Seks : Muški
Datum upisa : 01.06.2011
Raspoloženje : promjenjivo :D ;)

Superkup Evrope Empty
PočaljiNaslov: Superkup Evrope   Superkup Evrope I_icon_minitimePet Avg 26 2011, 10:30

Obimnoj kolekciji trofeja u poslednjih nekoliko godina Barselona je pridodala i onaj namijenjen pobjedniku evropskog Superkupa za sezonu 2011/2012. Katalonci su u Monaku, na stadionu „Luj II“ savladali osvajača Liga Evrope, Porto, rezultatom 2:0 (1:0), a ponovo je, po „milioniti“ put, za pobjedu „blaugrane“ najzaslužniji bio neponovljivi Leo Mesi. Argentinac je bio strijelac vodećeg gola, i asistent Fabregasu u finišu meča, kada je doskorašnji kapiten Arsenala duplirao prednost i riješio pitanje pobjednika.

Porto je meč završio sa devet igrača, jer su u finišu, u roku od pet minuta, crvene kartone dobili Rolando i Fredi Guarin. Ovaj prvi zbog prekršaja nad Mesijem, kada je zaradio drugu javnu opomenu. Za razliku od njega, Kolumbijac je u svlačionicu otišao prije vremena zbog preoštrog starta na Maskeranu.

Barsa je do trofeja, već drugog ove sezone (prvi superkup Španije), koja jedva da je počela, došla poslije bolje igre u većem dijelu utakmice. Daleko od toga da je oslabljeni Porto, lišen pomoći najboljeg igrača i strijelca minule sezone, Falkaa, i trenera Boaša, bio bez šansi, ali, jednostavno, Mesi, Ćavi i kompanija igraju neki fudbal koji samo oni razumiju, i koji će i dalje biti potpuna zagonetka za konkurenciju u Evropi .

Katalonci su poveli ne poslije izgrađene akcije, već zahvaljujući grešci Guarina, čiji je povratni pas ka golmanu Heltonu pročitao Mesi, „presreo“ je loptu, predriblao golmana Porta, i poslao u nebranjeni gol. Igrao se 39. minut.

U nastavku, Barsa je i dalje diktirala tempo, mada su Portugalci dva puta, preko Mutinja i Hulka prijetili, ali ne dovoljno opasno za Valdesa. Konačno, samo tri minuta pošto je Rolando isključen, Mesi je proigrao Fabregasa na drugoj stativi, ovaj umirio loptu grudima i postigao prvi zvanični gol za Barsu, a drugi od kada je stigao u klub.