Lokacija : ...tamo - gde Dunav ljubi nebo !

PočaljiNaslov: Re: FINALE   FINALE I_icon_minitimeSub Jul 30 2011, 13:47

Šangaj
30.07.2011

VATERPOLISTI SRBIJE .... SREBRNI !!! ...

[You must be registered and logged in to see this image.]

Vaterpolo reprezentacija Srbije nije uspela da odbrani zlatnu medalju na SP u Šangaju nakon što je u finalu poražena od selekcije Italije sa 8:7 posle produžetaka .

Već na samom startu meča bilo je jasno da će oba tima daleko više računa voditi o odbrani, a kada su se na bojažljivu igru u napadu dodale i jako dobre odbrane golmana nije bilo iznenađenje što su tokom prvog poluvremena viđena tek tri gola.

Italijani su pogotkom Gala poveli posle pet minuta igre u prvoj deonici, a Srbija je imala dosta sreće nakon što su u jednom napadu Italijani u dva navrata sa sidra pogodili prečku. Braniocima svetske titule bilo je potrebno još četiri minuta igre u drugoj deonici kako bi se vratili u igru.

Posle velike greške Italijana, Prlainović je ćušnuo loptu u gol za izjednačenje, da bi Miloš Ćuk sjanim golom doneo veliki preokret na poluvremenu i vođstvo od 2:1.

Srbija je tokom treće deonice povela i sa 3:2 nakon što se na gol Aikardija za izjednačenje odmah nadovezao Filip Filipović, ali je treća deonica,na žalost bila i najslabija u današnjem nastupu Srbije jer su Italijani prilično lako stigli do vođstva od 5:3 nakon što su Aikardi, Filjioli i Prešikuti 22 sekunde pre kraja doneli dva gola prednosti Italijanima.

Srbija je uspela da u poslednjih sedam minuta golovima Udovičića i Pijetlovića povede sa 2:1 i smanji na 6:5, a onda je posle kontre i faula ispred gola Italije, Filipović na dva i po minuta pre kraja pogodio iz peterca za izjednačenje!

Fantastična odbrana Sora nakon udarca Gala na manje od minut i po pre kraja otvorila je priliku za brz napad Srbije, a Vanja Udovičić je izborio samo korner nakon što mu je posle solo prodora i sjajnog driblinga Tempesti u poslednjem trenutku izvadio šut iz gola!

U nastavku akcije, italijanska odbrana je blokirala pokušaj Filipovića, a u preostalih 25 sekundi rezultat je ostao nepromenjen pa je finale otišlo u produžetak.

Slaba reakcija odbrane posle izgubljene lopte na startu omogućila je Italijanima da preko Aikardija ponovo lako daju gol sa sidra, a nakon izjednačenja koje je obezbedio Filipović promašen je peterac zašta je Srbija kažnjena 30 sekundi pre kraja kada je Feluđo pogodio za vođstvo od 8:7 na kraju prvog produžetka.

U poslednja tri minuta Srbija je pokušavala da loptama na sidro dođe brzo do gola, ali je Tempesti branio šta je stigao, dok je sa udarcem Filipovića 13 sekundi pre kraja iščezla i poslednja nada se može doći do peteraca.

Italija je posle velike borbe zasluženo stigla do svoje treće titule prvaka sveta, prve od daleke 1993. godine.

Finale SP u vaterpolu
Srbija – Italija 7:8 (0:1, 2:0, 1:4, 3:1, 1:2)
Šangaj - Bazen: Natatorijum Gledalaca: 3.000 Sudije: Koganov (Azerbejdžan), Tulga (Turska)
Srbija: Soro, Avramović, Gocić, Udovičić 1, Ćuk 1, Pijetlović D 1, Nikić, Aleksić, Rađen, Filipović 3, Prlainović 1, Mitrvić, Pijetlović G.
Italija: Tempesti, Perez, Đito, Filjioli 1, Đorđeti, Feluđo 1, Figari, Galo 1, Prešikuti 2, Fjorentini, Aikardi 3, Dezerti, Pastorino.
Igrač više: Srbija 7 (1), Italija 8 (3)
Udovičić: Veliki uspeh !!

Vaterpolisti Srbije ocenili su srebrnu medalju na SP kao veliki uspeh nakon naporne sezone uz najavu da sa dobrim rezultatima planraju da nastave i sledeće godine.

Najbolji strelac ekipe Filip Filipović istakao je da je srebro na SP samo nastavak uspešnog niza koji su pojedini igrači sa reprezentativnih ove sezone preneli i na klupske obaveze.
“Osvajali smo redom najsjajnija odličja u Svetskim ligama, Evroligama, iza mnogih od nas su ostale jako naporne sezone u klubovima i zbog toga ovo nije mali uspeh. Imamo nameru da ostnemo u vrhu i da se dobro spremimo za olimpijsku godinu”, rekao je Filipović.

Kaiten Vanja Udovičić istakao je da je šteta ako neki misle da je drugo mesto na SP neuspeh.
“Žao mi je što smo potišteni, ali svi treba da znaju da je ova medalja veliki uspeh. Šteta je ako neko drugačije razmišlja, jer bi zapravo svi trebali da slavimo. Srbija je druga na svetu i to nije mala stvar”, rekao je Udovičić.

[/b] Bronza za Hrvatsku ...

Vaterpolo reprezentacija Hrvatske osvojila je bronzanu medalju na Svetskom prvenstvu pošto je u borbi za treće mesto savladala Mađarsku sa 12:11 (5:2, 3:2, 3:3, 1:4). Hrvati su na taj način odbranili bronzu iz Rima, dok su Mađari opet ostali bez medalje, što je svakako potpuni rezultatski debakl za jednog od najvecih favorita. Četiri gola za Hrvatsku postigao je Bošković, tri Buljubašic, dok su sa druge strane Varga i Biroš postigli po tri pogotka.

Naš vaterpolista, Filip Filipović proglašen je za najboljeg igrača (MVP) šampionata Sveta u Šangaju. Filipović je postigao 19 pogodaka, [b] samo jedan manje od najboljeg golgetera na turniru Rumuna Kozmina Radua.
Za najboljeg golmana očekivano je proglašen sjajni čuvar mreže Italijana Stefano Tempesti. U idealnom timu osim Filipovića je i Andrija Prlainović, a uz njih dvojicu najbolju sedmorku na svetu čine Tempesti, Đorđeti (Italija), Radu (Rumunija), Madaraš (Mađarska) i Bošković (Hrvatska).

***

EVIDENTNO...vi ste naši ZLATNI DELFINI - PONOS NACIJE - VAŠE SREBRO DANAS SIJA VIŠE NEGO ZLATO .... i tri puta BRAVO za sve vas = MAJSTORI !!!!!!

Međutim, imam gorak ukus radosti ?! Gledah prenos, jer to se ne propušta i navijah iz petnih žila.... ali se na kraju pitah :
" Hvala na kvalitetu ...no, zašto bre ovako bedna prodaja gospodo iz VSS? Zar vi mislite da smo mi slepi ... ili šta ? Mnogo to beše ubedljivo i nema (o)pravdanja.Italijani se nisu ni trudili a vi ste namerno pravili faulove u napadu ... pa čak i dva peterca promašili ? ? ? 'Ajde bre ...nikad slabiji finale u istoriji našeg vaterpola neće i nije bilo.Za čije babe zdravlje vam je ovo trebalo ? Ili ...čija je ovo bila direktiva?

***
zjovan29
Ugledan clan
zjovan29

Datum upisa : 10.04.2011
Lokacija : CRIKVENICA
Raspoloženje : da je bolje ne bi valjalo !!!
Komentari : Kad nas ljube, žene nam opraštaju sve, čak i naše zločine !!!
A kad nas ne ljube, ne opraštaju nam ništa !!!
Čak ni naše vrline !!!

PočaljiNaslov: Re: FINALE   FINALE I_icon_minitimeNed Jul 31 2011, 06:07

U sportu na ovom nivou igre nema "prodaje" a naročito ne "namere".
Bi takav dan i tako je moralo i biti.
Delfinima sve čestitke i bez traženja nekih prizemnih pitanja. Ovo je ipak bilo za svetsku titulu a ne tamo neki manje bitni bodovi.
Nikada nas nisu izneverili i nikada niti neće.
Zemlja koja niti nema neke velike uvete za takav sport vlada svetom u njemu.
To mogu samo naši delfini.
Volimo ih i čestitajmo na ovakvom uspehu.
Veliki pozdrav svim iskrenim navijačima ma gde bili !!!
keks
keks

Godina : 69

PočaljiNaslov: Re: FINALE   FINALE I_icon_minitimeNed Jul 31 2011, 09:06

Wooooow - pametovanje u nizu a ostali su etiketirani(?) ....kao duduci i neiskreni navijači ?!?!?! Mi, Srbi, imamo za to adekvatnu reč...al' ne bih o tome ... jer obzirom da gornja izjava bitno ne menja ništa - ne smeta. I neistomišljenost isto. To je sjajno !

BRAVO DELFINI cao_devojcica .... popravni je u Londonu ....za ZLATO !!!

PočaljiNaslov: Re: FINALE   FINALE I_icon_minitimeNed Jul 31 2011, 10:56

Razočarani, ali ispunjeni ponosom srpski vaterpolisti, predstavnici jedne veličanstvene generacije, bacili su kapice navijačima, smogli snage da u vedrom raspoloženju odgovaraju na pitanja, međutim, sve su "stavili" u isti ton:

- Tugovaćemo između sebe, ali ćemo i slaviti jer biti drugi i napraviti ovakve rezultate tokom ljeta nije mala stvar. Srbija može da bude ponosna.

Tačno. Srbija je Italijanima u Šangaju "predala" krunu najboljih na planeti, a kapiten Vanja Udovičić, koji je promašio "penal" kod rezultata 7:7, zahvalio se saigračima.

- Ako neko treba da bude kriv za poraz onda sam to ja. Preuzimam svu odgovornost i niko iz ekipe ne bi smio da bude pomenut u negativnom kontekstu. Za sve što se događalo za sve što nam nije išlo krivac sam ja. A, siguran sam da naša unutrašnja tuga zbog poraza ne smije da bude i opšta i da Srbija mora da bude zadovoljna jer smo drugi na svijetu.

Selektor Dejan Udovičić je pohvalio igrače:

- Za mene su oni uvijek najbolji. Imali smo predviđanja šta će se dogoditi i sada je iluzorno da se priča o tome. Da smo imali malo više svježine i koncentracije možda bi uspjeli. Ključni je bio drugi gol Italijana postignut iz kontrafaula. Do tada nisu imali rješenje, a moji igrači su shvatili da u bazenu može svašta da se događa i da sudije neće biti ti koji će ih štititi. Od Italije sam očekivao ovakvu igru, a od Koganova ovakvo suđenja nisam.

Predsjednik Sovrović je rekao da je srebro poklon Srbiji.

- Imali smo dosta pražnjenja tokom ljeta i u Šangaju. Malo je bilo dekoncetracije. Ali drugi smo, nastavili smo sa medaljama. Svaka im čast. Imamo sjajnu generaciju koja može da igra i do 2016. Sa druge pozicije u svijetu i treći u Evropi startujemo u pripremama za Ajndhoven i London. I to je dobro. Srbija ponovo može da bude ponosna na svoje vaterpoliste.