 31 2011, 03:44

Novak Đoković: "Sa ramenom je sve u redu"

Novak Đoković je ove sezone već osvojio dve Grend slem titule i na US open dolazi kao jedan od glavnih kandidata za trofej.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Na konferenciji za medije uoči početka takmičenja Novak je govorio o velikim uspesima u proteklom periodu, situaciji sa povredom ramena, potvrdio je da će verovatno igrati u Dejvis kup meču sa Argentinom, rekao je u kom aspektu je najviše napredovao, a govorio je i o vladavini Federera i Nadala, kao i o Endiju Mariju.

Da li je došlo vreme u sezoni, možda posle Australijan opena, kada si znao da je tvoja igra na višem nivou nego prethodnih godina?

„Očigledno je da sam na drugom niovu trenutno, u poslednjih devet meseci. Iza mene su najboljih devet meseci u karijeri i osećam da sam se poboljšao na terenu. Znam tačno šta treba da radim, a i sazreo sam. Ima napretka u mojoj igri i sve kockice se slažu“.

Jesi li imao vremena da treniraš zbog lošeg vremena?

„Da, trenirao sam, čak sam i u nedelju bio na terenu, sat-sat i po, tako da je sve u redu“.

Kako ti je rame, ima li nekih tragova od prošle nedelje?

„Rame mi je u redu. Mimao sam malih nevolja u Sinsinatiju tokom cele nedelje i vukao sam ih do finala. Nesrećno je što sam predajom završio meč sa Marijem, ali misllim da je to bila prava odluka jer mi nije bilo potrebno da rizikujem ozbiljniju povredu. Tako d asam rešio da uzmem mali odmor, otišao sam na rendgenski snimak i sve je uredu. Servirao sam prethodnih dana, igram maksimalnom snagom i spreman sam za turnir“.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Na koji način je prošlogodišnji US open bio odskočna daska za tvoje rezultate posle toga, šta si naučio iz prošlogodišnjeg iskustva?

„Odigrao sam odlično US open 2010. Kao što ste rekli, to je bila odskočna daska za moje ovogodišnje rezultate. Imao sam meč sa Troickim u prvoj rundi, kada sam imao gubio 2-1 u setovima i imao brejk zaostatka, a uspeo sam da se vratim i dođem do finala, a pri tom sam dobio Federera u uzbudljivom polufinalu. Posle tog turnira počeo sam više da verujem da mogu da pobeđujem najbolje tenisere i time sam dobio neophodno samopouzdanje za sledeću sezonu. Dejvis kup takođe je bio izvanredno iskustvo koje mi je dalo mnogo pozitivne energije. Posle toga sam jedva čekao da se vratim na teren, iako je pauza između sezona veoma kratka. Na kraju krajeva, ovo je sport koji mnogo zavisi od mentalnog aspekta, igrajući na najvišem nivou poslednjih nekoliko godina postao sam svestan koliko je psihološki pristup važan. Nužno je imati visok stepen samopouzdanja i veru da možeš da dobijaš najbolje, mislim da sam upravo tu, u glavi, napredovao najviše u poslednjih 12 meseci“.

Kako ti se ovde tačno promenila vera u sebe?

„Kao što sam rekao, posle turnira sam više verovao da mogu da dobijam mečeve, kao protiv Federera npr, kada sam spasao dve meč lopte i nisam odustajao. Odigrao sam dobro i finale sa Rafom. Osvojio sam svoj prvi Grend slem turnir 2008. godine, igrao sam sjajno šest meseci, a onda sam imao mnogo uspona i padova. Mučio sam se, pogotovo mentalno. Uvek bih došao do kasne faze GS turnira, do polufinala, ali nisam uspevao da učinim taj dodatni korak jer nisam imao pozitivni mentalni sklopo kada sam igrao sa najboljima. Sada se to promenilo“.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Bio si pod velikim pritiskom u poslednjih devet meseci, ali svejedno deluje da se zabavljaš. Snimio si reklamu u kojem kažeš: „Ne brini, budi srećan“. Da li je to tvoja tajna?

„Upravo tako, to je moj najbolji prijatelj. Mislim da su poslednjih deset meseci bili kao vožnja na roler-kosteru u svakom smislu te reči. Na terenu i van njega iskusio sam neke stvari koje ranije nisam. Imao sam fantastičnihe deset meseci na terenu, neke neverovatn serije, ali prošao sam i kroz pritisak velikih očekivanja zbog te serije pobeda. Ali uspeo sam psihički da ostanem stabilan, posle poraza na Rolan Garosu ustao sam, oporavio se i odigrao najbolji tenis na Vimbldonu u trenutku kada mi je to bilo najpotrebnije. Postao sam broj jedan na svetu i, iskreno govoreći, uživam u svakom trenutku. Ne želim da razmišljam o tome koliko ću biti na prvom mestu, kada će se to završiti ili slično, samo pokušavam da sve što me čeka u budućnosti prihvatim kao veliki izazov“.

Danas je bio aktuelan tekst u kojem piše da koristiš hiperbaričnu komoru za oporavak, šta možeš da nam kažeš o tome?

„Sve što mogu da kažem jeste da sam je koristio nekoliko puta prošle godine, ali od tada nisam. To je vrlo zanimljiva tehnologija, ali ne znam njen efekat i to nema nikakve veze sa mojim uspesima u poslednjih deset meseci“.

U tekstu je pisalo da si je koristio u poslednjih nekoliko dana.

„Pa, bilo bi divno kada bi mašina imala krila i letela gde god ja igram“.

A gde je mašina?

„U jednom od sportskih centara u Nju Džersiju“.

Jesi li bio srećan kada je Conga dobio Federera u četvrtfinalu Vimbldona ili bi više voleo da si igrao sa Rodžerom?


„Zadovoljan sam i srećan načinom na koji se sve odigralo, haha“.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Ponekad u Monte Karlu uzmeš svoju torbu i odeš u planine da igraš. Koje sve stvari radiš da bi poboljša izdržljivost?


„Imam različite vrste treninga koje radim sa svojim timom. Ne mogu da kažem šta je sve to što radimo, ali trudimo se da uvek ubacimo nešto novo u treninge jer je raspored turnira manje-viši isti svake godie. Putujemo u ista mesta, idemo na iste turnire i veći deo priprema za te turnire je identičan, tako da se trudimo da budemo inovativni na treninzima kako bismo ih učinili interesantnijima. Volimo da se bavimo drugim sportovima i da to bude trening, npr. bicijlizam, vožnja kajakom ili različite vrste vežbi za snagu i izdržjivost. Uglavnom zavisi od toga za koji turnir se spremamo“.

Kada smo razgovarali sa Federerom, uvek bismo ga pitali šta ga motiviše i ima li još snova. Sada kada si ti broj jedan, imaš li ti snove i koji je prvi na listi?


„U svom životu imam mnogo snova, ali i u teniskoj karijeri. Ostvario sam snove kojima sam težio tokom cele svoje teniske karijere, ali još imam mnogo toga da dokažem, pre svega sebi. Ako nastavim da igram ovako, mogu da osvojim još najvećih turnira. To je jedan od mojih ciljeva u narednih nekoliko godina, da pokušam da ostanem zdrav i da osvojim koliko god mogu Grend slem turnira. Uz to, medalja sa OI i još jedna pobeda u Dejvus kupu bili bi sjajni“.

Jedna stvar je cilj, a san sasvim druga.

„Pa, ja ih nekako stavljam zajedno“, rekao je Đoković uz smeh.

Hoćeš li igrati u Dejvis kupu protiv Argentine?

„Kako stvari sada stoje, hoću, igraću“.

Šta misliš o tom meču?

„Igramo kod kuće, a to je po mom mišljenju uvek mala prednost u Dejvis kupu jer je to specifično takmičenje. To je timsko takmičenje i veoma je važno da imate podršku svojih ljudi. Ali Argentina je vrlo uspešan ekipa, ima sjajne igrače poput Del Potra, Monaka i Nalbandijana, a imaju i druge opcije. Ali US open je pred nama i prvo želim da se koncentrišem na to, a tek onda na Dejvis kup“.

Koliko si godina imao kada si prvi put počeo da klizaš na betonu, jesi li to naučio ili je to urođeno?

„Mislim da se to razvilo na treninzima i mečevima, nije to nešto što sam planirao da naučim. Mislim da nema trenra koji će ti reći da je dobro klizati se na betonu, zar ne? To nije dobro za telo. Ali tu sposobnost sam razvio kroz svoju igru. Uvek sam igrao sa osnovne linije, a na početku karijere radio sam sa trenerima koji su mi govorili da ne smem da dozvolim nijednoj loptici da prođe pored mene. Čak i na treningu, čak iako je aut, pokušaj da se boriš za svaki poen i svaku lopticu. Zato sam pokušavao da stignem svaku lopticu i klizao bih ukoliko bi mi bila predaleko“.

[You must be registered and logged in to see this image.]

U tekstu o hiperbaričnoj komori pisalo je da ti odsedaš i Nju Džersiju prethodnih nekoliko godina, da li je to i sada slučaj?

„Ponovo sam u Nju Džersiju sa Gordonom jer je on moj prijatelj već godinama. U teniskom svetu je već 15-20 godina i bio je igrač. Odsedamo u Nju Džersiju jer je veoma mirno, imamo privatnost i tu možemo da se opustimo posle napornog dana“.

Hoćeš li koristiti komoru s obzirom da ćeš biti u Nju Džersiju?

„Ne, nisam je koristio ove godine jer zaista ne nameravam da menjam sopstvenu rutinu. Imam svog terapeuta koji je deo mog tima i sve se odvija po planu, tako da nema razloga da pokušavam druge stvari“.

Postoji li bojazan da će ti se upala vratiti zbog dugih mečeva na GS turniru? Hoćeš li pokušati da početne mečeve završiš što je brže moguće?

„Mislim da svaki igrač pokušava da pobedi u tri seta na Grend slem turniru i da provede na terenu što je moguće manje vremena. Vidite, ne mogu ništa da prognoziram, nikada ne znate šta će se dogoditi. Ali ono što mogu da kažem sada jeste da mi je rame u zaista dobrom stanju. Ne osećam nikakv bol, trenutno nemam nikakvu upalu i nadam se da će ostati tako“.

Imaš li osećaj da je borba Rodžera i Rafe oko prvog mesta okončana za svagda ili misliš da bi situacija mogla da se promeni u 2012. i da ti ponovo budeš treći?

„Ne mislim da je gotovo, oni i dalje igraju neverovatan tenis. Iako Rodžer ove godine nema toliko uspeha kao u prethodnih 5-6 sezona, mislim da i dalje igra jako dobro. Siguran sam da je veoma motivisan kako bi se vratio na prvu poziciju i od svih nas on najbolje zna kako se osvajaju GS titule jer tu drži rekord, ima ih 16, ima fantastičnu karijeru, ali uveren sam da želi ponovo da se vrati. I Rafa je neverovatan teniser, kompletan, može da igra jednako dobro na svim podlogama, što je i dokazao. Igrali smo pet finala ove godine, pobedio sam, al to ne znači da ću dobiti svaki sledeći meč sa njim. Činjenica je da su oni bili dva dominantna tenisera na svetu, čak i sada kada sam ja broj jedan, oni su dvojica najuspešnijih aktivnih igrača“.

Igrao si u svom poslednjem meču sa Endijem Marijem, kako bi procenio njegovu igru sada i kako bi bilo da igraš sa njim ovde?

„Endi je pobedio u Sinsinatiju i on je definitivno teniser na kojeg bi sada svi trebalo da se ugledaju. U poslednjih četiri-pet godina sjajno je igrao US open seriju i uvek je sa nekom titulom iz Masters 1000 serije dolazio na US open i siguran sam da je sada rešen da osvoji svoj prvi Grend slem turnir. Svi smo savršeno svesni njegovog potencijala i velikog talenta koji poseduje. Mora samo neke stvari da složi u glavi. Dokazao je da može da pobedi bilo koga na bilo kojoj podlozi i jedan je od favorita za titulu“.

izvor:B92

Nazad na vrh Ići dole
zjovan29
Ugledan clan
Ugledan clan
zjovan29


Seks : Ženski
Datum upisa : 10.04.2011
Lokacija : CRIKVENICA
Raspoloženje : da je bolje ne bi valjalo !!!
Komentari : Kad nas ljube, žene nam opraštaju sve, čak i naše zločine !!!
A kad nas ne ljube, ne opraštaju nam ništa !!!
Čak ni naše vrline !!!

US Open 2011 - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: US Open 2011   US Open 2011 - Page 2 I_icon_minitimeSre Avg 31 2011, 04:13

Nadal: "Dug je put do finala za Đokovića i mene"

Prošlogodišnji osvajač US Opena i drugi reket sveta Rafael Nadal odgovrao je na mnogobrojna novinarska pitanja uoči početka poslednjeg Gren slema sezone.


[You must be registered and logged in to see this image.]

Ovogodišnji US Open je specifičan od prethodnih zbog nesrećnih okolnosti jer je zbog uragana "Ajrin" evakuisan veliki broj ljudi iz Njujorka.

Kako se osećaš povodom uragana i kako provodiš vreme poslednjih dana?

"Ne znam šta će se desiti, mislim niko ne zna šta će se tačno desiti. Sva mesta na Menhetnu su zatvorena, tako da ostajem u hotelu, možda odgledam neki film. Nemam iskustva sa uraganima. To je nešto novo za mene."

[You must be registered and logged in to see this image.]

Kako su tvoji prsti, da li nosiš bandažu i dalje?

"Mnogo bolje su prsti. Sposoban sam da treniram normalno. Nosim bandažu i dalje, koža je i dalje veoma tanka, ali je Ok."

Mnogi ljudi kaže da imate neku "blokadu" u mečevima sa Đokovićem ove godine. Šta misliš kakve su tvoje šanse ako se sretnete u finalu US opena?

"Nalazim se tek na početku turnira, a vi me pitate o meču sa Đokovićem. Moram da ostvorim mnogo pobeda da bih igrao sa njim, i on takođe jer se ne nalazi direktno u finalu. Fokusiran sam na svoju igru i zadovoljan sam kako treniram ove nedelje. Šanse u meču sa Đokovićem uvek zavise od toga kako ja igram i kako on igra. Ipak, mislim da je fantastična sezona iza mene, puno sam pobeđivao i nisam nesrećan zbog načina na koji sam igrao protiv njega ove godine."

Možeš li da kažeš šta se tačno desilo sa tvojim prstima, izgoreo si ih u nekom restoranu u Sinsinatiju?

"Tako je, izgoreo sam se u japanskom restoranu. Kad sam stigao tamo je bio “tepaniaki” roštilj. Kada su spustili hranu na ploču koja je bila vrela pokušao sam da je približim sebi i izgoreo dva prsta."

Da li si iznenađen činjenicom da se posle višegodišnjeg rivalsta Federera i tebe Novak se pojavio, ne baš niotkuda, ali ove godine igra mnogo bolje nego prehodnih.

"Đoković se nije pojavio ove godine, nikako."

Ali prethodnih godina nije igrao na ovogodišnjem nivou.

"Igrao je, tri godine je bio treći na svetu, to nije loše."

[You must be registered and logged in to see this image.]

Ali osvojio je samo jedan Gren slem.

"Samo jedan, i većina tenisera nikada ne osvoji taj jedan. Meni je malo čudno kada ljudi pričaju o velikom napretku Đokovića, jer je on igrao fantastično i ranije. On ima fantastičan potencijal da bude tu gde jeste danas. Igra sjajno, nema problema sa povredama. Ovo što on radi je teško ponoviti. Da li sam iznenađen? Mislim da su svi iznenađeni kada jedan igrač mesecima ne izgubi. Izgubio je na samo dva meča ove godine, to je iznenađenje za sve, ali nije izneđenje to što je on trenutno Broj 1. Mislim da nije iznenađenje što je Đoković sposoban da osvaje Gren slemove, zato što je on veoma dobar, i to ne samo poslednjih šest meseci."

Imaš 25 godina, da li se osećaš čudno što imaš knjigu o svom životu? Generalno ti izgledaš kao veoma stidljiva osoba, šta želiš da kažeš I postigneš sa knjigom o sebi?

"Pa, ja sam srećan. Imam 25 godina i uživao sam u mnogim iskustvima do sada. Nikada ne znate da li ćete imati još jednu knjigu u budućnosti I mislim da je pravo vreme da imam jednu. To je mala istorija mog života, kako sam stigao tamo gde sam danas. Ljudi koji me podržavaju i moji fanovi će saznati malo više o meni, o mom životu. U poslednje vreme sa povezaniji sa fanovima preko Tvitera i Fejsbuka i sada putem knjige. Pokušavam da budem povezaniji sa njima i možda je ovo pravi način."

izvor:B92
Nazad na vrh Ići dole
zjovan29
Ugledan clan
Ugledan clan
zjovan29


Seks : Ženski
Datum upisa : 10.04.2011
Lokacija : CRIKVENICA
Raspoloženje : da je bolje ne bi valjalo !!!
Komentari : Kad nas ljube, žene nam opraštaju sve, čak i naše zločine !!!
A kad nas ne ljube, ne opraštaju nam ništa !!!
Čak ni naše vrline !!!

US Open 2011 - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: US Open 2011   US Open 2011 - Page 2 I_icon_minitimeSre Avg 31 2011, 08:04

Jelena uspešna i u dublu

Jelena Janković i Liga Dekmeijere iz Letonije plasirale su se u drugo kolo dubla Otvorenog prvenstva SAD, pošto su sa 2:0 u setovima (6:2, 6:2) pobedile Čai Jung Čuang sa Tajvana i Olgu Govortsovu iz Belorusije.

Jankovićeva i Dekmeijere će se u narednom kolu sastati sa Amerikankama Džesikom Pekilom i Tejlor Taunsend.

Jelena Janković će se takmičiti i u drugom kolu pojedinačne konkurencije Ju-Es opena, protiv Jelene Dokić, pošto je juče sa 6:2 i 6:0 bila bolja od domaće takmičarke Alison Riske.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Jovanovska i Amerikanka Varvara Lepčenko posle 22 sata igraju protiv češkog para Andrea Hlavačkova/Lusi Hradecka.

Ivanovićeva i Zimonjić startuju u konkurenciji mešovitih dublova, a njihovi protivnici u noći između srede i četvrtka su Poljak Marijuš Firstenberg i Jung Jan Čen iz Kineskog Tajpeha.

izvor:RTS
Nazad na vrh Ići dole
jutarnja izmaglica
Administrator
Administrator
jutarnja izmaglica


Seks : Ženski
Datum rođenja : 03.02.1956
Datum upisa : 29.11.2010
Godina : 68
Lokacija : Beograd moj rodni grad
Raspoloženje : smeh kao lek
Komentari : Život je lep!!!

US Open 2011 - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: US Open 2011   US Open 2011 - Page 2 I_icon_minitimeSre Avg 31 2011, 23:58

Novak iza ponoći, pre toga Ana, Janko, Zimonjić i Janković - Dokić
D. Nikolić | 01. 09. 2011. - 10:23h |
Na poslednjem ovosezonskom Grend slem turniru četvrtog takmičarskog dana Srbiju će predstavljati pet tenisera, a uključujući i najboljeg na svetu, Novaka Đokovića, nastupiće i Ana Ivanović, Janko Tipsarević, Nenad Zimonjić i Jelena Janković.
[You must be registered and logged in to see this image.]
Đoković u okviru drugog kola US opena igra protiv Argentinca Karlosa Berloka, a taj meč je poslednji na programu na centralnom, "Artur Eš" stadionu. Kako je u pitanju drugi susret popodnevnog programa koji počinje u jedan sat ponoći po srednjeevropskom vremenu, tek kada Karolina Voznijacki i Aranča Rus završe svoj duel, dakle nešto pre tri časa iza ponoći, i Nole će na teren. I to prvi put u karijeri protiv ovog 28-godišnjeg Argentinc koji je trenutno 74. igrač sveta.

Jelena Janković će od 17 časova po srednjeevropskom vremenu na stadionu "Luj Armstrong" igrati u drugom kolu pojedinačne konkurencije protiv Jelene Dokić. Duel naše najbolje rangirane teniserke u ovom trenutku i nekadašnje najbolje predstavnice našeg tenisa, a sada australijskog, biće njihov drugi u karijeri. Pre osam godina, u Šangaju, Jankovićeva je vodila protiv trenutno 73. igračice sveta, ali je pri rezultatu 7:6(0), 4:4 predala meč.

U isto vreme kada i Jelena bude igrala svoj meč, na terenu i to broj 11, biće i Janko Tipsarević. Njega čeka meč drugog kola protiv Filipa Pečnera, koji je 67. na svetu. Janko je izgubio prvi duel od ovog rivala, prošle godine u Majamiju je bilo 6:4, 6:0 za nemačkog tenisera, ali je ove godine na istom turniru bilo 6:3, 6:3 za Tipsarevića.

Ne pre 19 časova na teren broj 17 Ana Ivanović će imati priliku za revanš Čehinji Petri Cetkovskoj za poraz u dva seta na ovogodišnjem Vimbldonu. Tada je 26-godišnja teniserka koja je 32 na poslednjoj WTA listi pobedila sa 6:2, 7:6, a Ana je dobila njihov prethodni duel i to na Rolan Garosu 2008. sa 6:0, 6:0.

Poslednji meč dana, a peti ukupno na terenu broj 8 na kome program počinje u 17 časova po srednjeevropskom vremenu, igraju Nenad Zimonjić i njegov dubl partner Mikael Ljodra. Njih u prvom kolu nadmetanja dublova očekuje meč protiv američkog tandema Majkl Rasel - Donald Jang.
Nazad na vrh Ići dole
https://magnolija.serbianforum.info
zjovan29
Ugledan clan
Ugledan clan
zjovan29


Seks : Ženski
Datum upisa : 10.04.2011
Lokacija : CRIKVENICA
Raspoloženje : da je bolje ne bi valjalo !!!
Komentari : Kad nas ljube, žene nam opraštaju sve, čak i naše zločine !!!
A kad nas ne ljube, ne opraštaju nam ništa !!!
Čak ni naše vrline !!!

US Open 2011 - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: US Open 2011   US Open 2011 - Page 2 I_icon_minitimeČet Sep 01 2011, 01:15

Ana i Ziki eliminisani

Srpski mešoviti dubl Ana Ivanović i Nenad Zimonjić nije uspeo da se plasira u drugo kolo Otvorenog šampionata SAD u tenisu, pošto su na startu takmičenja poraženi od Čan Jungjan iz Kineskog Tajpeha i Poljaka Marijuša Firstenberg sa 6:3, 6:4.

Nastup na Ju-Es Openu za Anu i Nenada bio je proba uoči Olimpijskih igara u Londonu naredne godine, gde će u mešovitom dublu pokušati da Srbiji donesu medalju.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Ivanovićeva i Zimonjić nastavljaju takmičenje u Njujorku, Ana u singlu, a Nenad u dublu, zajedno sa Mikaelom Lodrom iz Francuske.

izvor:RTS
Nazad na vrh Ići dole
zjovan29
Ugledan clan
Ugledan clan
zjovan29


Seks : Ženski
Datum upisa : 10.04.2011
Lokacija : CRIKVENICA
Raspoloženje : da je bolje ne bi valjalo !!!
Komentari : Kad nas ljube, žene nam opraštaju sve, čak i naše zločine !!!
A kad nas ne ljube, ne opraštaju nam ništa !!!
Čak ni naše vrline !!!

US Open 2011 - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: US Open 2011   US Open 2011 - Page 2 I_icon_minitimeČet Sep 01 2011, 01:18

Bojana poražena i u dublu

Naša teniserka Bojana Jovanovski, posle poraza u singlu, doživela je neuspeh i u takmičenju parova. Bojana je u paru sa Amerikankom Varvarom Lepčenko završila takmičenje u prvom kolu dublova porazom od češkog tandema Lusi Hradecka i Andera Hlavačkova 6:0, 7:5.

Bojana je u prvom kolu Otvorenog prvenstva SAD poražena od Serene Vilijams sa 6:1, 6:1 i nakon eliminacije u konkurenciji parova ona završila je takmičenje na turniru.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Naša najbolja teniserka Jelena Janković i Liga Dekmeijere iz Letonije plasirale su se u drugo kolo dubla Otvorenog prvenstva SAD, pošto su sa 2:0 u setovima (6:2, 6:2) pobedile Čai Jung Čuang sa Tajvana i Olgu Govortsovu iz Belorusije.

Jankovićeva i Dekmeijere će se u narednom kolu sastati sa Amerikankama Džesikom Pekilom i Tejlor Taunsend.

izvor:RTS
Nazad na vrh Ići dole
zjovan29
Ugledan clan
Ugledan clan
zjovan29


Seks : Ženski
Datum upisa : 10.04.2011
Lokacija : CRIKVENICA
Raspoloženje : da je bolje ne bi valjalo !!!
Komentari : Kad nas ljube, žene nam opraštaju sve, čak i naše zločine !!!
A kad nas ne ljube, ne opraštaju nam ništa !!!
Čak ni naše vrline !!!

US Open 2011 - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: US Open 2011   US Open 2011 - Page 2 I_icon_minitimeČet Sep 01 2011, 09:43

Nova Jankova pobeda

Janko stiže svojom igrom do trećeg kola. U drugom kolu Otvorenog prvenstva Amerike Tipsarević je savladao Nemca Filipa Pečnera sa 3:1. Janko uspeo da se vrati posle pada u drugom setu. Naredni protivnik je Čeh Tomaš Bedrih.

Dobra igra našeg tenisera. Za manje od sat vremena stigao je do prednosti od 2:0. Potom pada u igri i protivnik osvaja treći set. Ipak, Tipsarević ne dozvoljava protivniku da napravi totalni preokret. Pojačava i dobija naredni set za plasman u treće kolo.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Fantastičan prvi set. Janko je delovao nezadrživo, sve mu je polazilo za rukom. Nemac je sve pokušao, ali bezusšešno. Naš teniser dobija set sa 6:0. U drugom setu protivnik je delovao nešto konkretnije. Sve do 4:3 za našeg tenisera vodila se izjednačena borba. Tada Tipsarević pravi brejk, a potom osvaja svoj servis za 6:3 u drugom setu.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Sport
Fudbal Košarka Tenis Odbojka Rukomet Vaterpolo Atletika Auto-moto Ostali sportovi Univerzijada 2009 Južna Afrika 2010 Litvanija 2011 Live score Liga šampiona Peking 2008 Euro 2008 Turska 2010 Memorijal RTS

četvrtak, 01. sep 2011, 19:24 -> 20:07
Nova Jankova pobeda

Janko stiže svojom igrom do trećeg kola. U drugom kolu Otvorenog prvenstva Amerike Tipsarević je savladao Nemca Filipa Pečnera sa 3:1. Janko uspeo da se vrati posle pada u drugom setu. Naredni protivnik je Čeh Tomaš Bedrih.

Dobra igra našeg tenisera. Za manje od sat vremena stigao je do prednosti od 2:0. Potom pada u igri i protivnik osvaja treći set. Ipak, Tipsarević ne dozvoljava protivniku da napravi totalni preokret. Pojačava i dobija naredni set za plasman u treće kolo.
janko-us2.jpg

Fantastičan prvi set. Janko je delovao nezadrživo, sve mu je polazilo za rukom. Nemac je sve pokušao, ali bezusšešno. Naš teniser dobija set sa 6:0. U drugom setu protivnik je delovao nešto konkretnije. Sve do 4:3 za našeg tenisera vodila se izjednačena borba. Tada Tipsarević pravi brejk, a potom osvaja svoj servis za 6:3 u drugom setu.
janko-us3.jpg

Naredni set Pečner je rešio u svoju korist. Stigao je do brejka prednosti i vođstva od 3:1. Janko nije uspeo da vrati brejk. Protivnik održava prednost do kraja seta, 6:3.
Četvri set. Janko kreće siloviti. Uz jedan brejk ekspresno dolazi do 3:0, potom održava prednost do konačnih trijumfa od 6:3 u ovom setu.

Naredni protivnik je Čeh Tomaš Bedrih, koji je ubedljivo savladao Italijana Fabija Fonjinija sa 3:0 (7:5, 6:0, 6:0)

izvor:RTS


Nazad na vrh Ići dole
zjovan29
Ugledan clan
Ugledan clan
zjovan29


Seks : Ženski
Datum upisa : 10.04.2011
Lokacija : CRIKVENICA
Raspoloženje : da je bolje ne bi valjalo !!!
Komentari : Kad nas ljube, žene nam opraštaju sve, čak i naše zločine !!!
A kad nas ne ljube, ne opraštaju nam ništa !!!
Čak ni naše vrline !!!

US Open 2011 - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: US Open 2011   US Open 2011 - Page 2 I_icon_minitimeČet Sep 01 2011, 09:49

Jelena bolja od Dokićeve

Jelena prebrodila još jednu prepreku. Srpska teniserka Jelena Janković savladala je u drugom kolu Australijanku Jelenu Dokić sa 2:0. Protivnica propustila svoje šanse, Jelena ih iskoristila i slavila. Naredna protivnica je Ruskinja Anastasija Pavljučenkova.

U meču punom preokreta bolje se snašla naša Jelena Janković . Dokićeva je pružila veliki otpor, stvarala šanse. Međutim, Jankovićeva je bila bolja i pre svega koncentrisanija i na kraju je zasluženo slavila.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Prva je do brejka prednosti stigla Dokićeva. To kao da je probudilo našu teniserku. Zaigrala je angaživanije. Konstantno je pritiskala servis protivnice i u šestom gemu stigla do izjednačenja, a potom i do vođstva od 4:3.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Bol u leđima primorao je našu teniserku da traži medicinski tajm aut. Posle pomoći ukazane van stadiona, Jankovićeva se vratila na teren i nastavila meč. Osvaja dva naredna gema i dobija set sa 6:3.
jeca-us66.jpg

[You must be registered and logged in to see this image.]

U drugom setu viđeno je ćak sedam brejkova. Na samom startu Jankovićeva pravi brejk. Međutim Dokićeva uspeva da uzvrati osvoji naredna tri gema. Teniserke razmenjuju po još jedan brejk. Svoj prvi servis u drugom setu naša teniserka osvaja za izjednačenje od 4:4.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Naredni gem doneo je brejk prednosti za Jankovićevu, koja u narednom gemu uspeda da završi meč za konačnih 6:4 u drugom setu.
jeca

[You must be registered and logged in to see this image.]

jeca-us5.jpg

Naredna protivnica Jelene Janković je Ruskinja Anastasija Pavljučenkova koja je bila bolja od hrvatske teniserke Petre Martić sa 2:1 6:4, 2:6, 6:4.

izvor:RTS
Nazad na vrh Ići dole
zjovan29
Ugledan clan
Ugledan clan
zjovan29


Seks : Ženski
Datum upisa : 10.04.2011
Lokacija : CRIKVENICA
Raspoloženje : da je bolje ne bi valjalo !!!
Komentari : Kad nas ljube, žene nam opraštaju sve, čak i naše zločine !!!
A kad nas ne ljube, ne opraštaju nam ništa !!!
Čak ni naše vrline !!!

US Open 2011 - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: US Open 2011   US Open 2011 - Page 2 I_icon_minitimeČet Sep 01 2011, 09:52

Ana ide dalje

Ana bez borbe u narednoj rundi takmičenja. Srpska teniserka Ana Ivanović plasirala se u treće kolo Otvorenog prvenstva SAD u Njujorku, pošto joj je meč drugog kola bez borbe predala Čehinja Petra Cetkovska.

Čehinja Petra Cetkovska zbog povrede kvadricepsa predla je meč Ivanovićevoj, koja je na turniru postavljena za 16. nosioca. Ana će se u nastavku turnira sastati sa pobednicom meča između Izraelke Šahar Per i Amerikanke Sloan Stefens.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Protiv Perove Ana je do sada igrala tri puta i uvek je bila poražena. Poslednji susret bio je prošle godine na turniru u San Dijegu, Perova je slavila sa 7:6, 6:3.

Sa Amerikankom, koja je 106. na WTA listi, Ivanovićeva se do sada nije sastajala.



Ana Ivanović: Nije lepa pobeda kada protivnik preda meč


Teniserka Srbije Ana Ivanović izjavila je danas da joj se nesviđa način na koji se plasirala u treće kolo Otvorenog prvenstva SAD.

"To nije lepo kada se pobedi na ovakav način, ali lagala bih da kažem da nisam srećna što sam se plasirala u treće kolo", rekla je ona.

izvor:RTS
Nazad na vrh Ići dole
zjovan29
Ugledan clan
Ugledan clan
zjovan29


Seks : Ženski
Datum upisa : 10.04.2011
Lokacija : CRIKVENICA
Raspoloženje : da je bolje ne bi valjalo !!!
Komentari : Kad nas ljube, žene nam opraštaju sve, čak i naše zločine !!!
A kad nas ne ljube, ne opraštaju nam ništa !!!
Čak ni naše vrline !!!

US Open 2011 - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: US Open 2011   US Open 2011 - Page 2 I_icon_minitimeČet Sep 01 2011, 09:56

Venus Vilijams se povukla sa Ju-Es Opena

Dvostruka šampionka Otvorenog prvenstva SAD u tenisu Venus Vilijams povukla se noćas sa turnira, zbog autoimune bolesti Sjogrenov sindrom.

Vilijamsova je u drugom kolu turnira trebalo da se sastane sa Sabinom Lisicki iz Nemačke, koja će u narednoj rundi igrati protiv domaće takmičarke Irine Falkoni.

[You must be registered and logged in to see this image.]

"Nedavno je ustanovljeno da imam Sjogrenov sindrom, autoimunu bolest koja utiče na nivo energije i uzrokuje umor", navela je Vilijamsova u saopštenju koje su objavili organizatori turnira.

Ona je dodala da je veoma razočarana zbog povlačenja sa turnira, ali i da joj je drago što je konačno uspostavljena dijagnoza bolesti.

"Sada ću se koncentrisati na oporavak i što brži povratak na teren", kazala je šampionka Ju-Es Opena iz 2000. i 2001. godine.

izvor:RTS
Nazad na vrh Ići dole
zjovan29
Ugledan clan
Ugledan clan
zjovan29


Seks : Ženski
Datum upisa : 10.04.2011
Lokacija : CRIKVENICA
Raspoloženje : da je bolje ne bi valjalo !!!
Komentari : Kad nas ljube, žene nam opraštaju sve, čak i naše zločine !!!
A kad nas ne ljube, ne opraštaju nam ništa !!!
Čak ni naše vrline !!!

US Open 2011 - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: US Open 2011   US Open 2011 - Page 2 I_icon_minitimeČet Sep 01 2011, 09:58

Poraz Marion Bartoli

Francuska teniserka Marion Bartoli, koja je postavljena za osmog nosioca u ženskoj konkurenciji Otvorenog prvenstva SAD, eliminisana je u drugom kolu tog turnira, pošto je sa 2:0 u setovima (6:7, 2:6) poražena od domaće igračice Kristine Mekhejl.

Amerikanka, koja ima 19 godina i nalazi se na 55. mestu svetske rang-liste (VTA), igraće u petak protiv Marije Kirilenko iz Rusije.
Kirilenkova je u drugom kolu bila bolja od zemljakinje Vere Duševine sa 6:1, 6:2.

[You must be registered and logged in to see this image.]

izvor:RTS
Nazad na vrh Ići dole
zjovan29
Ugledan clan
Ugledan clan
zjovan29


Seks : Ženski
Datum upisa : 10.04.2011
Lokacija : CRIKVENICA
Raspoloženje : da je bolje ne bi valjalo !!!
Komentari : Kad nas ljube, žene nam opraštaju sve, čak i naše zločine !!!
A kad nas ne ljube, ne opraštaju nam ništa !!!
Čak ni naše vrline !!!

US Open 2011 - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: US Open 2011   US Open 2011 - Page 2 I_icon_minitimeČet Sep 01 2011, 10:09

Izjava Đokovića poslije plasmana u drugo kolo

[You must be registered and logged in to see this image.]

Novak Đokovič se za samo 44 min plasirao u drugo kolo US Opena. Konor Niland mu je predao meč.
Na konferenciji za medije posle meča Novak je rekao da mu ne manjka vremena provedenog na terenu, da nije osećao nikakav bol u ramenu, ali i da oseća da ove godine ima najveću šansu ikada do sada da osvoji US open.


Ovde si malo ranije nego što se očekivalo. Bio je brz meč.

"Da, ali ne mislim da mi nedostaje vremena provedenog na terenu, ovo je veoma duga godina za mene, tako da mi ne smeta što sam proveo manje vremena na terenu. Igrao sam dobro tih 45-50 minuta koliko smo proveli na terenu. Moj protivnik nije imao sreće, rekao mi je posle meča da je imao trovanje hranom. Ali osećao sam se sjajno na terenu i to je važno na početku turnira“.

Koliko si umoran sada, mnogo si igrao ove sezone?

"Zapravo nisam umoran, sada sam koncentrisan na Grend slem. Pokušavam da se ne brinem šta će se dogoditi, gledam samo sadašnjost, želim dobro da se pripremim i da budem maksimalno fizički i psihički spreman za mečeve koji dolaze. Jeste duga godina, ali nije prvi put, i u prošlosti sam igrao mnogo mečeva i tome moramo da se prilagodimo“.


[You must be registered and logged in to see this image.]

Kako bi opisao stanje tvog ramena u Sinsinatiju i sada?

"U Sinsinatiju rame nije bilo u redu, tokom cele nedelje me je bolelo i imao sam nelagodan osećaj. Ali posle tog turnira sam uzeo mali odmor i učinio sve da oporavim rame. Danas nisam osećao nikakav bol, dobro sam servirao i uopšte se ne brinem“.

Da li je bilo momenata tokom godine kada nisi želeo da izađeš na teren, kada nisi želeo ni da ustaneš ujutru?

"Uvek ima tih dana kada ne želite da ustanete i kada nemate želju da igrate. Svako ima te dane, loše dane na poslu, ako tako želite da ih nazovete. Ali na kraju krajeva, to je posao, to je profesija i morate da je obavljate. Izađete na teren, naročito na velikim turnirima, i tada morate da igrate najbolje što možete. To je nešto što me uvek čini motivisanim, želja za pobedom“.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Kada se setiš prošlogodišnjeg finala, osetiš li pre svega ponos jer si tako daleko dogurao ili ima i razočaranja?

"Imam divne uspomene iz Njujorka i sa US opena – u prošle četiri godine igrao sam dva polufinala i dva finala. Tokom cele karijere igrao sam sjajno na ovoj vrsti terena i to mi daje dovoljno razloga da verujem da mogu da igram dobro. Ove godine imam šansu veću nego ikada do sada. Igram najbolji tenis u životu, imam veliko samopouzdanje, a i uslovi su pogodni za moju igru, volim i zabavu ovde, i publiku“.

izvor:e-tenis.org
Nazad na vrh Ići dole
zjovan29
Ugledan clan
Ugledan clan
zjovan29


Seks : Ženski
Datum upisa : 10.04.2011
Lokacija : CRIKVENICA
Raspoloženje : da je bolje ne bi valjalo !!!
Komentari : Kad nas ljube, žene nam opraštaju sve, čak i naše zločine !!!
A kad nas ne ljube, ne opraštaju nam ništa !!!
Čak ni naše vrline !!!

US Open 2011 - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: US Open 2011   US Open 2011 - Page 2 I_icon_minitimeČet Sep 01 2011, 10:14

Federer : Mogu do kraja na US Openu

[You must be registered and logged in to see this image.]

Roger Federer očekuje osvajanje šestog naslova na US Openu, što bi bila njegova 17. Grand Slam titula u karijeri. Bivši broj jedan na ATP listi najavio je dobar nastup na posljednjem Grand Slamu sezone.

Roger Federer početkom kolovoza napunio je 30 godina. Iako mnogi očekuju sve lošije rezultate švicarskog tenisača, Federer se ne slaže s time. Uoči početka US Opena Federer je govorio o svojoj karijeri, a dotakao se i Novaka Đokovića.

"Trinaesti put sam ovdje, mislim dvanaesti put u glavnom ždrijebu. Doista je motivirajuće vidjeti neke ljude opet, Kena Rosewalla, Jimmyja Connorsa, Andrea Agassija i još brojne igrače koji su bili tamo", rekao je Roger Federer.

Federerov profesionalni pristup sportu jedan je od razloga njegovih najvećih uspjeha, a zbog toga se nada da će još ostati u vrhu. "Mislim da mi moj stil igre dopušta da još nekoliko godina provedem u tenisu zato što igram opušteno. Odigrao sam preko tisuću mečeva i to je ostavilo traga, ali doista sam profesionalan kada su u pitanju masaže, san, prehrana, zagrijavanje i sve te stvari. Zbog toga sam uvjeren da ću igrati još nekoliko godina na visokom nivou."

Federer je ove sezone osvojio samo jedan turnir i to onaj u Dohi. Najlošija je to godina Švicarcu od 2001. godine, a jedan od razloga je sjajna igra Novaka Đokovića. Federer o njemu ima samo riječi hvale.

"On je zaista impresivan. Napravio je sjajan niz pobjeda, a posebno nakon prošle godine kada je izgubio u finalu US Opena. Zaista je užitak gledati ga, iako sam gledao tek deset do petnaest njegovih mečeva. Zbog toga mi je teško ocijeniti njegovu igru. Gledao sam ga u nekoliko mečeva, ali nisam bio uz teren svaki njegov meč."

"Njegov rekord govori za sebe. Bila je to odlična serija, ali on još igra dobro. On je definitivno jedan od favorita, ako ne i glavni favorit za naslov", zaključio je 30-godišnji Švicarac.

izvor:e-tenis.org
Nazad na vrh Ići dole
zjovan29
Ugledan clan
Ugledan clan
zjovan29


Seks : Ženski
Datum upisa : 10.04.2011
Lokacija : CRIKVENICA
Raspoloženje : da je bolje ne bi valjalo !!!
Komentari : Kad nas ljube, žene nam opraštaju sve, čak i naše zločine !!!
A kad nas ne ljube, ne opraštaju nam ništa !!!
Čak ni naše vrline !!!

US Open 2011 - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: US Open 2011   US Open 2011 - Page 2 I_icon_minitimeČet Sep 01 2011, 20:48

Novak terminator

Demonstracija sile. Novak Đoković je bukvalno oduvao sa terena Argentinca Karlosa Berloka sa 3:0. U igri mačke i miša Novak popustio tek u trećem setu i dozvolio protivniku da osvoji dva gema. Naredni protivnik našeg tenisera je Rus Nikolaj Davidenko.

Atomski tenis Novaka Đokovića. Naš teniser je prikazao savršenu igru, punu prelepih poteza. Berlok je ostao na času do kraja i naizgled uživao. Simpatični Argentinac se nije predavao, tokom celog meča se borio i na kraju u trećem setu i izbori za dva gema i to oba brejka. Meč je trajao samo 90 minuta.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Silovit je bio Novak od samog početka. Malo toga je dozvoljavao protivniku. Trudio se Argentinac da uzvrati, ali malo toga mu je polazilo za rukom. Novak je redom osvajao gemove. Moćno je delovao na terenu, bukvalno se poigravao sa protivnikom. Prva dva seta naš teniser je dobio sa nulom, 6:0, 6:0.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Tada je meč poprimio revijalni karakter. Argentinac je bio svestan da samo ako pruži dobru zabavu može da stigne do gema protiv veličastvenog Novaka. U dva navrata uz dosta sreće i par dobrih udaraca Berlok uspeva da stigne do dva breka. To je bilo sve što je osvojio. Naravno, Đoković je kontrolisao igru i završio set sa 6:2.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Naredni protivnik Novaka Đokovića je Rus Nikolaj Davidenko.

izvor:RTS


Nazad na vrh Ići dole
zjovan29
Ugledan clan
Ugledan clan
zjovan29


Seks : Ženski
Datum upisa : 10.04.2011
Lokacija : CRIKVENICA
Raspoloženje : da je bolje ne bi valjalo !!!
Komentari : Kad nas ljube, žene nam opraštaju sve, čak i naše zločine !!!
A kad nas ne ljube, ne opraštaju nam ništa !!!
Čak ni naše vrline !!!

US Open 2011 - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: US Open 2011   US Open 2011 - Page 2 I_icon_minitimeČet Sep 01 2011, 20:58

Ziki i Lodra u trećem kolu

Srpsko-francuski dubl Nenad Zimonjić i Mikael Lodra plasirao se u narednu rudu takmičenja na Otvorenom prvenstvu Amerike. Savladani su Amerikanci Majkl Rasel i Donald Jang sa 2:0.

Posle velike borbe u dva seta Zimonjić i Lodra su uspeli da stignu do cilja. Veliki otpor Amerikanaca, ipak, nedovoljan da se ugrozi pobeda srpsko-francuskog para. Oba seta rešena u taj-brejku.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Izjednačena borba viđena je u oba seta. Zimonjić i Lodra ipak uspevaju da donesu prevagu u taj-brejku. Presudilo je iskustvo. Prvi set rešavaju u svoju kotrist sa 7:5 u taj brejku.

Taj-brejk drugog seta doneo je još veću borbu. Amerikanci su na sve načine pokušavali da uvedu meč u treći set. Tako nisu mislili Srbin i Francuz i uz maksimalnu koncentraciju dobijaju ovaj period igre sa 11:9.

izvor:RTS
Nazad na vrh Ići dole
zjovan29
Ugledan clan
Ugledan clan
zjovan29


Seks : Ženski
Datum upisa : 10.04.2011
Lokacija : CRIKVENICA
Raspoloženje : da je bolje ne bi valjalo !!!
Komentari : Kad nas ljube, žene nam opraštaju sve, čak i naše zločine !!!
A kad nas ne ljube, ne opraštaju nam ništa !!!
Čak ni naše vrline !!!

US Open 2011 - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: US Open 2011   US Open 2011 - Page 2 I_icon_minitimePet Sep 02 2011, 10:01

NAJBOLJI POEN

Nazad na vrh Ići dole
zjovan29
Ugledan clan
Ugledan clan
zjovan29


Seks : Ženski
Datum upisa : 10.04.2011
Lokacija : CRIKVENICA
Raspoloženje : da je bolje ne bi valjalo !!!
Komentari : Kad nas ljube, žene nam opraštaju sve, čak i naše zločine !!!
A kad nas ne ljube, ne opraštaju nam ništa !!!
Čak ni naše vrline !!!

US Open 2011 - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: US Open 2011   US Open 2011 - Page 2 I_icon_minitimePet Sep 02 2011, 11:32

[You must be registered and logged in to see this image.]

Janko Tipsarević bio je bolji sa 6:0, 6:3, 3:6 ,6 :3 od Njemca Filipa Pečnera u drugom kolu poslednjeg Gren slema sezone, US Opena.
Tipsarević i Pečner su se do sada sastajali dva puta i obojica tenisera su slavili po jednom. Poslednji put igrali su ove godine na Mastersu u Majamiju, kada je Janko slavio.

Pobednik duela Tipsarevića i Pečnera u narednom kolu igraće protiv Čeha Tomaša Berdiha, koji je pobedio Fabija Fonjinija iz Italije sa 7:5, 6:0, 6:0.

izvor:e-tenis
Nazad na vrh Ići dole
zjovan29
Ugledan clan
Ugledan clan
zjovan29


Seks : Ženski
Datum upisa : 10.04.2011
Lokacija : CRIKVENICA
Raspoloženje : da je bolje ne bi valjalo !!!
Komentari : Kad nas ljube, žene nam opraštaju sve, čak i naše zločine !!!
A kad nas ne ljube, ne opraštaju nam ništa !!!
Čak ni naše vrline !!!

US Open 2011 - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: US Open 2011   US Open 2011 - Page 2 I_icon_minitimePet Sep 02 2011, 11:37

Karlović se zahuktava, prošao u treće kolo

[You must be registered and logged in to see this image.]

Dan nakon što je u paru s Nijemcem Frankom Moserom ispratio braću Bryan, Ivo Karlović pobrinuo se za još jedan neočekivan rezultat na US Openu, ovog puta sam. Karlo je u drugom kolu singla svladao 13. nositelja Richarda Gasqueta, ostajući čvrst nakon što je Francuz priprijetio povratkom poslije gubitka prva dva seta...
Hrvatska će imati najmanje dvojicu predstavnika u trećem kolu singla na US Openu. Nakon pobjede Marina Čilića nad Bernardom Tomicem, u četvrtak po lokalnom, a prvim satima petka po našem vremenu slavio je i Ivo Karlović, koji je pokazao previše za 13-postavljenog Richarda Gasqueta. Bio je to meč u kojem je Karlo obavio jako kvalitetan posao u prva dva seta, pa ostao dovoljno čvrst u nastavku, prošavši sa 6:4, 6:2, 2:6 i 7:6(4).

U ranoj fazi meča, bio je to Karlović u najboljem izdanju. Servis ga je služio dobro, forhendom i volejima stavljao je 13. nositelja na velika iskušenja, a dobro je funkcionirao i bekhend-slice - kada je tako, nijedan suparnik nema lak posao protiv 208 cm visokog hrvatskog aduta.
S puno dobrog serviranja i jako puno kvalitetnih voleja, među kojima je bilo i vrlo teških, Karlo je napravio najveći dio posla na putu prema pobjedi u prva dva seta. U prvoj dionici se ključnim pokazao break za 2:1, a u drugom setu, u kojem je Francuz bio još frustriraniji, što nije skrivao, četvrti hrvatski reket je još dvaput oduzeo suparnikov servis.

U toj fazi meča Gasquet je imao samo jednu break-loptu, koju nije iskoristio u drugom gemu drugog seta, a pored toga, o Karlovićevom serviranju u prva dva seta puno govori 17 asova od ukupno 29 u meču, kao i uvjerljivost na prvom servisu. Od sveukupno 29 poena nakon prvog servisa u ta dva seta, Ivo je izgubio samo jedan.

Tražeći odgovore, Francuz je početkom trećeg seta postao opasniji na reternu, tjerao je Karla da pokuša izvući još nekoliko teških voleja, ali tada to nije išlo najbolje. Prvi korak prema smanjenju u setovima Gasquet je napravio breakom za 2:0, a kod vodstva od 5:2 breaknuo je i drugi put u setu.

Četvrti francuski reket mogao je biti zadovoljan i početkom četvrtog seta. Ponovno je rano došao do breaka prednosti, za 3:1, ali u tom setu nije izdržao do kraja - pomažući Karlu s dvije dvostruke pogreške, ispustio je servis kod vodstva od 4:2.
U nastavku seta više nije bilo break-lopti, iako Ivo u dva svoja servis-gema nije imao lak posao, držeći za 5:5 i 6:6 nakon što je Gasquet nekoliko puta bio dva poena do 2-2 u setovima. Odluka je, tako, pala u tie-breaku, u kojem je Karlović prvo nadoknadio rani mini-break minusa, a zatim napravio najvažniji dio posla s nova dva mini-breaka za vodstvo od 6:3, uz dva kratka bekhend-slicea na koje Francuz nije reagirao dobro. Uz po jedan Gasquetov promašaj forhendom i bekhendom, hrvatski adut došao je do tri meč-lopte, dvije na servisu, a iskoristio je drugu.

Novi nastup slijedi u subotu protiv 22. nositelja, Ukrajinca Aleksandra Dolgopolova, koji je u drugom kolu imao 2-0 u setovima protiv Talijana Flavija Cipolle, pa slavio tek u petom, sa 6:0, 7:5, 2:6, 5:7 i 6:4. Ovogodišnji pobjednik umaškog Studena Croatia Opena, naravno, jest dobar tenisač, ali nije bolji od Gasqueta - Karlo se ima čemu nadati i protiv Dolgopolova.

izvor:e-tenis
Nazad na vrh Ići dole
zjovan29
Ugledan clan
Ugledan clan
zjovan29


Seks : Ženski
Datum upisa : 10.04.2011
Lokacija : CRIKVENICA
Raspoloženje : da je bolje ne bi valjalo !!!
Komentari : Kad nas ljube, žene nam opraštaju sve, čak i naše zločine !!!
A kad nas ne ljube, ne opraštaju nam ništa !!!
Čak ni naše vrline !!!

US Open 2011 - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: US Open 2011   US Open 2011 - Page 2 I_icon_minitimePet Sep 02 2011, 23:53

Svi naši na terenima

Šestog dana US Opena, u mečevima trećeg kola učestvuju sve naše proslavljene teniserke i teniseri. U popodnevnim satima na terene izlaze Jelena, Janko i Ziki u dublu sa Ljodrom, dok će Ana i Nole igrati posle ponoći.

U trećem kolu prvi nastupa Janko Tipsarević, koji protiv Čeha Tomaša Berdiha od 17 časova otvara program na stadionu „Luis Armstrong".

[You must be registered and logged in to see this image.]

Tipsarević i Berdih su se do sada sastajali tri puta i u svim duelima slavio je Janko, poslednji put pre samo nekoliko nedelja na Mastersu u Montrealu, sa 6:4, 6:4.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Odmah posle tog duela, na istom stadionu, sledi meč Jelene Janković i Anastasije Pavljučenkove, a naša teniserka ima negativan skor protiv Ruskinje. Pavljučenkova je pobedila u oba meča koje su njih dve odigrale do sada, a poslednji put su se sastale ove godine u Montereju, kada je ruska teniserka slavila sa 2:6, 6:2, 6:3.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Ana Ivanović igra prvi meč na „Artur Ešu" u večernjem terminu, od 1 čas posle ponoći, protiv domaće teniserke Sloun Stefens, sa kojom se nikada nije sastajala.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Po završetku tog meča na teren će izaći vodeći teniser na svetskoj rang listi Novak Đoković i Rus Nikolaj Davidenko. U dosadašnjih šest susreta, Đoković je ostvario četiri trijumfa, od kojih je poslednji bio na Mastersu u Montrealu, kada je slavio sa 7:5, 6:1.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Uz sve naše predstavnike u singlu danas na teren izlazi i Nenad Zimonjić u dublu. Zimonjića i Francuza Mikaela Ljodru očekuje meč drugog kola protiv Španca Nikolasa Almagra i Maksima Gonsalesa iz Argentine i taj meč je prvi na Terenu 11 i počinje u 17 časova.

izvor:RTS

Nazad na vrh Ići dole
zjovan29
Ugledan clan
Ugledan clan
zjovan29


Seks : Ženski
Datum upisa : 10.04.2011
Lokacija : CRIKVENICA
Raspoloženje : da je bolje ne bi valjalo !!!
Komentari : Kad nas ljube, žene nam opraštaju sve, čak i naše zločine !!!
A kad nas ne ljube, ne opraštaju nam ništa !!!
Čak ni naše vrline !!!

US Open 2011 - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: US Open 2011   US Open 2011 - Page 2 I_icon_minitimeSub Sep 03 2011, 00:02

Peneta bolja od Šarapove

Italijanka Flavija Peneta plasirala se u osminu finala Otvorenog prvenstva SAD u tenisu pošto je savladala 3. nosioca, Ruskinju Mariju Šarapovu, sa 6-3, 3-6, 6-4.

Ovom pobedom Paneta je nastavila seriju iznenađujućih poraza kojima su na ovogodišnjem US Openu izloženi favoriti.Šarapova se pridružila Kvitovoj,Vilijamsovoj,braći Brajan,Monfisu...

[You must be registered and logged in to see this image.]

U ostalim mečevima 3. kola postignuti su ovi rezultati:

Monika Nikulesku (Rumunija) - Lucija Safarova (Češka) 6-0, 6-1

Angelika Kerber (Nemacka) - Ala Kudrjavceva (Rusija) 6-3, 6-1

(2) Vera Zvonarjeva (Rusija) - Anabel Medina Gariges (Španija) 6-4, 7-5

(13) Peng Šuai (Kina) - Julija Gerges (Nemačka) 6-4, 7-6 (7-1)

Sabine Lisicki (Nemačka) - Irina Falkoni (SAD) 6-0, 6-1

Marija Kirilenko (Rusija) - Kristina Mekhejl (SAD) 6-2, 6-3 i

(9) Samanta Stosur (Australija) - Nađa Petrova (Rusija) 7-6 (7-5), 6-7 (5-7), 7-5.

izvor:RTS
Nazad na vrh Ići dole
zjovan29
Ugledan clan
Ugledan clan
zjovan29


Seks : Ženski
Datum upisa : 10.04.2011
Lokacija : CRIKVENICA
Raspoloženje : da je bolje ne bi valjalo !!!
Komentari : Kad nas ljube, žene nam opraštaju sve, čak i naše zločine !!!
A kad nas ne ljube, ne opraštaju nam ništa !!!
Čak ni naše vrline !!!

US Open 2011 - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: US Open 2011   US Open 2011 - Page 2 I_icon_minitimeSub Sep 03 2011, 00:08

Jelena i Dekmejereoova eliminisane u dublu

Srpska teniserka Jelena Janković i Letonka Liga Dekmejere nisu uspele da se plasiraju u treće kolo u konkurenciji dublova na Otvorenom prvenstvu SAD pošto su danas u drugom kolu izgubile od američkog para Džesika Pegula/Tejlor Tausend sa 2:0 u setovima - 6:3, 6:3.

Jelena Janković i Liga Dekmeijere iz Letonije poražene su od Džesike Pežule i Tejlor Taunsend sa 2:0 u setovima (6:3, 6:3), u drugom kolu dubla Otvorenog prvenstva SAD.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Naredni rival Amerikankama biće Vania King i Jaroslava Švedova ili Eleni Danilidu i Polona Hercog. Taj meč igra se večeras oko 21.00.

Jankovićeva na poslednjem grend slem turniru sezone nastavlja takmičenje u singlu, gde je u okviru trećeg kola čeka duel sa Ruskinjom Anastasjom Pavljučenkovom

izvor:RTS
Nazad na vrh Ići dole
zjovan29
Ugledan clan
Ugledan clan
zjovan29


Seks : Ženski
Datum upisa : 10.04.2011
Lokacija : CRIKVENICA
Raspoloženje : da je bolje ne bi valjalo !!!
Komentari : Kad nas ljube, žene nam opraštaju sve, čak i naše zločine !!!
A kad nas ne ljube, ne opraštaju nam ništa !!!
Čak ni naše vrline !!!

US Open 2011 - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: US Open 2011   US Open 2011 - Page 2 I_icon_minitimeSub Sep 03 2011, 00:10

Monfis i Gaske u "autu"

Španac Huan Karlos Ferero plasirao se u 3. kolo Otvorenog prvenstva SAD u tenisu pošto je u najuzbudljivijem meču dana savladao 7. nosioca, Francuza Gaela Monfisa sa 7-6 (7-5), 5-7, 6-7 (5-7), 6-4, 6-4.

Iz daljeg takmičenja eliminisan je još jedan nosilac, i to opet Francuz. Rišara Gaskea, koji je bio 13. "kosturaš" pobedio je hrvatski teniser Ivo Karlović sa 6-4, 6-2, 2-6, 7-6 (7-4).

[You must be registered and logged in to see this image.]

U ostalim mečevima 2. kola postignuti su ovi rezultati:

(9) Tomaš Berdih (Češka) - Fabio Fonjini (Italija) 7-5, 6-0, 6-0

Kevin Anderson (Južna Afrika) - Mikael Lodra (Francuska) 6-1, 6-2, 6-2

Huan Monako (Argentina) - Radek Štepanek (Češka) 6-4, 6-1, 2-0, Štepanek predao meč

Janko Tipsarević (Srbija) - Filip Pečner (Nemačka) 6-0, 6-3, 3-6, 6-3

(3) Rodžer Federer (Švajcarska) - Dudi Sela (Izrael) 6-3, 6-2, 6-2

Tomi Has (Nemačka) - Alehandro Falja (Kolumbija) 7-6 (7-5), 6-1, 7-5

Marsel Granoljers (Španija) - Mihail Kukuškin (Kazahstan) 7-5, 6-3, 6-4

(11) Žo-Vilfrid Conga (Francuska) - Sergej Bubka (Ukrajina) 6-3, 7-5, 6-2

Marin Čilić (Hrvatska) - Bernard Tomić (Australija) 6-1, 6-0, 6-2

Fernando Verdasko (Španija) - Marsel Ilhan (Turska) 6-4, 6-3, 6-1

Nikolaj Davidenko (Rusija) - Potito Staraće (Italija) 6-2, 6-4, 7-5

(ona jede Mardi Fiš (SAD) - Malek Jaziri (Tunis) 6-2, 6-2, 6-4

Aleksandr Dolgopolov (Ukrajina) - Flavio Ćipola (Italija) 6-0, 7-5, 2-6, 5-7, 6-4 i

(1)Novak Đoković (Srbija) - Karlos Berlok (Argentina) 6-0, 6-0, 6-2

izvor:RTS
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





US Open 2011 - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: US Open 2011   US Open 2011 - Page 2 I_icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
US Open 2011
Nazad na vrh 
Strana 1 od 2Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
 Similar topics
-
»  top 10 turističkih destinacija 2011
» Popis stanovnistva 2011-SRBIJA

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
 :: SPORT :: TENIS-
Skoči na:  
Vremenska prognoza
Weather Belgrade
Teme naj viđenije
Ko je trenutno na forumu
Vracam se...Odjava ..... laku noc ....
Kaladont u tri reči
ARANŽIRANJE HLADNIH PREDJELA
Vas smajli raspolozenja...
FARBANJE i UKRAŠAVANJE USKRŠNJIH JAJA
Deponija emotikona-rezervni smajlici...
SVADBENE TORTE-ideje
Ćaskanje u kafeu uz kaficu,čaj...Dobro jutro,dan,veče
Nauka o jeziku
Ključne reči