https://magnolija.serbianforum.info/

https://magnolija.serbianforum.info/

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PORTALPrijemLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 POZNATE ZVEZDE "OTIŠLE" U ISTORIJU

Ići dole 
2 posters
AutorPoruka
jutarnja izmaglica
Administrator
Administrator
jutarnja izmaglica


Seks : Ženski
Datum rođenja : 03.02.1956
Datum upisa : 29.11.2010
Godina : 68
Lokacija : Beograd moj rodni grad
Raspoloženje : smeh kao lek
Komentari : Život je lep!!!

POZNATE ZVEZDE "OTIŠLE" U ISTORIJU Empty
PočaljiNaslov: POZNATE ZVEZDE "OTIŠLE" U ISTORIJU   POZNATE ZVEZDE "OTIŠLE" U ISTORIJU I_icon_minitimePon Jul 25 2011, 03:24

PRERANI ODLAZAK
Preminuo Milan Delčić Delča
V.Đ.Đ. | 25. 07. 2011. - 13:28h | Foto: Blic
Posle nekoliko godina borbe sa rakom, sinoć je u Beogradu u bolnici preminuo muzičar i konceptualni umetnik Milan Delčić Delča u 51 godini.
[You must be registered and logged in to see this image.]
Milan Delčić Delča pojavio se na umetničkoj sceni osamdesetih godina sa grupom „U škripcu” koja je za kratko vreme postala popularna na čitavoj teritoriji bivše Jugoslavije. Bend su činili klavijaturista Zoran Vulović Vule, pevač Milan Delčić Delča, Aleksandar Vasiljević Vasa, Aleksandar Lukić Luka i Miloš Obrenović. Prve snimke, pesme „Proleće” i „Pamflex dom” objavili su na albumu „ARA” („Jugoton”, 1981) koji je okupio sastave druge generacije beogradskog novog talasa.

Milan Delčić je kao pravi novotalasni multimedijalni i višetalentovani umetnik osmislio koncept „pamfleks” firme koja reklamira izmišljene proizvode. Njegov debi album nosio je naziv „Godine ljubavi”. Međutim, pravi uspeh dolazi sa albumom „O je” koji su snimili 1983. godine za „Jugoton” sa predivnim omotom koji su uradili „Aux maniere”.

Decembra 1983. za novogodišnje praznike, tempiraju mini LP „Nove godine” za koji je omot uradio dizajner Mirko llić. Bend se gasi 1987. godine po objavljivanju albuma „U škripcu”. Potom Delča nastavlja solo karijeru.

Snimio je nekoliko zapaženih solo albuma - „Izgleda da mi smo sami”, „Delča i sklekovi”, „S jezikom u usta” na kojima je koketirao sa tehno muzikom.

Uz muzičku karijeru Delčić se bavio i pisanjem za pozorište, napisao je i režirao storiju „Lepe, čiste, dobre” u omnibusu „Beogradske priče”, a radio je kao dramaturg za TV seriju „Dome, slatki dome”.

Nedavno je objavio kompilaciju najvećih hitova.



Poslednji izmenio jutarnja izmaglica dana Pet Nov 04 2011, 23:36, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
https://magnolija.serbianforum.info
jutarnja izmaglica
Administrator
Administrator
jutarnja izmaglica


Seks : Ženski
Datum rođenja : 03.02.1956
Datum upisa : 29.11.2010
Godina : 68
Lokacija : Beograd moj rodni grad
Raspoloženje : smeh kao lek
Komentari : Život je lep!!!

POZNATE ZVEZDE "OTIŠLE" U ISTORIJU Empty
PočaljiNaslov: Re: POZNATE ZVEZDE "OTIŠLE" U ISTORIJU   POZNATE ZVEZDE "OTIŠLE" U ISTORIJU I_icon_minitimeSub Jul 30 2011, 23:03

Poginuo pevač Luis
Pevač Ljubiša Stojanović Luis poginuo je jutros oko 4:30 u teškoj saobraćajnoj nesreći kod mesta Mali Iđoš
Z. USKOKOVIĆ | 31. jul 2011. 10:31

Pevač Ljubiša Stojanović Luis poginuo je jutros oko 4:30 časova u teškoj saobraćajnoj nesreći kod mesta Mali Iđoš.

Luis je išao iz Subotice ka Novom Sadu. Pokušao je da pretekne vozilo i potom se direktno sudario sa automobilom mađarskih registarskih oznaka koji je dolazio iz suprotnog smera.Oba vozača su poginula, a povređeno je šestoro osoba.
[You must be registered and logged in to see this image.]
Pretpostavlja se da se pevač vraćao sa nastupa.

Luis je rođen u Leskovcu 25. juna 1952. godine. Bavio se muzikom od 1970. godine, a nadimak je dobio kada je imao devet godina jer je uspešno izvodio pesme Luisa Armstronga. Završio je srednju muzičku školu u Nišu, a u Beogradu Fakultet muzičke umetnosti.

Bio je među prvima koji je kombinovao džez sa srpskim folklorom, a 1980. godine je snimio prvi album pod imenom „Ne kuni me, ne ruži me, majko“, koji je uspešno prodavan u Srbiji i Jugoslaviji.

Tvorac je brojnih hitova među kojima su: Ne kuni me,ne ruži me, majko, Dunjo moja, Sve se osim tuge deli, Obrisi suze mala moja,Ciganski san, Opa opa, Slike u oku...

Zajedno sa srpskim bendom „Flamingosi“, pobedio je na Beoviziji 2006. godine sa pesmom "Ludi letnji ples".

Iza sebe ima dva braka i šestoro dece.
Nazad na vrh Ići dole
https://magnolija.serbianforum.info
vic vega
Ugledan clan
Ugledan clan
vic vega


Seks : Muški
Datum upisa : 01.06.2011
Raspoloženje : promjenjivo :D ;)

POZNATE ZVEZDE "OTIŠLE" U ISTORIJU Empty
PočaljiNaslov: Re: POZNATE ZVEZDE "OTIŠLE" U ISTORIJU   POZNATE ZVEZDE "OTIŠLE" U ISTORIJU I_icon_minitimePet Sep 16 2011, 11:19


Sting sprema mjuzikl



Slavni pjevač piše muziku za predstavu inspirisanu svojim životom.

Predstava "The last ship" delom se oslanja na Stingov album "The soul cages" iz 1991, i trenutno je u fazi pripreme na njujorškom Brodveju.

Dobitnik Toni nagrade Brajan Jorki piše tekst, dok Sting posebno za ovu priliku piše "gomilu nove muzike".

Ovo je prvi put da se Sting, koji uskoro puni 60 godina, upušta u pravljenje mjuzikla u čitavoj karijeri.
Nazad na vrh Ići dole
vic vega
Ugledan clan
Ugledan clan
vic vega


Seks : Muški
Datum upisa : 01.06.2011
Raspoloženje : promjenjivo :D ;)

POZNATE ZVEZDE "OTIŠLE" U ISTORIJU Empty
PočaljiNaslov: Re: POZNATE ZVEZDE "OTIŠLE" U ISTORIJU   POZNATE ZVEZDE "OTIŠLE" U ISTORIJU I_icon_minitimeSub Okt 01 2011, 23:52

Uskoro izvođenje Betovenove izgubljene kompozicije

Uskoro će prvi put u proteklih 200 godina biti izvedena "izgubljena" kompozicija Ludviga van Betovena, koja je sklopljena iz njegovih ranih radova.

Betoven je kompoziciju napisao za gudački kvartet "Opus 18 broj dva" 1799. godine prije nego što je odbacio i komponovao drugu verziju godinu dana kasnije.

Original nije sačuvan, ali sada ga je rekonstruisao profesor Beri Kuper sa Univerziteta u Mančesteru.

On je prikupio preostale nedovršene dijelove dok je neke od njih popunjavao sam.

Profesor Kuper, koji je jedan od vodećih stručnjaka o djelu slavnog kompozitora, rekao je da su preživjeli početni nacrti iz Betovenove bilježnice.

Međutim, polovina djela napisana je samo za jedan instrument što znači da je profesor Kuper sam završio preostale dijelove za drugi instrument.

Originalno djelo dato je Betovenovom patronu princu Jozefu Maksimilijanu fon Lobkovicu 1799. godine prije nego što je zamijenjeno prerađenom verzijom.


Nazad na vrh Ići dole
jutarnja izmaglica
Administrator
Administrator
jutarnja izmaglica


Seks : Ženski
Datum rođenja : 03.02.1956
Datum upisa : 29.11.2010
Godina : 68
Lokacija : Beograd moj rodni grad
Raspoloženje : smeh kao lek
Komentari : Život je lep!!!

POZNATE ZVEZDE "OTIŠLE" U ISTORIJU Empty
PočaljiNaslov: Re: POZNATE ZVEZDE "OTIŠLE" U ISTORIJU   POZNATE ZVEZDE "OTIŠLE" U ISTORIJU I_icon_minitimePet Nov 04 2011, 22:35

Umrla pevačica Ana Štefok
Tanjug | 04. 11. 2011.
Pevačica zabavne muzike Ana Štefok umrla je juče u svom stanu u Zagrebu, prenose hrvatski mediji.
[You must be registered and logged in to see this image.]
Ana Štefok
Ana Štefok, rođena 1940, bila je poznata starijim generacijama ljubitelja zabavne muzike jer je 60-tih i 70-tih godina prošlog veka bila vrlo poznata u Jugoslaviji, kako po brojnim nastupima i pobedama na festivalima, tako i po gostovanjima na TV i radio emisijama.

Prvu pobedu ostvarila je na sarajevskom festivalu "Vaš Šlager sezone" 1968. pesmom "Molitva" Kemala Montena i Sabine Varešanović.
Dve godine kasnije pobedila je na Opatijskom festivalu pesmom Alfija Kabilja "Želim malo nežnosti i ljubavi".

Od kraja 80-ih godina prošlog veka ostala je osamljena i pritisnuta teškim životnim prilikama, svi su je zaboravili, a tako je i umrla, objavio je Hrvatski radio.

Hrvatska muzička unija saopštila je da je Ana Štefok u svojoj dugogodišnjoj karijeri snimila velik broj predivnih pesama i obrada stranih hitova, ostavivši i po interpretacijama i po boji glasa veliki trag u zabavnoj muzici.
Nazad na vrh Ići dole
https://magnolija.serbianforum.info
jutarnja izmaglica
Administrator
Administrator
jutarnja izmaglica


Seks : Ženski
Datum rođenja : 03.02.1956
Datum upisa : 29.11.2010
Godina : 68
Lokacija : Beograd moj rodni grad
Raspoloženje : smeh kao lek
Komentari : Život je lep!!!

POZNATE ZVEZDE "OTIŠLE" U ISTORIJU Empty
PočaljiNaslov: Re: POZNATE ZVEZDE "OTIŠLE" U ISTORIJU   POZNATE ZVEZDE "OTIŠLE" U ISTORIJU I_icon_minitimeNed Feb 12 2012, 00:00

Vitni Hjuston - zvezda se ugasila


Vest o smrti muzičke legende šokirala je svet. Uzrok smrti nepoznat, poznati odaju počast na Twitteru.
[You must be registered and logged in to see this image.]
Vitni Hjuston (48) preminula je pod nerazjašnjenim okolnostima u subotu. Pevačicu je u kadi pronašao telohranitelj, i uprkos naporima bolničara koji su 20 minuta pokušavali da je ožive, Vitni je proglašena mrtvom u popodnevnim časovima po lokalnom vremenu.

Devojka moćnog glasa "žarila je i palila" osamdesetih i devedesetih godina prošlog veka, kada je osvojila muzičku scenu hitovima "I'm every woman", "I will always love you", "All the man that I need" i drugim.

Osvojila je šest Gremija, dva Emija, 30 "Bilbordovih" priznanja i 22 Američke muzičke nagrade. Bila je prva žena čiji je album ("Whitney", 1985) debitovao na prvom mestu "Bilbordove" top liste, i prodala više od 170 miliona primeraka albuma širom sveta.

Dok je muzička karijera cvetala, lepu pevačicu progonili su demoni u ličnom životu. Mnogi za njenu propast krive vezu, a zatim i brak sa problematičnim Bobijem Braunom, za kojeg se udala 1992. Braun je ranije imao problema sa zavisnošću i zakonom, a par je navodno zajedno konzumirao narkotike i često vodio burne svađe, koje su se, prema pisanju američkih tabloida, završavale i fizičkim obračunima. ćerka Bobi Kristina, Vitnino jedino dete, rođena je 1993. godine, a i ona je kasnije imala ličnih problema, pošto je navodno pre nekoliko godina isekla majku žiletom a zatim pokušala samoubistvo, dok je prošle godine snimljena kako šmrče kokain.

Od Brauna, koji je u međuvremenu bio i u zatvoru, Hjustonova se razvela 2007. Pevač je tražio zajedničko starateljstvo i alimentaciju, ali mu je sud odbio oba zahteva.

Hjustonova je nastavila da peva, ali se retko pojavljivala u javnosti. Pre dve godine pokušala je da se vrati "na velika vrata", otvorila dušu u emisiji Opre Vinfri i priznala da je uzimala kokain, a zatim je doživela fijasko na australijskoj turneji, pošto je nastupila vidno drogirana. Pokušaji same pevačice, ali i njene okoline, nisu urodili plodom, i uprkos odlasku na lečenje, Vitni je posrnula, i njena priča dobila je tragičan kraj.

Muzičke zvezde i druga lica šoubiznisa izrazili su svoj šok povodom njene smrti na sajtu Twitter.

"Srce mi je slomljeno zbog smrti moje prijateljice, neuporedive Vitni. Nikada je nećemo zaboraviti, bila je najveći glas na ovoj planeti", napisala je Maraja Keri, sa kojom je Vitni snimila duet "When you believe".

"Ne postoje reči, već samo suze", napisala je Rijana.

"Vitni, jedna od najvećij koje sam ikada poznavao, počivaj u miru", napisao je Vajklef Žan.
I osnivač Facebooka Mark Cukerberg oglasio se povodom njene smrti, i napisao "Hvala za svu predivnu muziku".

Uzrok smrti Vitni Hjuston biće poznat nakon autopsije, a mesto i vreme sahrane biće naknadno saopšteni.

(MONDO)
Nazad na vrh Ići dole
https://magnolija.serbianforum.info
jutarnja izmaglica
Administrator
Administrator
jutarnja izmaglica


Seks : Ženski
Datum rođenja : 03.02.1956
Datum upisa : 29.11.2010
Godina : 68
Lokacija : Beograd moj rodni grad
Raspoloženje : smeh kao lek
Komentari : Život je lep!!!

POZNATE ZVEZDE "OTIŠLE" U ISTORIJU Empty
PočaljiNaslov: Re: POZNATE ZVEZDE "OTIŠLE" U ISTORIJU   POZNATE ZVEZDE "OTIŠLE" U ISTORIJU I_icon_minitimeNed Feb 12 2012, 05:04

TELO NAĐENO U SOBI "HILTONA" U LOS ANĐELESU
VITNI HJUSTON UDAVILA SE U KADI
Nedelja, 12. Februar, 2012.
U hotelskoj sobi u kojoj je boravila pevačica nisu nađeni tragovi narkotika, ali imala lekove sa receptom. Poslednjih godina lečila se od droge i alkohola
[You must be registered and logged in to see this image.]
LOS ANĐELES - Beživotno telo slavne pevačice Vitni Hjuston (48) pronađeno je u hotelskoj sobi na četvrtom spratu hotela "Hilton" na Beverli hilsu u Los Anđelesu. Telo su pronašli vatrogasci i osoblje hotela. Oni su pokušali da ožive pevačicu, ali su je ubrzo proglasili mrtvom u 15.55 sati po lokalnom vremenu (0.55 časova po srpskom vremenu).

U sobi u kojoj je umrla Vitni Hjuston nije pronađena droga. Međutim nađeni su lekovi koje je uzimala na recept. Za sada se pretpostavlja da se pevačica utopila u kadi, ali ova verzija još nije potvrđena. Dodaje se da nije bilo tragova nasilja. Pevačica je, očigledno, izgubila svest ili zaspala, pa se spekuliše da je imali srčani udar ili je bila pod dejstvom alkohola ili opijata.

Trebala da učestvuje u partiju povodom Gremi nagrada

Mediji podsećaju da je tamnoputa pevačica poslednjih godina imala velikih problema sa drogom, što je i okončalo njenu do tada veoma uspešnu karijeru. Iako je pokušavala da se vrati na scenu to joj nije polazilo za rukom.
Umrla je uoči dodele nagrade "Gremi", u istom hotelu gde je održavana godišnja zabava uoči tog događaja, na kojoj je trebalo da nastupi. U hotelu sinoć je održan planirani parti producenta u mentora Vitni Hjuston, Klajva Dejvisa, koji ju je pre više od dvadeset godina "otkrio" i predstavio javnosti na tom istom događaju. On je na početku gala večeri, kojoj je Vitni Hjuston trebalo da prisustvuje, pročitao sa parčeta papira "Ja sam lično skrhan gubitkom nekoga ko mi je toliko značio. Bila je puna života i radovala se večerašnjoj proslavi. Volela je muziku i volela je ovo veče na kome se slavi muzika", rekao je.

On je rekao da je Vitni bila divna osoba i da je imala talenat koji se ni sa čim nije mogao porediti, da je ona toliko puta izvodila na ovoj bini i da bi i ona želela da se ovo muzičko veče održi. Posvetio je veče njoj a na ekranu je prikazan lik Vitni Hjuston sa široko raširenim dlanovima kako gleda u nebo. Zatim je održan planirani šou.

Toni Benet, prvi izvođač večeri podsetio se na druge smrti poznatih izvođača u muzičkoj industriji. "Prvo je bio Majkl Džekson, zatim Ejmi Vajnhaus i sada veličanstvena Vitni Hjuston. Treba da legalizijuemo drogu kao Amsterdam, to je sada vrlo zdrav grad", rekao je Benet. On je rekao da je Vitni Hjuston bila "najveća pevačica koju je čuo u životu". Predsednik organizacije Gremi Nil Portnou najavio je da će na večerašnjoj dodeli Gremi nagrada Dženifer Hadson, pevati u znak sećanja na preminulu pevačicu.


Hjustonova je rođena 9. avgusta 1963. godine. Najveće uspehe u karijeri ostvarila je 80-tih i 90-tih godina. Iza sebe je ostavila 19-godišnju ćerku Bobi Kristinu Braun. Tokom karijere Vitni je prodala više od 140 miliona albuma čime se nalazi u vrhu najprodavanijih svetskih pevača. Zvali su je "Glas" (The Voice), zbog snažnog vokala kojim je postala uzor brojnim drugim RNB i pop izvođačima.
Obožavatelji su se okupili ispred hotela držeći sveće i pevajući njene pesme.

Muzički svet odaje počast

Pevači, producenti i obožavaoci izrazili su duboko žaljenje zbog smrti Vitni Hjuston, "jedne od najvećih pevačica svih vremena" koja je preminula juče popodne u hotelu u Beverli Hilton u kome je odsela. Imala je 48 godina. Mnogi umetnici vrlo brzo su reagovali na vest o smrti pop dive na njihovim Tviter nalozima.

Tako je pevačica Maraja Keri napisala da joj je ta vest slomila srce. "Slomljeno mi je srce i plačem od kada sam saznala za smrt moje prijateljice, neprevaziđene Vitni Hjuston", napisala je ona.
Džermejn Džekson, brat Majkla Džeksona koji je i sam naglo preminuo 2009. godine u 50-oj godini, rekao je da misli na majku preminule pevačice, pevačicu gospela Emili "Sisi" Hjuston.
"Mogu da zamislim kroz šta prolazi, jer mi smo prošli kroz to sa našom majkom i vrlo je teško nadživeti dete", rekao je on.

Nil Portnov, predsednik kuće "Recording Academy", koja organizuje dodelu Gremi nagrada ocenio je u saopštenju da je umetnica, dobitnica šest Gremi nagrada " bila jedna od najvećih pop pevačica svih vremena".
"Svetlost se ugasila danas u našoj zajednici i upućujemo iskreno saučešće njenoj porodici, njenim prijateljima i fanovima i svima onima koje je njen glas dodirnuo", rekao je on. Dodela ovogodišnjih, 54-ih Gremi nagrada održava se večeras.

Muzičar i producent Kvinsi Džouns, jedan od saradnika Majkla Džeksona govorio je o "zaista originalnom i izuzetnom talentu. Uvek mi je bilo žao što nisam imao priliku da radim sa njom". "Izgubili smo još jednu legendu. Moja ljubav i moje molitve upućene su Vitninoj porodici", rekla je Kristina Aguilera, a Rijana je napisala "Nemam reči, samo suze".

Kanađanin Džastin Biber je napisao na Tviteru " Upravo sam čuo vest. To je ludo. Jedan od najvećih glasova je umro". Pevačica Kejti Peri rekla je da je vest jako pogodila: "Uvek ćemo te voleti Vitni, počivaj u miru", napisala je ona. Havalski pevač Bruno Mars je izrazio žaljenje zbog "jedne užasne vesti".
"Na tu vest mi se sve prevrnulo u stomaku. Niko nije pevao kao Vitni".

Pevač Smoki Robinson je izjavio za Si-en-en (CNN) da se nada da će se ljudi sećati pozitivnih stvari vezanih za nju, a ne njenih problema, i dodao ceo svet ima probleme. On je dodao da je pevačica, koja se dugo godina borila sa zavisnošću od droge, imala "jedan od najlepših glasova u istoriji muzike".
[You must be registered and logged in to see this link.]
Bivši muž Bobi Braun nije odložio koncert

Vest o smrti pogodila je i bivšeg supruga Bobija Brauna, koji je očajan od kako je čuo za tragičnu vest. Međutim, on je sinoć nastupio na zakazanom koncertu u Memfisu sa svojim bendom "New Edition", a u jednom momentu je kroz oci pune suza pred publikom uzviknuo "Vitni, volim te!".
Nazad na vrh Ići dole
https://magnolija.serbianforum.info
jutarnja izmaglica
Administrator
Administrator
jutarnja izmaglica


Seks : Ženski
Datum rođenja : 03.02.1956
Datum upisa : 29.11.2010
Godina : 68
Lokacija : Beograd moj rodni grad
Raspoloženje : smeh kao lek
Komentari : Život je lep!!!

POZNATE ZVEZDE "OTIŠLE" U ISTORIJU Empty
PočaljiNaslov: Re: POZNATE ZVEZDE "OTIŠLE" U ISTORIJU   POZNATE ZVEZDE "OTIŠLE" U ISTORIJU I_icon_minitimeČet Maj 17 2012, 11:09

Преминула диско краљица Дона Самер
[You must be registered and logged in to see this image.]
ЛОС АНЂЕЛЕС – Звезда диско ере Дона Самер умрла је од рака у 63. години, јавио је сајт ТМЗ.

Популарна певачица, позната као диско краљица 70-их и петострука добитница Гремија, дуго је водила битку са тешком болешћу коју је крила од јавности.

До смрти је радила на новом албуму за који званично није речено када ће бити објављен.

Дона Самер се прославила хитовима као што су „Last dance” и „Hot stuff”, а њеној каријери је посебно помогла сарадња са чувеним продуцентом Ђорђом Мородером.

Танјуг
објављено: 17.05.2012.
Nazad na vrh Ići dole
https://magnolija.serbianforum.info
Sponsored content





POZNATE ZVEZDE "OTIŠLE" U ISTORIJU Empty
PočaljiNaslov: Re: POZNATE ZVEZDE "OTIŠLE" U ISTORIJU   POZNATE ZVEZDE "OTIŠLE" U ISTORIJU I_icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
POZNATE ZVEZDE "OTIŠLE" U ISTORIJU
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» STADION CRVENE ZVEZDE
» Šta voze zvezde srpske estrade: Marija Kilibarda najskromnija

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
 :: NAUKA-UMETNOST I KULTURA :: MUZIKA-
Skoči na:  
Vremenska prognoza
Weather Belgrade
Teme naj viđenije
Ko je trenutno na forumu
Vracam se...Odjava ..... laku noc ....
Kaladont u tri reči
ARANŽIRANJE HLADNIH PREDJELA
Vas smajli raspolozenja...
FARBANJE i UKRAŠAVANJE USKRŠNJIH JAJA
Deponija emotikona-rezervni smajlici...
SVADBENE TORTE-ideje
Ćaskanje u kafeu uz kaficu,čaj...Dobro jutro,dan,veče
Nauka o jeziku
Ključne reči