https://magnolija.serbianforum.info/

https://magnolija.serbianforum.info/

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PORTALPrijemLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Baklave -razne vrste

Ići dole 
AutorPoruka
jutarnja izmaglica
Administrator
Administrator
jutarnja izmaglica


Seks : Ženski
Datum rođenja : 03.02.1956
Datum upisa : 29.11.2010
Godina : 68
Lokacija : Beograd moj rodni grad
Raspoloženje : smeh kao lek
Komentari : Život je lep!!!

Baklave -razne vrste Empty
PočaljiNaslov: Baklave -razne vrste   Baklave -razne vrste I_icon_minitimeČet Dec 23 2010, 02:02

Baklava
POTREBNO JE
pakovanje tankih kora
Za fil: 200 g mlevenih badema, 200 g mlevenih oraha, 100 g suvog grožđa, 2 kesice vanilin šećera, 150 ml ulja
Za sirup: 500 g šećera, 2 kašike meda, 1 limun, 300 ml vode
PRIPREMA
Pomešajte bademe i orahe s vanilin šećerom, dodajte oprano suvo grožđe i promešajte. U pleh ređajte po dve kore, poprskajte ih uljem i pospite pripremljenim filom. Završite korama, pa izrežite pitu oštrim nožem na trouglove jednake veličine. Pecite u rerni zagrejanoj na 180 stepeni dok baklava ne poprimi zlatnožutu boju. Šećer, med i limun nasečen na kolutove kuvajte s vodom da dobijete gušći sirup. Toplim sirupom zalijte pečenu baklave i ostavite preko noći da upije sok, pa je poslužite sutradan.

[You must be registered and logged in to see this image.]
BRANKA GAJIĆ
Nazad na vrh Ići dole
https://magnolija.serbianforum.info
jutarnja izmaglica
Administrator
Administrator
jutarnja izmaglica


Seks : Ženski
Datum rođenja : 03.02.1956
Datum upisa : 29.11.2010
Godina : 68
Lokacija : Beograd moj rodni grad
Raspoloženje : smeh kao lek
Komentari : Život je lep!!!

Baklave -razne vrste Empty
PočaljiNaslov: Re: Baklave -razne vrste   Baklave -razne vrste I_icon_minitimeČet Jun 30 2011, 22:58

BAKLAVA

Potrebno je:

800gr kore
Fil

4 jaja
4 kasika secer
4 kasika meko brasno
1 kasika griz
300gr melene orase
3 kasika kakao

Na svaka kora polije se ulje, a na treca stava se fil. Ovo se mota u rolat.Od ove kore ispadaju 7 rolata koje se secu i peku i polije na svaki rolat po jedna kasika ulje.Se pece na 180C 25minuta. Kad ohladi polije se so vruci serbet.

Serbet

1kg i 250gr secer
750ml voda
Sve ovo treba da zovri 3 puta ( prvi put je kad se stopi secer i zovri i serpa se trga na stranu, potom opet se stava da zovri i opet se trga na strana i jos jednom ). Na kraja se dodaje jedan iscedeni limun.

*Hladna baklava-vruc serbet
[You must be registered and logged in to see this image.]
eli4ka
Nazad na vrh Ići dole
https://magnolija.serbianforum.info
jutarnja izmaglica
Administrator
Administrator
jutarnja izmaglica


Seks : Ženski
Datum rođenja : 03.02.1956
Datum upisa : 29.11.2010
Godina : 68
Lokacija : Beograd moj rodni grad
Raspoloženje : smeh kao lek
Komentari : Život je lep!!!

Baklave -razne vrste Empty
PočaljiNaslov: Re: Baklave -razne vrste   Baklave -razne vrste I_icon_minitimePon Nov 21 2011, 02:07

SEVDIDŽAN BAKLAVA


12 debljih kora za pitu
1kg secera šerbet
Malo limuna
za nadev:

1/4 kg putera
1/4 kg brašna
6 jaja
1/4 kg šećera


Ulupajte jaja sa polovinom šećera (125 gr). Posebno ulupajte puter (ili margarin). Zatim sastavite puter i jaja i dodajte brašno, izmešajte, dodajte drugu polovinu šećera, ponovo izmešajte i nadev je gotov.

Pleh zamastite i prekrijte 6 puta korom, a svaku koru poprskajte topljrnim puterom. Fil izlijte i ravnomerno rasporedite po plehu. Prekrijte sve 6 puta korom, a svaku ponovo poprskajte rastopljenim puterom. Ostatkom putera zalijte gornju koru i baklavu pecite u rerni zagrejanoj na 200 stepeni oko 45 minuta.

Za to vrijeme napravite šerbet od pola litre vode i kilogram sećera uz dodatak limunova soka.

Pečena baklava se izreže na kvadratiće, zalije ukuvanim sećerom (šerbetom) i hladi.
[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://magnolija.serbianforum.info
jutarnja izmaglica
Administrator
Administrator
jutarnja izmaglica


Seks : Ženski
Datum rođenja : 03.02.1956
Datum upisa : 29.11.2010
Godina : 68
Lokacija : Beograd moj rodni grad
Raspoloženje : smeh kao lek
Komentari : Život je lep!!!

Baklave -razne vrste Empty
PočaljiNaslov: Re: Baklave -razne vrste   Baklave -razne vrste I_icon_minitimeNed Mar 25 2012, 02:05

[You must be registered and logged in to see this image.]


Cigaret baklava
Brzo a sa čokoladom
Sastojci Potrebno je: 500 gr kora 100 gr griza 200 gr mlevenih oraha 100 gr rendane čokolade 250 grmargarina Sirup: 500 gr šećera 2 dclvode 1/2limuna
PripremaTežina:Jednostavno
1 [You must be registered and logged in to see this image.]
Pomešati skupa, griz, mlevene orahe i rendanu čokoladu.
2
Uzeti jednu koru , presaviti je na pola i na jedan kraj staviti smesu od griza, ćokolade i oraha, i uviti u rolat, koji stavimo u pleh. Tako uraditi sa preostalim korama i filom.Složene rolate u plehu isečemo na komade dužine 6-7 cm.
3
Istopimo margarin i prelijemo baklavu, i pečemo.
Pečenu baklavu prelijemo hladnim sirupom.
4
Sirup: Šećer i vodu kuvamo kad provri 5 minuta , pred kraj dodamo kriške limuna i ostavimo da se ohladi.

Polimka
Nazad na vrh Ići dole
https://magnolija.serbianforum.info
jutarnja izmaglica
Administrator
Administrator
jutarnja izmaglica


Seks : Ženski
Datum rođenja : 03.02.1956
Datum upisa : 29.11.2010
Godina : 68
Lokacija : Beograd moj rodni grad
Raspoloženje : smeh kao lek
Komentari : Život je lep!!!

Baklave -razne vrste Empty
PočaljiNaslov: Re: Baklave -razne vrste   Baklave -razne vrste I_icon_minitimeNed Mar 25 2012, 02:10

Baklava od pistacija i badema sa sirupom od kardamoma i narance
Ovo je recept Ane Ugarkovic
[You must be registered and logged in to see this image.]

Sastojci
Broj osoba:6 osoba

380 gsecera 8 zlica secera posebno 300 ml svjeze iscjedjenog soka od narance 1 zlica mljevenog kardamoma(ja ga nisam imala) 200 g ociscenih pistacija 200 g badema u listicima, tostiranih u pecnici 2 zlicecimeta 200 gmaslaca 500 g kora za savijace
PripremaVrijeme pripreme:60 minTežina:Jednostavno
1
Pomijesajte narancin sok s 380 g secera i stavite na vatru. Kuhajte dok se secer ne rastopi i sirup ne skuha na oko 250 ml. Dodajte mljeveni kardamom.
2
(ja sam iscijedila vise soka, jel mi je to nesto djelovalo malo i mislim da sam u pravu, mljeveni kardomom nisam dodavala jer ga nisam nigdje nasla :)
3
Samljeti grubo pistacije i bademe s ostatkom secera i pomijesajte s cimetom.
4
(ja nisam stavljala pistacije, nego sam samo povecala bademe, pistacije nisam kupila jer su ovdje kod nas bezobrazno skupi :)
5
Rastopite maslac. (pise da je dovoljno 200 g medjutim nije, jer kad sam poslije gledala emisiju s ovim receptom Ana nije upotrijebila sve kore)
Tako da sam otopila 250 g i bilo je taman dovoljno.
6
Premazite tepsiju maslacem i stavite prvu koru koju takodjer premazete
maslacem i tako pet puta. Pospite smjesom od badema i pistacija.
7
Na bademe i pistacije ponovo poslozite i namazite pet kora i stavite opet bademe i pistacije. I tako jos dva puta
8
( ja nisam bukvalno tako radila jer nije bilo dovoljno kora, po receptu bi
trebalo i vise kora a ona je u emisiji stavila i manje nego sto pise, stoga sam
radila prvo pet kora, pa smjesa, pa 3 kore pa smjesa i tako do kraja.)
9
Zavrsite s korama i izrezite baklavu u obliku rombova i stavite peci na 180 stupnjeva nekih 50 min ( ja sam pekla 40 min i bilo je dovoljno)
U biti pecite sve dok gornji sloj ne dobije rumenu boju.
10
Izvadite iz pecnice i toplu baklavu prelijete s ohladjenim sirupom.
( u receptu ne pise da ide hladni sirup na toplu baklavu, mislim da je to bitno :)
11
Ostavite da se ohladi i uzivajte :)
Nazad na vrh Ići dole
https://magnolija.serbianforum.info
jutarnja izmaglica
Administrator
Administrator
jutarnja izmaglica


Seks : Ženski
Datum rođenja : 03.02.1956
Datum upisa : 29.11.2010
Godina : 68
Lokacija : Beograd moj rodni grad
Raspoloženje : smeh kao lek
Komentari : Život je lep!!!

Baklave -razne vrste Empty
PočaljiNaslov: Re: Baklave -razne vrste   Baklave -razne vrste I_icon_minitimeNed Mar 25 2012, 02:15

Baklava
Baklava je jedan od najstarijih poznatih turskih jela. Njena popularnost seze u vrijeme Sultana Mehmeda (15. st.) iz Osmanskog Carstva.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Sastojci
Gotove kore (jufke) za baklavu
1 kg gotovih kora za baklavu
Smijesa za posipanje
900 gmljevenih oraha 100 g krupno mljevenih oraha (izrezati nozem) 150 gsecera
Smijesa za premazivanje
250 g maslaca (putera) 100 mlulja
Zalijev (agda)
1 kgsecera voda 1 limun ( po zelji )

PripremaVrijeme pripreme:120 min
Priprema
1
Izrezati kore po mjeri pleha u kojem cemo peci baklavu.
2
Iztopiti puter i izmijesati zajedno s uljem, paziti da nam puter ne izgori ili promijeni boju.
3
Narezati manju kolicinu oraha a vecu kolicinu samljeti.
Priprema zaljeva (agda)
U lonac srednje velicine sipati 1 kg secera, i preliti vodom tako da voda bude dva prsta iznad secera. To bi otprilike trebalo biti malo vise od litar vode. Agdu kuhati 15- 20 minuta na jacoj vatri. Provjeriti da li je prava gustoca tako sto cemo izvaditi malo agde na tanjuric, pustiti da se ohladi i povusi prstom po sredini agde. Agda nesmije biti pregusta jer nam baklava nece fino upiti i bit ce suha. Prava gustoca je nesto izmedju sirupa (sok koji se muti sa vodom) i vode , znaci nesto izmedju. Ovako vam objasnjavam jer je jako bitno ukuhati pravu agdu , od nje mnogo znaci kakva ce baklava izgledati. Agdu moramo ohladiti da bi njomem prelili vrucu baklavu. I ovo je jako bitno, uvijek jedno od ovo dvoje mora biti hladno a drugo vruce.
U agdu mozemo dodati po zelji sok jednog limuna (dodati pri kuhanju)
Slaganje baklave
1
Namastimo pleh velicine 35×25 cm u kojem cemo peci baklavu i stavljamo tri kore jednu preko druge koju savaku premazemo rastopljenim vrucim puterom (takodjer vrlo bitno da je puter vruc da bi imali hrskave korice i dobro pecene)
2
Zatim stvljamo sve narezane orahe i pospemo malo secerom na trecu koru koju smo premazali puterm.
3
Nastavljamo tako sto cemo staviti koru ,premazati je rastopljenim vrucim puterom i uljem, pa na nju jos jednu koru pa ponovo premazati puterom.
Zatim posuti s mljevenim orasima koje smo predhodno pomijesali s 150 g secera.
4
Sad nastavljamo istim redoslijedom do kraj, Dvije kore koje svaku od njih premazemo puterom pa slijedie mljeveni orasi.
5
Moramo paziti da raspodjelimo smijesu oraha i kora tako da potrosimo sve u isto vrijeme.
6
Za zavrsetak baklave ostavimo tri kore i s njima zavrsimo tako da svaku slozimo jednu preko druge, naravni svaku premazemo vrucim puterom s tim da prije premazivanja pritisnemo dlanovima baklavu tako da dobijemo ravnu gornju povrsinu.
7
Na kraju izrezemo ostrim nozem balavu na kusove (romb).
8
Baklavu stavimo peci prvo na malo jacoj vatri (kod mene je to 190 stepeni na vruci zrak)10 minuta da malo pzuti a zatim smanjimo vatru na 150 stepeni i pecemo jos 45 minuta, pazimo da nam ne pregori.
9
Baklava se pece priblizno 1 sat i ako mislite da ce vam gornji dio goriti a da se donji dio nece ispeci stavite papir za pecenje na vrh i nastavite s pecenjem.
10
Balava je pecena kad dobije lijepu boju od vrha do dna.
11
Mozete prekontrolisati tako sto cete viljuskom malo razmaknuti romboide i pogledati da li je donji dio jednako pecen.
Zalijevanje baklave
1
Vrucu baklavu zalijemo hladnom agdom i pritisnemo s jos jednim plehom da bi nam se kore koje se uviju pri zalijevanju lijepo izravnale.
2
Baklava nesmije biti vise od desetak minuta pritisnuta jer moze da prmijeni boju ispod pleha s kojim smo pritisnuli.
3
Baklavu moramo ostaviti da prenoci na hladnom mijestu.

skusst
Nazad na vrh Ići dole
https://magnolija.serbianforum.info
jutarnja izmaglica
Administrator
Administrator
jutarnja izmaglica


Seks : Ženski
Datum rođenja : 03.02.1956
Datum upisa : 29.11.2010
Godina : 68
Lokacija : Beograd moj rodni grad
Raspoloženje : smeh kao lek
Komentari : Život je lep!!!

Baklave -razne vrste Empty
PočaljiNaslov: Re: Baklave -razne vrste   Baklave -razne vrste I_icon_minitimeNed Mar 25 2012, 02:21

Grčka baklava

[You must be registered and logged in to see this image.]

Sastojci
Potrebno
1 paket gotovih kora za baklave 25 dagoraha 25 dag grožđica ( ja stavim manje) 25 dagkrušnih mrvica 2jaja 1 šalicašećera 1 šalicamlijeka 1 šalicaulja 1prašak za pecivo
Zaljev (agda)
1 kgšećera 1/2 l vode*

PripremaVrijeme pripreme:20 min
1
Najprije umutiti jaja sa šećerom.
Dodati ostale sastojke, fino umješati.
1
Uzeti jednu koru pa nadjev ( količina po želji ) staviti uz rub kore, znači jedna crta, ne
treba ga razmazivati po kori.Uviti u rolat.
1
Postupak ponavljati dok se ne potroši sav nadjev.
Slagati u lim od pećnice jedan rolat do drugog , ne treba ih zbijati.
1
Kad se sve složi izrezati na kolačiće veličine po želji, pa peći u zagrijanoj pećnici.
2
Skuhati sirup od šećera i vode.
3
Pečeni vrući kolač zaliti vrućim zaljevom ,još malo vratiti u pećnicu da se
zaljev upije.
1 /slika/409643/
Za zaljev u receptu piše 1/2 l vode ja uvijek dodam više jer volim da je mokriji kolač. – Efektnije izgleda ako se stavlja manja količina nadjeva, i sječe na kraće komadiće…što ja nisam učinila ovaj put :(
1 šalica = 2 dcl

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://magnolija.serbianforum.info
jutarnja izmaglica
Administrator
Administrator
jutarnja izmaglica


Seks : Ženski
Datum rođenja : 03.02.1956
Datum upisa : 29.11.2010
Godina : 68
Lokacija : Beograd moj rodni grad
Raspoloženje : smeh kao lek
Komentari : Život je lep!!!

Baklave -razne vrste Empty
PočaljiNaslov: Re: Baklave -razne vrste   Baklave -razne vrste I_icon_minitimeNed Mar 25 2012, 02:24

Tirit za baklavu
SastojciBroj osoba:10 osoba
Tirit za baklavu
oko 500 grbrasna 2jaja 125 grputera


PripremaVrijeme pripreme:30 min
Brasno prosijati u jednu tepsiju zatim po brasno narendati hladan maslac.Lijepo dlanovima utrljati sve dok se maslac utopi u brasno.U jednoj posudi izmiksati jaja i polako prskati po tom brasnu, onda opet utrljavati dlanovima da ne bi bile velike grudvice.Tako radite sve dok na potrosite jaja.Na kraju sve lijepo utrljeti, razbiti grudvice i staviti u zagrijanu rernu na 200 stepeni dok ne dobije zlatno-zutu boju.Povremeno promijesati drvenom kasikom.Kad se mrvice odhlade lijepo ih prosijati da ispadne brasno a da ostanu samo mrvice.Ako kojim slucajem ostane velikih grudvica mozete ih premljeti sa masinom za mljevenje oraha.Ovaj tirit se sastavi sa mljevenim orasima, dobro izmjesa i sa tim posipati baklavu.Moze se koristiti za sve ovakve vrste kolaca….
Posluživanje
Dok se tirit pece u rerni cijela kuca tako lijepo mirise i vjerovatno zbog toga sto se pece daje predivan ukus baklavi…Ovasj recept vam poklanjam a mnoge domacice ne zele da otkriju ovu tajnu…
[You must be registered and logged in to see this image.]

Devla
Nazad na vrh Ići dole
https://magnolija.serbianforum.info
jutarnja izmaglica
Administrator
Administrator
jutarnja izmaglica


Seks : Ženski
Datum rođenja : 03.02.1956
Datum upisa : 29.11.2010
Godina : 68
Lokacija : Beograd moj rodni grad
Raspoloženje : smeh kao lek
Komentari : Život je lep!!!

Baklave -razne vrste Empty
PočaljiNaslov: Re: Baklave -razne vrste   Baklave -razne vrste I_icon_minitimeUto Feb 26 2013, 01:58

Ruska baklava
[You must be registered and logged in to see this image.]
Sastojci:
2 jaja
1 solja mlijeka
1 solja secera
1 solja ulja
1 solja griza
2 solje mljevenih oraha
1 prasak za pecivo
1 pakovanje jufki (kora)
Agda:
800 gr. secera
850 ml. vode
Priprema:
Smjesu pravit po redosljedu kojim je napisano.
Svaki drugi list premazivat smjesom.
Isjec na kocke, poprskat uljem i stavit da se
pece na 180 C dok ne dobije finu boju.
Toplu baklavu zalit toplom agdom (ali prije nego sto zalijete jos jednom prodjite nozom preko baklave da budete sigurni da je do kraja isjecena).
Prijatno i uzivajte u baklavi!
Nazad na vrh Ići dole
https://magnolija.serbianforum.info
Sponsored content





Baklave -razne vrste Empty
PočaljiNaslov: Re: Baklave -razne vrste   Baklave -razne vrste I_icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Baklave -razne vrste
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Razne vrste hleba...
» Pihtije -razne vrste
» Orhideje - VRSTE
» Bakini ljekovi za razne boljke
» Cime se bavi antropologija-vrste

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
 :: LIFESTYLE :: KULINARSTVO :: SLATKE ČAROLIJE-
Skoči na:  
Vremenska prognoza
Weather Belgrade
Teme naj viđenije
Ko je trenutno na forumu
Vracam se...Odjava ..... laku noc ....
Kaladont u tri reči
ARANŽIRANJE HLADNIH PREDJELA
Vas smajli raspolozenja...
FARBANJE i UKRAŠAVANJE USKRŠNJIH JAJA
Deponija emotikona-rezervni smajlici...
SVADBENE TORTE-ideje
Ćaskanje u kafeu uz kaficu,čaj...Dobro jutro,dan,veče
Nauka o jeziku
Ključne reči