https://magnolija.serbianforum.info/

https://magnolija.serbianforum.info/

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PORTALPrijemLatest imagesRegistruj sePristupi

 

  Stručnjaci upozoravaju: Facebook i Twitter stvaraju generaciju ljudi opsjednutih samima sobom

Ići dole 
AutorPoruka
vic vega
Ugledan clan
Ugledan clan
vic vega


Seks : Muški
Datum upisa : 01.06.2011
Raspoloženje : promjenjivo :D ;)

 Stručnjaci upozoravaju: Facebook i Twitter stvaraju generaciju ljudi opsjednutih samima sobom Empty
PočaljiNaslov: Stručnjaci upozoravaju: Facebook i Twitter stvaraju generaciju ljudi opsjednutih samima sobom    Stručnjaci upozoravaju: Facebook i Twitter stvaraju generaciju ljudi opsjednutih samima sobom I_icon_minitimePon Avg 29 2011, 09:19

Facebook i Twitter stvaraju generaciju ljudi opsjednutih samima sobom, upozoravaju naučnici.


Ova populacija ima kratak raspon pozornosti i konstantnu dječju želju za povratnim informacijama o njihovom djelovanju, ističu. Neprestan boravak na društvenim mrežama često rezultira krizom identiteta korisnika koji nerijetko traže pažnju drugih poput djeteta koji viče "mama, mama, vidi šta sam napravio". Profesor farmakologije sa Univerziteta Oxford, Baroness Greenfield smatra da porast internet prijateljstava, kao i česta upotreba kompjuterskih igrica, mogu itekako uticati na rad mozga. Posljedice toga su smanjena koncentracija, potreba za instantnim divljenjem i loša neverbalna komunikacija, poput nesposobnosti gledanja u oči sagovorniku tokom razgovora.

Najviše me zabrinjava banalnost koju ljudi dijele na Twitteru. Zašto bi ikoga zanimalo šta je neko jeo za doručak? To me podsjeća na malo dijete koje govori: "Pogledaj mama, ja doručkujem!" To je kao da su u nekoj vrsti krize identiteta. Na neki način, to njihov mozak drži u svojevrsnoj prošlosti, kao da su zapeli u vremenu - objašnjava Greenfield.

Korisnici Facebooka kao da žele postati "mali celebrityji", koji žele da ih drugi gledaju i da im se dive svakodnevno, pojašnjava. Oni rade ono što je karakteristično i vrijedno za Facebook jer, jedini način na koji sebe mogu definisati je po onome što ljudi znaju o njima.

To je kao da ljudi žive u svijetu koji nije pravi, već svijet u kojem se "računa" samo ono što drugi ljudi misle o njima, a manje je bitno što sami misle o sebi - dodao je.

Zamislite kakve bi bile društvene posljedice ako bi se ljudi više brinuli o tome što drugi misle nego što sami misle o sebi, zaključio je Greenfield.
Nazad na vrh Ići dole
 
Stručnjaci upozoravaju: Facebook i Twitter stvaraju generaciju ljudi opsjednutih samima sobom
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Da li ste zadovoljni sobom?
» LjUDI I PREDRASUDE
» Kontrolori uma i ljudi
» Ishrana bolesnih ljudi
»  "...šta će mi Facebook..."

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
 :: NAUKA-UMETNOST I KULTURA :: NAUKA I TEHNOLOGIJA :: NET-FACEBOOK...-
Skoči na:  
Vremenska prognoza
Weather Belgrade
Teme naj viđenije
Ko je trenutno na forumu
Vracam se...Odjava ..... laku noc ....
Kaladont u tri reči
ARANŽIRANJE HLADNIH PREDJELA
Vas smajli raspolozenja...
FARBANJE i UKRAŠAVANJE USKRŠNJIH JAJA
Deponija emotikona-rezervni smajlici...
SVADBENE TORTE-ideje
Ćaskanje u kafeu uz kaficu,čaj...Dobro jutro,dan,veče
Nauka o jeziku
Ključne reči