https://magnolija.serbianforum.info/

https://magnolija.serbianforum.info/

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PORTALPrijemLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Krivica kao uzrok ili posledica

Ići dole 
AutorPoruka
jutarnja izmaglica
Administrator
Administrator
jutarnja izmaglica


Seks : Ženski
Datum rođenja : 03.02.1956
Datum upisa : 29.11.2010
Godina : 68
Lokacija : Beograd moj rodni grad
Raspoloženje : smeh kao lek
Komentari : Život je lep!!!

Krivica kao uzrok ili posledica Empty
PočaljiNaslov: Krivica kao uzrok ili posledica   Krivica kao uzrok ili posledica I_icon_minitimeČet Jun 09 2011, 13:12

Svaki događaj ima svoj uzrok i posledicu. Šta je po vama bitnije "odstraniti"? Kod bolesti, naravno, nema nedoumice, ali u nekim životnim (ne)prilikama, nešto se desi, znamo zbog čega i kako. Mislite li da je u tim trenucima neophodno da se pronađe "krivac", ili je pametniji izbor otkloniti posledicu? Došli ste u fazu da vam je brak/zajednica doživeo potpuni krah, šta će te učiniti? Da li vam je, u tim momentima, bitno od čega je krenuo sunovrat? Nije li bolje dići ruke od svega, okrenuti glavu i nastaviti nekim drugim putem? Primera je bezbroj i znam da vam je prva pomisao "zavisi od situacije", ali mene zanima kakvi ste uopšteno, ako, naravno, možete dati takav odgovor.

Lično, trudim se ukloniti posledicu, za "krivca" ću lako...kasnije i eventualno.
Nazad na vrh Ići dole
https://magnolija.serbianforum.info
Gost
Gost




Krivica kao uzrok ili posledica Empty
PočaljiNaslov: Re: Krivica kao uzrok ili posledica   Krivica kao uzrok ili posledica I_icon_minitimeČet Jun 09 2011, 21:45

Idealno bi bilo kad bi se moglo istovremeno otkloniti i uzrok i posljedicu.
Idealnog skoro da i nema,mišljenja sam da prvo treba otkloniti posljedicu,da bi kao zdrav mogao tražiti,naći i otkloniti uzrok.
I da shvatiš što kod tebe i tvog organizma izaziva "raspad sistema"
Kad se bolest desi,prvo mrziš Boga jer je to dopustio,(govorim u svoje ime)nabrajaš mu kako si bila krasna,divna,pomagla ..hvališeš se i usput suze roniš.
Kad se "ohladiš",shvatiš da Bog nema veze s onim kako smo živjeli,i ispričam se Bogu i sebi jer sam se ponašala kao djete,koje prvo "udari" u onoga ko ti neće vratiti.
I onda lamentiram..jel postoji karma,sudbina i slično..dali je to sve već unaprijed zapisano i bolest i duljina života i obitelj u kojoj ćemo se roditi..
Kažu sve je od stresa ili puno toga,pa se i nasmijem,jer penjati se na "drvo života",a da te baš ništa ne "potrese" je crni humor.
Kad to sve izmiksam,onda tražim u sebi ima li volje,da ja to sve pobjedim,da se borim i izborim..
Da mi "smjeh je lijek" dopre i do duše i srca,a ne samo do "usta".
Drugim riječima, da nađem snagu i "okrenem haljinu" na drugu stranu,i nosim je tako bez obzira što se vidi da su rubovi "naopačke".
Pitaš da li nam je u tom momentu bitno od čega je krenulo,meni nije bilo bitno.
Nije mi bitno od čega je krenulo,mada doktori kažu uzrok je stres.
Kad mi je djete bilo malo,skoro je umrlo,hvala Bogu nije.
Dok se on nije oporavio i dok nisam bila sigurna da se to kod njega neće nikad više pojaviti,ja sam bila "čelična" sve sam mogla,svugdje sam stizala...
Kad se stanje stabiliziralo i ja se opustila,onda je na vidjelo došlo ,što je taj događaj na mom organizmu oštetio..
Tako kažu doktori,iskreno ne vjerujem im puno.
Neki se "stresaju" non-stop i zdravi su hvala Bogu,žive i ne znaju ni što znači riječ stres.
Nismo svi isti.
Nazad na vrh Ići dole
 
Krivica kao uzrok ili posledica
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
 :: SVET OKO NAS I SVET U NAMA :: FILOZOFIJA-
Skoči na:  
Vremenska prognoza
Weather Belgrade
Teme naj viđenije
Ko je trenutno na forumu
Vracam se...Odjava ..... laku noc ....
Kaladont u tri reči
ARANŽIRANJE HLADNIH PREDJELA
Vas smajli raspolozenja...
FARBANJE i UKRAŠAVANJE USKRŠNJIH JAJA
Deponija emotikona-rezervni smajlici...
SVADBENE TORTE-ideje
Ćaskanje u kafeu uz kaficu,čaj...Dobro jutro,dan,veče
Nauka o jeziku
Ključne reči