https://magnolija.serbianforum.info/

https://magnolija.serbianforum.info/

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PORTALPrijemLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Kome se divimo a kome zavidimo???

Ići dole 
2 posters
AutorPoruka
jutarnja izmaglica
Administrator
Administrator
jutarnja izmaglica


Seks : Ženski
Datum rođenja : 03.02.1956
Datum upisa : 29.11.2010
Godina : 68
Lokacija : Beograd moj rodni grad
Raspoloženje : smeh kao lek
Komentari : Život je lep!!!

Kome se divimo a kome zavidimo??? Empty
PočaljiNaslov: Kome se divimo a kome zavidimo???   Kome se divimo a kome zavidimo??? I_icon_minitimePet Avg 26 2011, 04:14

Dva suprotna osećanja, koja deli tako tanka nit.
Pa me interesuje..
Zašto se za potpuno isti uspeh nekome divimo a nekome zavidimo?
Nazad na vrh Ići dole
https://magnolija.serbianforum.info
Gost
Gost




Kome se divimo a kome zavidimo??? Empty
PočaljiNaslov: Re: Kome se divimo a kome zavidimo???   Kome se divimo a kome zavidimo??? I_icon_minitimePet Avg 26 2011, 04:32

Ne znam ni sama.
Uvijek me je to mučilo,pa i danas nisam u stanuju shvatiti.
Ispadne nekako da smo "sretni" zbog uspjeha stranca ali prijatelja,rođaka ili bliske osobe nismo...
Jedino što mi uvijek padne na pamet je ..onaj tamo strani je nešto posebno u našim očima ,pa on može,jer ga ne poznamo..
Blisku osobu poznajemo i vjerovatno nas ona u našim očima čini manje vrijednima,pa njen uspjeh doživljavamo kao svoj neuspjeh.
Uvijek ima izuzetaka,koji se raduju uspjehu prijatelja i sve čine da mu na tom putu i pomognu,što sam doživjela i na vlastitoj koži,ali na žalost većina je onih koji ako već ne mogu da mu "podmetnu nogu",oni sve čine da taj uspjeh ignoriraju,umanje i omalovaže.
Nazad na vrh Ići dole
zjovan29
Ugledan clan
Ugledan clan
zjovan29


Seks : Ženski
Datum upisa : 10.04.2011
Lokacija : CRIKVENICA
Raspoloženje : da je bolje ne bi valjalo !!!
Komentari : Kad nas ljube, žene nam opraštaju sve, čak i naše zločine !!!
A kad nas ne ljube, ne opraštaju nam ništa !!!
Čak ni naše vrline !!!

Kome se divimo a kome zavidimo??? Empty
PočaljiNaslov: Re: Kome se divimo a kome zavidimo???   Kome se divimo a kome zavidimo??? I_icon_minitimeNed Avg 28 2011, 11:38

Zašto se radujemo uspehu nekog sportiste ili nekog recimo muzičara. Radujemo se radi toga što njegov uspeh nama donosi zadovoljstvo jer se kroz njega i mi vidimo. Recimo Novakovi uspesi nas samo dižu jer mislimo da je to nacionalni uspeh kojim i mi kao delovi te nacije imamo sada lepšu sliku u svetu. Njegov uspeh nam je samo plus i na njega ljubomorni nismo.
Na radnom mestu kao i u životu sve je takmičenje kako za radno mesto tako i za prestiž a to donosi ljubomoru prema sebi jednakima ili sličnima.
Nazad na vrh Ići dole
jutarnja izmaglica
Administrator
Administrator
jutarnja izmaglica


Seks : Ženski
Datum rođenja : 03.02.1956
Datum upisa : 29.11.2010
Godina : 68
Lokacija : Beograd moj rodni grad
Raspoloženje : smeh kao lek
Komentari : Život je lep!!!

Kome se divimo a kome zavidimo??? Empty
PočaljiNaslov: Re: Kome se divimo a kome zavidimo???   Kome se divimo a kome zavidimo??? I_icon_minitimeUto Sep 20 2011, 02:21

@ Breza

Ne znam ni sama.
Uvijek me je to mučilo,pa i danas nisam u stanuju shvatiti.
Ispadne nekako da smo "sretni" zbog uspjeha stranca ali prijatelja,rođaka ili bliske osobe nismo...


Evo ovako iz mog ugla(opet pametujem izgleda)..Cini mi se Brezic da je u pitanju cak i poistovecivanje-kada je masa u pitanju-mislim na kolektivitet(SPORT) uspeh manifestujemo tako sto snazno pokazujemo svoju pripadnost tom kolektivu i dizemo ih na pijedestal(tako se osecamo jakim i tastinu zadovoljavamo)- pojedinacno se divimo pojedincima ali nekako sa surogatom zavisti i surenjivosti retko ih pohvalimo-nevoljno ili cak radi "prinudne situacije zatecenosti-kada se ne moze natrag i opet pod prinudom da se ne bi doprlo do nase malenkosti-mislim u pravom smislu.Sopstveni problem pomanjkanja uspesnosti ili cak i apstinencije u stvaranju imidza uspesnosti zadovoljavamo svoju sujetu indolentnoscu prema svom prijatelju-rodjaku i td...
Nazad na vrh Ići dole
https://magnolija.serbianforum.info
Gost
Gost




Kome se divimo a kome zavidimo??? Empty
PočaljiNaslov: Re: Kome se divimo a kome zavidimo???   Kome se divimo a kome zavidimo??? I_icon_minitimeSre Sep 21 2011, 08:47

U pravu si,naravno.
Nisam mislila ići toliko u širinu svojim prethodnim postom na tu temu..
Koliko iz osobnog iskustva i onih koje sam kroz život srela a nisam se mogla načuditi zašto prijateljstvo prestaje ako ga je uopće i bilo kad shvatimo da je ta naša prijateljica ili prijatelj bolji,uspješniji na nekom polju svog djelovanja od nas..
Do tada sve o.k.,ali kad nas "pretrči" uspjeh mu-joj ne možemo oprostiti.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Kome se divimo a kome zavidimo??? Empty
PočaljiNaslov: Re: Kome se divimo a kome zavidimo???   Kome se divimo a kome zavidimo??? I_icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Kome se divimo a kome zavidimo???
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Kome još treba diploma
» Kome dajete svoju sliku?
» Ako ne znaš kome,ostavi PORUKU - sebi

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
 :: SVET OKO NAS I SVET U NAMA :: PSIHOLOGIJA-
Skoči na:  
Vremenska prognoza
Weather Belgrade
Teme naj viđenije
Ko je trenutno na forumu
Vracam se...Odjava ..... laku noc ....
Kaladont u tri reči
ARANŽIRANJE HLADNIH PREDJELA
Vas smajli raspolozenja...
FARBANJE i UKRAŠAVANJE USKRŠNJIH JAJA
Deponija emotikona-rezervni smajlici...
SVADBENE TORTE-ideje
Ćaskanje u kafeu uz kaficu,čaj...Dobro jutro,dan,veče
Nauka o jeziku
Ključne reči