https://magnolija.serbianforum.info/

https://magnolija.serbianforum.info/

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PORTALPrijemLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 "Vikipedija" će biti još veća i bolja

Ići dole 
AutorPoruka
vic vega
Ugledan clan
Ugledan clan
vic vega


Seks : Muški
Datum upisa : 01.06.2011
Raspoloženje : promjenjivo :D ;)

"Vikipedija" će biti još veća i bolja Empty
PočaljiNaslov: "Vikipedija" će biti još veća i bolja   "Vikipedija" će biti još veća i bolja I_icon_minitimePon Avg 29 2011, 09:09

"Vikipedija" danas postoji na 270 jezika i sadrži milion i 300 hiljada članaka.

"Pisanje pričinjava zadovoljstvo, jer pišeš o onome što te interesuje. Pisao sam o tome kako kuvaju Eskimi, šta se rado jede u Francuskoj. Pisao sam i o papama i glumcima - danas na hebrejskom ima 120 000 članaka, mnoge sam pisao i ja", kaže Deror Leon, jedan od organizatora viki-konferencije, koji je napisao nekoliko hiljada priloga na hebrejskom.

Jedan od pokretača "Vikipedije" Džimi Vels kaže da će i poslije deset godina vikipedija i dalje rasti, mada se mora voditi računa i o starim odrednicama jer zastarjeli leksikon nikome nije od koristi, a dolaze i novi jezici, navodeći svahili.

"To će biti prva enciklopedija na svahiliju. To će imati ogroman uticaj na život ljudi koji govore tim jezikom, jer prvi put dobijaju pristup znanju drugih ljudi, to im otvara nove mogućnosti", kaže Vels.

Međutim, ima kritičara koji smatraju da je besmisleno što se slijepo vjeruje u ono što piše u "Vikipediji". Pavel Rihter, koji je na čelu njemačke "Vikipedije", kaže da svaki prilog čitaju i provjeravaju drugi dobrovoljci - prenosi "Dojče vele".

"`Vikipedija` je odskočna daska ka znanju. Ona bi trebalo da se koristi kao polazna tačka kada nešto želimo da saznamo. Važno je da ne bude posljednja. Na to pokušavamo i da ukažemo time što navodimo izvore informacije i odgovarajuću literaturu", rekao je on.

"Vikipedija" neće biti samo veća, nego i kvalitetnija. I sve ostaje u okvirima projekta na kome rade dobrovoljci iz cijelog svijeta. Zašto "viki" - na havajskom, viki znači brzo, jer se od leksikona i očekuje da brzo pruži potrebnu informaciju.
Nazad na vrh Ići dole
 
"Vikipedija" će biti još veća i bolja
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» BITI NORMALAN
» Biti profesionalac nije lako....
» zasto je bolje biti muskarac
»  Došli smo do vrhunca: Ne možemo biti pametniji nego što smo sada?!
» Nije lako žena biti...

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
 :: NAUKA-UMETNOST I KULTURA :: NAUKA I TEHNOLOGIJA-
Skoči na:  
Vremenska prognoza
Weather Belgrade
Teme naj viđenije
Ko je trenutno na forumu
Vracam se...Odjava ..... laku noc ....
Kaladont u tri reči
ARANŽIRANJE HLADNIH PREDJELA
Vas smajli raspolozenja...
FARBANJE i UKRAŠAVANJE USKRŠNJIH JAJA
Deponija emotikona-rezervni smajlici...
SVADBENE TORTE-ideje
Ćaskanje u kafeu uz kaficu,čaj...Dobro jutro,dan,veče
Nauka o jeziku
Ključne reči