https://magnolija.serbianforum.info/

https://magnolija.serbianforum.info/

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PORTALPrijemLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Zaboravljeni Hipokrat...

Ići dole 
AutorPoruka
jutarnja izmaglica
Administrator
Administrator
jutarnja izmaglica


Seks : Ženski
Datum rođenja : 03.02.1956
Datum upisa : 29.11.2010
Godina : 68
Lokacija : Beograd moj rodni grad
Raspoloženje : smeh kao lek
Komentari : Život je lep!!!

Zaboravljeni Hipokrat... Empty
PočaljiNaslov: Zaboravljeni Hipokrat...   Zaboravljeni Hipokrat... I_icon_minitimeSre Feb 09 2011, 23:17

ISPOVEST PACIJENTKINJE DVOJICE UHAPŠENIH LEKARA
Nasledstvo ostavljeno za sina i ćerku hirurzi uzeli kao mito

M. P, Ž.J. | 10. 02. 2011. - 00:02h |
BEOGRAD - Njiva koju su Biljana i Milorad Vukadinović, iz Brestovca kod Topole, ispod cene i na brzinu morali da prodaju da bi dali mito neurohirurzima za Biljaninu operaciju čuvana je kao kapital za budućnost njihovo dvoje dece. U ispovesti za “Blic” Biljana kaže da se nada da će njena porodica uspeti da skrpi pare da njivu otkupi i tako je vrati nazad.
[You must be registered and logged in to see this image.]
„Ne bih ih otpustila, nego bih im naložila da rade za minimalac”, kaže Biljana Vukadinović
- Moji su je prodali jer sam ja bila na aparatima. Plašili su se, ukoliko ne urade šta se od njih traži, da će doktori dozvoliti da mi se dogodi nešto loše. Dan pre hapšenja dvojice lekara saznala sam da je njiva prodata i bilo mi je jako loše - rekla je Biljana, dodavši da će teško preboleti ukoliko ostanu bez nje.

Radovan Mijalčić (43) i Dragan Savić (42), dvojica neurohirurga iz Klinike za neurohirurgiju Kliničkog centra Srbije, koji su operisali Biljanu, uhapšeni su u ponedeljak i izvedeni pred istražnog sudiju zbog sumnje da su od Biljanine porodice tražili mito od 6.000 evra za operaciju, iako je ona imala overenu zdravstvenu knjižicu.

Biljana, koja je domaćica, i njen suprug, koji je nezaposlen i s vremena na vreme obavlja neke poslove, za naš list su rekli da su njivu čuvali kao kapital za budućnost njihovo dvoje dece, sina od 13 i ćerke od 17 godina. Međutim, kada su lekari tražili 6.000 evra za lečenje, morali su hitno da je prodaju i to mnogo ispod cene.

Međutim, kada je reč o Radovanu Mijalčiću i Draganu Saviću, zbog kojih je porodica Vukadinović morala da proda sav svoj kapital budzašto, Biljana ne želi da oni ostanu bez dozvole za rad.

- Ne bih želela da se kazne oduzimanjem posla jer su se malo zaigrali i osetili šušku pod prstima. Čula sam da su veoma dobri stručnjaci i zato bi trebalo da ostanu da rade i leče ljude, ali za minimalac. Da osete kako je to. Moraju da spasavaju živote naših ljudi jer je neko za njihovo školovanje uložio novac - kaže Biljana.

Osim gubitka imovine, Biljana više ne zna ni da li je uopšte morala da bude operisana, objašnjavajući da “ako su lekari mogli da traže toliko novca za nečiji život, kako može da zna da nisu izmislili da ima problem”.

- Ne znam da li se uopšte lečim po pravoj dijagnozi? Sada imam strah gde da se javim na kontrolu, sada više nisam sigurna ni šta se sa mnom dešavalo tih 20 dana - otkriva Biljana i dodaje da joj je žao što su dva lekara upropastila lepu sliku koju je imala o zaposlenima u Kliničkom centru.

- Za tih 20 dana, koliko sam bila u bolnici, upoznala sam mnogo divnih medicinskih sestara i doktora i žao mi je što su tu moju sliku morala da isprljaju dva lika koja su osetila da mogu da iskoriste čovekovu nevolju. Zbog njih dvojice sam izgubila dostojanstvo jer su me napravili budalom. Mnogo ljudi u Srbiji je doživelo da neko zloupotrebi njihov strah od bolesti i verujem da se osećaju podjednako loše poput mene - smatra Biljana.

Porodica Vukadinović se nada da će uspeti da povrati svoj izgubljeni novac i da ponovo kupi njivu.

- Ukoliko nam sudskim putem vrate 2.000 evra, pokušaćemo još nekako da se skrpimo kako bismo dobacili do pune cene njive, pa da je otkupimo - zaključuje Biljana i dodaje da samo želi da se ispravi ova nepravda.

Bajec: Ne možemo sprečiti korupciju
Đorđe Bajec, direktor Kliničkog centra Srbije, izjavio je za “Blic” da ova ustanova nema mehanizme da spreči korupciju.
- Klinički centar ne može ništa da učini da spreči lekare da uzimaju mito. Možemo samo stalno da pričamo građanima da nikome ništa ne daju. Naša unutrašnja kontrola utvrđuje kako su pisane istorije bolesti, proverava da li je određenom pacijentu zaista prepisan odgovarajući lek i slično, a istražne radnje su posao policije - kaže Bajec i dodaje da “ukoliko pacijentima neko nešto traži, neka dođu kod mene”.
[You must be registered and logged in to see this image.]
„Radovanu je namešteno”
Redakciji “Blica” javio se čovek koji se predstavio kao otac doktora Radovana Mijalčića. U elektronskoj poruci tvrdi da njegov sin nije umešan u ovaj slučaj.
- Moj sin nije operisao bolesnicu, već radi na drugom odeljenju gde operiše decu. On je pre 40 dana došao sa specijalizacije iz Amerike kao vrhunski stručnjak za dečju neurohirurgiju. S obzirom na to da kod nas caruju zavist i ljubomora, njemu je sve ovo montirano - piše u poruci.

Tužilaštvo traži istragu
Više javno Tužilaštvo u Begradu podnelo je zahtev za sprovođenje istrage protiv neurohirurga Savić Dragana i Mijalčić Radovana zbog sumnje da su od 17. januara do 7. februara na Klinici za neurohirurgiju KCS i po dogovoru nekoliko puta tražili i primali novac.
- Ovaj postupak koji je Tužilaštvo pokrenulo trebalo bi da bude opomena da se ovakve stvari više ne događaju - kaže za “Blic” portparol Tužilaštva Tomo Zorić.
Nazad na vrh Ići dole
https://magnolija.serbianforum.info
 
Zaboravljeni Hipokrat...
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
 :: SVET OKO NAS I SVET U NAMA :: POLITIKA-DRUSTVO :: VRUĆE -DNEVNOPOLITIČKE TEME-
Skoči na:  
Vremenska prognoza
Weather Belgrade
Teme naj viđenije
Ko je trenutno na forumu
Vracam se...Odjava ..... laku noc ....
Kaladont u tri reči
ARANŽIRANJE HLADNIH PREDJELA
Vas smajli raspolozenja...
FARBANJE i UKRAŠAVANJE USKRŠNJIH JAJA
Deponija emotikona-rezervni smajlici...
SVADBENE TORTE-ideje
Ćaskanje u kafeu uz kaficu,čaj...Dobro jutro,dan,veče
Nauka o jeziku
Ključne reči