https://magnolija.serbianforum.info/

https://magnolija.serbianforum.info/

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PORTALPrijemLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 A što ja volim SLADOLED

Ići dole 
Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
AutorPoruka
jutarnja izmaglica
Administrator
Administrator
jutarnja izmaglica


Seks : Ženski
Datum rođenja : 03.02.1956
Datum upisa : 29.11.2010
Godina : 68
Lokacija : Beograd moj rodni grad
Raspoloženje : smeh kao lek
Komentari : Život je lep!!!

A što ja volim SLADOLED Empty
PočaljiNaslov: A što ja volim SLADOLED   A što ja volim SLADOLED I_icon_minitimePet Dec 03 2010, 01:11

[You must be registered and logged in to see this image.]




Naj omiljenija ledena poslastica je sladoled.. :MG_223.gif:
Ovde ćemo postavljati recepte za tu čarobnu poslasticu...
[You must be registered and logged in to see this image.]
Još je rimski car Neron, izmedju ostalog poznat i kao veliki gurman, smislio način kako se u letnim vrelinama rashladiti nečim sočnim i voćnim. Naredio je da se s planina donese mnogo leda, a zatim ga je mešao s voćnim sokovima koje je obožavao. I tako je dobio ono što danas nosi fancy naziv sorbet. Rimljani su inače mešali sneg i s medom i usitnjenim voćem.

Kineski kralj Tang od Shanga razvio je svoju verziju sladoleda pripremajući mešavinu od leda i mleka.

Prvi Evropljanin koji je imao čast probati ledenu kremu bio je Marko Polo. U svom je putopisu "Milion" (Milione) opisao poslasticu nalik na današnji sladoled koja se posluživala na dvoru Kublaj-kana.

No, za pravi dolazak sladoleda u Evropu zaslužni su Arapi koji su za vreme svoje vladavine na Siciliji upoznali Italijane s veštinom zamrzavanja sladoledne kreme. Nakon toga, od 1500. godine otkako ga je italijanski kuvar servirao na svadbi Katarine de Medici i francuskog kralja Henryja II., italijanski se sladoled počeo širiti svetom i u njemu je počelo uživati sve više ljudi.

Na bogatom banketu engleskog kralja Charlesa I., u 17. veku, medju brojnim se probranim delicijama našla Englezima do tada nepoznata poslastica. Kraljev francuski kuvar pripremio je hladnu kremu koja je nalikovala na sneg, no bila je kremasta i slatka.
Nova je poslastica pobrala golem uspeh, a ljubomorni je Charles odlučio recept kuvara De Marca zadržati u tajnosti. Priča se čak da mu je platio pozamašnu svotu novca kako bi osigurao da se ekskluzivna delicija servira samo i jedino na njegovom stolu. Kasnije je egoistični kralj pao u nemilost podanika i završio tragično. Kuvarevo obećanje više nije imalo smisla, te se recept brzo proširio i medju običnim svetom.

U Ameriku je sladoled stigao dosta kasno, a na svojim su ga stolovima nudili poznati Amerikanci poput Georgea Washingtona, Thomasa Jeffersona i Dolly Madison, supruge predsjednika Madisona.
Godine 1774. londonski je ugostitelj Philip Lenzi u njujorškim novinama oglasio da prodaje različite poslastice, uključujući i ice cream.

Nancy Johnson izumela je 1846. godine aparat za pravljenje sladoleda - sličan onom koji i danas možemo videti u malim poslastičarnicama.

Masovna proizvodnja sladoleda počela je u Baltimoreu 1851., a Jacob Fussell smatra se "kraljem američkog sladoleda".

Zamrzivač za sladolede usavršen je 1926. godine.
Od tada pa do danas,sladoled je neprevazidjen i popularnost mu raste,posebno kod najmladjih - deca uživaju u sladoledu.


Poslednji izmenio jutarnja izmaglica dana Pon Dec 12 2011, 02:26, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
https://magnolija.serbianforum.info
jutarnja izmaglica
Administrator
Administrator
jutarnja izmaglica


Seks : Ženski
Datum rođenja : 03.02.1956
Datum upisa : 29.11.2010
Godina : 68
Lokacija : Beograd moj rodni grad
Raspoloženje : smeh kao lek
Komentari : Život je lep!!!

A što ja volim SLADOLED Empty
PočaljiNaslov: Re: A što ja volim SLADOLED   A što ja volim SLADOLED I_icon_minitimeUto Apr 05 2011, 23:10

Jestiva čašica za sladoledne kuglice debitovala je 1904. na Svetskom sajmu u St. Louisu. Za neke je inovator prve mašine za izradu korneta sladoledar libanskog podrekla Abe Doumar.

Medjutim, kao čovek koji je patentirao mašinu za pravljenje korneta uglavnom se spominje Italo Marchiony. Sladoledar s Wall Streeta prvo je poslasticu prodavao u čašama za piće, no to se pokazalo prilično nepraktičnim - lomile su se, nakon svake ih je upotrebe trebalo prati, a neki bi s njom jednostavno odšetali dalje. I tako se lukavi Italijan domislio napraviti jestive čašice od vafla koji su se, još topli, savijali u oblik stošca. Kupci su, naravno, bili oduševljeni praktičnom i ukusnom ambalažom, pa je njihov izumitelj neverojatno brzo postao najpopularnijim uličnim prodavcem, a ubrzo je povećao prodaju na 45 štandova.

Naravno, trebalo se prilagoditi povećanim zahtevima tržišta te je Marchiony odlučio ubrzati proces izumom mašine s kalupima, koji je usavršio tako da je odjednom pekao po 10 čašica.

Italo Marchiony takodjer se pojavio na sajmu u St. Louisu tako da je, valjda u sveopštoj zbrci oko štanda sa sladoledom, i već spomenuti Libanac nekako uleteo u priču.

Prvi sladoled na štapiću zvao se Eskimo Bar, a smislio ga je vlasnik sladoledarnice iz Iowe Chris Nelson.

Nelsona je u proleće 1920. za novi izum inspirisao maleni neodlučni kupac koji nikako nije mogao doneti sudbonosnu odluku hoće li sladoled ili čokoladicu. Ujedinivši kasnije oboje, zasigurno je olakšao život mnogim budućim prevrtljivim kupcima.

Prvi sladoled na štapiću preliven čokoladom stvoren je 1934.godine
Nazad na vrh Ići dole
https://magnolija.serbianforum.info
jutarnja izmaglica
Administrator
Administrator
jutarnja izmaglica


Seks : Ženski
Datum rođenja : 03.02.1956
Datum upisa : 29.11.2010
Godina : 68
Lokacija : Beograd moj rodni grad
Raspoloženje : smeh kao lek
Komentari : Život je lep!!!

A što ja volim SLADOLED Empty
PočaljiNaslov: Re: A što ja volim SLADOLED   A što ja volim SLADOLED I_icon_minitimeUto Apr 05 2011, 23:10

Sladoled od vanile - drugi način



- 200 ml mleka
- 200 ml slatke pavlake
- 50 g šećera
- 3 žumanca
- nekoliko štapića vanile

Priprema:

1. Penasto umutiti žumanca sa šećerom.

2. Zagrejati mleko sa slatkom pavlakom i prutićima vanile. Pre nego što prokuva izvadite vanilu, prespite u posudu s jajima, pritom mešajući.

3. Stavite smesu da se kuva na pari i mešajte dok se ne zgusne, pazeći da ne provri.

4. Ostavite da se ohladi, potom stavite u zamrzivač na jedan do dva sata. Kada se krema stvrdne izvadite je iz posude, izmiksajte na maloj brzini par minuta. Vratite u zamrzivač i ponovite postupak dva-tri puta u razmacima od jednog sata.

5. Poslužite ukrašeno čokoladom i šlagom,ili nekim drugim dodatkom po želji.
Nazad na vrh Ići dole
https://magnolija.serbianforum.info
jutarnja izmaglica
Administrator
Administrator
jutarnja izmaglica


Seks : Ženski
Datum rođenja : 03.02.1956
Datum upisa : 29.11.2010
Godina : 68
Lokacija : Beograd moj rodni grad
Raspoloženje : smeh kao lek
Komentari : Život je lep!!!

A što ja volim SLADOLED Empty
PočaljiNaslov: Re: A što ja volim SLADOLED   A što ja volim SLADOLED I_icon_minitimeUto Apr 05 2011, 23:13

Sladoled od kokosa





275 ml punomasnog mleka od kokosa
350 ml svežeg vrhnja
2 jaja
2 žumanca
5 ml / 1 kašičica ekstrata vanile
100 g šećera
sol

Za garniranje:
50 g kokokosovog brašna, poprženo dok ne dobije zlatno smedju boju
grančica mente.

Priprema:

1.Na srednje jakoj vatri lagano kuvajte mleko od kokosa i vrhnje 5 minuta.
Umutite zajedno jaja, žumance, vanilu, šećer i sol.

2.Duboku činiju stavite u veću s vrelom vodom. U duboku činiju ulite smesu
s jajima i polako dodajte toplu mešavinu mleka od kokosa i vrhnja. Mešajući
kuvajte na pari dovoljno dugo da se smesa zgusne toliko da ne pada sa kašike. Sklonite sa vatre. Dok se smesa hladi, povremeno promešajte.

3.Kada se dovoljno ohladi, stavite u zamrzivač na 1 sat. Izvadite iz zamrzivača, smiksajte dok ne postane kremasto i vratite u zamrzivač dok ne očvrsne.

4.Poslužite u adekvatnim činijicama, posuto prženim kokosovim brašnom i grančicom mente.
[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://magnolija.serbianforum.info
jutarnja izmaglica
Administrator
Administrator
jutarnja izmaglica


Seks : Ženski
Datum rođenja : 03.02.1956
Datum upisa : 29.11.2010
Godina : 68
Lokacija : Beograd moj rodni grad
Raspoloženje : smeh kao lek
Komentari : Život je lep!!!

A što ja volim SLADOLED Empty
PočaljiNaslov: Re: A što ja volim SLADOLED   A što ja volim SLADOLED I_icon_minitimeUto Apr 05 2011, 23:17

Sladoled od kokosa - drugi način
[You must be registered and logged in to see this image.]
Sastojci za 8 osoba 5 jaja 10 kašika šećera 1 vanil šećer 150 - 200 gr kokosa 5 dl slatke pavlake Umutiti 5 belanaca u čvrst sneg dodajući jednu po jednu kašiku šećera. Na kraju dodati žumanca ,jedno po jedno,polako ujednačavajući masu. Polako dodavati u smesu,kokos.Masa će malo splasnuti. U posebnoj posudi umutiti slatku pavlaku sa vanil šećerom,do čvrstine krema. Ne treba pavlaku premutiti ,već ostaviti kremasto čvrstu. Pavlaku dodati predhodnoj masi i mutiti mikserom oko 1 minut,da se dobro ujednači i dobije lep volumen. Staviti u plastičnu posudu i odmah u zamrzivač.
Nazad na vrh Ići dole
https://magnolija.serbianforum.info
jutarnja izmaglica
Administrator
Administrator
jutarnja izmaglica


Seks : Ženski
Datum rođenja : 03.02.1956
Datum upisa : 29.11.2010
Godina : 68
Lokacija : Beograd moj rodni grad
Raspoloženje : smeh kao lek
Komentari : Život je lep!!!

A što ja volim SLADOLED Empty
PočaljiNaslov: Re: A što ja volim SLADOLED   A što ja volim SLADOLED I_icon_minitimeUto Apr 05 2011, 23:19

Blueberry cheese Ice cream
[You must be registered and logged in to see this image.]

Sladoled ali sa okusom cheesecake-a.
Vrlo bogatog ukusa,guste teksture ali ne presladak.
Zadovoljit će naročito one koji traže od sladoleda više.





Sastojci za 4 osobe

2 jaja
1 1/4 šolje/200 ml šećera
2 1/2 šolje half and half cream
( ako se ne može naći onda se može jedna šolja krema zameniti
sa 1 šolja manje dve kašike punomasnog mleka+1 1/2 kašika rastopljenog butera )
350 g kremastog sira (tipa Philadelphia)
1 kašika lim.soka
1 kašičica vanila ekstrata
1 kašika lim.korice
1 šolja svežih borovnica


U posudi u kojoj će se kuvati umutiti jaja sa šećerom.
Postepeno dodati 1 3/4 šolje half and half cream ili zamenu
Staviti da se kuva na laganiju vatru dok ne prokuva i postane gušće,
polako mešajući sve vreme.Treba da bude malo gušće nego na početku.
Ohladiti uranjanjem posude u drugu sa hladnom vodom.
U drugoj posudi ručno mutiti sir dok ne postane gladak i dodati ostatak krema ili zamene.Dodati limunov sok,koricu i ekstrat vanile,pa ujednačiti.Sastaviti obe mase.
Izliti u posudu pa ostaviti u zamrzivač da stoji oko 12 sati.
Nakon vadjenja iz zamrzivača ,dodati kratko izmiksane borovnice,lagano izmešati i vratiti u zamrzivač na još jedan sat.
Nakon tog vremena sladoled je spreman za serviranje.....i uživanjeeeeeeeee
Nazad na vrh Ići dole
https://magnolija.serbianforum.info
jutarnja izmaglica
Administrator
Administrator
jutarnja izmaglica


Seks : Ženski
Datum rođenja : 03.02.1956
Datum upisa : 29.11.2010
Godina : 68
Lokacija : Beograd moj rodni grad
Raspoloženje : smeh kao lek
Komentari : Život je lep!!!

A što ja volim SLADOLED Empty
PočaljiNaslov: Re: A što ja volim SLADOLED   A što ja volim SLADOLED I_icon_minitimeUto Apr 05 2011, 23:20

Sladoled od kamilice
[You must be registered and logged in to see this image.]
Krem sladoled koji vam predstavljam ovde, mene je prosto oduševio.
Pokušala sam napraviti liker od kamilice, ne originalni, kao onaj iz italijanske
pokrajine Piemonta iz mjesta Lango, ali svejedno liker koji je osnova i duša
ovog sladoleda.


Potrebno je za sladoled :


1 l mleka
10 vrećica čaja od kamilice (ili 6-8 kašika sušenih cvetova)
1 kašik meda od bagrema ili cvetnog meda
2 kašike šećera
4 žumanca
2 vrećice šlag-pene
4 - 6 kašika likera od kamilice


liker od kamilice:

1 l dobre lozovače
1 kg šećera
6 - 7 šaka mrvljenih cvetova kamilice

Za liker od kamilice,potopiti mrvljenu kamilicu u rakiju,dodati 1 kg šećera i držati na suncu najmanje 40 dana.Procediti kroz gazu i sipati u čistu flašu.Koristiti po želji.

Za sladoled umutiti žumanca sa šećerom.
Provreti mleko i vrelo preliti preko kesica kamilice i ostaviti da stoji 7 minuta.Dodati liker od kamilice.
Nakon toga mleko podeliti i jednu polovinu ostaviti u frižider da se dobro ohladi.
U drugu polovinu dodati žumance i kuvati na pari 10-15 minuta,dok se ne počne zgušnjavati. Voditi računa da se ne prekuva.Dodati jajima med i skloniti sa vatre,ostaviti da se hladi.
Šlag čvrsto umutiti sa mlekom iz frižidera kad se dobro ohladilo,i obe mase polako sastaviti,dobro promešati i ujednačiti i ostaviti u frižider da se hladi.
Promešati najmanje 2-3 puta pre nego što se masa prespe u plastičnu posudu i ostavi u zamrzivač.Dok se zamrzava,na svaki sat otvoriti zamrzivač i promešati masu da nema kristala leda.
Nazad na vrh Ići dole
https://magnolija.serbianforum.info
jutarnja izmaglica
Administrator
Administrator
jutarnja izmaglica


Seks : Ženski
Datum rođenja : 03.02.1956
Datum upisa : 29.11.2010
Godina : 68
Lokacija : Beograd moj rodni grad
Raspoloženje : smeh kao lek
Komentari : Život je lep!!!

A što ja volim SLADOLED Empty
PočaljiNaslov: Re: A što ja volim SLADOLED   A što ja volim SLADOLED I_icon_minitimeUto Apr 05 2011, 23:20

Francuski sladoled


1 litar mleka
200 gr šećera
3 kesice želatina
1/2 litra šlaga
200 gr mlevenog keksa - plazma
200 gr izmrvljenih čokoladnih napolitanki


Priprema :

Prokuvati mleko sa šećerom i malo prohladiti,pa dodati želatin pripremljen prema uputstvu na kesici i ostaviti u zamrzivač da odstoji 1-2 sata.
Izvaditi iz zamrzivača i dodati umućen šlag pa podeliti masu na tri dela.
U jedan deo dodati mleveni keks,u drugi izmrvljene napolitanke,a treći deo ostaviti kakav jeste.
U duboku tepsiju staviti na dno plastificiranu foliju,pa rasporediti beli deo,preko njega fil sa keksom,pa sa napolitankama.Staviti u zamrzivač da se sve dobro stegne.
Kad se stegne ,izvaditi tepsiju ,okrenuti je i skinuti sa belog dela foliju,pa presuti čokoladnim ili šarenim mrvicama.
Služiti uz dodatak vafla ili čokoladnog preliva ,po želji.
Nazad na vrh Ići dole
https://magnolija.serbianforum.info
jutarnja izmaglica
Administrator
Administrator
jutarnja izmaglica


Seks : Ženski
Datum rođenja : 03.02.1956
Datum upisa : 29.11.2010
Godina : 68
Lokacija : Beograd moj rodni grad
Raspoloženje : smeh kao lek
Komentari : Život je lep!!!

A što ja volim SLADOLED Empty
PočaljiNaslov: Re: A što ja volim SLADOLED   A što ja volim SLADOLED I_icon_minitimeUto Apr 05 2011, 23:21

Domaći sladoled
[You must be registered and logged in to see this image.]
1 litar mleka
15-20 kašika šećera
6 žumanaca
4 kesice krem šlaga od vanile
2 kašike kakao praha + malo mleka i šećera da se kakao razmuti


Staviti litar mleka sa sećerom da prokuva…u medjuvremenu, mikserom razmutiti žumanca i kada mleko prokuva sipati žumanca u mleko… Par minuta kuvati i mešati…i skloniti sa vatre. Smesu ostaviti da se prohladi…zatim je ostaviti u frizider da se lepo ohladi…
U hladnu smesu umutiti krem šlag…prvo jednu kesicu 5minuta,i ostale 3kesice sa malim vremenskim razmacima kako bi se dobro umutili. Nakon 15-20minuta fil će se dobro umutiti… Podeliti na 2 dela.U jedan dodati ukuvan i ohladjen kakao(verovatno može i otopljena cokolada,nisam probala),a drugi ostaje vanilin… Staviti u zamrzivač i nakon 3 sata servirati..
Posluživanje

Vrlo je bitno da šlag krem bude kvalitetan,jer mu on daje dobru aromu… Zato preporučujem da koristite onaj koji ste već probali i koji je po vašem ukusu… Prijatno…


P.S.
kako iskoristi preostala belanca

Brza krempita…(od preostalih belanaca)

6 preostalih belanaca
3 kesice pudinga od vanile
700ml vode
8+8kašika secera
oko 200gr keksa umesto kora…i malo mleka za umakanje


Prvo umutiti belance u čvrst sneg….zatim dodati 8 kasika sećera i još malo mutiti…
Za to vreme staviti 600ml vode sa 8 kasika sećera da prokuva. Vodu staviti u veću posudu jer tu naknadno dodajemo umućena belanca. U preostalih 100ml vode razmutiti puding i ukuvati u ključalu vodu…znači po uputstvu,samo umesto mleka ide voda. Kada se puding skuva, u vruće dodati belanca.
Redjati keks umočen u mleko, preko vruć fil pa opet keks… kada se ohladi, posuti sećerom u prahu…
[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://magnolija.serbianforum.info
jutarnja izmaglica
Administrator
Administrator
jutarnja izmaglica


Seks : Ženski
Datum rođenja : 03.02.1956
Datum upisa : 29.11.2010
Godina : 68
Lokacija : Beograd moj rodni grad
Raspoloženje : smeh kao lek
Komentari : Život je lep!!!

A što ja volim SLADOLED Empty
PočaljiNaslov: Re: A što ja volim SLADOLED   A što ja volim SLADOLED I_icon_minitimeUto Apr 05 2011, 23:23

OREO sladoled
[You must be registered and logged in to see this image.]
100 ml hladnog mleka
2 kašičice vanil ekstrakta
400 g kondenzovanog mleka (mleko u prahu)
1 prstohvat soli
500 ml slatke tečne pavlake
10 Oreo kolača (može i cookies, noblice…idt.)

Priprema

Pomešati mleko, vanilin ekstrakt, kondenzovano mleko i so
slatku pavlaku ulupati čvrsto i pomešati lagano u miks od mleka,
na kraju umašati zdrobljene oreo keksiće

Staviti u zamrzivač, promešati svakih sat vremena, dok se sladoled
ne učvrsti,za šta je potrebno do 4 sata
Nazad na vrh Ići dole
https://magnolija.serbianforum.info
jutarnja izmaglica
Administrator
Administrator
jutarnja izmaglica


Seks : Ženski
Datum rođenja : 03.02.1956
Datum upisa : 29.11.2010
Godina : 68
Lokacija : Beograd moj rodni grad
Raspoloženje : smeh kao lek
Komentari : Život je lep!!!

A što ja volim SLADOLED Empty
PočaljiNaslov: Re: A što ja volim SLADOLED   A što ja volim SLADOLED I_icon_minitimeUto Apr 05 2011, 23:24

Sladoled od čokolade
[You must be registered and logged in to see this image.]

2,5 dcl mleka
2,5 dcl slatke pavlake
6 žumanaca
125 gr šećera
štapić vanile
100 gr čokolade



Priprema

Staviti u posudu mleko i slatku pavlaku i dodati štapić vanile.
Zagrejati da provri,skinuti sa vatre i ostaviti da stoji desetak minuta.
Za to vreme penasto umutiti žumanca i šećer pa polako sipati u vruće mleko.
Vratiti na ringlu i ponovo zagrevati na laganoj vatri dok ne počnu da se poajvljuju
mehurići,još oko 5-10 minuta.Da bi se proverilo da li je gustina zadovoljavajuća povucite prstom po spoljnoj strani varjače provučene kroz smesu i ako ostane čista linija ,može da se skloni s vatre.
Dodati čokoladu izlomljenu na kockice i mešati dok se čokolada ne istopi.
Masu sipati u metalnu posudu za sladoled i ostaviti neko vreme na sobnoj temperaturi da se ohladi,pa nakon toga staviti u zamrzivač.Može se prekriti folijom da se ne bi stvarali kristali leda.
Nakon dva sata izvaditi iz zamrzivača i promešati,pa vratiti nazad na hladjenje.
Pre služenja,sladoled ostaviti neko vreme u frižideru da se malo opusti ,pa tek onda servirati.
Umesto čokolade,može se dodati pasirano voće,kafa,lešnik,mleveni grijaž,ili nešto drugo što vam je omiljeni ukus.
Nazad na vrh Ići dole
https://magnolija.serbianforum.info
jutarnja izmaglica
Administrator
Administrator
jutarnja izmaglica


Seks : Ženski
Datum rođenja : 03.02.1956
Datum upisa : 29.11.2010
Godina : 68
Lokacija : Beograd moj rodni grad
Raspoloženje : smeh kao lek
Komentari : Život je lep!!!

A što ja volim SLADOLED Empty
PočaljiNaslov: Re: A što ja volim SLADOLED   A što ja volim SLADOLED I_icon_minitimeUto Apr 05 2011, 23:24

Kulfi od maline (Indijski sladoled)
[You must be registered and logged in to see this image.]
150 gr svežih malina
150 gr mleka u prahu
2-3 kapi ekstrata vanile
75 ml tečne slatke pavlake


Priprema

Od ukupne količine malina,odvojiti par komada za dekoraciju.
Kroz cediljku ostatak malina drvenom varjačom ispasirati da se dobije sok bez semenki.
Dodati mleko u prahu i 2-3 kapi ekstrata od vanile i dobro promešati.
U posebnom sudu umutiti slatku pavlaku,voditi računa da se ne premuti,pa dodati smesi od malina i mleka i sve dobro promešati.
Sipati u veću posudu ili nekoliko manjih i staviti u zamrzivač da se kompletno zamrzne (oko 8 sati).
Pre serviranja ,činijice staviti u toplu vodu na kratko da bi se masa mogla izručiti na tacnu za serviranje,kada činijice okrenete naopako.
Dekorisati preostalim malinama i umućenom slatkom pavlakom ili krem šlagom.
Nazad na vrh Ići dole
https://magnolija.serbianforum.info
jutarnja izmaglica
Administrator
Administrator
jutarnja izmaglica


Seks : Ženski
Datum rođenja : 03.02.1956
Datum upisa : 29.11.2010
Godina : 68
Lokacija : Beograd moj rodni grad
Raspoloženje : smeh kao lek
Komentari : Život je lep!!!

A što ja volim SLADOLED Empty
PočaljiNaslov: Re: A što ja volim SLADOLED   A što ja volim SLADOLED I_icon_minitimeUto Apr 05 2011, 23:25

Pistachio, raspberry & rosewater semifreddo
...ili pistaći ,malina i ružina vodica
[You must be registered and logged in to see this image.]
2 jaja
4 žumanca
1/3 šolje šećera ( šolja = 250 ml )
1 + 1/4 šolje slatke pavlake
1/3 šolje prženih pistacija ili badema
2 kašike rosewater
300 gr svežih ,ili smrznutih malina


Priprema

Dugačku usku posudu obložiti masnim papirom za pečenje,tako da sa sve četiri strane prelazi rubove posude.Na pari mutiti 2 jaja i 4 žumancasa šećerom.Voditi računa da se ne prekuva ,dovoljno je 5 minuta.Skinite s pare i mešajte dok se krem ne ohladi.
U drugoj posudi umutiti slatku pavlaku i polako sastaviti sa kremom od jaja.Dodati pržene (pečene) pistaće krupnije naseckane,ili bademe ako nema pistaća,jednu kašiku ružine vodice i 200 gr malina.100 gr malina ostaviti za dekoraciju.
Masu uliti u posudu obloženu masnim papirom i ostaviti u zamrzivač da prenoći ili dovoljno dugo dok se masa dobro ne stvrdne.
Pre serviranja izvaditi iz zamrzivača,držati oko 5 minuta na sobnoj temperaturi a onda
servirati koristeći preostale maline za dekoraciju.
Nazad na vrh Ići dole
https://magnolija.serbianforum.info
jutarnja izmaglica
Administrator
Administrator
jutarnja izmaglica


Seks : Ženski
Datum rođenja : 03.02.1956
Datum upisa : 29.11.2010
Godina : 68
Lokacija : Beograd moj rodni grad
Raspoloženje : smeh kao lek
Komentari : Život je lep!!!

A što ja volim SLADOLED Empty
PočaljiNaslov: Re: A što ja volim SLADOLED   A što ja volim SLADOLED I_icon_minitimeUto Apr 05 2011, 23:25

Sladoled od dinje

Materijal: 1 dinja, 1/2 kg sladoleda od vanile , 250 grama šećera u prahu, 200 ml slatke pavlake, 100 ml maraskina.

Priprema: presecite dinju na pola, pa kašičicom vadite meso dinje. Prelijte dobijene kuglice maraskinom, pospite šećerom u prahu i ostavite da stoje. Zatim ih izmiksirajte, pomešajte sa sladoledom od vanile i stavite u zamrzivač da se stegne. Servirajte u hladnim posudama i ukrasite umućenom slatkom pavlakom.
Nazad na vrh Ići dole
https://magnolija.serbianforum.info
jutarnja izmaglica
Administrator
Administrator
jutarnja izmaglica


Seks : Ženski
Datum rođenja : 03.02.1956
Datum upisa : 29.11.2010
Godina : 68
Lokacija : Beograd moj rodni grad
Raspoloženje : smeh kao lek
Komentari : Život je lep!!!

A što ja volim SLADOLED Empty
PočaljiNaslov: Re: A što ja volim SLADOLED   A što ja volim SLADOLED I_icon_minitimeUto Apr 05 2011, 23:26

Domaći sladoled - kad nemam vremena


5 jaja
3 kašike šećera
200 gr sladoleda u prahu (ukus po želji)
200 gr hladnog mleka
200 gr krem šlaga

Umutiti belanca sa šećerom i dodati žumanca,pa ujdnačiti masu i podeliti
je na dva dela.U svaki deo staviti 100 gr sladoleda u prahu,dva različita ukusa.
U drugoj pšosudi umutiti 200 gr krem šlaga sa 200 gr hladnoh mleka.Mutiti 5
minuta i kad je umućeno,podeliti na dva dela i dodati predhodnoj masi od jaja.
Staviti u posude i ostaviti da prenoći u zamrzivaču.
Služiti sa nekim dodatkom ili prelivom,po želji.
Nazad na vrh Ići dole
https://magnolija.serbianforum.info
jutarnja izmaglica
Administrator
Administrator
jutarnja izmaglica


Seks : Ženski
Datum rođenja : 03.02.1956
Datum upisa : 29.11.2010
Godina : 68
Lokacija : Beograd moj rodni grad
Raspoloženje : smeh kao lek
Komentari : Život je lep!!!

A što ja volim SLADOLED Empty
PočaljiNaslov: Re: A što ja volim SLADOLED   A što ja volim SLADOLED I_icon_minitimeUto Apr 05 2011, 23:26

Sladoled od banana

400 ml slatke pavlake za šlag
100 g šećera u prahu
500 g banana
2 kašike limunovog soka

Slatku pavlaku mutite mikserom dok ne dobijete čvrst šlag.
Na kraju dodajte šećer. Banane nakapajte limunovim sokom
i dobro isitnite. Dodajte pripremljeni šlag, pa ga dobro izmešajte
s bananama. Pripremljenu smesu zamrznite, a kuglice sladoleda
poslužite s isečenim bananama i drugim voćem po želji.
Nazad na vrh Ići dole
https://magnolija.serbianforum.info
jutarnja izmaglica
Administrator
Administrator
jutarnja izmaglica


Seks : Ženski
Datum rođenja : 03.02.1956
Datum upisa : 29.11.2010
Godina : 68
Lokacija : Beograd moj rodni grad
Raspoloženje : smeh kao lek
Komentari : Život je lep!!!

A što ja volim SLADOLED Empty
PočaljiNaslov: Re: A što ja volim SLADOLED   A što ja volim SLADOLED I_icon_minitimeUto Apr 05 2011, 23:26

Sladoled od jagoda

500 g svežih jagoda
2 vanilin šećera
4 kašike pomorandžinog soka
2-3 kašike cvetnog meda
250 ml pirinčanog mleka

Oprane jagode isecite na četvrtine i pomešajte s vanilin šećerom
i pomorandžinim sokom. Isitnite ih u secku, pa dodajte med i pirinčano
mleko. Dobro izmešajte i stavite u posudu za zamrzavanje. Sladoled
stavite u zamrzivač na 4-5 sati. Kašikom vadite kugle sladoleda, i
poslužite ih sa svežim jagodama.
Nazad na vrh Ići dole
https://magnolija.serbianforum.info
jutarnja izmaglica
Administrator
Administrator
jutarnja izmaglica


Seks : Ženski
Datum rođenja : 03.02.1956
Datum upisa : 29.11.2010
Godina : 68
Lokacija : Beograd moj rodni grad
Raspoloženje : smeh kao lek
Komentari : Život je lep!!!

A što ja volim SLADOLED Empty
PočaljiNaslov: Re: A što ja volim SLADOLED   A što ja volim SLADOLED I_icon_minitimeUto Apr 05 2011, 23:27

U svojoj punoj lepoti sladoled se najbolje ističe u kupovima koji pokazuju svu kreativnost svojih stvaralaca.
Sladoled može biti i osnova mnogim poslasticama,koje nisu samo dekorativne ,već i bogatog ukusa,a može se kombinovati i sa voćem,kao što je banana split.


Korpice sa sladoledom
[You must be registered and logged in to see this image.]

100 gr butera
100 gr prah šećera
3 belanca
100 gr mekog brašna - tip 500
500 gr sladoleda od šumskog voća

za krem od vanile


6 žumanaca
100 gr šećera
1/2 l mleka
2 vanil šećera (ili pola štapića vanile)
3 kašike likera od nane (mente)
Krem šlag ili slatka pavlaka za dekoraciju


Zamesiti glatku masu od butera,prah šećera,belanaca i brašna.
Pleh za pečenje namazati dobro hladnim buterom pa četkicom nanositi testo u obliku krugova promera 10-12 cm.Peći kratko,oko 5 minuta ,samo da porumene.
Krugove vaditi lopaticom i stavljati u činijice ili šire čaše,da dobije oblik košarice.Ostaviti da stoje do posluživanja.

Sastojke za krem od vanile pomešati i dobro sjediniti,pa staviti na paru.Mutiti žicom sve vreme dok se *kuva*.Kuvati do vrenja,ali ne pustiti da provri,da se žumanca ne bi zgrušala.
Na kraju dodati liker od nane,kad se ohladi.

U košarice stavljati kugle sladoleda,preliti kremom od vanile,i ukrasiti čvrsto umućenim krem šlagom ili slatkom pavlakom.a mogu se dodati i komadi voća.

Nazad na vrh Ići dole
https://magnolija.serbianforum.info
jutarnja izmaglica
Administrator
Administrator
jutarnja izmaglica


Seks : Ženski
Datum rođenja : 03.02.1956
Datum upisa : 29.11.2010
Godina : 68
Lokacija : Beograd moj rodni grad
Raspoloženje : smeh kao lek
Komentari : Život je lep!!!

A što ja volim SLADOLED Empty
PočaljiNaslov: Re: A što ja volim SLADOLED   A što ja volim SLADOLED I_icon_minitimeUto Apr 05 2011, 23:27

Krem sladoled





Ovaj sladoled se može praviti sa raznim voćem (čak i čokoladom, eurokremom i sl.).

potrebno je :

2 kisele pavlake
150 g šećera (zavisi koje voće stavljate i koliko slatko volite tako da kol. šećera prilagodite svome ukusu)
250 g voća
100 gr krem šlaga

Priprema
Umutiti krem šlag sa 100 gr hladnog mleka,dodati šećer,ispasirano voće(a deo voća se može i naseckati),promešati i dodati 2 pavlake.
Sladoled je gotov. Staviti ga u plastičnu činiju koja dobro zatvara i u zamrzivač.

Pošto je pavlaka masna, sladoled se ne kristalizuje kao onaj u kome ima vode,
pa je i pored dužeg stajanja u zamrzivaču kremast. Može se jesti i kao krema pre nego što se zaledi.
Nazad na vrh Ići dole
https://magnolija.serbianforum.info
jutarnja izmaglica
Administrator
Administrator
jutarnja izmaglica


Seks : Ženski
Datum rođenja : 03.02.1956
Datum upisa : 29.11.2010
Godina : 68
Lokacija : Beograd moj rodni grad
Raspoloženje : smeh kao lek
Komentari : Život je lep!!!

A što ja volim SLADOLED Empty
PočaljiNaslov: Re: A što ja volim SLADOLED   A što ja volim SLADOLED I_icon_minitimeUto Apr 05 2011, 23:28

Sladoled s mlekom u prahu





Potrebno je :

200 g mleka u prahu
200 g šlag-krema
200 g šećera u prahu
750 ml vode

Priprema
Sve navedene sastojke dobro umutiti i po želji dodati voće, pečeni lešnik, ekstrakt... Čokoladu možete dodati jedino rendanu, nikako topljenu.
Nazad na vrh Ići dole
https://magnolija.serbianforum.info
jutarnja izmaglica
Administrator
Administrator
jutarnja izmaglica


Seks : Ženski
Datum rođenja : 03.02.1956
Datum upisa : 29.11.2010
Godina : 68
Lokacija : Beograd moj rodni grad
Raspoloženje : smeh kao lek
Komentari : Život je lep!!!

A što ja volim SLADOLED Empty
PočaljiNaslov: Re: A što ja volim SLADOLED   A što ja volim SLADOLED I_icon_minitimeUto Apr 05 2011, 23:28

Sladoled s lavandom
[You must be registered and logged in to see this image.]
Sladoled je iz Provanse,i za njih je uobičajena poslastica,
za naš ukus je možda preambiciozna kombinacija,ali sve
što je egzotično je i primamljivo,pa nije na odmet probati.

1/2 l slatke pavlake - biljne (može Dolcela)
150 gr borovnica
150 gr kupina
200 ml jogurta
pola kašičice cimeta
1 kašičica listića lavande


Slatku pavlaku,biljnu,sipati u sud i mutiti mikserom,na najmanjoj brzini oko 2 minuta.
Dodati oprano voće,cimet i lavandu.Sve izmešati polako,prekriti(najbolje ako posuda ima poklopac) i ostaviti u zamrzivač,da stoji 24 sata.
Služiti sa nekim od preliva,najbolje voćni,i dekorisati kandiranim voćem,
ili po želji.
Nazad na vrh Ići dole
https://magnolija.serbianforum.info
jutarnja izmaglica
Administrator
Administrator
jutarnja izmaglica


Seks : Ženski
Datum rođenja : 03.02.1956
Datum upisa : 29.11.2010
Godina : 68
Lokacija : Beograd moj rodni grad
Raspoloženje : smeh kao lek
Komentari : Život je lep!!!

A što ja volim SLADOLED Empty
PočaljiNaslov: Re: A što ja volim SLADOLED   A što ja volim SLADOLED I_icon_minitimeUto Apr 05 2011, 23:30

Granita al caffe’

Granita ili sicilijanski sladoled omiljena je italijanska poslastica.
Najpoznatije i najtradicionalnije su one s kafom, jagodama i limunom,
ali i pomorandžom, dudom, čokoladom i cvetovima jasmina.
[You must be registered and logged in to see this image.]

50 ml jače kafe
200 gr šećera
500 ml vode
400 ml slatke pavlake za šlag

Skuvati jaku kafu,procediti i ohladiti
Rastopiti šećer u mlakoj vodi ,dodati kafu i staviti u zamrzivač.
Svako malo promešati,da se granita ne bi pretvorila u santu leda,
već da bude u kristalima leda.

Služiti u prozirnoj čaši,tako što se sipa malo granite,doda malo šlaga,
opet malo granite,pa opet malo šlaga.
Nazad na vrh Ići dole
https://magnolija.serbianforum.info
jutarnja izmaglica
Administrator
Administrator
jutarnja izmaglica


Seks : Ženski
Datum rođenja : 03.02.1956
Datum upisa : 29.11.2010
Godina : 68
Lokacija : Beograd moj rodni grad
Raspoloženje : smeh kao lek
Komentari : Život je lep!!!

A što ja volim SLADOLED Empty
PočaljiNaslov: Re: A što ja volim SLADOLED   A što ja volim SLADOLED I_icon_minitimeUto Apr 05 2011, 23:30

Granita alle fragole
[You must be registered and logged in to see this image.]

Granitu, izvrsnu sicilijansku letnju poslasticu jedite u čašama poput sladoleda
sa ili bez šlaga, a za “totalan” sicilijanski ugodjaj granitom napunite italijanske
kroasane – brioše. Graniti posebno pogoduje sezona jagoda!

1 kg jagoda
sok jednog limuna
200 g šećera
500 ml vode


Jagode propasirati pa dodati sok od limuna i šećer rastopljen u
mlakoj vodi.Staviti u zamrzivač i povremeno promešati da se ne
stvori komad leda.
Granitu od jagoda poslužiti u staklenim rashladjenim čašama.

P.S.
Uz sok od limina može se dodati i sok i korica od limete,zbog
bolje arome i ukusa.
Nazad na vrh Ići dole
https://magnolija.serbianforum.info
jutarnja izmaglica
Administrator
Administrator
jutarnja izmaglica


Seks : Ženski
Datum rođenja : 03.02.1956
Datum upisa : 29.11.2010
Godina : 68
Lokacija : Beograd moj rodni grad
Raspoloženje : smeh kao lek
Komentari : Život je lep!!!

A što ja volim SLADOLED Empty
PočaljiNaslov: Re: A što ja volim SLADOLED   A što ja volim SLADOLED I_icon_minitimeUto Apr 05 2011, 23:31

Sladoled s kremom od crnoga čaja
[You must be registered and logged in to see this image.]

I zeleni i crni čaj dobijaju se od iste biljke, a razlikuju se tek u tome da su kod crnog
čaju listići potpuno oksidirali. Od njih se prave i brojne osvežavajuće poslastice, poput sladoleda s kremom od crnog čaja.

3 filter vrećice Indijskog čaja
3 kašike vode
300 ml slatke pavlake
1 Šlag fix
2 kašike prah šećera
4 kugle sladoleda od vanile
1 kašičica cimeta
1 kašičica kakao praha

Vrećice čaja preliti vrelom vodom i ostaviti da stoje 5 minuta.
Pritiskanjem iscediti vrećice i ohladiti.
U slatku pavlaku dodati šlag fix i mutiti mikserom dok se ne dobije čvrst šlag.
Na kraju dodati prah šećer i koncentrat čaja.
Kremu od čaja poslužiti sa sladoledom od vanile koji je presut pomešanim cimetom
i kakao prahom.Ovaj preh je najbolje presuti preko sladoleda kroz sito ili cedaljku.
Nazad na vrh Ići dole
https://magnolija.serbianforum.info
jutarnja izmaglica
Administrator
Administrator
jutarnja izmaglica


Seks : Ženski
Datum rođenja : 03.02.1956
Datum upisa : 29.11.2010
Godina : 68
Lokacija : Beograd moj rodni grad
Raspoloženje : smeh kao lek
Komentari : Život je lep!!!

A što ja volim SLADOLED Empty
PočaljiNaslov: Re: A što ja volim SLADOLED   A što ja volim SLADOLED I_icon_minitimeUto Apr 05 2011, 23:32

Puslice sa sladoledom

Potrebno za sladoled:
3 kesice eskimko sladoleda od šumskog voća (C proizvod)
200 gr šlag krema
1 l mleka
200 ml kisele pavlake od 20 % m.m.

Beze korpice

3 belanca
130 gr šećera
1 kašičica soka od limuna
i još treba
100 gr šlag krem vanila

Sladoled :U hladno mleko sipati eskimko i šlag krem i dobro mikserom umutiti da bude čvrsto. Dodati pavlaku i još umutiti sa mikserom. Po želji možete dodati neko voće.Sipati u kutiju i ostaviti u zamrzivač da se stegne.

Beze korpice :Umutiti belanac, a zatim dodati sok od limuna i nastaviti da mutite mikserom (srednja brzina). Dodavati kašiku po kašiku šećera sve vreme muteći dok ne potrošite sav šećer. Mutiti sve dok šne ne bude gusto i sjajno.
Uz pomoć šprica formirati korpice i male kapice na papiru za pečenje.
[You must be registered and logged in to see this image.]

Staviti da se suši/peče 90 minuta na 100 °C ili dok vi sami ne procenite da su gotove. Ostaviti da se ohlade.
Umutiti šlag krem i sa njim napuniti donji deo korpice. Staviti kuglu sladoleda, pa onda opet malo šlaga i na vrhu kapicu.
[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://magnolija.serbianforum.info
Sponsored content





A što ja volim SLADOLED Empty
PočaljiNaslov: Re: A što ja volim SLADOLED   A što ja volim SLADOLED I_icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
A što ja volim SLADOLED
Nazad na vrh 
Strana 1 od 2Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
 Similar topics
-
» NE VOLIM!!!
» Volim...
» Ja volim DZINS
» Zašto volim baš njega
» Klasika koju volim

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
 :: LIFESTYLE :: KULINARSTVO :: SLATKE ČAROLIJE-
Skoči na:  
Vremenska prognoza
Weather Belgrade
Teme naj viđenije
Ko je trenutno na forumu
Vracam se...Odjava ..... laku noc ....
Kaladont u tri reči
ARANŽIRANJE HLADNIH PREDJELA
Vas smajli raspolozenja...
FARBANJE i UKRAŠAVANJE USKRŠNJIH JAJA
Deponija emotikona-rezervni smajlici...
SVADBENE TORTE-ideje
Ćaskanje u kafeu uz kaficu,čaj...Dobro jutro,dan,veče
Nauka o jeziku
Ključne reči