https://magnolija.serbianforum.info/

https://magnolija.serbianforum.info/

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PORTALPrijemLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 TORTE....recepti...

Ići dole 
2 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5
AutorPoruka
jutarnja izmaglica
Administrator
Administrator
jutarnja izmaglica


Seks : Ženski
Datum rođenja : 03.02.1956
Datum upisa : 29.11.2010
Godina : 68
Lokacija : Beograd moj rodni grad
Raspoloženje : smeh kao lek
Komentari : Život je lep!!!

TORTE....recepti... - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: TORTE....recepti...   TORTE....recepti... - Page 5 I_icon_minitimePet Dec 03 2010, 01:00

First topic message reminder :

Limun torta
[You must be registered and logged in to see this image.]
Za patišpanj:

* 3 jaja
* 50 gr šećera
* 50 gr brašna

Za krem:

* 3 žumanceta
* 1 jaje
* 250 ml mleka
* 150 gr šećera
* 250 ml slatke pavlake
* 2 kesice vanilin šećera
* 1 kašika gustina
* 1 limun
* 1 kesica želatina(10gr)

Za šaum:

* 3 belanca
* 150 gr šećera
* 50 ml vode

Patišpanj: Jaja izmiksajte penasto sa šećerom, pa dodajte brašno. Okrugli kalup prečnika 28 cm (sa obručom koji se skida) obložite dno sa papirom za pečenje.Masu preručite u kalup i ispecite ga kao i svaki drugi patišpanj. Pečeni patišpanj izvadite iz kalupa, skinite papir i ostavite da se ohladi.
Fil: Žumanca, celo jaje, šećer i mleko dobro izmiksajte, pa dodajte gustin i kuvajte krem na tihoj vatri uz stalno mešanje dok se ne zgusne. U međuvremenu, želatin potopite sa 4 kašike hladne vode i ostavite da nabubri. Kada je fil gotov, skloniti sa vatre, zatim dodati nabubreli želatin, sok od limuna i mešati dok se želatin ne otopi. U fil dodati nastruganu koricu limuna. Slatku pavlaku izmiksati i sjediniti sa prohlađenim filom.
Patišpanj staviti na okruglu tacnu,a preko njega stavite obruč od kalupa. Obruč obložite sa papirom za pečenje. Sipajte fil i poravnjajte. Ostavite u frižideru na 2-3 h.
[You must be registered and logged in to see this image.]

Kada se fil stegao i ohladio skinite obruč i papir.
Šaum: Šećer i vodu skuvati u gušći sirup. Umutiti belanca a zatim sve vreme miksajući polako sipati vruć sirup u šaum (najbolje uz pomoć džezvice). Kada se potroši sav sirup mutiti i dalje dok se šaum skroz ne ohladi i ne postane gust i sjajan. Možete pri kaju (da ubrzate proces hlađenja) vanglicu u kojoj mutite šaum ubaciti u drugu veću vanglicu sa hladnom vodom. Prefilovati gornji deo torte i ukrasiti sa rendanom koricom limuna.
[You must be registered and logged in to see this image.]

Kada se fil stegao i ohladio skinite obruč i papir.
Šaum: Šećer i vodu skuvati u gušći sirup. Umutiti belanca a zatim sve vreme miksajući polako sipati vruć sirup u šaum (najbolje uz pomoć džezvice). Kada se potroši sav sirup mutiti i dalje dok se šaum skroz ne ohladi i ne postane gust i sjajan. Možete pri kaju (da ubrzate proces hlađenja) vanglicu u kojoj mutite šaum ubaciti u drugu veću vanglicu sa hladnom vodom. Prefilovati gornji deo torte i ukrasiti sa rendanom koricom limuna.
[You must be registered and logged in to see this image.]


Poslednji izmenio jutarnja izmaglica dana Uto Apr 05 2011, 23:56, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
https://magnolija.serbianforum.info

AutorPoruka
jutarnja izmaglica
Administrator
Administrator
jutarnja izmaglica


Seks : Ženski
Datum rođenja : 03.02.1956
Datum upisa : 29.11.2010
Godina : 68
Lokacija : Beograd moj rodni grad
Raspoloženje : smeh kao lek
Komentari : Život je lep!!!

TORTE....recepti... - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: TORTE....recepti...   TORTE....recepti... - Page 5 I_icon_minitimeSre Feb 08 2012, 00:45

Jelica torta
[You must be registered and logged in to see this image.]

Sastojci za više od 10 porcija
1 kg keksa (petit beurre)
250 g margarina
250 g šećera u prahu
3 jajeta
150 g čokolade
250 ml mleka
dve kafene kašike nes kafe
kuvana crna kafa

Priprema
Penasto
umutite 250 g margarina sa 250 g šećera u prahu. Dodajte tri žumanceta i
150 g topljene čokolade i nastavite sa mućenjem. Posebno penasto
umutite tri belanca i dodajte u smesu. Na kraju dodajte nes kafu i
nastavite da mutite dok se smesa ne izjednači.

Skuvajte jaku
crnu kafu i dodajte u 250 ml toplog mleka. U ovaj rastvor nakratko
potopite svaki keks i poređajte ga na tacnu u jednom sloju.
Preko
tog sloja ide fil, zatim ponovo keks i sve tako dok ne potrošite sav
keks. Poslednji sloj treba da bude fil. Tortu ukrasite čokoladnim
mrvicama, mlevenim orasima ili lešnicima.
Nazad na vrh Ići dole
https://magnolija.serbianforum.info
jutarnja izmaglica
Administrator
Administrator
jutarnja izmaglica


Seks : Ženski
Datum rođenja : 03.02.1956
Datum upisa : 29.11.2010
Godina : 68
Lokacija : Beograd moj rodni grad
Raspoloženje : smeh kao lek
Komentari : Život je lep!!!

TORTE....recepti... - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: TORTE....recepti...   TORTE....recepti... - Page 5 I_icon_minitimeSre Feb 22 2012, 23:38

Reform torta
[You must be registered and logged in to see this image.]

Jedina začkoljica sa ovom tortom je da se fil pripremi kako treba, a sve ostalo je jednostavno i dovoljno je slediti uputstva. Ovo je moj drugi pokušaj i mogu da kažem da sam uspela.
.Verujem da svi znate osnovni recept za Reform tortu. Kore se prave od belanaca, šećera i oraha. Umuti se šam od belanaca i šećera, dodaju se orasi i peče se 20-30 minuta na 200°C. Za fil se žumanaca i šećer kuvaju na pari dok se ne zgusnu, doda se margarina/puter i kad se masa sjedini doda se čokolada. Najčešće se sreće fil od 10 žumanaca i 250 g šećera. Ima i onaj sa 12 žumanaca i 300 grama šećera. Sve to je jako slično, ali za sve te recepte važi isto pravilo, fil sa toliko šećera je presladak. Zato ne računajte na mene ako mislite da pravite po tim receptima. Ja sam uveo jednostavan princip za Reform tortu. Kolko žumanaca tolko šećera. Ako žumanaca ima 200 grama ona ima da se umute sa 200 grama šećera.
1. Odvojiti belanca od žumanaca
2. Umutiti belanca i šećer, pa dodati mlevene orahe
3. Ispeći kore
4. Otopiti margarin i izbaciti vodu
5. Umutiti žumanca sa šećerom
6. Skuvati žumanca na pari
7. Dodati margarin, sjediniti, pa dodati čokoladu
8. Filovati kore
9. Napraviti glazuru
Mućenje šama od belanaca i šećera

10 belanaca (~370 g)
250 g šećera
250 g mlevenih oraha

Uključite rernu na 200°C i pustite da se greje. Pokvasite sunđerom pleh od rerne, i na tako mokar pleh stavite papir za pečenje.U odgovarajuću posudu sipajte belanca i mutite mikserom. Belanca od 10 jaja se mute samo 2 minuta, doda se šećer i muti još 1,5 minut. U umućen šam od belanaca dodate orahe i varjačom promešate da se orasi ravnomerno rasporede. Sipate u pleh i izravnate.

Ne počinjite mućenje dok rerna nije skoro skroz zagrejana. Rerna se greje dugo, belanca se mute kratko. Kada se u umućena belanca ubace orasi, nema čekanja - kora mora odmah da se peče.
Pečenje kora

Kore se peku na 200°C na srednjoj visini šporeta oko 20-25 minuta.

Baš fino, jer mi treba 20 minuta da vam objasnim otkud ovoliko insistiranje na ovako kratkom mućenju belanaca, kad je opštepoznato da su belanca "bolja" što se duže mute. Postoji takvo verovanje, ali je pogrešno kada se radi o korama za Reformu. Dugo mućenje šama od belanaca je preporučljivo za patišpanj kore, za puslice i još neke varijante kora koje treba da se suše u rerni, a ne da se peku. Kore za reformu su dobre i suve, ali su bolje kad su sočne. Dok se peku one malo narastu, a kad se ohlade njihova debljina će biti oko 1 cm. Ako belanca mutite 10 minuta, umesto 3.5, kore će i više da narastu dok se budu pekle, ali će se nakon hlađenja ponovo vratiti na 1 cm debljine. Zašto bi onda gubili vreme i mutili šam 10 minuta? Ponekad se desi da kora padne i ispod debljine od 1 cm, ili da postane duplo tanja, a radi se o tome da su vam orasi vlažni. Vlažni orasi se prepoznaju dok ih meljete. Pretvaraju se u rezance umesto u mrvice. Što su ove mrvice sitnije, orasi su suvlji, i kora će biti deblja. No, nije to nešto što bi trebalo mnogo da vas brine. Bilo koja debljina kore je sasvim dobra kad je Reforma u pitanju. One jako tanke će biti vlažnije a one vazdušaste će biti suvlje, ali i jedne i druge imaju svojih prednosti. Kakve god kore da vam ispadnu, Reforma će i dalje biti savršena torta, ako valjano napravite fil.
Fil:
10 žumanaca (~190 g)
190 g šećera
250 g putera/margarina, tj. oko 200 g čiste masnoće, bez vode
70 g čokolade za kuvanje

Kore se brzo i lako sprememaju. Tačnije, peče se jedna kora od belanaca, šećera i oraha/badema i deli na 4 dela. Mislim, ne može biti lakše.

Fil predstavlja glavni zaplet ove priče.
Pravi se vrući fil od žumanaca i šećera koja se kuvaju na pari. Dodaju se margarin (koji se oslobodi od vode) i čokolada. Zvuči jednostavno, ali nije baš tako, pogotovo ako ovo radite prvi put. Uspešnost fila zavisi od dužine kuvanja žumanaca. Dade je i to izmerio za nas i kao idealno vreme odredio 10 minuta kuvanja.
Prvi put kada sam je pravila, poštovala sam vreme i desilo mi se ono što se verovatno dešava većini ne iskusnih koji prvi put rade vruć fil, nije se dovoljno zgusnuo i curio je na sve strane pa su kore samo skliznule jedna sa druge, i to se sve dešavalo u zamrzivaču, dok sam ja bezbrižno radila nešto drugo, jer jel' te torta je u zamrzivaču, šta može da joj bude. Kada sam otvorila imala sam šta da vidim, jadna sva se sručila ne jednu stranu, a fil iscurio sa strane, iako sam stavila graničnike (2 kartona obložena folijom) sa strane da je drže. No, uspela sam da je spasim, tako što sam tortu ispravila, fil skupljala kašikom i mazala po torti, ali deo fila, tog prelepog fila, je bio izgubljen. A konačni izgled je bio onako, mislim nije to toliko loše izgledalo, ali sva je bila kriva.
I tako, nije mi dala mira. Znala sam da ću morati‚ kad-tad da je opet pravim.
.
Ovaj put ništa nisam prepustila slučaju, čak sam i Maju "malo" davila, jer mi je baš bilo stalo da je napravim da valja. U razgovoru sa Majom, shvatila sam da je i ona imala isti problem kada je prvi put pravila. I jedini zaključak je bio da se fil mora duže kuvati.

Šta sam drugi put uradila drugačije, što je dalo bolje rezultate?
Jaja na pari sam kuvala duže, umesto preporučenih 10 kuvala sam ih 15 minuta, dodala vruć margarin (oslobođen od vode), čokoladu, umutila i ostavila dobro da se ohladi pre nego što sam krenula da filujem tortu. Da bi čitava stvar bila uspešnija, namazala sam prvu koru, preklopila drugom, postavila graničnike i stavila u zamrzivač da se dodatno stegne pre nego što krenem da filujem drugu koru, stavim treću i tako do poslednje.

Fil se dobro zgusnuo, na sobnoj temperaturi bi malo omekšao. Moj zaključak je da bi na mom šporetu idealno vreme kuvanja bilo 13 minuta, kako bi fil na sobnoj T malo više omekšao i bio savršen.
Zaključak br.2 je da bilo da je fi redak ili gust, ukus mu je isti i jedina reč koja ga opisuje - fenomenalan!
[You must be registered and logged in to see this image.]
Nekima je ova torta prejaka, ali meni je baš kako treba, jedno parče torte uz kafu zadovolji moje realne dnevne potrebe za slatkim. Samo što ja po pitanju slatkog nisam realna, pa bude tu i drugo parče posle ručka da se zasladim, pa uveče uz film da se malo osladim..:)

Recept neću prepisivati, jer ne bih želela da ispustim ni deo onoga što je Dade tako predno uradio, a Maja zabeležila fotkama.

Za sva uputstva i recept za Reform tortu, skok kod Maje na blog gde je sve detaljno objašnjeno (nemojte se uplašiti od dužine posta, vredi ga pročitati do kraja).
Nazad na vrh Ići dole
https://magnolija.serbianforum.info
jutarnja izmaglica
Administrator
Administrator
jutarnja izmaglica


Seks : Ženski
Datum rođenja : 03.02.1956
Datum upisa : 29.11.2010
Godina : 68
Lokacija : Beograd moj rodni grad
Raspoloženje : smeh kao lek
Komentari : Život je lep!!!

TORTE....recepti... - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: TORTE....recepti...   TORTE....recepti... - Page 5 I_icon_minitimePon Apr 09 2012, 22:34

Ganaš torta sa kruškama
[You must be registered and logged in to see this image.]
Potreban materijal:
300g Menaž čokolade
100g mlevenih badema
100g šećera u prahu
30g kakaoa
6 belanaca
30g kristal šećera
100ml slatke pavlake
100ml vode
60g maslaca
so
mleveni karanfilić
za kruške u sirupu:
1 kruška (oko 200g)
3 kašike kristal šećera
300ml vode
Priprema:
Krušku oljuštiti, očistiti i preseći na pola. U šerpicu staviti vodu, šećer i krušku pa od tačke ključanja kuvati nekih 7 minuta.
Belanca umutiti sa prstohvatom soli i kristal šećerom u čvrst šne. Mlevene bademe pomešati sa kakaom i šećerom u prahu, pa smesu umešati žicom za mućenje jaja lagano mešajući u pripremljen šne. Četvrtasti pleh za pečenje dimenzija približno 26×40 cm premažite sa malo ulja i stavite papir za pečenje. Rernu zagrejati na 190C. Pripremljenu masu razliti u pleh za pečenje i peći koru nekih 20 minuta. Ostaviti je da se prohladi, pa je poprečno preseći na tri jednaka dela, da bi se dobile tri kore.
Maslac ostaviti na toplom mestu da se opusti i izgnječiti ga viljuškom. U šerpici sipati pavlaku i 100ml vode. Dodati prstohvat karanfilića pa staviti na ringlu da se zagreje do tačke ključanja. Skloniti sa vatre i dodati čokoladu za kuvanje, predhodno izlomljenu na manje kockice, pa mešati varjačom dok se čokolada sroz ne otopi. Kada se masa malo prohladi dodati omekšali maslac, pa varjačom mešati ponovo dok se i on ne otopi i lepo ne sjedini. Ganaš staviti u frižider na 10 minuta. Izvaditi ga i mikserom mutiti na najačoj brzini nekih 10 minuta. Vratiti ponovo u frižider i ostaviti da se masa stegne (nemojte više mutiti mikserom), dobrih sat vremena, možda i malo više. Kruške iseckati na sitne kockice, malo možete ostaviti za dekoraciju. Prvu koru staviti na tacnu i premazati trećinom ganaša. Preko rasporediti polovinu naseckanih krušaka, prekriti drugom korom i ponovo premazati ganašom i preko poređati drugi deo krušaka. Prekriti trećom korom i premazati ganaš. Ukrasiti po želji i ostaviti u frižideru da odstoji pre sečenja. Najbolje preko noći.
Nazad na vrh Ići dole
https://magnolija.serbianforum.info
jutarnja izmaglica
Administrator
Administrator
jutarnja izmaglica


Seks : Ženski
Datum rođenja : 03.02.1956
Datum upisa : 29.11.2010
Godina : 68
Lokacija : Beograd moj rodni grad
Raspoloženje : smeh kao lek
Komentari : Život je lep!!!

TORTE....recepti... - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: TORTE....recepti...   TORTE....recepti... - Page 5 I_icon_minitimeSre Jul 25 2012, 01:09

Šoko - Kiki kocke
[You must be registered and logged in to see this image.]

Sastojci:

Tijesto:
40 dag tamne čokolade za kuhanje
20 dag maslaca
15 dag brašna
35 dag smeđeg šećera
10 dag mljevenih badema
na vrh noža soli
10 dag kakao praha
3 žličice praška za pecivo
1 vrećica vanilin šećera
6 jaja
20 dag kiselog vrhnja 28% m.m.(mileram)
20 dag neslanog kikirikija
60 dag sirnog namaza 26% m.m.
1 staklenka (350 g) maslaca od kikirikija
5 dag šećera

Preljev:
2 dl vode
6 – 8 žlica ruma

Recept za maslac od kikirikija:
30 dag neslanog kikirikija
50 ml ulja od kikirikija ili od suncokreta
5 dag meda
Priprema:
Duboki lim za pečenje (35 x 28 cm) namazati uljem i obložiti papirom za pečenje. Pećnicu zagrijati na 180°C. 15 dag čokolade narezati. Zajedno s maslacem otopiti i ostaviti da se ohladi. 25 dag čokolade posebno narezati.

Za tijesto: Brašno, smeđi šećer, badem, sol, kakao, prašak za pecivo i vanilin šećer u posudi dobro izmiješati. Jaja u jednoj posudi kremasto izraditi. Mješavinu maslaca s čokoladom dodati jajima neprestano miješajući. Zatim dodati mješavinu brašna i najnižom brzinom miksera izmiješati. Na kraju umiješati kiselo vrhnje i 7,5 dag narezane čokolade. Tijesto izliti u lim, izravnati i staviti peći oko 35 – 40 minuta. Ostaviti u otvorenoj, isključenoj pećnici oko 15 minuta, zatim izvaditi i ostaviti da se hladi. Hladno vodoravno prerezati i papir oprezno odvojiti.

Za preljev: Vodu i rum izmiješati. Jedan biskvit vratiti u lim za pečenje, preliti s ½ preljeva i namazati ½ kreme. Zatim staviti drugi biskvit, dlanovima biskvit pritisnuti, preliti ostatkom preljeva i premazati ostatkom kreme.

Maslac od kikirikija: Očišćeni i oguljeni kikiriki (30 dag) popržiti bez masnoće i ohladiti. U mikseru sitno samljeti i uz dodavanje ulja i meda dobro izmiješati. Po potrebi dodati još par kapi ulja.

Za kremu: Kikiriki (20 dag) narezati i u tavici bez masnoće popržiti. Izvaditi iz tavice i ostaviti da se hladi. Sirni namaz, 35 dag maslaca od kikirikija i 5 dag šećera dobro izmiješati. 15 dag narezanog kikirikija umiješati u kremu.

Za ukrašavanje: Ostatkom nasjeckanog kikirikija (5 dag) i čokolade (7,5 dag) posuti kolač. Prije serviranja kolač izvaditi iz hladnjaka i ostaviti (oko 1 sat ) na sobnoj temperaturi da omekša. Ostatak čokolade na pari otopiti, kolač narezati na kocke i preliti čokoladom.

Savjet: Umjesto kikirikija može se staviti lješnjak i napraviti maslac od lješnjaka na isti način kao i od kikirikija.
[You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
https://magnolija.serbianforum.info
jutarnja izmaglica
Administrator
Administrator
jutarnja izmaglica


Seks : Ženski
Datum rođenja : 03.02.1956
Datum upisa : 29.11.2010
Godina : 68
Lokacija : Beograd moj rodni grad
Raspoloženje : smeh kao lek
Komentari : Život je lep!!!

TORTE....recepti... - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: TORTE....recepti...   TORTE....recepti... - Page 5 I_icon_minitimeSre Dec 19 2012, 10:30

Širli Templ torta - torta od čokolade i lešnika
[You must be registered and logged in to see this image.]
Recept je iz knjige recepata kuvara hotela "Park" iz Novog Sada, objavljenoj pre više od 25 godina, otprilike tada i prepisan od moje prijateljice Sneže... Ja je pravim malo izmenjenu od prvobitnog recepta, sa više fila. Torta je savršena, bez brašna, samo uživanje u ukusu pečenih lešnika i finog čokoladnog krema.
[You must be registered and logged in to see this image.]
Sastojci
(kako ja pravim)

kora
7 jaja
140 gr. šećera
100 gr. čokolade za kuvanje
140 gr. pečenih mlevenih lešnika

fil

4 jaja
160 gr. šećera
150 gr. čokolade za kuvanje
200 gr. maslaca ili margarina

Priprema kore

Penasto umutiti žumanca sa šećerom. Dodati istopljenu čokoladu, izmešati pa dodati i lešnike. Belanca umutiti u čvrst sneg i dodavati postepeno prethodnoj smesi mešajući ručno.
Peći u okruglom ili četvrtastom kalupu. Ja sam pekla u većem četvrtastom, dimenzija 28 x 37 cm i onda sekla na 4 trake. Peći na 180 stepeni u prethodno zagrejanoj rerni oko 15 minuta.


fil

Mikserom penasto umutiti cela jaja i šećer na pari. Dodati i čokoladu i "kuvati" na pari uz često ručno mešanje oko desetak minuta. Ostaviti da se ohladi pa zatim u frižider da se stegne. I posle hlađenja u frižideru neće biti jako čvrsto, samo gust fil.
Penasto umutiti maslac koji ne treba da bude jako omekšao, tek toliko da može da se muti mikserom, petnaestak minuta posle vađenja iz frižidera. Dodavati mu postepeno čokoladni fil stalno muteći mikserom. Paziti da se ne muti previše dugo jer će fil postajati svetliji i mekši, čim se sjedine prestati sa mućenjem.

Ja sam odmah filovala kore ali ako vam je maslac bio malo mekši stavite fil ponovo na neko vreme na hlađenje. Fila ima dovoljno i za filovanje okolo.
Tortu ukrasiti po želji i pre služenja ostaviti na nekoliko sati u frižider.

maminajela.com
Nazad na vrh Ići dole
https://magnolija.serbianforum.info
Laguna
vrag na forumu
vrag na forumu
Laguna


Seks : Ženski
Datum upisa : 26.08.2011
Lokacija : u zemlji cuda
Raspoloženje : snezno

TORTE....recepti... - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: TORTE....recepti...   TORTE....recepti... - Page 5 I_icon_minitimeUto Jan 15 2013, 03:18

Torta "cvetna livada"
Sastojci KORE: 6belanaca 9kašika šećera 9 kašika mlevenih oraha 1kašika brašna GLAZURA: 200gčokolade 1/2margarina FIL: 18žumanaca 22kašike šećera 22 kašike mleka 2kašike brašna 100gčokolade 250gmargarina Potrebno je još 150g šlaga umućenog sa 2dl vode ili mleka.
PripremaTežina:Srednje zahtjevno
1
Umutiti mikserom belanca, dodati šećer, pa opet dobro izmiksati. Dodati ml. orahe i brašno, i lagano promešati varjačom.

Ispeći takve tri kore, u plehu 35 x 28cm.
2
Čokoladu i margarin otopiti na tihoj vatri pa ohlađene kore premazati.
3
Fil skuvati na pari, i u hladno dodati margarin. Podeliti na dva dela, pa u jedan deo dodati otopljenu čokoladu.
4
Filovati: kora - žuti fil - čokoladni fil - šlag
5
Moji ukućani vole tanke korice, pa ja tako tortu i pravim. Od ove mase ispečem tri kore, ali ih posle isečem da bi torta dobila na visini, jer sa tri kore navedenih dimenzija je preniska.
[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Laguna
vrag na forumu
vrag na forumu
Laguna


Seks : Ženski
Datum upisa : 26.08.2011
Lokacija : u zemlji cuda
Raspoloženje : snezno

TORTE....recepti... - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: TORTE....recepti...   TORTE....recepti... - Page 5 I_icon_minitimeUto Jan 15 2013, 03:20

RAFAELO TORTA


KORE:
12 bjelanaca
12 kašika šecera
3 kašike brašna
24 kašike kokosa (mljevenog)
Belanca mutiti sa 4 kašike šecera, dodati 8 kašika kokosa i kašiku brašna,
kratko promiješati varjacom. Peci 3 kore 10-12 minuta na 200°C.

FIL I:
12 žumanaca
12 kašika šecera
600 ml mlijeka
1 puding od vanilije
2 kašike gustina
250 gr maslaca
50 gr bijele cokolade
Žumanca izmutiti sa šecerom, dodati puding, gustin i mlijeko,
kuhati na laganoj vatri ili na pari dok se fil ne zgusne.U kuhano dodati cokoladu.
Ostaviti da se ohladi, prekriti folijom.U ohladjeno dodati umucen maslac, kratko mutiti sve skupa.

FIL II:
200 ml slatke pavlake
100 gr šecera (za grilijaž)
150 gr pecenih i krupno mljevenih lješnika
Šecer otopiti sa jednom kašikom vode, na laganoj vatri uz stalno miješanje,
izliti na papir za pecenje i ostaviti da se hladi.Ohladjeno,samljeti krupno.
Lješnike krupno samljeti ili sitno nasjeckati. Pomiješati sa šecerom.
Pavlaku umutiti i sve pomiješati varjacom.

Filovati tortu, kora-fil I- fil II...i tako dok sve ne potrošite...
cijelu tortu tanko premazati filom I


GLAZURA I KUGLICE:
Slatku pavlaku zagrijati do vrenja, preliti preko čokolade, miješati dok se čokolada ne otopi.
Odvojiti oko 1/4 mase u koju cemo dodati oko 50 gr kokosa, promiješati i ostaviti u frižider na hladjenje.
U friz ide i ostatak pavlake i čokolade bez kokosa.
Masu sa kokosom posle 1 sata izvaditi iz frižidera, oblikovati 12 kuglica u svaki ubaciti po lješnik i uvaljati u kokos.
Po potrebi dodati malo kokosa ili sl.pavlake sa čokoladom...
zavisno od toga da li je masa ostala rijetka ili je pregusta...

Dobro ohladjenu sl.pavlaku sa čokoladom (2-3 sata u frižideru) izmiksati i premazati cijelu tortu,
posuti ostatkom kokosa, odozgo poredati kuglice.
[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
jutarnja izmaglica
Administrator
Administrator
jutarnja izmaglica


Seks : Ženski
Datum rođenja : 03.02.1956
Datum upisa : 29.11.2010
Godina : 68
Lokacija : Beograd moj rodni grad
Raspoloženje : smeh kao lek
Komentari : Život je lep!!!

TORTE....recepti... - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: TORTE....recepti...   TORTE....recepti... - Page 5 I_icon_minitimePon Jan 28 2013, 11:03

Nesquik-san torta
Goga
[You must be registered and logged in to see this image.]
Sastojci
Braon korica
5belanaca 5 kasikasecera 1 kesicapudinga od cokolade
Zuta korica
5belanaca 5 kasikasecera 1 kesicapudinga od vanile
Bela korica
5 belanaca 5 kasikasecera 3 kasikegustina
Fil
15zumanaca 10 kasikasecera 10 kasika brasna (punih) 1 lmleka 1,5margarin 400g nesquika 300g krem slaga


Priprema
1
Braon korica:
Umutiti 5 belanaca i 5 kasika secera u cvrst sneg i lagano dodati prah pudinga od cokolade.Ispeci koricu.
2
Zuta korica:
Umutiti 5 belanaca i 5 kasika secera u cvrt sneg i lagano dodati prah prah puding od vanile.Ispeci koricu.
3
Bela korica:
Umutiti 5 belanaca i 5 kasika secera u cvrt sneg i lagano dodati 3 kasike gustina.Ispeci koricu
4
Fil:
16 zumanaca umutiti sa 10 kasika secera,pa dodati 10 kasika brasna i 2 dcl mleka.Sve to zakuvati u 8 dcl mleka.U vruce umesati 200 g nesquika, a kada se sve ohladi dodati margarin,izmiksati i dodati jos 200 g nesquika. Posebno umutiti 300 g slaga sa 3 dcl mleka.
Nazad na vrh Ići dole
https://magnolija.serbianforum.info
jutarnja izmaglica
Administrator
Administrator
jutarnja izmaglica


Seks : Ženski
Datum rođenja : 03.02.1956
Datum upisa : 29.11.2010
Godina : 68
Lokacija : Beograd moj rodni grad
Raspoloženje : smeh kao lek
Komentari : Život je lep!!!

TORTE....recepti... - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: TORTE....recepti...   TORTE....recepti... - Page 5 I_icon_minitimeSub Feb 23 2013, 11:25

Kinder Pingui snite
[You must be registered and logged in to see this image.]
Sastojci za biskvit:
6 jaja
6 kasika secera
6 kasika mlijeka
6 kasika brasna
6 kasika cokolade u prahu
1 prasak za pecivo
Za preliv:
1dcl cokoladnog mlijeka
Za krem:
3dcl slatkog vrhnja
400gr kiselog vrhnja
100gr secera u prahu
2 vanil secera
nekoliko kapi limunovog soka
Za coko preliv:
100gr cokolade
50gr maslaca
2 kasike vode
2 kasike secera u prahu
Za dekoraciju:
slag pjena
drobljena cokolada
narandza
Priprema:
Umutiti jaja sa secerom, dodati lagano preostale sastojke, sjediniti ih i ispeci biskvit u velikom plehu pa ga popoloviti kada se ohladi. Biskvit poprskati sa toplim cokoladnim mlijekom. Umutiti slatko vrhnje sa secerom, vanil secerom i limunovim sokom, potom dodati kiselo vrhnje i sjediniti. Polovinu krema staviti preko pola biskvita. Otopiti na pari cokoladu i maslac, dodati vodu i secer pa mijesati dok se nedobije kompaktna masa, zatim tom masom preliti preko krema. Staviti u frizider oko 10 minuta, a zatim preko tog coko preliva staviti ostatak krema pa drugu polovinu biskvita. Dekorisati slag pjenom, drobljenom cokoladom i narandzom. Dobro ohladiti prije posluzivanja…
Prijatno!
Anita Mehicic
Nazad na vrh Ići dole
https://magnolija.serbianforum.info
jutarnja izmaglica
Administrator
Administrator
jutarnja izmaglica


Seks : Ženski
Datum rođenja : 03.02.1956
Datum upisa : 29.11.2010
Godina : 68
Lokacija : Beograd moj rodni grad
Raspoloženje : smeh kao lek
Komentari : Život je lep!!!

TORTE....recepti... - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: TORTE....recepti...   TORTE....recepti... - Page 5 I_icon_minitimeSub Feb 23 2013, 11:37

Žerbo torta
[You must be registered and logged in to see this image.]
Sastojci za kore:
(sastojci su za 3 kore veličine 35x25cm)
15 belanaca
450 gr šećera
3 kašike sirćeta
300 gr mlevenih oraha
6 kašika brašna
3 kašike prezle
Sastojci za fil:
15 žumanaca
15 kašika šećera
400 gr margarina
Preliv od šećera:
250 gr šećera
50 gr margarina
Preliv od čokolade:
250 gr čokolade za kuvanje
50 gr margarina
Priprema kore:
Umutiti 5 belanaca sa 150 gr šećera u čvrstu penu.
Dodati kašiku sirćeta i mutiti još malo.
Pomešati 100 gr oraha, 2 kašike brašna i 1 kašiku prezle.
Dodati u umućena belanca i varjačom sjediniti u kompaktnu masu.
Izručiti u pleh obložen papirom za pečenje.
Peći 35 minuta na 175 stepeni.
Postupak ponoviti još 2 puta.
Preliv od šećera:
Otopiti šećer na tihoj vatri, dodati margarin, dobro promešati i preliti preko svake kore.
Preliv od čokolade:
Otopiti čokoladu, dodati margarin pa preliti preko stegnutog šećera.
Priprema fila:
Žumanca umutiti sa šećerom i skuvati na pari.
Ohlađen fil spojiti sa umućenim margarinom i filovati kore.
Ukrasiti po želji.
Napomena:
Ovu tortu nije teško napraviti, iako deluje suprotno.Veoma je “jaka” pa je preporučujem onima koji baš vole slatko.
Prijatno!
Elvira Balaška
Nazad na vrh Ići dole
https://magnolija.serbianforum.info
jutarnja izmaglica
Administrator
Administrator
jutarnja izmaglica


Seks : Ženski
Datum rođenja : 03.02.1956
Datum upisa : 29.11.2010
Godina : 68
Lokacija : Beograd moj rodni grad
Raspoloženje : smeh kao lek
Komentari : Život je lep!!!

TORTE....recepti... - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: TORTE....recepti...   TORTE....recepti... - Page 5 I_icon_minitimeUto Feb 26 2013, 01:55

Kikiriki Torta
[You must be registered and logged in to see this image.]
Sastojci:
Podloga-biskvit:
200 gr. keksa
100 gr. badema
5 kasika mlijeka
120 gr. putera
Krema:
500 gr. kikiriki putera
350 ml. mlijeka
200 gr. secera
2 instant pudinga od vanilije (Dr. Oetker Galetta puding bez kuvanja sa ukusom vanile)
1 kutika whiped toppinga ili 200 ml. izmucenog vrhnja za slag
Ukrasavanje:
1 slag krema
mlijeko i secer
Priprema:
Istopit puter i dodat mu drobljen keks, mljevene bademe i mlijeko.
Dobro izmjesati pa rasporedit na nauljeu tepsiju i malo pritisnut dlanom.
U posudu stavit kikiriki puter, mlijeko, secer i pudinge pa dobro izmutit.
Dodat izmuceno vrhnje za slag pa ponovo dobro izmutit.
Istrest preko biskvita pa stavit u frizider.
Izutit slag i premazat preko torte ili ukrasit po vasoj zelji.
Tortu ostavit da se hladi 2-3 sata, a potom isjeci na parcad i posluziti.
Prijatno!
Nazad na vrh Ići dole
https://magnolija.serbianforum.info
jutarnja izmaglica
Administrator
Administrator
jutarnja izmaglica


Seks : Ženski
Datum rođenja : 03.02.1956
Datum upisa : 29.11.2010
Godina : 68
Lokacija : Beograd moj rodni grad
Raspoloženje : smeh kao lek
Komentari : Život je lep!!!

TORTE....recepti... - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: TORTE....recepti...   TORTE....recepti... - Page 5 I_icon_minitimePon Mar 11 2013, 10:59

Panama torta
[You must be registered and logged in to see this image.]
Kore:
8 zumanjaka
2oo grama secera
4o grama cokolade
16o grama badema
8o grama brasna
8 bjelanjaka
Umutite zumanjke sa secerom, dodati otopljenu cokoladu, mljevene bademe, brasno i na kraju snijeg od bjelanjaca. Koru peci u plehu u koji stavite pek papir oko 2o minuta na 18o stepeni. Kad se kora potpuno ohladi isjecite je na tri dijela.
Krema:
4 jaja
15o grama secera
15o grama cokolade
25o grama maslaca
3 kasike ruma
Umutite jaja sa secerom, sad ih zagrijete u teflon tavi, dodate cokoladu i kad se krema ujednaci skinite je sa sporeta da se potpuno ohladi. Kremi dodajte rum i umuceni maslac. Podjelite je na dva dijela i stavite izmedju kora.
Glazura:
100 grama cokolade
80 grama margarina
2-3 kapi ulja
Istopite margarin do vrenja, skinete ga sa ringle, dodate cokoladu i ulje i mjesate dok ne dobijete glatku glazuru, prelijete je preko torte.
Prijatno!
Muki 52
[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://magnolija.serbianforum.info
jutarnja izmaglica
Administrator
Administrator
jutarnja izmaglica


Seks : Ženski
Datum rođenja : 03.02.1956
Datum upisa : 29.11.2010
Godina : 68
Lokacija : Beograd moj rodni grad
Raspoloženje : smeh kao lek
Komentari : Život je lep!!!

TORTE....recepti... - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: TORTE....recepti...   TORTE....recepti... - Page 5 I_icon_minitimePon Mar 11 2013, 11:05

Egipatska torta
[You must be registered and logged in to see this image.]
Sastojci i priprema:
Ovu izuzetno dobro tortu nasla sam na portalu Cool i kako mi je trebalo nesto novo za rodjendan na prvo citanje mi se svidjela,nadam se da cete i vi uzivati kad je probate…!!!!
Kore:
1o bjelanjaka
1o kasika secera
2oo grama mljevenih oraha
2 kasike brasna
Od navedene kolicine ispecite dvije iste kore koje pecete na 18o stepeni od 2o-25 stepeni.Postupak znate umutiti bjelanjke,dodavati po malo secer i mutiti da dobijete fini snijeg i onda rucno dodati orahe i brasno.Ja kore uvijek pecem posebno jednu po jednu.
Fil br.1:
4oo ml mlijeka
5 kasika secera staviti da prokuha,
8 zumanjaka
5 kasika secera umutiti, dodati 8 kasika gustina i to sasuti u mlijeko koje kuha i skuhati kao puding.
Kad se krema potpuno ohladi sastaviti je sa 250 grama maslaca koji umutite sa 5 kasika secera u prahu, dodati malo i arome vanilije.
Fil br.2:
3oo grama secera
2oo grama oraha
3oo ml vrhnja za slag
Secer uprziti u karamel, dodati orahe pa im malo proprziti, na pokvasenu tacnu istresti orahe da se ohlade i onda ih krupno samljeti.
Umutiti slag pa u njega dodati mljevene orahe. Mozete malo umucenog slaga bez oraha i mljevenih oraha ostaviti za dekoraciju torte.
Na kraju tortu sloziti sljedecim redom:
kora
fil br 1
fil br 2
kora
fil br 1
fil br 2
Tortu dekorisati slag kremom i orasima. Prijatno!!!!!

Muki 52 Recepti


[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://magnolija.serbianforum.info
jutarnja izmaglica
Administrator
Administrator
jutarnja izmaglica


Seks : Ženski
Datum rođenja : 03.02.1956
Datum upisa : 29.11.2010
Godina : 68
Lokacija : Beograd moj rodni grad
Raspoloženje : smeh kao lek
Komentari : Život je lep!!!

TORTE....recepti... - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: TORTE....recepti...   TORTE....recepti... - Page 5 I_icon_minitimeUto Apr 02 2013, 22:46

[You must be registered and logged in to see this link.]
[You must be registered and logged in to see this image.]
Sastojci:


Tijesto I:
3 dag maslaca
3 jaja
12 dag šećera
1 vrećica vanilija šećera
12 dag brašna
2 ravne žličice praška za pecivo
3 dag gustina
1,5 dag kakaa

12 žlica čokoladnog mlijeka

Tijesto II:
3 bjelanjka
malo soli
3 žlice šećera
1 žličica octa

Krema:
25 dag Mars-čokoladica
4 dl slatkog vrhnja
2 vrećice učvršćivača za šlag
1 vrećica vanilija šećera

Za ukrašavanje:
2 dl slatkog vrhnja
kakao za posipanje
Priprema:


Za kremu: Mars čokoladice sitno narezati. Slatko vrhnje zagrijati (ne smije kuhati), dodati narezane čokoladice i miješati sve dok se ne rastope. Ostaviti preko noći u hladnjaku.

Pećnicu zagrijati na 180°C. Kalup za tortu obložiti papirom za pečenje.

Za tijesto I: Maslac rastopiti i ostaviti da se ohladi. Jaja mikserom na najvećoj brzini oko 1 minute miješati. Dodati šećer, vanilija šećer i nastaviti miješati oko 2 minute, sve dok ne postane kremasto. Brašno, prašak za pecivo, gustin i kakao dobro izmiješati. Ako je potrebno prosijati! Usuti u smjesu od jaja i kratko mikserom, na najnižoj brzini izmiješati. Na kraju dodati maslac i kratko umiješati.

Tijesto uliti u kalup, izravnati i peći oko 25 minuta. Kad je tijesto pečeno izvaditi i ostaviti na rešetki, zajedno s papirom da se hladi. Ohlađeni biskvit jednom prerezati i oprezno odvojiti papir.

Zatim pećnicu zagrijati na 220°C. Kalup za tortu obložiti papirom, namazati maslacem i posuti s krušnim mrvicama.

Za tijesto II: Bjelanjke zajedno sa par zrna soli čvrsto izraditi. Šećer i ocat dodati, te miješati sve dok se šećer ne rastopi. Tijesto II staviti u kalup za torte, izravnati i peći u pećnici 5 minuta. Izvaditi iz pećnice i ostaviti da se ohladi.

Čokoladno vrhnje zajedno s učvršćivačem za šlag i vanilija šećerom čvrsto izraditi.

Na tanjur za tortu staviti jedan biskvit, poprskati sa 6 žlica čokoladnog mlijeka, premazati ½ šlag kreme, prekriti tijestom II, premazati ostatkom kreme i poklopiti biskvitom, koji se poprska s ostatkom (6 žlica) čokoladnog mlijeka.

2 dl slatkog vrhnja čvrsto izraditi. Tortu izvana premazati šlagom. Na papiru nacrtati 6 zvijezda, izrezati i poslagati po torti. Tortu posuti debelo kakaom i zvjezdice oprezno podignuti.
[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://magnolija.serbianforum.info
jutarnja izmaglica
Administrator
Administrator
jutarnja izmaglica


Seks : Ženski
Datum rođenja : 03.02.1956
Datum upisa : 29.11.2010
Godina : 68
Lokacija : Beograd moj rodni grad
Raspoloženje : smeh kao lek
Komentari : Život je lep!!!

TORTE....recepti... - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: TORTE....recepti...   TORTE....recepti... - Page 5 I_icon_minitimeUto Apr 02 2013, 22:48

Beze kokos šnite
Sastojci:


Tijesto I:

4 bjelanjaka
malo soli
25 dag šećera
2 vrećice vanilija šećera
2 žlice jabučnog octa
8 žlica kokosovog brašna


Tijesto II:

4 bjelanjaka
malo soli
25 dag šećera
2 vrećice vanilija šećera
2 žlice octa
8 žlica kokosovog brašna

Krema:

3 jaja
15 dag šećera
15 dag čokolade za kuhanje
25 dag maslaca

Premaz:

4 bjelanjka
malo soli
15 žlica šećera
malo vode
5 – 6 žlica likera od jaja
Priprema:


Pećnicu zagrijati na 150 °C. Lim za pečenje 30 x 40 cm obložiti papirom.

Za tijesto I: Bjelanjke s malo soli čvrsto izraditi. Polako sipati šećer i vanilija šećer uz neprestano miješanje. Zatim dodati ocat i izmiješati. Na kraju dodati kokosovo brašno i mikserom (na najnižoj brzini) kratko izmiješati. Smjesu staviti u lim, izravnati i peći oko 10 minuta. Ostaviti u pećnici 30 minuta da se suši.

Za tijesto II: Bjelanjke s malo soli čvrsto izraditi. Polako sipati šećer koji ste izmiješali s vanilija šećerom, neprestano miješajući. Zatim dodati ocat i izmiješati. Na kraju dodati kokosovo brašno i mikserom lagano izraditi. Smjesu staviti u lim, izravnati i peći oko 10 minuta. Ostaviti u pećnici 30 minuta da se suši.

Za kremu: 15 dag čokolade za kuhanje narezati. Jaja i šećer dobro mikserom izmiješati. Kuhati na pari, dok se ne dobije gusta krema. Skinuti s pare, dodati čokoladu i miješati dok se čokolada ne rastopi. Kremu ohladiti. Maslac mikserom kremasto izmiješati. Ohlađenu kremu postepeno, uz stalno miješanje dodavati maslacu. Kremom namazati tijesto I i prekriti s tijestom II.

Za premaz: 15 žlica šećera i malo vode (toliko da prekrije šećer) na štednjaku kuhati, sve dok ne dobijete gusti sirup. U isto vrijeme bjelanjke zajedno s malo soli čvrsto izraditi. Neprestano miješajući, sirup od šećera lijevati u tankom mlazu u bjelanjke. Sve skupa miješati oko 5 minuta. Zatim kolač premazati izvana s šaumom ( pjenom od bjelanjaka ). Žlicom napraviti udubljenja i preliti s likerom od jaja.

Savjet: Umjesto s likerom od jaja, kolač preliti s 5 – 6 žlica grenadina (sirup za koktele).
[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://magnolija.serbianforum.info
jutarnja izmaglica
Administrator
Administrator
jutarnja izmaglica


Seks : Ženski
Datum rođenja : 03.02.1956
Datum upisa : 29.11.2010
Godina : 68
Lokacija : Beograd moj rodni grad
Raspoloženje : smeh kao lek
Komentari : Život je lep!!!

TORTE....recepti... - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: TORTE....recepti...   TORTE....recepti... - Page 5 I_icon_minitimeUto Apr 02 2013, 22:56

Mozart torta[You must be registered and logged in to see this image.]
Sastojci:


Tijesto:
22 dag šećera
22 dag brašna
15 dag maslaca
15 dag čokolade za kuhanje
5 jaja
2 dl mlijeka
¾ vrećice praška za pecivo
1 vrećica vanilin šećera

Nugat krema:
1 vrećica pudinga sa okusom vanilije
4 dag šećera
3 dl mlijeka
2 dl slatkog vrhnja
15 dag Nugata
1 vrećica vanilin šećera
2 vrećice učvršćivača šlaga

Pistacija krema:
1 pakovanje pistacija, nasjeckanih – 25 g
3 dl slatkog vrhnja
1 vrećica vanilin šećera
1 vrećica učvršćivača šlaga

Marcipan krema:
1 vrećica pudinga sa okusom vanilije
5 dl mlijeka
2 žlice šećera
10 dag marcipana

marmelada od trešanja
1 marcipan deka (500g)
3 dl slatkog vrhnja
25 dag čokolade za kuhanje
Mozart kugle
Priprema:





Pećnicu zagrijati na 170°C.

Tijesto: Žumanjke odvojiti od bjelanjaka. Žumanjke zajedno s maslacem, šećerom i vanilin šećerom kremasto izraditi. Čokoladu rastopiti i umiješati. Brašno i prašak za pecivo naizmjenično s mlijekom umiješati. Bjelanjke čvrsto izraditi i s metlicom za snijeg lagano umiješati. Dno kalupa za tortu (26 cm) obložiti papirom za pečenje, uliti tijesto, izravnati i peći u zagrijanoj pećnici oko 60 minuta.

Nugat krema: Vrećicu pudinga izmiješati sa šećerom, malo mlijeka i 50 ml slatkog vrhnja. Ostatak mlijeka zakuhati, nasjeckani Nugat umiješati, zatim mješavinu pudinga dodati, kratko kuhati te ostaviti da se ohladi. Ostatak vrhnja zajedno s vanilin šećerom i učvršćivačem šlaga čvrsto izraditi, dodati hladnom pudingu i ručno umiješati.

Marcipan krema: Vrećicu pudinga izmiješati sa šećerom i malo mlijeka. Ostatak mlijeka zakuhati, nasjeckani marcipan umiješati, zatim puding uliti u mlijeko, kratko kuhati te ostaviti da se ohladi.

Pistacija krema: Slatko vrhnje zajedno s vanilin šećerom i učvršćivačem šlaga čvrsto izraditi. Nasjeckane pistacije umiješati.

Slaganje torte: Biskvit prerezati na 4 jednaka dijela. Prvi biskvit premazati Nugat kremom. Prekriti drugim biskvitom i namazati marcipan kremom. Trećim biskvitom prekriti i namazati pistacija kremom. Četvrti biskvit položiti te tortu izvana premazati marmeladom od trešanja.

Tortu prekriti dekom od marcipana. Slatko vrhnje zagrijati, 15 dag čokolade otopiti i dobro ohladiti. Hladno vrhnje čvrsto izraditi i tortu okolo namazati. Preostalu čokoladu s malo maslaca i ulja rastopiti. Kratko ohladiti i tortu premazati. Ukrasiti prerezanim Mozart kuglama.

Savjet: Marcipan deku možete kupiti ili 500 g marcipana tanko razviti između dvije folije za očuvanje svježine i dekom tortu prekriti.
[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://magnolija.serbianforum.info
jutarnja izmaglica
Administrator
Administrator
jutarnja izmaglica


Seks : Ženski
Datum rođenja : 03.02.1956
Datum upisa : 29.11.2010
Godina : 68
Lokacija : Beograd moj rodni grad
Raspoloženje : smeh kao lek
Komentari : Život je lep!!!

TORTE....recepti... - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: TORTE....recepti...   TORTE....recepti... - Page 5 I_icon_minitimeUto Apr 02 2013, 23:01

Tunel torta
[You must be registered and logged in to see this image.]
Sastojci:


Tijesto:
6 jaja
sol (na vrh noža)
6 žlica šećera
6 žlica glatkog brašna
3 žlice kakao praha
2 žličice praška za pecivo
1 dl mlijeka
1 dl ulja

Krema:
50 dag nektarina
5 - 7 dag šećera
1 vrećica vanilin šećera
2,5 dl slatkog vrhnja
1 – 2 žlice soka od limuna
6 listova želatine
3 žlice likera od breskvi ili soka od breskvi
2 nektarine

Premaz:
3 žlice marmelade od bresaka ili marelica
10 dag bijele čokolade za kuhanje
4 – 5 žlica slatkog vrhnja

Ukrašavanje:
5 dag tamne čokolade za kuhanje
Priprema:





Pećnicu zagrijati na 180°C.

Za tijesto: Kalup za kuglof (promjera 24 cm) namazati maslacem i posuti brašnom. Odvojiti bjelanjke od žumanjaka. Bjelanjke zajedno sa soli istući u čvrsti snijeg. Žumanjke zajedno sa šećerom kremasto izraditi. Brašno, prašak za pecivo i kakao izmiješati i kroz sito prosijati. U žumanjke dodati mlijeko, ulje, izmiješano brašno i dobro promiješati, bez grudica. Na kraju umiješati snijeg od bjelanjaka i metlicom za snijeg lagano izmiješati.

Tijesto izliti u kalup, izravnati i peći oko 30 minuta. Pečeno tijesto ostaviti u ugašenoj, otvorenoj pećnici oko 15 minuta. Zatim izvaditi i ostaviti potpuno da se ohladi. Hladan biskvit istresti na radnu plohu i dno biskvita oko 1 cm odrezati. Gornji dio vratiti u kalup i uz pomoć noža i žličice vaditi tijesto iz biskvita tako da dobijete izdubljeni biskvit (tunel). Debljina biskvita sa svih strana da bude oko 1 cm.

Za kremu: Nektarine oguliti, koštice odvojiti te narezati. Staviti u mikser zajedno sa šećerom, vanilin šećerom, sokom od limuna i usitniti. Listove želatine namočiti u hladnoj vodi. Slatko vrhnje čvrsto izraditi. Namočenu želatinu ocijediti i na laganoj vatri rastopiti. Želatinu najprije izmiješati s 2 žlice pirea a zatim sa ostatkom. Slatko vrhnje i liker od bresaka dodati pireu i metlicom za snijeg dobro izmiješati.

2 nektarine oguliti i na kriške narezati. Kremom puniti izdubljeni biskvit, kriške nektarinastaviti poprijeko u udubljenja. Izrezano dno biskvita prerezati na dva dijela (radi lakšeg prebacivanja) i prebaciti u kalup odnosno kremu prekriti. Ostaviti preko noći u hladnjaku.

Premaz: Marmeladu zagrijati i tortu pomoću kista izvana namazati. Bijelu čokoladu zajedno s vrhnjem otopiti i tortu okolo namazati.

Ukrasiti s naribanom čokoladom za kuhanje.

Savjet: Od preostale kreme, biskvita i nektarini složiti kremu u čaši a ostatak biskvita izmrviti i upotrijebiti za drugu tortu.
[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://magnolija.serbianforum.info
jutarnja izmaglica
Administrator
Administrator
jutarnja izmaglica


Seks : Ženski
Datum rođenja : 03.02.1956
Datum upisa : 29.11.2010
Godina : 68
Lokacija : Beograd moj rodni grad
Raspoloženje : smeh kao lek
Komentari : Život je lep!!!

TORTE....recepti... - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: TORTE....recepti...   TORTE....recepti... - Page 5 I_icon_minitimeUto Apr 02 2013, 23:08

Torta Ruska kapa
Sastojci:
[You must be registered and logged in to see this image.]

Tijesto:
6 jaja
sol (na vrh noža)
6 žlica šećera
8 žlica brašna
3 žlice kakao praha
2 žličice praška za pecivo
1 dl mlijeka
1 dl ulja

Preljev:
8 žlica sirupa od čokolade ili čokoladnog mlijeka

Krema:
2 vrećice pudinga s okusom vrhnja ili vanilije
8 dl mlijeka
15 dag šećera
15 dag bijele čokolade za kuhanje
20 - 25 dag maslaca

Glazura:
10 dag tamne čokolade za kuhanje
malo ulja

kokos za ukrašavanje
Priprema:





Pećnicu zagrijati na 180°C. Dno kalupa za tortu (26 cm) obložiti papirom za pečenje.

Tijesto: Odvojiti bjelanjke od žumanjaka. Bjelanjke zajedno s malo soli čvrsto izraditi. Na kraju polako dodati 2 žlice šećera, neprestano miješajući. Žumanjke zajedno s 4 žlice šećera kremasto izraditi. Brašno, prašak za pecivo i kakao izmiješati i kroz cjedilo prosijati.

U žumanjke dodati mlijeko, ulje, izmiješano brašno i dobro promiješati (bez grudica). Na kraju snijeg od bjelanjaka dodati masi od žumanjaka i pažljivo metlicom za snijeg izmiješati. Mikserom NE!

Tijesto izliti u kalup, izravnati i peći oko 30 – 35 minuta u zagrijanoj pećnici. Nakon 20 minuta tijesto prekriti papirom za pečenje i nastaviti peći. Pečeni biskvit izvaditi iz pećnice i staviti na rešetku da se hladi. Biskvit nožem odvojiti od kalupa, obruč kalupa odvojiti i biskvit prevrnuti na jedan komad papira za pečenje. Zatim oprezno odvojiti papir i ostaviti 2 – 3 sata da miruje. Biskvit jednom prerezati.

Jedan biskvit staviti na tanjur za torte i preliti s 4 žlice sirupa od čokolade ili čokoladnim mlijekom. Zatim premazati s 2/3 kreme, pokriti drugim biskvitom, koji također prelijemo sa sirupom od čokolade ili čokoladnim mlijekom. S preostalom kremom namažemo rub torte, rub ukrasimo kokosom a tortu prelijemo glazurom.

Krema: 2 vrećice pudinga s okusom vrhnja ili vanilije izmiješati s šećerom i 1,5 dl mlijeka. Ostatak mlijeka zakuhati, skloniti s štednjaka, umiješati puding, zatim vratiti na štednjak i kuhati, neprestano miješajući oko 2 – 3 minute. Puding skloniti s štednjaka, ostaviti da se hladi, češće miješajući da se na površini ne stvori korica.

15 dag bijele čokolade sitno narezati, na pari omekšati i ostaviti da se ohladi. Maslac kremasto izmiješati. Ohlađeni puding i čokoladu naizmjenično dodavati maslacu, neprestano miješajući.

Glazura: Čokoladu sitno narezati i zajedno s uljem na laganoj vatri ili na pari otopiti.

Savjet: Ako želite da krema bude lagana i prozračna, izradite 2 dl slatkog vrhnja (za šlag) i umiješajte na kraju u kremu, metlicom za snijeg.
[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://magnolija.serbianforum.info
Sponsored content





TORTE....recepti... - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: TORTE....recepti...   TORTE....recepti... - Page 5 I_icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
TORTE....recepti...
Nazad na vrh 
Strana 5 od 5Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5
 Similar topics
-
» RECEPTI NUTRICIONISTA
» Recepti-Za-Sva-Vremena
» SVADBENE TORTE-ideje
» Torte koje se ne peku
» DEČIJE RODJENDANSKE TORTE

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
 :: LIFESTYLE :: KULINARSTVO :: SLATKE ČAROLIJE-
Skoči na:  
Vremenska prognoza
Weather Belgrade
Teme naj viđenije
Ko je trenutno na forumu
Vracam se...Odjava ..... laku noc ....
Kaladont u tri reči
ARANŽIRANJE HLADNIH PREDJELA
Vas smajli raspolozenja...
FARBANJE i UKRAŠAVANJE USKRŠNJIH JAJA
Deponija emotikona-rezervni smajlici...
SVADBENE TORTE-ideje
Ćaskanje u kafeu uz kaficu,čaj...Dobro jutro,dan,veče
Nauka o jeziku
Ključne reči