https://magnolija.serbianforum.info/

https://magnolija.serbianforum.info/

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PORTALPrijemLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Zlatan Stipišić - Gibonni

Ići dole 
AutorPoruka
Gost
Gost




Zlatan Stipišić - Gibonni  Empty
PočaljiNaslov: Zlatan Stipišić - Gibonni    Zlatan Stipišić - Gibonni  I_icon_minitimeSre Jun 29 2011, 11:30

Zlatan Stipišić - Gibonni

Zlatan Stipišić - Gibonni rođen je 13.08.1968. u Splitu, gradu u kojem je i započela priča o njegovu putu ka uspjehu, što je svojevremeno postalo prava bajka na hrvatskoj pop sceni. Profesionalnu je glazbenu karijeru započeo sredinom osamdesetih godina prošlog stoljeća kada je bio poznat kao pjevač hard rock banda “Osmi putnik”. Nakon razlaza banda Gibonni surađuje s Dinom Dvornikom i u tom mu razdoblju suradnje piše neke od najvećih hitova. Nastupa na mnogim festivalima te osvaja razna priznanja i nagrade. On je bez sumnje najuspješniji hrvatski pjevač i skladatelj u zadnjih deset i više godina, cijenjen je kao sjajan autor i izvrstan pjesnik. U Hrvatskoj niti jedan drugi umjetnik nije tako jednoglasno zadobio naklonost i medija i publike kao što je to uspjelo Gibonniju za sve do sada objavljene studijske albume. Osim toga, podugačka je lista pjesama koje su nadaleko poznate kao evergreeni hrvatske pop scene. Lista je toliko dugačka da možete nasumce odabrati bilo koju pjesmu s bilo kojeg albuma objavljenog u Hrvatskoj u posljednjih deset godina i vrlo je vjerojatno da ćete odabrati jedan od njegovih ranijih velikih hitova.
Gibonnijeva glazba (svojevrsna mješavina popa, etno i world glazbe) je svojstvena po jedinstvenoj, melankoličnoj mediteranskoj atmosferi i intimnoj lirici. Njegove pjesme izvodili su brojni poznati hrvatski umjetnici, a na mnogim su prigodama osvajale prestižne glazbene nagrade. Nećemo pogriješiti ako ga nazovemo jednom od rijetkih pravih «mainstream» zvijezda u Hrvatskoj.
Gibonni drži rekord najposjećenijeg koncerta s koncertom održanim na zagrebačkom stadionu Maksimir pred 32.000 ljudi, a njegovo je ime napisano na više od 2,5 milijuna prodanih primjeraka! On je također poznat po svom predanom humanitarnom radu: osnovao je fond za talentiranu djecu bez roditelja, objavio je knjigu pjesama na breilovom pismu pod nazivom «Dvije duše» čiji prihod od prodaje je bio namijenjen za slijepe ljude iz lokalne zajednice, a također je sudjelovao na brojnim dobrotvornim aukcijama.
Njegove je glazbene korijene lako pronaći jer je njegov otac, Ljubo Stipišić, vjerojatno najaktivniji arhivar hrvatskih tradicionalnih pjesama i cijenjeni etnomuzikolog, a treba spomenuti kako je upravo njegov otac 2006. godine dobio Porina za životno djelo kao poseban doprinos hrvatskoj glazbi.
Ubrzo je nakon njegovog prvog albuma nazvanog «Sa mnom ili bez mene» došlo do preokreta koji je promijenio cijelu njegovu buduću karijeru - Gibonni je napisao pjesmu «Cesarica» za Olivera Dragojevića, jednog od najboljih hrvatskih pjevača. Danas bez sumnje možemo reći da je to hrvatski najveći pop hit svih vremena. Gibonni je odmah postao vrlo tražen i cijenjen pjevač i skladatelj čije su pjesme bez iznimke postajale veliki hitovi. U proteklih deset godina na sceni Gibonni je radio s nekim najcjenjenijim hrvatskim umjetnicima, od najvećih pop zvijezda do raznih klapa. Albumi koji su uslijedili poslije debi albuma, «Noina arka» (1993.), «Kruna od perja» (1995.) i «Ruža vjetrova» (1997.) izbacile su nekoliko velikih nacionalnih pop hitova: «Tempera», (kasnije u obradi najpoznatijeg hrvatsko kubana benda Cubismo), «Lipa moja», «Dvije duše», «Ako me nosiš na duši», «Ej vapore»...
Slijedeći Gibonnijev solo album «Judi, zviri i beštimje» objavila je diskografksa kuća Dallas Records u veljači 1999. i bio je to u tom trenutku najprodavaniji album u Hrvatskoj i Sloveniji s osvojenih 7 «Porina». Odmah nakon objavljivanja kritičari su album proglasili za «najbolji hrvatski album desetljeća» s hitovima kao što su «Činim pravu stavr», «Projdi vilo» ili «I ja ću budan sanjati».1999. i 2000. Gibonni je bio na turneji po Hrvatskoj, Sloveniji i Bosni i Hercegovini i održao je brojne velike koncerte (npr. u zagrebačkoj dvorani Vatroslav Lisinski). Poslije uspjeha s albumom «Judi, zviri i beštimje» Gibonni je objavio prvi ikada snimljen hrvatski DVD, «Milenijski koncert», koji je snimljen u Hrvatskom narodnom kazalištu «Ivan pl. Zajc» u Rijeci i gdje su mu se, zahvaljujući novoj ISDN tehnologiji, pridružili brojni poznati gosti. Najzanimljivije je to da su mu se dvoje od tih gostiju, Vlatko Stefanovski i klapa Cambi, pridružili putem ISDN linija iz Zagreba i Splita!
Jedni od Gibonnijevih omiljenih umjetnika, klapa Cambi, objavili su 2001. album «Vrime od nedije» na kojem su u tradicionalnoj i jedinstvenoj hrvatskoj folk maniri obrađeni Gibonnijevi hitovi.
Gibonnijev dugo očekivani album «Mirakul», objavljen je 16. listopada 2001. i u nekoliko je dana postao najprodavaniji hrvatski album svih vremena. Do danas je «Mirakul» prodan u više od 60.000 primjeraka (u Hrvatskoj i Sloveniji) i najprodavanije je izdanje u posljednje dvije godine. Brojne odlične kritike proglasile au «Mirakul» za najbolji album 2001. (što se proteglo i na 2002.) s nekoliko pjesama koje već sada zauzimaju značajno mjesto u hrvatskoj glazbenoj povijesti. Na «Mirakulu» se nalazi 13 pjesama na kojima sudjeluje nekoliko međunarodno poznatih glazbenika kao što su bubnjar Mannu Katche, basist Pino Palladino, zvijezda world glazbe Geoffrey Oryema, frontman talijanskog benda «Stadio» Gaetano Curreri i Vlatko Stefanovski.
Godine 2003. Zlatan Stipišić postao je UNICEF-ov veleposlanik dobre volje.
18.05.2006. godine izašao je Gibonnijev album Unca fibre (vodič za brodolomce i anđele čuvare). "Vrime da se pomirim sa svitom" je pjesma koja je otvorila album Unca fibre... na kojem je Gibonni ostvario suradnju sa Goranom Bareom te Mayom Azucenom u pjesmi "Anđeo u tebi" za koji je također snimljen video spot. To nisu jedini dueti koje je Gibonni ostvario. Pjevao je sa Vannom (bivšom članicom skupine E.T.]) u pjesmi "Ja ću budan sanjati" te Oliverom Dragojevićem u pjesmi "U ljubav vjere nemam". Koncertom na splitskim Gripama Gibonni je 20.10. 2006. godine po prvi put izveo skladbu "Zavezanih očiju (evo me doma)" u duetu s Mladenom Badovincem iz TBF-a. Uz već spomenute, na splitskim Gripama pridružile su mu se sestre Husar te su otpjevali pjesmu "Anđeo u tebi".
Nakon rasprodanih koncerata diljem Hrvatske, Slovenije i okolnih zemalja, Gibonni je najavio kratku ljetnu pauzu koju je prekinio 25. kolovoza 2007. kada je zajedno sa svojim prijateljem i suradnikom Oliverom Dragojevićem napunio Pulsku Arenu. Na zajedničkom kokncertu pratila ih je Zagrebačka filharmonija, posebni gost je bila Maya Azucena koja je sa Gibonnijem otpjevala "Anđeo u tebi", "Oprosti", te sa Oliverom obradu pjesme "Crying time".
U septembru 2007. izlazi Gibonnijeva biografija Tajna vještina. Knjiga u kojoj se nalazi Gibonnijevi detalji, kako privatne prirode tako i njegove borbe od vremena Osmog putnika pa sve do Unca fibre.
Za decembar 2007. je najavljen Gibonnijev dvostruki live album naziva Acoustic:Electric koji je sniman za vrijeme turneje Unca fibre.
2008. godine započinje promocija albuma Acoustic:Electric. Sama turneja je bila osmišljena na način da Gibonni nastupa u pet velikih gradova ali u malim prostorima i kazalištima. Gibonni je to obrazložio činjenicom da naprosti uživa vidjeti svakoga pojedinca na svome koncertu, što je u velikim dvoranama nemoguće. Na turneju su ga pratili Damir Urban, Goran Bare, Maya Azucena, Zorana Balov, klapa Iskon te Rashida koja je nastupila u Splitu kao zamjena Maye Azucene.
U to vrijeme Gibonni, koji nema svoju službenu web stranicu, dobva taj isti od svojih obožavatelja. Skupina ljudi se udržila i napravila je Gibonni fan site. Site se nalazi na brodolomci.com. Uz već navedene brodolomce i anđeli čuvari su dali svoj doprinos na andeli-cuvari.com. Jedan od boljih fan foruma na kojima ljudi razmjenjuju mišljenja o Gibinim stihovima te koncertima se nalazi na www.cesarica.net od kojih je Gibonni prilikom svog jubilarnog 40-og rođendana primio poklon.
Tijekom turneje, izlazi i Gibonnijev dokumentarni film : Anatomija Acoustic:Electric u režiji Žare Batinovića, koji ujedno snima i glazbene spotove za Gibonnija. Čar ovoga dokumnetraca je upravo u tome što je sniman kamerom mobitela i to od strane svakoga sudionika (Maye, Bare, Urbana pa i samog Gibonnija). Nakon završetka promotivne turneje, koja je završila u Sloveniji, Gbonnij je najavio dvogodišnju kreativnu pauzu u kojoj će pisati i skladati pjesme za novi album. Na novinarsko pitanje: "Koja vam je neostvarena želja?" Gibonni je odgovorio: "Da mi novi album bude najbolji album do sada".
Promocija albuma Acoustic:Electric se nastavila kroz spotove, nakon "Anđeo u tebi" spota, te "Hodaj" i "Posoljeni zrak" u studenome je izašao i četvrti live spot "Činim pravu stvar".
Pred kraj 2009. godine, točnije 4.12.,izdaje novi singl "Žeđam" koji najavljuje Gibonnijev osmi po redu studijski album Toleranca. Pjesma "Žeđam" je zaživjela u spotu, koji je baziran na animiranom filmu Gulivea, redatelja Zdenka Bašića i animatora Daniela Šumberca. Gibonni će i ovu godinu završiti radno kada će pjevati u Skoplju, kako on to kaže, na tradicionalnih - 30 stupnjeva te ih na taj način uvesti u 2010. godinu.
U lipnju 2011. L.A. Times Gibonnija svrstava na listu 15 glazbenika koji zaslužuju svjetsku popularnost.
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Zlatan Stipišić - Gibonni  Empty
PočaljiNaslov: Re: Zlatan Stipišić - Gibonni    Zlatan Stipišić - Gibonni  I_icon_minitimeSre Jun 29 2011, 11:37


Ako me nosiš na duši


Ko fina prašina u oku
Sitan kamen na dnu cipele
Ko fitilj zarobljen u vosku
Mislim na tebe
Da mogu smrvio bih kamen
I svu bi tugu oči same isprale
A niti vezane za plamen
Moraju da sagore

Ako me nosiš na duši
I nemaš s kime sagraditi dom
Ako me nosiš na duši
Vjeruj mila briga me za to

Ljubim druge a ne osjećam
I svaki dodir mi je ko da ustajem
Na nogu što mi je utrnula
Bez ljubavi, nadanja, bez tebe
Ne ide




Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Zlatan Stipišić - Gibonni  Empty
PočaljiNaslov: Re: Zlatan Stipišić - Gibonni    Zlatan Stipišić - Gibonni  I_icon_minitimeSre Jun 29 2011, 11:40


Anđeo u tebi


Pod njegove plahte kako si to zalutala
neki ljudi ne smiju se sresti
ne postoji slamka da bi se za nju drzala
dok mu nosis nenadane vijesti

Ljudi se kvare, valjda si to naucila
ni on nije kakav ti se cini
potonulu ladju sakrit ces ispod jezika
usidrena tajna u tisini

Sta on ima sa ditetom u tebi
da se stidi, da ga skriva
kad zavolio ga ne bi
sta on ima s ditetom u tebi
sta ti vridi da ga prizna
kad zavolio ga ne bi

U javnom wc-u flomasterom ispisan je zid
to brodolomci salju poruke u boci
to ne vidi nitko, cita ih samo dragi Bog
koji moze ovo ludilo zakocit

Toliko ljudi vuku se u kolonama
u svojim urnama na cesti
ti ne vidis nikoga na koga bi sad racunala
bar jednog kojeg vridilo bi sresti

Sta on ustvari ima sa andjelom u tebi
sta ti vridi da ga prizna kad zavolio ga ne bi




Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Zlatan Stipišić - Gibonni  Empty
PočaljiNaslov: Re: Zlatan Stipišić - Gibonni    Zlatan Stipišić - Gibonni  I_icon_minitimeSre Jun 29 2011, 11:43


I ja ću budan sanjati

Zavedi me osmijehom
Kao zlatnim strunama
I kad bez riječi budem ostao
To nazovi pobjedom, to nazovi kako znaš

Zavedi me riječima
I ja ću budan sanjati
Poslije tako dugo traženja
Sad znam da to si ti

Budi samo moja
Moja radost i moj smijeh
Sad znam da ima Boga
Čim za me došla si na svijet

Budi samo moja
Moja nada, dobra vijest
Sad znam da ima Boga
Čim za me došla si na svijet





Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Zlatan Stipišić - Gibonni  Empty
PočaljiNaslov: Re: Zlatan Stipišić - Gibonni    Zlatan Stipišić - Gibonni  I_icon_minitimeSre Jun 29 2011, 11:50


Cijele noći molio sam nebo


Noćas sam po nebu nad gradom
Kao po staklu
Napisao prstom
Gdje je sad ona?
A gdje li je?
U noći bez zvijezda,
I bez mira i bez sna
Sve me tjeralo opet
Da mislim na tebe
I kad mi je teško
Da mi bude još teže
Da bude teze još

Cijele noći molio sam nebo
Molio da pošalje mi nekog
Jer po mom blatu ja ne mogu
Ja ne mogu sam
Ja ne mogu sam
To znam

Noćas je stotinu kiša palo u srcu
I tekla je voda ulicom tvojom
To znam
Kroz tisuće riječi i kroz samo jedno ime
I sve me tjeralo opet
Da mislim na tebe
I kad mi je teško
Da mi bude još teže
Da bude teže još

Cijele noći molio sam nebo
Molio da pošalje mi nekog
Jer po mom blatu ja ne mogu
Ja ne mogu
Ja ne mogu sam
Oooo, ja ne mogu sam.






Nazad na vrh Ići dole
zjovan29
Ugledan clan
Ugledan clan
zjovan29


Seks : Ženski
Datum upisa : 10.04.2011
Lokacija : CRIKVENICA
Raspoloženje : da je bolje ne bi valjalo !!!
Komentari : Kad nas ljube, žene nam opraštaju sve, čak i naše zločine !!!
A kad nas ne ljube, ne opraštaju nam ništa !!!
Čak ni naše vrline !!!

Zlatan Stipišić - Gibonni  Empty
PočaljiNaslov: Re: Zlatan Stipišić - Gibonni    Zlatan Stipišić - Gibonni  I_icon_minitimeNed Avg 28 2011, 21:29



Zlatne godine


Noc bez zvijezda, gradovi bez imena
i moja sjecanja
tragovi kocenja na cestama
sto vode do neba

A bio sam na kraju svijeta sam
bez tebe korak do dna
sam protiv svih na kraju vremena
a gdje si ostala ti

Ref. 2x
Zlatne godine i duge sjene
pomoli se za nase vrijeme
jednu svijecu ljubavi
zapali za mene

Hladna kisa moje noci umiva
tvojim suzama
nije zivot posuo sa ruzama
sva moja sjecanja

Ref. 2x
Nazad na vrh Ići dole
zjovan29
Ugledan clan
Ugledan clan
zjovan29


Seks : Ženski
Datum upisa : 10.04.2011
Lokacija : CRIKVENICA
Raspoloženje : da je bolje ne bi valjalo !!!
Komentari : Kad nas ljube, žene nam opraštaju sve, čak i naše zločine !!!
A kad nas ne ljube, ne opraštaju nam ništa !!!
Čak ni naše vrline !!!

Zlatan Stipišić - Gibonni  Empty
PočaljiNaslov: Re: Zlatan Stipišić - Gibonni    Zlatan Stipišić - Gibonni  I_icon_minitimeNed Avg 28 2011, 21:31



Zivot me umorio


Na meni je red da se dignem u pet
i u redu za crni kruh da cekam svitanje
na tebi je red za rijec ili dv'je
da ih poklonis meni umjesto utjehe

Ref. 2x
Zivot me umorio, a moje svjetlo nosis ti
za sta bih se borio sam bez tvoje ljubavi

Iz noci u noc, iz dana u dan
pola zlice hladne juhe nasim usnama
a ti, ti reci ces da jos uvijek sam ja
sve ono sto si u meni trazila

Ref.

Ako kazem da ne mogu, ako posrnem ti ja
ako saviju me kise
bez obzira na sve molit cu se za tebe

Ref. 2x
Nazad na vrh Ići dole
zjovan29
Ugledan clan
Ugledan clan
zjovan29


Seks : Ženski
Datum upisa : 10.04.2011
Lokacija : CRIKVENICA
Raspoloženje : da je bolje ne bi valjalo !!!
Komentari : Kad nas ljube, žene nam opraštaju sve, čak i naše zločine !!!
A kad nas ne ljube, ne opraštaju nam ništa !!!
Čak ni naše vrline !!!

Zlatan Stipišić - Gibonni  Empty
PočaljiNaslov: Re: Zlatan Stipišić - Gibonni    Zlatan Stipišić - Gibonni  I_icon_minitimeNed Avg 28 2011, 21:34



Vrime da se pomirim sa svitom


Medju ljudima za koje ne pitam
odavno neko postoji
kome ne prastam, a trebao bih

Otkad stavljam kriz
kraj njenog imena
vodi me bis kroz godine
a jedva se sican zbog cega je

Ref. 2x
Vec je vrime da se pomirim sa svitom
i tiho, k'o da zaronim na dah
u svemu sad mogu naci nesto lipo, lipo
i reci zivote dobar ti dan

Na te grane ja vise ne smim past
na njenu dusu prisiti
sve sto nismo dospili

Koliko krivih rici pobigne kroz zube
a ko ce ih stic
ka i perje baceno u vjetar
ne mos pokupit, a ucim se kupit

U svemu sad moram naci
nesto lipo
i reci zivote - dobar ti dan

Ref.

U svemu sad mogu naci
nesto lipo, lipo
i reci zivote - dobar ti dan

Medju ljudima o tome ne pricam
al znaju mi s lica citati
kome ne prastam a trebao bih
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Zlatan Stipišić - Gibonni  Empty
PočaljiNaslov: Re: Zlatan Stipišić - Gibonni    Zlatan Stipišić - Gibonni  I_icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Zlatan Stipišić - Gibonni
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
 :: NAUKA-UMETNOST I KULTURA :: MUZIKA :: ZABAVNA MUZIKA-
Skoči na:  
Vremenska prognoza
Weather Belgrade
Teme naj viđenije
Ko je trenutno na forumu
Vracam se...Odjava ..... laku noc ....
Kaladont u tri reči
ARANŽIRANJE HLADNIH PREDJELA
Vas smajli raspolozenja...
FARBANJE i UKRAŠAVANJE USKRŠNJIH JAJA
Deponija emotikona-rezervni smajlici...
SVADBENE TORTE-ideje
Ćaskanje u kafeu uz kaficu,čaj...Dobro jutro,dan,veče
Nauka o jeziku
Ključne reči